Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) TeeJay válasza Jim Tonic (#92) üzenetére


TeeJay
félisten

Erre írtam nekik h 4K helyett inkább 1080p50 kellene nem 1080i és egyéb bohóckodás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#102) DigitXT válasza TeeJay (#101) üzenetére


DigitXT
félisten

Az a bohóckodás sajnos évtizedes múltra tekint vissza (annak hátrányaival),
de bizonyára csak te tudod, hogy hogy fognak 4K-ban tartalmat szolgáltatni.

Hint: a topikhoz tartozó hírben szó sincs képfrissítésről... De te még mindig
ott tartasz, hogy 25 fps van, és több kéne. Pedig nincs, és soha nem is volt.

Megjegyzem, hogy pont a 4K-nál jött be, mint gond, mikor megjelentek pici,
konzumer kamerák, amik már melldöngetve "támogatták" a 4K felbontást is,
viszont TÉNYLEG felezett képfrissítéssel... Ennek baromi egyszerű oka van:
a 4K nagyon durva növekedés a pixelszámban (4x), így gyengébb hardverrel
esélyed sincs 50-szer kiolvasni az érzékelőből + jó minőségben letömöríteni.
Márpedig a végső képminőség sokmindentől függ, többekközt a tömörítéstől.

Egyet viszont gondolj végig: szerinted a TV társaságok is csak ilyen hikomat
vasat tesznek a 4K közvetítés alá, vagy lesz hozzá rendes kamerájuk?:R

(#103) ForRedGlory válasza Motion_Blur (#2) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szujoba en nagyon bele tudnek kotni. Amennyi marhasagot mond...

(#104) Degeczi válasza ForRedGlory (#103) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az egy dolog, többnyire legalább korrigálja magát ha kiderül (és az angolja is sokat fejlődött, pár éve még pl. folyton megnyomta az amúgy teljesen hangsúlytalan o betűt "'Button"-ban, tavaly már nem) - viszont azt az idióta biztonsági övezést abbahagyhatna már a futamok kezdetén!

Értem, h ilyen szlogennel akar kitűnni, emlékezetes maradni, de baromi idegesítő az értelmetlensége miatt :W

(#105) 7s26c válasza ForRedGlory (#103) üzenetére


7s26c
senior tag

nem vészes de sokan nem akarják" bekapcsolni a biztonsági" öveiket..

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#106) csabi63 válasza DigitXT (#98) üzenetére


csabi63
senior tag

Nem az fps-t akartam kiemelni, azt pedig végképp nem, hogy a 25 fps lenne az álmuk. Az egész cirkusz a felbontásról szólt. Hogy a fapapucsosoknál 1080 van, németben pedig "csak" 720, ezt egy önérzetes német nem tűrheti. Így aztán néhány okostóni nekiállt aláírásokat gyűjteni, ami kampánnyá nőtte ki magát. Erre előjöttek a szakértők, majd az illetékesek, hogy itt más tényezők is vannak mint a felbontás. De a nép egy része továbbra is átverést szimatolt. Elvégre egyszerű mint a pofon, a 720 kevesebb mint az 1080. Ne nézzék már hülyének őket. Ráadásul a tévéjük is 1080, nekik ugyan nem kell a 720. És követelték az 1080-at évekig. Hiába. (Ugyanez megtörtént kicsiben Skandináviában is egyébként.)

Ennyi volt a sztori. Amit pedig ki akartam hozni az egészből, hogy az olyan misztikumok mint az fps, a tévénéző átlagembernek nem mondanak semmit. Ahogy az "i" és a "p" jelentése sem. Nálunk sem, Németországban sem, sehol a világon. A fórumlakók egy része, meg a szakértők tudják. Talán 1-2%, a többinek fogalma sincs róla. Ettől még háborogni és szavazni természetesen lehet. El tudom képzelni mi lenne nálunk, ha osztrák, német mintára itt is 720 lenne 1080 helyett...

(#109) TeeJay válasza DigitXT (#102) üzenetére


TeeJay
félisten

de most őszintén 2160i vagy 1080p50 kellene jobban?
4x annyi felbontást kér majd a 4K tehát még mindig sokkal egyszerűbb lenne a 1080p50 mint 1080i után 2160i

de be is fejeztem, marha felesleges a 4K amíg minden adó nem megy normális bitrátán fullHD-ban
biztos 2160i-nek majd 4x annyi bitrátát adnak mint ma egy 1080i-nek ugye?
akkor hamar tele lesz a kábel meg a DVB-T is és megint lehet újabb eszközökre cserélni mindent
abból meg már elege van az embernek, pont ezért jó hogy az utóbbi évek összes TV-je tudj a DVB-C-t és nem kell STB minden egyes TV-re ha nézni akarsz fullHD digitális adást

ráadásul TV-ben is már alig van értelmes fullHD mindenki 4K-t tol cucc meg nincs rá ráadásul az emberek nagy része ugyanúgy SD analóg vagy SD digitális TV-t néz rajta szóval marhára megérte :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#110) DigitXT válasza csabi63 (#106) üzenetére


DigitXT
félisten

Mi annyira le voltunk maradva a digitális műsorszorásban (évekkel ugye),
hogy cserébe nálunk nem az MPEG-2 indult, hanem kapásból az MPEG-4.

