Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vitathatatlan,h jobb a dash de a kényelem legalább annyit számít. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#2) tovgab


tovgab
aktív tag

Kicsit sántít a dolog, ugyanis azt senki nem kérte tőlük, hogy a Dashcharge helyett legyen a Qi. Legyen benne mind2 funkció és majd én eldöntöm, hogy melyik élethelyzetben, melyik a kényelmesebb számomra...

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#3) hemaka válasza pusszycat (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

En is pont igy vagyok ezzel. Ha gyorsan kell sokat bele pumpalnom, ami nekem nagyon ritka, akkor persze jo a tyukbel, de egyebkent meg egy dockolos kialakitasu qi tolto nagyon kenyelmes tud lenni.

(#4) kbyte1024 válasza hemaka (#3) üzenetére


kbyte1024
addikt

+1 mindenkinek! Nálam pl az egyik kritérium,hogy legyen vezetéknèlküli töltésre lehetőség.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#5) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Mert az akkunak olyan sokat használ a 20 W-os töltés. :U
Ezt a 18:9-et miért erőltetik? Egy full frame szenzornál sem 8:6-ot írnak...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) prolad válasza tovgab (#2) üzenetére


prolad
őstag

Pont olyan, mint amikor a huawei azt mondta, hogy nem lesz wireless charge, mert az lassú, helyette ott a gyorstöltés. Nevetséges.

(#7) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

"Fél óra töltés, egy nap használat, ezt nem tudja a Qi-technológia, ráadásul a gyártó nevéhez kötődő vezetékes megoldás akár videózás vagy játék közben is alkalmazható, nem lesz forró a telefon, és természetesen akkor is tölt az eszköz, ha épp felemeltük az asztalról."

Ezzel egyetértek és az előttem szólókkal is. Vezetéknélkül töltöm a telefonom napi rendszerességgel. De kérdezem én, napi használatot követően miután valaki lefekszik aludni akkor számít neki, hogy 20 perc alatt, vagy 4 óra alatt tölt fel a telefon? Mert én mindig alvás közben töltöm. Ahogy párom is, igaz az övé nem tölthető vezeték nélkül. A csatlakozó terheltségéről már nem is beszélve. A napi 1 bedugás évi 365. Ez nem sok, de szerintem az enyém ha 100x kapott kábelt a fenekébe 1 év alatt akkor sokat mondok. Plusz, páromnak mindig leesik a kábele az ágy mögé. Látványnak jó :C :DD ;] , de egyébként meg mindig macera utána mászni. Az enyémet meg a 7 éves fiam is könnyen felteszi töltőre. Még amiatt se kell aggódjak, hogy beletörné a kábelt...

De a vezetéknélküli töltést csak az érti akinek volt/van olyan telefonja.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#8) forgonati válasza prolad (#6) üzenetére


forgonati
őstag

Pontosan. Az, hogy qi töltés kerül bele, nem hozza magával azt, hogy a kábeles kimarad. Ez egy kényelmi funkció, amit sokan értékelünk. Én is kábelen töltöm az S7-et ha gyorsan kell a nafta, éjjelre viszont rádobom a töltőpadra, kocsiban meg nagyon kényelmes a wireless dokkoló.

Keelah Se'lai!

(#9) Derrewyn válasza macilaci78 (#5) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Mert így könnyebb a 16:9-hez hasonlítani, mintha 2:1-et írnának.

(#10) Azie válasza dajkapeter (#7) üzenetére


Azie
őstag

"De a vezetéknélküli töltést csak az érti akinek volt/van olyan telefonja."

