Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) -Solt- válasza Sinesol (#100) üzenetére


-Solt-
veterán

Ezek csak morzsák, amikkel én az elmúlt hetekben találkoztam... kis idő ráfordítással találhatsz olyat ami átcsúszik a forráskritikádon, de természetesen belekötni mindenbe bele lehet ha az ember kőbe vési a véleményét.

Cirka 3 éve van VR-m, azóta mind a júzerek, mind a minőségi tartalmak száma folyamatosan növekszik, ráadásul a HMD-k terén is egyre jobb a helyzet. Semmi okom arra, hogy a VR jövőjét ne pozitívan lássam.

Ha a VGA piac nem vergődne évek óta, akkor a VR is jóval előrébb tartana már mind darabszámban, mind HMD-k terén. A VR szempontjából a legrosszabbkor jött, hogy a GPU-k felsőházában nincs verseny és elmaradt a szokásos teljesítmény növekedés, illetve az egekbe szöktek az árak. Jelenleg ez a legnagyobb hátráltatója az egész VR sztorinak...

(#99) martonx PC-n is egyre több olyan játék érkezik ami az átlag játékosok figyelmét is a VR-ra tereli... szerintem 2020 lesz az az év amikor drasztikusan beindul a VR szekere. A Half-Life mellé még ilyen címek jönnek: [link]

www.smart-bus.hu

(#102) szente válasza Sinesol (#96) üzenetére


szente
addikt

Na most akkor melyik grafikon az igaz?

(#103) Nartaas


Nartaas
tag

Nos én tegnap szereztem be egy Rift S-t. Tényleg elképesztő élményt nyújt a VR. Az első kis bemutató demo nagyon meggyőző volt, egyfajta gyermeki rácsodálkozást váltott ki és széles vigyorral próbálgattam a dolgokat :)
Próbálgatom majd még fokozatosan egyre intenzívebb programokkal mivel nagy hajlamom van a motion sickness-re. Ha nagyon nem fogom bírni max visszaviszem de eddig az egy helyben állós mutatványokkal és teleportálással nem volt komolyabb gondom. Fantasztikus az "ott vagyok" érzés annak ellenére hogy azért a felbontás még nem az igazi. Tetszik az egészen precíz hand tracking, nagyon immerzív.
Alaphelyzetben egy 50 colos 4k TV-n játszom ami másfél méterre van tőlem de a VR teljesen más kategória.
Olyan érzés mint mikor gyerekként először játszottam egy prince of persiaval vagy épp marioval. Hiába voltak rém egyszerű játékok de maga a játékélmény újszerű volt és bevonzott. A VR is egy újszerű élmény, hiába primitívebbek egyelőre az elérhető programok, jobban élvezi az ember mint egy kaptafára készülő mai új AAA játékot. Mintha valami scifibe csöppenne az ember. Engem manapság már nem nagyon tudnak meghatni a játékok, kipróbálgatom őket kíváncsiságból de 1-2 óra után bele is unok, nem játszom őket végig. Talán a VR majd tud egy olyan extra dolgot nyújtani hogy újra tudjak lelkesedni a gémingért, hogy várjak egy-egy játék megjelenést, fejlesszem a gépem stb.
Kipróbálni mindenkinek érdemes, és szerintem sokat veszítenénk ha tényleg bedőlne a VR mint iparág. Van benne potenciál, talán a Valve az Alyx-al tényleg megmozgatja a piacot, nekem is az adta meg a végső lökést hogy belekostoljak ebbe. Meglátjuk hosszútávon hogy szerepel majd nálam a headset, használva lesz vagy porfogásra/eladásra ítéltetik de az első benyomás nagyon pozitív volt.

(#104) martonx válasza Nartaas (#103) üzenetére


martonx
veterán

Erről beszélek én is. Ezt a játék élménybeli minőségi ugrást (elismerve, hogy nyilván ezen még bőven van mit csiszolni) a 3D TV-kkel egy kalap alá venni, teljes baromság.
Komolyan nem értem az MS-t / el tudom képzelni, hogy az XBox Next-hez végül bármelyik PC-s VR készlet simán jó lesz, hiszen az XBox is mára már csak egy win10-et futtató PC.

Én kérek elnézést!

