Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HuMarc


HuMarc
addikt

Csak egy kérdés: Melyik HTC szervizbarát? :U Nem sok ilyen van... Arra egyébként nem tértetek ki, hogy ez speciális eszközökkel együtt sem szétszedhető (=hivatalos szervizben sem javítható), vagy csak otthon/sufni GSM-boltokban található felszereléssel nem lehet szétszedni?

[ Szerkesztve ]

(#2) bbrain válasza HuMarc (#1) üzenetére


bbrain
tag

Hát a régebbieket azért roncsolás nélkül szét lehetett kapni. Pl legend.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#3) ->Raizen<- válasza bbrain (#2) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Na ezért nem lesz soha htc telefonom!

(#4) buzus


buzus
aktív tag

Will it blend?

(#5) szezso15 válasza bbrain (#2) üzenetére


szezso15
addikt

Igaz, az Incredible S-t is simán szét lehet kapni, már kétszer sikerült. :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#6) adabra válasza HuMarc (#1) üzenetére


adabra
senior tag

pl. Nexus One

(#7) a.sebi válasza ->Raizen<- (#3) üzenetére


a.sebi
őstag

Pont ez a jó benne.... Ha valami veszítik cserélik egyből, már ha máris a Hiba...
ez egyáltalán nem hátrány...

(#8) @matthew@


@matthew@
őstag

Akkor nem érdemes betörni a kijelzőt, mert akkor lehet újat venni, ez nagyon jó még üzletpolitikailag is :DDD

Matthew 24:42

(#9) Retekegér válasza a.sebi (#7) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Használtan, gari nélkül nem lesz előny.
Plusz ahogy előttem is írták, ha olyan okból megy tönkre az új telód, amire a garancia nem vonatkozik, akkor mehet a kukába, mert javíttatni se tudod.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#10) DiamondBack válasza adabra (#6) üzenetére


DiamondBack
senior tag

garancia szempontjából jó ez nem? - nem tudjuk javítani --> újat adunk. legfeljebb kis gsm szervizek szívnak vele mert nem kell egy kis csavarhúzóval meg csipesszel szerelni...

szerk: megelőztek a gondolattal mire leírtam

[ Szerkesztve ]

(#11) Youri válasza ->Raizen<- (#3) üzenetére


Youri
veterán

Pedig egész nap szét és össze szerelnéd :)

RTX ON

(#12) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Ez akkor lenne jó, hogyha baj esetén garanciában cserélnék a telefont!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#13) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Csodálatos! :))

(#14) batai15


batai15
félisten

ez htcnek sok fejfájást fog még okozni.
feltéve ha nincs a szétszedésre megfelelő eszköz.
lehet mondjuk a htcnél nem gondoltak erre.

(#15) Tigerclaw válasza HuMarc (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért az iFixit nem igazán nevezhető sufni szinvonalú csapatnak. Persze szónikus csavarhúzójuk meg trikorderük nincs, de remélhetőleg az nem kell a telefon javításához.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) gergobox


gergobox
tag

A HTC-ket sosem volt könnyű szerelni, akkor a unibody One-nál nem is csoda, hogy szinte lehetetlen javítani.

(#17) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

A sensation sorozatig simán szét lehetett szedni az aktuális HTC csúcsmodellt, sima torx csavarok vannak bennük, mint a legtöbb telefonban. Ez a nem szétszedhetőség nem újkeletű dolog, mégse halt bele eddig még senki. Már a régi Classic Ipodok is ilyenek voltak. Nekem zörög benne valami, elmentünk szervízbe, alsó hangon 40 ropi, mondok akkor marad, ha majd elromlik a gyereknek jó lesz csörgő gyanánt... :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18) desigo


desigo
senior tag

A One S-t pikkpakk szét lehet szedni.

Egyébként miért is kellene bárkinek szerelgetni?
Azért van a hivatalos szerviz.Sufni gsmesek nem szerelik legalább...

(#19) esoum


esoum
csendes tag

Azért annyira nem hülyék, hogy a készülék megalkotásakor a szétszerelésre ne gondoltak volna. Biztos szétszedhető hozzáértő embereknek. Csak lehet nem neked kell otthon nekiesni...

(#20) Robertoq válasza a.sebi (#7) üzenetére


Robertoq
őstag

Vagy nem és elég sok minden lesz "user error" :U De ha ennyire javíthatatlan a HTC mit fog kezdeni a problémás példánnyal?

