Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Ez szomoru hir. :(
Plusz szerintem Phil Spencer logikajaban van egy aprocska hiba: Ha valakinek van egy olyan eros PC-je, hogy valos alternativa neki a PC-s VR, akkor megis mi a francnak venne XBOX-ot? Van meg ra egyaltalan olyan exkluziv jatek, amivel PC-n nem lehet jatszani?

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A VR startjánál komolyan lemaradtak, de talán most már örülnek is neki. Nem tartom zsákutcának a VR-t, de még komoly fejlesztésre van szüksége, hogy igazi áttörés legyen, mind hardveresen, mind szoftveresen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) Mooka-Miki válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Szerintem nem a hardverrel és a szoftverrel van a gond, hanem az elérhető tartalommal.

(#4) idegen lény válasza Mooka-Miki (#3) üzenetére


idegen lény
őstag

Szerintük meg a kereslettel. De tartalom nélkül hogyan lesz kereslet? Szerintem meg csak alá akarnak menni a PS árának, mert a harcot már rég feladták.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#5) Mooka-Miki válasza idegen lény (#4) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Én úgy en bloc a VR-ra írtam amit írtam. Ha a játékok hátán akarja elterjeszteni a Sony hol vannak a minőségi produktumok?
Szerintem MS részéről ez egy teljesen vállalható és átgondolt döntés.
(MS-re a kinect elkaszálása miatt haragszok, mi (én és környezetem) szerettük.)

(#6) b. válasza Mooka-Miki (#5) üzenetére


b.
félisten

van azért pár jó cím de közülük az AstroBot például kiemelkedően jó nem csak mint VR játék, hanem úgy általában is..

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) szente válasza b. (#6) üzenetére


szente
addikt

Van bizony, csak ugye VR-ra nincs Assasins Creed, Far Cry, Battlefield, CoD, stb ezért úgy vannak vele a kívülállók, hogy nincs is rá AAA cím. Na meg monitoron elég nehéz átadni, hogy milyen (jó vagy rossz) egy VR játék, ezért nehezebben ugranak bele az emberek látatlanul.

(#8) AxBattler


AxBattler
félisten

Azért egy új Kinect - önmagában - elférne a portfólióban.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) sultansmith


sultansmith
senior tag

Szomorú. Megy a levesbe az egész, mert a piac fő szereplői nem implementálják. Remélem a PS5 erre is rátesz egy lapáttal, és végre kapunk igazán AAA játékokat.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#10) Tigerclaw válasza AxBattler (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hátha feltalálják újra...ha már nem lesz VR cuccuk. Legyen valami egyedi kieg. A Sony féle Wonderbook AR is érdekes volt...mondjuk azt sose próbáltam a Kinect-el szemben, de videón jónak tűnt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Hopkins95 válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem fogják sajnos, mert nem látnak benne profitot szerintem :( Pedig ha lenne egy továbbfejlesztett Kinect hardver meg egy VR közel ugyanannyiért, nekem a Kinect kéne biztosan. Mekkora buli lenne pl. családi alkalmakkor vagy bulikon együtt játszani vele a TV előtt.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#12) b. válasza Hopkins95 (#11) üzenetére


b.
félisten

lehet kinevettek, nekem ez jött be nagyon anno, [link] kár, hogy nem lett belőle semmi. Szeretem az Ambilightot is szerintem ez is azért fogott meg. Akár döntő érv is lenne nálam a vásárlásra ha mégis megvalósítanák.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) AxBattler válasza Hopkins95 (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

Pedig nem kellene sokat hegeszteni, jó volt az már a One-os eljövetelekor is!

(#12) b.
Ötletes, kéne! :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) Hopkins95 válasza b. (#12) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hát ez kicseszett jó, hogy én erről eddig miért nem hallottam! :Y :C Sajnálom, hogy ezt nem demózzák E3-on, mert szerintem nagyot ütne, mint a buszkerék!
Ha valamiért, akkor a Kinect vagy az IllumiRoom végett hajlandó lennék Xboxot venni!