Ez olyan, mint a szex. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#11) tommygunn84 válasza dajkapeter (#7) üzenetére


tommygunn84
csendes tag

Nekem volt vezeték nélkül tölthető telefonom, de abszolút nem hiányzik egy percre sem. Személy szerint biztos nem adnám oda a fém hátlapot a vezetekmentes toltesert cserébe. De ez szerintem az ízlések és pofonok kategória

(#12) tdhenry válasza dajkapeter (#7) üzenetére


tdhenry
tag

4 éves a P6-om, a megdöglött (és alapból gyenge) akksinak köszönhetően valószínűleg átlagban több mint egy a napi töltések száma, szóval simán 1500 fölött van a dugások száma, de pont semmi baja.
Nekem a 2 éves kisfiam szokta felrakni a töltőre a telómat, ha valakinek ez gondot okoz, az már baj :)

(#13) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Jó nagy bs, az indukciós töltés pont hogy kíméli az USB portot. Egy éjszakai töltésre a legjobb létező opció. Nem kínozza az aksit és mi se mozgatjuk. Azért nem tettek bele szimplán, mert a T nem akar még ekkorát változni. Majd a 6. Nem értem hogy minek kell egy olyan cégnek, akiknek geek alapú a bázisuk bemesélni ilyen marhaságokat.

Finn the human

(#14) hemaka válasza Matada2.3 (#13) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szerintem pont ezert nem teszik bele, mert akkor nem lesz ujdonsag a 6-ba, de ez akkor is gaz.

(#15) bAtt001 válasza hemaka (#14) üzenetére


bAtt001
addikt

Azért nem teszik bele mert a donor modellben Oppo R11s nincs benne, gyártósor már adott, nem éri meg egy ekkora változtatás. Költségminimalizálás van minden cégnél, ennyi.

(#16) zsoltiz válasza Matada2.3 (#13) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Volt vezeték nélküli töltős telóm (nexus 5), illetve van egy galaxy s6 is a családban. Vezeték nélküli töltés közben mindegyik rohadtul melegszik, ami ugye nagyon jó az akksinak. És nagyon lassan tölt. Párszor használtam, de aztán soha többet. Nem hiányzik. Az S6hoz sem használjuk a vezeték nélküli töltőt.

(#17) MrPetya19 válasza zsoltiz (#16) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem nem melegedett jobban, mint kábelen, főleg a gyorstöltéshez képest.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#18) DraXoN


DraXoN
addikt

Nem értem mi baja az embereknek a dokkolóval: pl. [link]

"fix helyen van" és jól működnek.. nem kell kábelt keresni csak "beleszúrom" és kész.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#19) hemaka válasza MrPetya19 (#17) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nalam konkretan nem melegszik egyaltalan (cserebe tenyleg lassu), de a gyorstoltes meg nem elerheto az iphonera.

[ Szerkesztve ]

(#20) #06658560 válasza tdhenry (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem viszont szétment az LG G2mini-m csatlakozója, mert szinte minden USB kábelt kirúg magából, így a töltés, adatátvitel igazi kaland. Most egy Philips BT füles vezetéke úgy tűnik, benne marad. Csak használhatatlanul rövid.

(#21) kcsa válasza zsoltiz (#16) üzenetére


kcsa
veterán

És mindezt valami minőségi qi töltővel, vagy az ötdolláros kínaival? A gagyik tudnak ilyet sajnos.

(#22) MrPetya19 válasza kcsa (#21) üzenetére


MrPetya19
addikt

Tényleg.
Azokkal lehet ilyen.
Nekem is volt egy, de utána jól bevásároltam Nokia töltőkből.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#23) tdhenry válasza #06658560 (#20) üzenetére


tdhenry
tag

Akkor az új korában se volt "jó". Normális kábelnek benne kell maradni.

(#24) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Nem hiszem, hogy a kérdés vagylagos kellene, hogy legyen.
Nem is az, csak mellébeszélnek. Amúgy bírom a márkát.

(S8+: qi, gyorstöltés, vezeték nélküli gyorstöltés - nincs lehetetlen)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#25) #06658560 válasza tdhenry (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

A gyári kábel benne maradt remekül. Csak eltört, így kuka lett. Más utángyártott, gyári Samu, mind potyog ki.

