Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #04824576 válasza Ribi (#32) üzenetére


#04824576
törölt tag

Csak ha meg nem tudnak előre kalkulálni, akkor minek dolgoznak? Felesleges a munkájuk. Ez meg am egy olyan dolog, hogy 7 nanós gyártósor úgyis fog még kelleni, akár beüt ez a nagy kereslet, akár nem. Sztem kicsit elszámolták a dolgokat.

(#52) Ribi válasza #04824576 (#51) üzenetére


Ribi
nagyúr

"Csak ha meg nem tudnak előre kalkulálni, akkor minek dolgoznak?"
Szerinted ezt én hányszor kérdeztem már meg? ;]
Nyilván elszámolták, ezért van most hiány.
De az is lehet direkt. Mint írtam, sokszor jobb drágán adni enyhe hiánnyal mint túltermelni és bukni x bevételt.

(#53) M@cika válasza Cathulhu (#50) üzenetére


M@cika
őstag

Látod, ezt nem tudtam, hogy ennyire a TSMC az egyeduralkodó a 7nm-es chipgyártásban. Akkor meg pláne dógozhattak volna előre a piaci elemzők, mindenki tudja, hogy SD855-ből, csúcs Kirinből meg Apple soc-ból baromi sok kell. És zen2 magos cuccból is csillió darab.

Nasit a kis fehér medvének!

(#54) Cathulhu válasza M@cika (#53) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem annyira egyertelmu ez szerintem, tavasszal meg pont arrol volt hir, hogy lecsokkent az erdeklodes, mert pl az aktualis iPhoneok varakozasok alatt teljesitettek, ezert az apple lemondott a rendelesekbol a beszallitoinal. Hogy akkor az AMD beugrott-e felszabadult kapacitasra, vagy mas tette meg, az jo kerdes, de latva az ellatasi nehezsegeket, szerintem nem az AMD nyerte el. Aztan siman lehet, hogy az uj iPhone is alulteljesit (latva az ujdonsagok listajat, eselyes), es 2 honap mulva megint az lesz a hir, hogy felszabadult a kapacitas.

Market share (de nem csak 7nm):

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#55) #04824576 válasza Ribi (#52) üzenetére


#04824576
törölt tag

"Szerinted ezt én hányszor kérdeztem már meg?"

Bocs, a fórumot csak nemrég olvasom.

(#56) #04824576 válasza M@cika (#53) üzenetére


#04824576
törölt tag

Igazából mióta a GloFo kiesett, nagy mennyiségben csak ők, meg a Samu gyártanak 7 nanón. Majd még intel fog magának... Egyszer... valamikor... :D

[ Szerkesztve ]

(#57) Ribi válasza #04824576 (#55) üzenetére


Ribi
nagyúr

Úgy értettem, hogy az ilyen piackutató és más "jövőbelátó" megmondó embereket mindenki egy nagy kútba dobná egy kis benzinnel. 50% hasraütésre ír dolgokat, másik 50% meg fizetett hirdetéseket jelentet meg, hogy mi lesz a jövő.

(#58) TeeJay


TeeJay
félisten

TSMC jó évet fog zárni úgy néz ki, betolhatnak még pár 7nm gyártósort

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59) hokuszpk válasza Cathulhu (#50) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"AMD meg kispalyasnak is szamit a TSMC-nel."

valoszinuleg igy van. bar volt valami hir, hogy 200000 Epycbol epitenek valami szuperszamitogepet ( x8 = 1600000 lapka ) ; az amcsi energiaugyi miniszterium is epit valami hasonlot ; a Stadiahoz is kellehet par Radeon Pro, meg ki tudja a felhoszolgaltatok mennyi Epycre adtak le elorerendelest.
szoval azt is eltudom kepzelni, hogy az AMD altal lefoglalt kapacitas nagyresze ezekhez hasonlo rendelesek teljesitesere megy el.
pl. ha az MS kirakta a Surface bulibol az Intelt, mert nemtudott eleg 10nm -es chipet szallitani, es bevette az AMD -t ( Dali apu amirol nemtudjuk, hogy Zen+ vagy Zen2 magos ) akkor ott is lehet egy nagyobb tetel, amit nem kellene hagyni eluszni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#60) Carlos Padre válasza GodGamer5 (#9) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Kamu? Csak mert nem tetszik? :U