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#16) cinemazealot válasza b. (#12) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez nekem is nagyon tetszett, amikor bemutatták. :K Kár, hogy nem annyira kompakt, mint egy mai VR HMD, illetve hogy bizonyos effektek csak egy személy (játékos) szemszögéből élvezhetőek, de ez legalább egy lépéssel közelebbi megoldás a HMD nélküli VR élményhez.

(#17) janeszgol


janeszgol
félisten

Utálom a VR-t, szóval nekem nem érvágás. Az AR még oké, az ötletes.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) Stormbird


Stormbird
tag

Én speciel vr fronton ott látom a problémát hogy drága a periféria. Elhiszem hogy ütős a valve index pl. De a 300+ ezres ár nem az a kategória hogy nah, lássuk milyen. Addig amíg nem tudják tömegtermékké tenni a vr cuccokat az áruk miatt, nem is lesz tartalom dömping rajta.

(#19) ribizly válasza Stormbird (#18) üzenetére


ribizly
veterán

Jogos. Még tedd hozzá a kb. végtelen HW igényt is, hogy kihajthasd azt a kijelzőt stabil 90+ fps-el és akkor meg is van miért nem vesz az sem, akit amúgy érdekelne. Nekem mondjuk kénylemi problémáim vannak elsősorban a dologgal. Állandóan beleizzad az ember, meg ha gond van a szemeddel (legyen szó akár csak a szemüveg kérdéséről), akkor mindjárt törik az élményfaktor.
Egyébként én lettem volna fogyasztó, lévén volt Oculus Rift DK2-m és CV1-em is, de akkor a szimulátor rajongókon kívül senkinek sem volt content. És ezen nem hiszem, hogy nagyon változtatnának a fejlesztők, a HL: Alyx miatt meg nem veszek megint.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#20) Jhonny06 válasza janeszgol (#17) üzenetére


Jhonny06
veterán

+1, semmi értelme. PC-n és PS4-en se terjed, sok évvel később is csak gyerekcipőbe jár és nincsenek értelmes játékok + a folyamatos ellátás is hiányzik.

(#21) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

3-4 év múlva fog ez nagyon fájni mikor a VR-ban már pénz lesz. Valaki követi a trendeket, valaki diktálja

Life, Uh, Finds A Way

(#22) b. válasza #32839680 (#15) üzenetére


b.
félisten

Az eredeti ötlet úgy volt, hogy lett volna egy projektoros csomag a boxbol mert ugye a kinect akkor még alap tartozék volt. Valószínűleg speciális projektor lett volna. Én kifuzettem volna a felárat érte, inkább mint a VR re, bár azt sem bántam meg.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) AxBattler válasza b. (#22) üzenetére


AxBattler
félisten

Pedig ez a vetítős cucc (a Kinect-el együtt) simán beleillene abba a "közösségi (couch) élménybe", amit a tisztelt Spencer Úr emleget.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24) Jhonny06 válasza hombre[EU] (#21) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egyelőre nem úgy tűnik, hogy a VR-ban bármikor is hatalmas pénz lesz ebben a formában. Nézd meg, hogy mióta piacon van és még mindig nulla az egész kb. Nem jönnek hozzá játékok, senki nem foglalkozik vele.

[ Szerkesztve ]

(#25) cinemazealot válasza Jhonny06 (#24) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mert nagyon drága. Az egységsugarú júzer örül, ha egy tecsó-gazdaságos lapost kinevezhet családi gépnek, nemhogy beruházzon egy gémer masinára, VR HMD-re, miegyébre és még a dedikált VR játékokra. :N Ha valahogy egy technológiai váltással vagy egyszerűsítéssel is előállítható volna az "élvezhető VR-t mindenkinek olcsón" helyzet, ez a piac is legalább úgy felfutna, mint pl. a mobil alkalmazások piaca.