(#26) Blizzardking válasza forgonati (#8) üzenetére


Blizzardking
őstag

"kocsiban meg nagyon kényelmes a wireless dokkoló"
Azt el se tudjátok képzelni gondolom (olvasva a hozzászólásokat), hogy egyáltalán nem kell félni attól hogy lemerül a telefon. Egész nap keményen nyúzhatod, navigálhatsz, amit akarsz, (a kocsiban már nincs is töltőkábelem csak ha 6órás útra megyek), és mindezért cserébe annyit kér, hogy amíg zuhanyozol, dugd rá fél órára.
Ilyenek hogy "egész éjszaka töltöm" meg "rajtahagyom" ismeretlen fogalmak. 7-8 óra sot, 2 nap készenlét, 30 perc töltés, nulla melegedés. Ez miért rosszabb mint egy indukciós rezsón érlelni 8 órán át amíg alszol? (Mindenki, nem csak te). Van hogy úgy ébredek, hogy 20%-on áll az aksi, meg se nézem este mert totál irreleváns. Főzök egy kávét, felöltözöm, és ezek után mondjuk 80%-ról lenyomja az egész napot úgy, hogy van benne mondjuk 2,5 óra navigálás, 1,5 óra telefonálás, okosóra stb, és 5 óra sot.
Gondolom ha a kocsira lehetne csatlakoztatni egy szívószál vastagságú benzincsövet ami a garázs aljából áll ki, és 6 órán át csepegne belőle a benzin, lustaságból mindenki azt választaná tankolás helyett. Ja nem. ;]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#27) macii97


macii97
senior tag

Lg g3-at töltöttem saját LG qi töltőjével, ami amellett, hogy lassúcska volt, meleg is. Na most az akksit legjobban talán a meleg nyírja. A qi és a többi gyorstöltés technológia is melegíti a telefont, míg a dash/vooc charge már a töltőfejben elintézi ezt (csak az melegszik), illetve a 4 amper miatt kell neki a saját kábel (az akksi több cellára van osztva, amit egyszerre tölt, azokat is irányítva, 60%-tól picit lassítva, a legvégén, amikor a legkényesebb az akksi azt már egészen lassan tölti csak) DE mindezek mellett aki nem próbálta, nem tudja milyen az, amikor nem kell egész éjjel tölteni a telefont, reggel feldugom, elkészülök, 100% mehetek is. És még a telefonomat sem nyírja a meleg! :D

(#28) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hol vannak már azok az idők (tavaly), amikor zsír újan 125 ezerért megvehettünk az akkori csúcs OP3-at.. :U

10-15 ezret dobálnak az árra típusonként, lassan de biztosan felzárkóznak árban a márkás csúcstelefonokhoz.

(#29) MrPetya19 válasza DeathAdder (#28) üzenetére


MrPetya19
addikt

Csak sajnos tudásban nem.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#30) MrPetya19 válasza Blizzardking (#26) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nem mindenkinek van üzemidő bajnok telefonja.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#31) Blizzardking válasza DeathAdder (#28) üzenetére


Blizzardking
őstag

" lassan de biztosan felzárkóznak árban a márkás csúcstelefonokhoz"
Azért nem, mert azok meg háromszor ennyit dobnak rá a legújabb csúcsmodelljeikre.

MrPetya19 - szerintem nem üzemidő bajnok telefonnak nem vezetékmentes töltés kéne hanem egy nagyobb aksi :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#32) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Kíváncsi vagyok drágul e még "véletlenül" megjelenésig. ;]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#33) tibz03 válasza Blizzardking (#31) üzenetére


tibz03
őstag

Azért az érősen elgondolkodtató, hogy a most kivezetett OP5 kb. 155k-ba került, az 5T ugyebár várhatóan drágább lesz, és 160-170k-ért meg már megbízható boltból veszel vadiúj Galaxy S8-at, ami úgy nagyjából mindenben veri az OP5(T)-t. :U

(#34) batai15 válasza Blizzardking (#26) üzenetére


batai15
félisten

Ez egy teljesen értelmetlen hozzá szólás nem igazán világít rá semmire.