(#105) opr válasza martonx (#104) üzenetére


opr
veterán

"el tudom képzelni, hogy az XBox Next-hez végül bármelyik PC-s VR készlet simán jó lesz"
Meglepodnek, konzolos okoszisztemaban ennel nagyobb baromsagot csinalni direkt is nehez, es az MS tudja ezt.
"hiszen az XBox is mára már csak egy win10-et futtató PC"
Fix hardware-el, nagyon low level API-kkal, egyeb fejlesztest es optimalizalast nagyban segito tool-okkal. Ezert tudjak kihozni ezt a latvanyvilagot boxon es ps-en is egy piritossutobe is csak kompromisszumokkal valo hw-csomagbol.

Egy olyan verziot siman el tudnek kepzelni, hogy tamogatnak egy fajta pc-s hmd-t, es az amugy nagy otlet, minimalis befektetessel lehet nagyot nyerni, de altalanos kompatibilitas biztos (ok, ok, szemelyes velemeny szemelyes, konzolfejlesztoi -raadasul a konkurencianal- tapasztalat alapjan, de akkor is 90%), hogy nem lesz, senki nem nyerne vele semmit.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#106) martonx válasza opr (#105) üzenetére


martonx
veterán

OK, nem úgy gondoltam, hogy szimpla win10 fut rajta sima DirectX-el, na de akkor is érted, hogy miről beszélek. :) Ilyen téren MS kényelmes helyzetben van, mert kb. nulla erőforrással hirtelen bármelyik PC-s win10 kompatibilis VR headsetet kinevezhetik XBox mellé VR headsetnek, ha rájönnének, hogy nagyot hibáztak a VR fejlesztés mellőzésével (rá fognak jönni).
Más kérdés, hogy ettől még hirtelen nem lesznek XBox-on VR anyagok, hacsak utána hirtelen át nem kezdik portolni a PC-s címeket Xbox alá is (ami tekintve a közös PC-s architektúrát és a win10 alapokat, vélehetően szintén nem lesz óriási erőforrás befektetés)..

Én kérek elnézést!

(#107) opr válasza martonx (#106) üzenetére


opr
veterán

Igen, igy, hogy atfogalmaztad, igy mar nagy otlet. Nem is ertem, miert nem ezt csinaljak alapbol amugy, ha mar egyszer eszebe jutott az embernek, annyira trivialis, zsenialis es akkora fricska lenne a sony-nak.
Annyi lenne a dolguk, hogy odamennek Immersion Bela-hoz, hogy a mar kiadott HMD-det akarjuk, aztan bejelentik minimalis driverreszeles utan, hogy TA-DA, xbox vr, tessek gyermekeim, fogyasszatok egeszseggel!
Penzbe, szakemberbe, fejlesztesbe nem kerult nekik, vagy epszilon es megis ott van a fontos feature, aztan kockazat nelkul nezhetik, hogy mi lesz az egeszbol.

Aztan lehet, hogy amugy is ez (vagy valami hasonlo) a tervuk, csak nem kotik az egysegsugaru halando orrara.

Tegyuk hozza, ha egyszercsak bejelentenek, hogy amugy megis lesz xbox vr, es amugy lesz hozza egy halo VR, masnapra itt pihenne a konzoljuk a nappalimban. :U
Igy meg, ahogy most kineznek a dolgok, egy PS5-re benevezek aztan annyi.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#108) kvojnovics


kvojnovics
tag

Tiszteletem!

Mielőtt bámibe is belekezdenék szeretném megemlíteni, hogy bár nagyjából képben vagyok (AR/VR/és hasnlók) a témában, de még így is csak laikusnak tartom magam! Szóval ennek fügvényében reagáljatok, ha reagáltok! Köszönöm! :R

Baromi rövid és lényegretörő leszek: KINECT (vagy valami hasonló)! :DDD

Körbe nézve a piacon, felmérve a helyzetet, kínálatot, árakat, típusokat én azon gondolkodom, hogy karácsonyra egy XBOX 360 E 500GB Kinect-es RGH-s konzolt, telepítve 100db játékkal olyan 50-60e Ft magasságában fogok előnyben részesíteni... :C

Úgy gondolom, hogy bár látom a fejlődést és bízom abban, hogy egyre többen rákapnak majd (én is) ezekre az eszközökre, biztosítván a jövőjüket; de per pillanat pár hozzá való, valóban kiváló minőségű program/játék/stb. kedvéért nem szeretnék százezreket kidobni az ablakon, amikor a gyerekemet (és engem is) :DD bőségesen elszórakoztat és megmozgat ez a pár tízezer forintos XBOX kombó!