(#26) opr válasza cinemazealot (#25) üzenetére


opr
veterán

A PSVR pont ezt tudja most. Ott a problema inkabb azzal van, hogy a vas annyira gyenge (maga a PS), hogy hiaba az olcso VR, nehez kiaknazni a benne rejlo lehetosegeket. De most jon a next gen, en nagyon drukkolok neki, mert szerintem a VR konkretan az egyetlen igazan nagy, jelentos es jovobemutato valtozas az elmult 20 evben a jatekpiacon. Engem teljesen rabul ejtett, hogy vegre tenyleg "ott" vagyok, benne a jatekban. Persze, a jelenlegi PS generacio meg kezdetleges, a PC-s meg draga es szenvedos, de En nagyon bizok benne, hogy ki fogja magat noni.
VR utan egy sima kijelzon jatszani az olyan, mint egyszerre 5 extra vastag gumival dugni. Ott van, ott van, vegulis tortenik valami, de valahogy nem az igazi.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) Jhonny06 válasza cinemazealot (#25) üzenetére


Jhonny06
veterán

Dehogy azért, mert drága. Nézd meg, hogy hányan költenek fél milliókat egy gépre, ehhez képest egy VR kit egyáltalán nem drága. Azért nem veszi senki, mert nincs rá tartalom és a jövőben se úgy néz ki, hogy túl sok lenne majd.

(#28) K0vasz válasza b. (#12) üzenetére


K0vasz
aktív tag

neee, erre emlékszem, szerintem ez kurvajó

nem tudom, végül miért nem lett belőle semmi, valszeg túl sokba kerültek volna a kiegészítők (projektor+kinect)

(#29) cinemazealot válasza Jhonny06 (#27) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha a gémereket vesszük, akiknek már megvan egy valamirevaló játékos gépük, amit már csak a HMD-vel kell kiegészíteni, azoknak tényleg nem drága. De az átlagnak (akinek nincs is asztali gépe, főleg nem VR-képes VGA-val) az.

De tegyük fel, megszalad a játékpiac, és egyszerre lesz tartalom dögivel. Mit kezd az egyszeri júzer, akinek a laptopja is tejfölösdobozból készült? Megveszi az "olcsó" HMD-t? És hova dugja? :)

(#30) martonx


martonx
veterán

Annak idején pont a Kinect miatt vettem Xbox One-t. A kinect azóta kimúlt, most a VR lehetne egy tipikus selling point. Eddig vártam a nextgen Xbox-ot, de akkor most elkezdek barátkozni a gondolattal, hogy PS lesz a következő gép, nem pedig Xbox.

Én kérek elnézést!

(#31) wolruf


wolruf
őstag

Olvasgattam a hozzászólásokat, anno én is vártam az Xbox One-nál a VR-t, aztán amikor jött az X, akkor vártam az X-re váltással, hogy majd arra... Nem lett. 1 éve vettem egy Acer WMR-t, elkezdtem ráncfelvarrni az öregecske PC-met, aztán lett belőle Oculus Rift S, és még több ráncfelvarrás :D Rentábilis? Hát biztosan nem. Lesz VR Xbox-ra? Úgy néz ki, nem. Most az Xbox ott áll egy éve a polcon, VR-ezek orrba-szájba és örülök, mert a Kinect-hez képest hatalmas csoda (attól gyorsan megszabadultam), az Xbox meg már semmit sem ér (első generációs One).

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#32) arty válasza Stormbird (#18) üzenetére


arty
veterán

jah, a 60-70k megfizethetetlen összeg.... (psvr, akcióban)

(#19) ribizly

végtelen hw igény? egy ps4 az annak számít? ;)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#33) arty válasza b. (#22) üzenetére


arty
veterán

van saját xbox szobád?
vagy csak akkor játszottál volna, amikor más nincs ott?
meddig érdekelt volna, hogy a képernyő körül is van "villogás", ha a VR se köt le, ami jóval "interaktívabb" és intenzívebb élmény?