(#35) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Inkább a 99%-os átviteli hatékonyságú vezetékes mint a 60-70%os vezetéknélküli... Érdekes mód nem okoz gondot radugni a kábelt, lehet speciális vagyok. Vagy nem velem van a baj...inkább ez utóbbi.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36) Blizzardking válasza tibz03 (#33) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ez a "meg már" szöveg teljesen relatív. Akkor se vennék samsung telefont, ha 32000 lenne az S8 a madaras tescóban 5 év garival.
A Samsungnál csak az Ájfón kevésbé elgondolkodtató. Mindkettő melóra használhatatlan divattelefon, max facebookozni jó. (Számomra). A presztízs értéke vagy a wow faktora annyira érdekel, mint egy Fiskars fejsze esetében. Annál se örülnék, ha üvegből lenne a nyele.

Batai - miért kell azon sírni, hogy egy teló ára felmegy 155-ről 175-re, mikor a többi közben felmegy 185-ről 240-re? így már rávilágít valamire?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#37) Mr.Silkó válasza macilaci78 (#5) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Viszonyítási alap, az átlagember által is ismert 16:9-hez könnyebben hasonlítja egy laikus, mintha 2:1-es arányt írnának.

[ Szerkesztve ]

(#38) tibz03 válasza Blizzardking (#36) üzenetére


tibz03
őstag

Igazság szerint a kutyát nem érdekli, hogy te mit vennél. Az összehasonlítás végett vetettem fel a dolgot. De amúgy ha szinte azonos áron OP5T-t vennél S8 helyett, akkor gratulálok! :C

Amit batai15-nek írtál, az se valós adat, mert a konkurensek nem emelik így az árakat. Oké, kivéve az Apple az iPhone X-zel, de az egy másik történet... Maradjunk annyiban, hogy szinte S8 áron megy az OP5(T), ennyiért meg kenjék a hajukra.

[ Szerkesztve ]

(#39) DeathAdder válasza tibz03 (#38) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nekem is gratulálhatsz.
Magasról teszek rá hogy leolvassa az íriszemet, meg tudja mikor esik le a vércukorszintem, de legalább lassabb, laggol az ocsmányra átszabott UI, nem mindenkinek csábító egy konzum divattermék, a hipszter formájával és végtelenül gagyi hátlapjával.

[ Szerkesztve ]

(#40) Mr.Silkó válasza DeathAdder (#39) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az év vicce a kommented! :C

De tartok tőle, hogy te ezt komolyan is gondolod. :N

[ Szerkesztve ]

(#41) DeathAdder válasza Mr.Silkó (#40) üzenetére


DeathAdder
veterán

A minősítésed helyett jöhetett volna némi ellenérv is....

(#42) batai15 válasza DeathAdder (#41) üzenetére


batai15
félisten

azért legyünk őszinték, nem véletlen az egyik legjobb gyártó és sorozat a piacon.
nem rég fogtam s8-at a kezemben, azóta azt akarok venni .

(#43) DeathAdder válasza batai15 (#42) üzenetére


DeathAdder
veterán

Félreértés ne essék a oneplus sem tökéletes közel sem, sőt pro/kontra érvekben biztos hogy az s8 sokkal közelebb van a tökéleteshez, én is használtam pár napot.

De egyéni preferencia kérdése akkor is hogy ki mivel békél meg jobban (bár valakinél ez elvi kérdés, de nekem semmi bajom a samuval), felesleges volt így minősíteni azokat akik azonos ár esetén is inkább mást vennének mint s8-at :) kicsit felhúzott, ezért volt ilyen pikírt reflexből a válaszom, utólag is elnézést érte, de valóban hasonló róla a véleményem akkor is :)

Note 4 óta én speciel nem szerettem bele egy samsungba sem, pedig legalább 3-4 napig azóta is minden terméküket használtam a note8-on kívül. (bár a note4-el is voltak problémáim a rendszerrel, de összességében a kedvenc samsungom a mai napig).