(#21) BlackmMmDog válasza @matthew@ (#8) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

+ :DDD

(#22) Youri válasza desigo (#18) üzenetére


Youri
veterán

Valamibe bele kell kötni :)

RTX ON

(#23) Borote válasza desigo (#18) üzenetére


Borote
addikt

Leginkább szerintem az kérdéses, hogy akkumulátort hogy lehet benne cserélni, mert ez azért minden mobiltelefonnál elég lényeges pont pár év elteltével :B

Tényleg, reset gomb szokott lenni ezeken a szétszedhetetlen telefonokon?

(#24) Rikseven


Rikseven
csendes tag

Ezért utálom az unibody telefonokat. Mikor anno mobilt választottam, az volt az egyik szempont, hogy ne ilyen legyen.
Egyébként lehet nem unibodys telefont venni a HTC-től. Pl.: Desire X, Sensation XL stb.

(#25) DeFranco válasza Youri (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért két év után egy akkumulátorcsere igencsak időszerű, mert anélkül max. fix telepítésű navinak fogod használni. Ha megtartanád azért szívás, ha lecserélnéd azért...

ezt érdemes megfontolni.

(#26) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Vagy csak az iFixit nem ért hozzá ;] muhaha... amúgy meg lehet inkább HTC szervízbarát, nem pedig másikszervízbarát

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) vicze


vicze
félisten

Ha jól emlékszek az összes unibody ilyen értékelést kapott. pl. iPad mini is 2-est kapott és a 3 és 4-es is ha jól emlékszek.
One X is ilyet kapott volna, ha szétszedik...

[ Szerkesztve ]

(#28) Tsebacsi válasza DeFranco (#25) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lássuk csak, a Nexus One-om 4 éve megy ugyanazzal az akksival, másfél nap gyenge használat mellett. A Sensation XE másfél éves és szintén 1-1,5 nap gyenge használat mellett, akkor mire fel is időszerű ez a 2 évekénti akkucsere :F

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#29) Barthezz2 válasza Borote (#23) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A múltkor néztem az Ion-ról(azom van) egy szétszerelő videót. Hát konkrétan ezt is cafatokra kell szedni, hogy egyáltalán lásd az akksit. Nem újkeletű dolog ez, csak valamibe bele kell kötni:)

2 év gari esetén meg a gari lejárta előtt be kell vinni akksit cseréltetni, aztán probléma megoldva.

Everybody lies.

(#30) Tsebacsi válasza Barthezz2 (#29) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Háát mifelénk csak akkor cserélünk gariba akksit, ha a bemérés szerint esedékes. Nem gyakran cserélünk gariba akksit... Ellenben elég sokan jönnek be 3-5 éves, lemerült akkuval, az sokkal általánosabb.
Ez a 2 éves dolog ez honnan jön :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#31) vicze válasza DeFranco (#25) üzenetére


vicze
félisten

LOL, egy csöppet a múltban élsz, már nem éppen NiMh aksik vannak a telókban.
A 10éves polymer aksim 4-5 napot bír...

(#32) batai15 válasza Barthezz2 (#29) üzenetére


batai15
félisten

szerintem is.

(#33) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát nem a szervizesek álma az kétségtelen. Sok ragasztott elem.. :U A hideg kiráz.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#34) DeFranco válasza Tsebacsi (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem meg a Galaxy3 megadta magát 2 év után. És nem csak az enyém. So what...

@Barthezz2: akkura tudtommal nem adnak két évet.

@vicze1: a 10 éves okostelefon akksim, az nekem is jól bírja... :K

(#35) Cyberpunk válasza ->Raizen<- (#3) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mert szétszeded? :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#36) Tsebacsi válasza DeFranco (#34) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Valószínű rossz sorozatú akksi volt benne. Míg a Nokia idehaza gyártatta a telefont is és az akkut is, jóval minőségibbek voltak. Utána kínából jöttek az akksik, és 2-3 év után elkezdtek púposodni, sajnos...

Akkura 1 év gari van, nagy általánosságban. Max. a nagyon prémiumgyártóról tudom elképzelni a 2 évet, de inkább nem :(

Amúgy oké kicsit túloztam én is, de a gyártói vagy normális, minőségibb akksik jobban bírják a kínai szaroknál. De ez szerintem köztudott :U

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#37) Borote válasza vicze (#31) üzenetére


Borote
addikt

Ja, de ha azt anno 7-10 naponta töltötted, akkor könnyen lehet, hogy kevesebb ciklus van benne, mint ha egy mai telefont naponta feltöltesz 2-3 éven keresztül.
2,5 éves a Desire-öm, már egy jó 30%-ot veszthetett az eredeti kapacitásából.