( most van vetítőd? miért nincs? ;) )

---

sokan írják, hogy nincs content...
1.) nem igaz. egy most psvr-t vásárló ember százóra kontentet minimum össze tud harácsolni, ha akar...
2.) ergo info áramlás nincs a juzerekhez, miszerint van kontent és az a kontent óriási élmény (a 2d tévézéshez képest) - mivel ezt reklámmal kb nem lehet eladni (és aki el is jut egy esetleges próbáig: mivel próbálja, milyen körülményekkel, bírja-e egyáltalán a szervezete, elgogadhatónak tartja-e a minőséget...)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#34) ribizly válasza arty (#32) üzenetére


ribizly
veterán

Én alapvetően arra gondolok, hogy 90+ fps (PSVR: 120Hz) egy 2160x1200-es kijelzőn mindenféle max settings-el PC-n nincs az a vas, ami minden igény(eme)t kielégítene. :D Persze a PSVR tökéletes megoldás általánosságban.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#35) Chp


Chp
őstag

Hitetlenek. Ez instant máglya.

(#36) szente válasza ribizly (#34) üzenetére


szente
addikt

Pedig hidd el a dedikált VR játékokat akár egy 1060 6GB is ki tudja tolni. A portolt AAA játékoknak valóban kell a vas.

(#37) Hopkins95 válasza arty (#32) üzenetére


Hopkins95
addikt

Egy nagy baj van a PSVRral, hogy kicsi a felbontás. Hiába olcsó, ha meg sem közelíti a képet egy monitoron vagy 4K TV-n.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#38) hombre[EU] válasza Jhonny06 (#24) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A VR-ban már most is több pénz van,mint a GamePassban ;]
Viccet félretéve a komolyabb címekbōl már most milliókat adnak el all-platform. PSVR-ra kevesebb,mint 2 év alatt (a megjelenése után, azóta több headset van kint) 21.9 millió játékot adtak el...egy platformon! Ha csak ~$20/játékkal számolunk már az is majdnem félmilliárd dollár bevétel. És úgy,hogy alig van marketingje,content és user. Ettōl csak nagyobb lesz

Life, Uh, Finds A Way

(#39) ribizly válasza szente (#36) üzenetére


ribizly
veterán

Próbáltam, volt CV1-em. Nem volt gond a performance-al alapvetően. Ettől még nem lesz nagyobb piaca. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#40) b. válasza arty (#33) üzenetére


b.
félisten

minek kellene ehhez külön Xbox szoba? feltérképezi a környező bútorokat amin áll a TV és arra vetít kihagyva magát a TV készüléket Egyértelmű, hogy aki nem tudja kihasználni vagy nem érdekli az nem azt a verziót vette volna sokkal több pénzért. Nekem van projektorom elég régóta.
Amúgy több lett volna ez holmi villózásnál, képeket vetít, megnöveli a játékteret ,időjárást szimulál de az sem semmi ami ta videóban a képvetítésnél produkál.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) Jhonny06 válasza cinemazealot (#29) üzenetére


Jhonny06
veterán

Asztali gép se kell hozzá, csak egy mezei PS4. Ott se az alapgép, se a VR nem drága..

(#42) csizo13


csizo13
tag

Ven egy psvr2-m. Használtuk kb. összesen 5 órát, nem jött be.Nem mondom, hogy rosszullét, de nem kellemes egy idő után.
Ha filmeket lehetne nézni vele az viszont hatalmas lenne.

(#43) Silenzio válasza csizo13 (#42) üzenetére


Silenzio
addikt

Hagyományos filmeket? Abból nem lesz VR kontent, ha tótágast állsz se.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#44) #21123072 válasza arty (#32) üzenetére


#21123072
törölt tag

Alzáról most meg 55e.