(#44) batai15 válasza DeathAdder (#43) üzenetére


batai15
félisten

Én az s6 óta szeretnék egy flagship samsungot azóta sokat fejlődtek.

(#45) tibz03 válasza DeathAdder (#39) üzenetére


tibz03
őstag

Csak halkan jegyzem meg, hogy közel 1,5 éve OP3-mam van, előtte S6-om volt kb. 1 hétig, és nem szerettem, gyorsan túladtam rajta, tehát én se vagyok egy samsungos...

Az tény, hogy az S8-ban több minden van: szebb és jobb kijelző, jobb kamera, nagyobb márkanév stb. Az más kérdés, hogy egyeseknek ezért vagy azért maga a telefon nem jön be. Nekem se kéne Mercedes, mert nem tetszik, meg tele van pakolva megbízhatatlan elektronikával, mégis elismerem, hogy többet ér, mint pl. egy Opel. És ha az Opelt is 15 milláért adnák, akkor inkább vennék Mercit...

(#46) Blizzardking válasza tibz03 (#45) üzenetére


Blizzardking
őstag

Opelt rootoltál már? Nem mindenki a szelfcsizek és ismizek szintjén gondol egy rendszerre.
Kösz az autós hasonlatot az N-es rendszámú 25 éves füstokádó Audik országában, amik 4 csíkot húznak a hóban, és amelyeket 5 literenként tankolnak. Ilyan frappáns dolog magamtól eszembe se jutott volna. Aki meg terepre megy egy land cruiserrel, az biztos megérett a gratulációdra, ami nélkül élni sem tud ;)

Most látom "nagyobb márkanév" LoL nincs több kérdésem :C

Mr Silkó - az ilyen háromszavas tartalom nélküli beböffentések tipikusan azoktól jönnek, akik a krokodilra azt hiszik hogy Lacost csónak.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#47) tibz03 válasza Blizzardking (#46) üzenetére


tibz03
őstag

Ne haragudj, de annyira nulla az érvelésed, hogy az már vicc.

Nagyobb márkanév. Tény. Gondolom, ez idági tiszta. Na már most, prémium termékeknél a márkát is meg kell fizetni. Tehát a Samsung kérhet többet a telefonjáért amiatt is, mert ő Samsung, nem egy Xiaomi/Elephone/OnePlus. Tény. És itt jön a csavar: még ennek ellenére is szinte azonos áron lesz az OP5T az S8-cal. Ismét csak tényt közöltem. :) Most tapsikolj. ;)

A root-olás meg valóban: a felhasználók kb. 5%-át meghatja. :U Ja, amúgy a Samut is lehet rootolni, kicsit körülményesebb, és a gari ugrik, DE lehet.

A saját kis világodból próbálj már elrugaszkodni, és globálisan nézni a kérdést. Attól, hogy neked bizonyos speciális igényeid vannak, még nem ez az általános.

Az autós hasonlattal nem tudom, mi bajod, kit érdekel az füstölős Audi? Nem arról volt szó...

[ Szerkesztve ]

(#48) Kajt


Kajt
tag

Én is azóta szemezek S8-al mióta fogtam a kezemben. Flagship-ek közt kompaktnak számít.
Kiszivárgott fotók (nagy meglepetés nélkül) 1+5T S8 mellett is phonearena-n :)

[ Szerkesztve ]

(#49) pusszycat válasza Kajt (#48) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is tetszik,de hallhattad divattelefon, munkára nem alkalmas. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#50) DeathAdder válasza tibz03 (#45) üzenetére


DeathAdder
veterán

Az autós hasonlat picit más azért, nekünk speciel volt mercink, rokon full mecskabuzi, meg a havernak van egy új céges, konklúzió: biztos hogy nem merném bevállalni, mert teljesen megbízhatatlan (mindent tud, csak A-ból B-be elvinni nehezen) és persze kitartani se bírnám anyagilag :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.