(#38) DeFranco válasza Tsebacsi (#36) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A teljes vonatkozó szaktopic gárda tapasztalta ugyanezt, mindenkinek közel azonos korban közel ugyanúgy adta meg magát. Ismerősi körben Ace-ugyanez, W-k ugyanez.

Azt meg nehezen hiszem, hogy a HTC-be nyugatnémet akksit raknak.

Nem rugózok rajta, legyen jó akksi benne és mindenki nyer, de én arra számítok, hogy 2 év körül meg fogja adni magát (értsd jelentősen csökken a kapacitása), mert ez a tapasztalat a környezetemben. Ebből tudok kiindulni.

(#39) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Egy újabb ok az S4re :))

X.Y.

(#40) Dicker


Dicker
őstag

Nem tudják szervizelni = új készüléket adnak hiba esetén. :) Ilyen árért még el is várnám minden gyártónál...

(#41) Cyberpunk válasza IkszIpszilon (#39) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Te is otthon szervizeled? ;]

Dicker: akkor viszont komolyan oda kell figyelni a minőségre, mert lesz bukó rendesen.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#42) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

amúgy se tervezek htct venni, de miért érdekelne engem, hogy a szerviznek szívás ez a model? nem az én (vagy bármelyik egyéb vásárló) problémája ez, hanem a szervizé...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#43) h3lios válasza DeFranco (#38) üzenetére


h3lios
addikt

Ez valóban így van, haverom SGS2-je is 1-1,5 éves intenzív használat után nagyon hamar lemerül. Legtöbbször nap végéig sem bírja ki.

Az pedig vicces, hogy azt hiszitek, hogy egy alkatrészhiba esetén kaptok egy új telefont. :C :C :C
Inkább 5 elemet szét*****nak, és cserélik, de újat soha nem fognak adni, pl. egy tönkre ment kamera esetén.

B-tag: H3lios#2825

(#44) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam a szétszedés sosem volt probléma, csak összerakásra ritkán került sor. :N

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#45) sif85


sif85
tag

Milyen szerencse, hogy egy készüléket nem tart meg az átlag polgár 2 évnél tovább..

Ryzen 5 5600, 2x8 Gb DDR4-3200MHz Fury Beast RAM, Asrock B550M Pro Gigabyte 2080 SUPER Xiaomi Mi 11 Lite 5G

(#46) tipuka válasza IkszIpszilon (#39) üzenetére


tipuka
addikt

Biztos otthon szükséged lesz rá, hogy szerelgesd . :P

(#47) mumk1 válasza vicze (#27) üzenetére


mumk1
addikt

Nekem úgy rémlik, hogy a HOX nem kapott rossz eredményt, talán 7-est. Igazából szerszám nélkül ki lehet csomagolni, csak beljebb kell a csavarhúzó. Járt nálam egy pár, wifi antenna hibával. ;)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#48) Kapanyél válasza sif85 (#45) üzenetére


Kapanyél
őstag

Az szerencse, de azért jó lenne tudni eladni is, legalább egy zsíroskenyér kijöhetne az árából...
Így a bolti jótállásos vagy használt példányok ára csúfosan zuhanni fog néhány hónap múlva.
(Már megint a rohadt Galaxy marad a drága. :( )

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#49) Gabó75


Gabó75
senior tag

Igazi fogyasztói társadalom termék! Dobd el, vegyél újat!

(#50) sif85 válasza Gabó75 (#49) üzenetére


sif85
tag

Hát nem ezt nyomatja mindegyik... Ha 2 éves technológiával szaladgálsz, akkor foscsi vagy...

Dobd el, vegyél újat, pörgesd a GDP-t...! :-)

Mondjuk egy S2 kivételével az összes két éves droid laggol egy mostani zászlóshajóhoz képest szvsz..

Most a főzött romokkal kíméljetek, mert 2-3% user ha él ezekkel...

Ryzen 5 5600, 2x8 Gb DDR4-3200MHz Fury Beast RAM, Asrock B550M Pro Gigabyte 2080 SUPER Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.