(#45) opr válasza csizo13 (#42) üzenetére


opr
veterán

Filmet lehet vele nézni most is. Simán elindítod, és olyan lesz, mintha valami rohadtnagy vásznon néznéd. Én pl a foci vb-t is néztem vele, bár arra volt külön app, nagy élmény volt.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#46) ted_tris


ted_tris
tag

Jajjj.

1 Az ar egy dolog de az emberek azert nem veszik mert nincs igennyuk ra.
Van par techbolond aki magabol indul ki, kb a jatekosok 90%-a telibeszarja a vr-t.
Ez ara a kisebb tenyezo amiert nem fogy.
A ps vr meg nem azert 60 ruppo mert a sony jofej, hanem mert a lof@sz se veszi.
2 kenyelmetlen
3 a psvr szar "elkovalyog", szar a felbontasa
Nincs ra tartalom de addig nem lesz mig ilyen zako (amit eleve tudni lehetett).
5. Az emberek nagyon nagy szazaleka szarul lesz tole.
Nem feltetlenul tengeri beteg hanem osszebarmolja agyat.
(Tobbet is kiprobaltam es az occulustol csak fordult egyet a gyomrom, de az astrobotban ahogy elindult a robot ugy dobtam le a fejemrol es kb 10 percig olyan voltam mint a mosott szar.
Es egy masik grafikus kolega is igy jart.
Hozzateszem soha semmilyen jarmuvon nem vagyok rosszul meg hattal ulve sem.)

Abba senki sem gondol bele ugye, hogy az emberek minimum 40%-a azonnal vagy par perc utan rosszul lesz tole.
Egy kolegina rendszeresen jatszott, aztan par hetre ra lattuk, hogy rohan a budi fele okadni.
Egy masik 20-30%-nal ez a tunet kesobb de jelentkezik.
Saccra 10% az aki abszolut el tudja hosszabb tavon viselni amibol kb 0,01% ha jatszik aminek az 50%at ha erdekli.
0,005 szazaleknyi vadaszpilotara meg rohadtul nem eri meg fejleszteni.
A psvr-bol mennyi ment el az egy dolog.
Egy olyan kutatas kene mennyi rohad belole a userek polcain ugy, hogy honapok ota nem hasznaljak.
Uff...

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#47) ted_tris válasza hombre[EU] (#38) üzenetére


ted_tris
tag

(Nem fertem bele az idobe)
Aztan felebredsz, hogy bilibe log a kezed.
Senki nem fog pl aaa fps-t fejleszteni mert ha arra keszul alig lesz valaki aki megveszi ha meg nem konkretan arra keszul gagyi nem fogja kihasznalni.
A bevetelbol meg vond le szepen a fejlesztesi es marketing koltseget.
Plusz az anyagi zakojat maganak a hardvernek mert a kutyunek is volt olyanja es 3-ad aron kell aruljak annyira fogy.
Garantalt, hogy nem hozta vissza az arat maga a hardver.
Jobb ha megszokod azt, hogy a VR bukta.
Vettel egy draga szart :C

Ezt a phill gyereket nem csipazom kulonosebben mert jopenzert olyan hulyesegeket kepes osszehordani, hogy az ember fejre all tole, de most kivetelen igaza van.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#48) Viktoár válasza ted_tris (#46) üzenetére


Viktoár
addikt

Ekkora és ennyi baromságot összehordani! :C :C

Ezeket a számszerűsítéseket te honnan veszed? 0.005 százalék... LOL :C :C

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#49) #21123072


#21123072
törölt tag

ja-ja, senki nem fejleszt vr fps-t...mint pl. a half-life: alyx...

(#50) -Solt- válasza ted_tris (#46) üzenetére


-Solt-
veterán

Viszonylag ritkán olvasni ennyi és ekkora baromságokat egy hozzászólásban... köszönöm, hogy részese lehettem, egy élmény volt.

Én a helyedben megkérnék egy moderátort, hogy törölje, vagy csinálnék egy új regisztrációt, mert ez a hsz egybeforr majd a ted-tris névvel, rányomva az ostobaság billogját.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.