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#61) Cathulhu válasza hokuszpk (#59) üzenetére


Cathulhu
addikt

A frontier 2021-re van kiirva, ketlem, hogy az szivna fel most a Zen2 keszleteket, sokkal valoszinubb, hogy Zen3, esetleg Zen4 lesz benne, 7nm+-on, es az instenctekrol meg meg kevesebbet tudni jelenleg. Ami valoszinubb lehet az a next gen knzol generacio, oda is kell par millio SoC rajtra, de az szerintem meg egy ev, szoval ott sem vagyok biztos benne, hogy mar most foglalna 7 nanos kapacitast es nem 7+ lesz majd az is.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#62) #10949376 válasza Predatorr (#7) üzenetére


#10949376
törölt tag

Pontosan, szedd magad almát vettem több fajtát 100ft kiló ami leszedve meg 130ft ,boltba 400-500 ,az emberek ilyenek sajnos.

(#63) hokuszpk válasza Cathulhu (#61) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem a Frontierre gondoltam, hanem [erre] ( illetve a frontierre is, ugye az az lesz az energiaugyi miniszterium gepe ) , de valoban elkepesztoen rosszul emlekeztem, ez csak 200000 core...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#64) #06658560 válasza solfilo (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem hetedikén jött a csúcs Navi? PH cikk szerint.

(#65) Cathulhu válasza hokuszpk (#63) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ez "csak" fel szazaleka a frontiernek teljesitmenyben, ennyi chiplet kb 40 wafer yieldtol fuggoen ha jol szamolok, ez sem egy eszeveszett mennyiseg, ha minden igaz 2019-re kb 1 millio waferrel szamolt a TSMC. Persze sok kicsi sokra megy

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#66) Sinesol válasza wwenigma (#14) üzenetére


Sinesol
veterán

Hat figyelj anno a memoriakat is nagyon vitték, mégis sírtak az emberek, amikor drágult, pedig az is hasonlóan meg volt indokolva, mégis mindeni konteozott, meg ment a sárdobálás.
Gondolom ha ájemdé-ről van szó, akkor a jó fan félrenéz, nekik lehet árat emelni...:D

[ Szerkesztve ]

(#67) Depression válasza Sinesol (#66) üzenetére


Depression
veterán

Milyen áremelés? Van bármi info ilyesmiről, vagy csak alaptalanul trollkodsz?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#68) hokuszpk válasza Cathulhu (#65) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

igyvan, azert irtam, hogy orbitalisan rosszul emlekeztem, nem 200000 Epyc, ( => *8 = 1600000 chiplet ), hanem 200000 Zen 2 Core,. ( ami meg /8 = 25000 chiplet ) van egy nagysagrendnyi kulonbseg :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#69) Dr. Romano válasza Reggie0 (#46) üzenetére


Dr. Romano
veterán

És amellett a Monero is nemrég váltott CPU alapú algoritmusra a randomx-el amiben az AMD prockók domibálnak. Úgyhogy még ez is megterheli a 7nm-t és az AMD készletet.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#70) Fred23 válasza Tomcat (#38) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha jól emlékszem, 2001-ben mentem át Intelről AMD-re egy 900-as Athlon "Thunderbird" okán. Mivel a lapba be lehetett tenni a későbbi XP-ket is, a 900-as Athlon után 1800+-os XP-t használhattam, de azt már nem szerettem annyira. Aztán mentem is vissza Intelre, és csak mostanában váltottam megint AMD-re, (bár most már a több gép miatt maradni fog a lakásban inteles konfig is).

A Ryzen 3xxx-es széria megint olyan vonzó lett, mint anno az Athlonok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.