Természetesen addig is tűkön ülve várom, hogy elérhető árba és minőségbe kerüljön a JÖVŐ!

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#109) opr válasza kvojnovics (#108) üzenetére


opr
veterán

Ha ilyesmi erdekel es a grafika nem szempont, csak a jo szorakozas, akkor lehet egy Wii-vel se losz nagyon melle, arra is van rengeteg megmozgatos jatek, amit egyutt tudtok csinalni es garantalt a vigyorgas meg az uvoltozes. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#110) szente válasza kvojnovics (#108) üzenetére


szente
addikt

Ugyan a Kinectet sajnos sosem tudtam kipróbálni, de nem hinnèm, hogy a Kinect letudna követni olyan finom mozgásokat, mint egy VR kontroller. Vagy pl az ujjak mozgását. Arról nem is beszèlve, hogy akkor mèg csak ugyan úgy egy monitoron/TV-n nèzed a játèkot.
Plusz azt is vegyük hozzá, hogy azèrt a VR grafikája bőven túlhaladta az Xbox 360-ét.

Az általad említett árból már kijön használtan egy WMR headset(kapudrog), nagyon kicsit hozzátève pedig egy Rift CV1.
Ès a közhiedelmekkel ellentètben nem kell feltètlenül hozzá többszázezres PC.

A maga idejèben biztos nagyon jó volt a Kinect, biztos most is jól el lehet vele szórakozni, de azèrt a pènzèrt èn biztos nem vennèm már meg. Nagyon sokallom èrte az 50-60 ezret.

(#111) cinemazealot válasza opr (#109) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mi máig egy Wii-vel toljuk a szilvesztereket (és egyéb évközi lazulásokat) a haverokkal és gyerekeikkel. Van néhány olyan játékunk, amit semmiért nem cserélnék le, még ha a felbontása csak 576i. Tök jól néz ki a 113"-es vásznon. :D

(#112) arty válasza Sinesol (#95) üzenetére


arty
veterán

ifon ELŐTT? most nem az AR előtt vagyunk, már léteznek szemüvegek, generációik... nem hiszem, hogy valaki "beszólt" az ifon3G idején, hogy nem ez a jövő... ráadásul akkor nem volt az ifon mellett egy hordható, agybacsatlakoztatható, mégjobb cucc, hogy méginkább elhalványítsa az alma bénázását (mint most a VR :D )

... versus AR :D

(#111) cinemazealot

de nyugtass meg, hogy nem 576i-t küldesz a vászonra, hanem legalább 480p-t ;)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#113) vaakuum


vaakuum
addikt

Az oculus quest kontrollerrel (ami érzékeli az ujjakat) lehet játszani a The Brookhaven Experiment-et?
Mert ha abba tesznek még némi fegyvert, kicsit átgondolják a loot és revard rendszert, szerintem én is azonnal beszállnék a VR témába. Esetleg össze lehetne akasztani a két kontrollert úgy, mintha igazi gépfegyvert fogna az ember... :U
Mondjuk ha mozogni is lehetne a játékban, az azért sokat dobna rajta...mondjuk egy WASD irányítást azért elbírna, a lassú mozgás nem hiszem, hogy gondot okozna az agy-gyomor kapcsolatnak...

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#114) szente válasza vaakuum (#113) üzenetére


szente
addikt

A mozgáshoz általában teleport és a Joy pöcök (ez kvázi a WASD megfelelője) szokott a rendelkezésre állni, a teleport nem megterhelő a szervezetnek.
Viszont ahogy nézem a videókat, ez egy statikus játék, nem nagyon kell benne mozogni.
A "fegyver összeakasztás" létezik, gun stock a neve: [link]
3D nyomtatóval tudsz csináltatni kismillió félét: [link]
A játékra vissza térve azért már bőven van ami túlhaladta ezt FPS témában szerintem: [link] [link] [link] [link] [link] stb.

(#115) Chrys_


Chrys_
addikt

Nekem nem hiányozna a VR, amíg a képminőség ennyire szar és sajnos nem csak 1-2 év kell nagyobb továbbfejlődéshez (VR, GPU). Mindegy melyik gyártó termékét vesszük. Majd ha teljes nézési területen hozzák legalább egy fullHD monitor minőségét (apró szöveg is tűélesen megjeleníthető VR-ban), akkor veszek megint. CV1-t is inkább eladtam 1 hét után.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.