Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Albus_D


Albus_D
aktív tag

Jó hosszú és információkban bővelkedő cikk az intel 4nm-ről.
Ezzel szemben így is lehet: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#2) Televan74 válasza Albus_D (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Intel 4 (7nm). ;)

Ez amúgy nem egy hosszú szakmai cikk. Ez csak egy hír hogy már valószínüleg nem csúsznak többet az Intel 4 gyártással.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) ROBOTER válasza Albus_D (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ezt oda-vissza 2x átküldted a google fordítón? Vagy volt egy köztes bennszülött nyelv? Nekem egyre nem adott ilyen hülyeségeket. :)

(#4) Albus_D válasza ROBOTER (#3) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Nekem ezek szerint igen. :O

(#5) ughhh


ughhh
senior tag

a 3nm eljárásukat intel -1 -nek fogják hívni? A tranyók egy másik dimenzióban lesznek :DD

(#6) varmi2


varmi2
nagyúr

Eléggé szánalmas, hogy azért van a nevében 4-es, hogy azt higgyék, hogy 4nm, pedig majdnem a duplája. Ez szánalom a köbön....... Vicc kategória.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#7) [CS]Blade2 válasza ughhh (#5) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Már rég kiadták. Az Intel 4 után a következő az Intel 3 gyártástechnológia lesz, utána pedig az Intel 20A nevű technológia jön.

A nevében a nm már régóta tökmindegy, ill. az a nm számít, ami az 1. hsz-be van, a 30, 50 és 30, meg jónéhány más adat.
Az Intel 14nm, az Intel 10nm, vagy a TSMC 10nm is csak egy-egy ilyen név volt, ezért mindenki át fog állni saját számozásra. Pl.: N5, N3 a TSMC-nél.
Az Intel 20A után egyébként a 18A következik jelen állás szerint.
Felesleges megpróbálni kitalálni, hogy mi lenne a számozás a régi nevezéktan szerint.

(#8) tibaimp válasza varmi2 (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Miért, szerinted a többi gyártónál a nm jelzés, még jelent valamit?
Lást [CS]Blade2 kolléga hsz-ét!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) Albus_D válasza tibaimp (#8) üzenetére


Albus_D
aktív tag

az rendben van, mert nem intel

(#10) Fücsök007 válasza [CS]Blade2 (#7) üzenetére


Fücsök007
őstag

A régi nevezéktan szerint: intel 4 = 7nm, Intel 3 = 7nm+, Intel 20A = 5nm, Intel 18A = 5nm+.
Egyébként az jó hír, hogy idén elkezdik végre az Intel 7 node felfuttatását, mivel kiküszöbölték a kezdeti hibákat, viszont a rá épülő termékek késni fognak. :(

(#11) nubu015 válasza Fücsök007 (#10) üzenetére

Azért még az is kérdés hogy ha beindul a tömegtermelés akkor milyen lesz a kihozatal.
Az intel 10nm ezzel szenvedett egy vagy két évig. Azazhogy gyártottak már rajta, de olyan
gány volt a kihozatal, hogy pár termék jelent csak meg azzal a chippel, és az is csájnában.

m.

(#12) Duree


Duree
veterán

Na végre ezt is megértük, igaz a konkurencia már 4nm-en dolgozik.

duree54

(#13) Fücsök007 válasza nubu015 (#11) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ezt még nem tudjuk, de szerintem most nem lesz gyatra, illetve a chiplet-es felépítés sokat segít ha kezdetben alacsony lesz a kihozatal. Viszont kb. 1év múlva már jönnie kellene a Meteor Lake családnak de csak mobil verzióban, az asztali változat sajnos 2024 Q1-re csúszott. (Ez most nem a node miatt van, hanem túl sok terméket kell csinálnia Intelnek, így pedig nehéz behozni a lemaradást AM5-tel szemben, ami jelen lesz idén ősztől.) Arrow Lake ezidáig 2024 év vége 20A-n gyártva, de sajnos nincs kőbe vésve. :F

[ Szerkesztve ]

(#14) [CS]Blade2 válasza Fücsök007 (#10) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A régi is csak fantázianév, nincs olyan része, hogy igen ez innentől idáig 7nm. A + meg már alapból értelmezhetetlen, mert akkor, ha kisebb, akkor meg lehetne mondani, hogy 6,46, vagy bármennyi.

Ennek sokkal több értelme lenne, mint ami eddig valaha is volt:

Intel 8.3
Samsung 8.2
TSMC 7.9
stb.

(#15) Dragon3000 válasza tibaimp (#8) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mindegyik jelent valamit, ha szerepel a nm is benne, csak egyesek nem képesek elengedni a dolgot, ha a gyártók már csak egy nevet adnak neki nm nélkül. Igazából a felhasználóknak sokat nem számít a dolog.

(#16) Dragon3000 válasza [CS]Blade2 (#14) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért arra kíváncsi lennék, hogy az utolsó módosítással, amivel meg is kezdte az Intel a tömegtermelést az valójában hol áll a 8.3-hoz képest.

(#17) Busterftw válasza Dragon3000 (#15) üzenetére


Busterftw
veterán

Aki egy kicsit jartas a temaban tudja, hogy ezek a szamok marketing szamok.
Ezzekkel a TSMC es a Samsung szaladt elore, most hogy az Intel mar kezdi megoldani a gondjait, most csak hozzajuk igazodtak.

(#18) Dragon3000 válasza Busterftw (#17) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazából, amíg az Intel volt az élen, addig nyomta, hogy a nm így úgy amúgy, amikor hátrányba került, akkor az nem számít blablabla. Igazából nem számít, mert a kész termék lesz a fontos, elég megnézni az amd és nv esetét pl az rtx2000 esetében, gyengébb gyártás technológián készült mégsem volt rosszabb a teljesítmény/fogyasztás arányuk, sőt volt, hogy az nv volt a jobb ebben is.

(#19) hallador válasza varmi2 (#6) üzenetére


hallador
addikt

Miért amikor 2001 - 2006 között amikor az AMD kihozta a +-os processzorait akkor az mi volt? Ugye az AMD elmondta, hogy ők az Athlon-hoz mértem adták a +-os jelölést a processzoraiknak, de érdekes módon az Athlon XP 2400+-t mindenki a Pentium 4 Northwood B steppinghez hasonlította. Pedig csak 2 GHz-es volt az AMD.
Az is szánalmas volt vagy mi? Sztem nem volt az, egyszerűen ez volt az üzletpolitikája az AMD-nek.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) vrob válasza Albus_D (#1) üzenetére


vrob
aktív tag

(#21) ddekany válasza [CS]Blade2 (#7) üzenetére


ddekany
veterán

Az Intel 3-at követő 20A és 18A kapcsán az a furcsa, hogy ezzel megint visszahoznak egy hosszmértéket az elnevezésekbe, mert az nyilván a 20 és 18 Angstromra utal, ami 2 nm és 1.8 nm.

(#22) szido85 válasza ddekany (#21) üzenetére


szido85
csendes újonc

Vagy akár az is lehet, hogy 12Volton 20 Amper kell majd a procinak, aztán elég lesz csak 18.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.