Aztán lehet(ett) csodálkozni, hogy a régi HD (Ready) ezt TV-k nem tudják.
Mindegy: feladtam. A 25 fps-t emelted ki. És hogy azt követelték. (Olvasd
vissza, amit leírtál. Én is csak azt tudom. Gondolatolvasó nem vagyok.;))

TeeJay: ha 4K TV-m lenne (ami nincs), valószínű a 2160i-t nézném rajta...
De mint láthatjuk, nem kívánságműsor. De ha fikázod, legyél tényszerű.:D
Utóbbi érveléseddel tudok azonosulni, miszerint agyon lehet csapni egy jó
felbontású adást is egy túlzott tömörítéssel. Sajnos ez ma is megy!:R

PuMbA: az a gond, hogy a Sky kifejezetten 2160i-t írt, már amit hirtelen
találtam róla. Sőt, tavaly az is lehet, hogy 25 fps-t toltak, én nem tudom.
A sávszéligénye tényleg brutál egy normálisan tömörített 2160p50-nek.

[ Szerkesztve ]

(#111) PuMbA válasza TeeJay (#109) üzenetére


PuMbA
titán

"de most őszintén 2160i vagy 1080p50 kellene jobban?"

Felesleges az i-ről beszélni a jövővel kapcsolatban, ugyanis tavaly hivatalosan is nem vették át az ilyen felbontások használatát a(z UHD) szabványokban. Teljesen kihaltak a CRT TV-k és az LCD-kre a p kell. Az UHD csatornák már nem lehettek (lehetnek) i-sek és az UHD Blu-ray-re sem kerülhet fel i-s anyag.

[ Szerkesztve ]

(#112) ΞΔGLΞ válasza Degeczi (#76) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, így oké, én valamiért azt hittem a tv adás javulására érted. :)

(#113) PuMbA válasza DigitXT (#110) üzenetére


PuMbA
titán

[link]:

"Perhaps surprising at first, initial tests at the EBU have shown that 1080p/50 will not require more bitrate than 1080i/25 for broadcasts, but naturally it will show better picture quality on large displays"

[ Szerkesztve ]

(#114) Tibiajax válasza Tibiajax (#81) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Két dolog nem volt az F1-nyitón: verseny és előzések

xd hajrá, szép új f1!
de a lényeg, bár már 8K-ban nézhetnénk!!

[ Szerkesztve ]

(#115) zozoz1 válasza Tibiajax (#114) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Most őszintén, mi olyan látnivaló van a F1-en hogy oda 4K kellene?
Mert mondjuk egy természet filmnél megértem. De Chase Carey bajszához a fullHD is bőven elég... :K

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#116) anulu válasza Tibiajax (#114) üzenetére


anulu
félisten

nekem ez az egy futam elég volt az egész évre. maradok a Nascarnál :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#117) Tibiajax válasza zozoz1 (#115) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

[link] ....

(#118) zozoz1 válasza Tibiajax (#117) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Mond ha nincs igazam... :F

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#119) Tibiajax válasza zozoz1 (#118) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igazad van, én is igazából csak ezt a jelen f1-nek nevezett steril fost próbáltam jellemezni.. hogy erre kell a 4k, meg a 8k, meg az ultra16k...
hiába, régen is igaz volt a mondás, ha egy film szar, akkor is szar marad, ha borotvaéles képpel meg 16.1-hanggal nézed..

(#120) Piftuka


Piftuka
veterán

Ez egy remek lehetőség, maximálisan támogatom, bár leginkább a gombnyomásra örökre eltüntethető reklámoknak örülnék.

Az élő közvetítések alatt beadott reklámok rendkívül bosszantóak.

"Aquila non captat muscas."

(#121) ForRedGlory válasza zozoz1 (#118) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Akinek rossz a szeme és/vagy nincs 4K TV otthon, annak persze, hogy semmit nem adna az F1 4K-ban. Teljesen más világ, mint az 1080p-s bohóckodás.

Ez ráadásul nem is 4K, de bőven 1080p fölött van. PErsze ehhez is minimum 1440p monitor kell. :U

[link]

[ Szerkesztve ]

(#122) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Amúgy jó fejlődési irány lenne még ha elfelejtenék végre a tv csatornákat és saját youtube csatin sugároznának. Van UHD támogatás, mindenki eléri (legalábbis a 4K tv-vel rendelkező közönség biztos tud youtubeozni)
Bár nem 4K, de a TCR-t most nézem élőben TV-n, youtubeon. No reklám, jó kép és nem unalmas mint az F1.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#123) Degeczi válasza ForRedGlory (#121) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ahogy mondod, monitor. TV-t a legtöbb nappaliban min. 3m távolságról néznek, és olyan messziről még egy 50" méretű kijelzőn sem látod a FullHD fölötti fölbontás többletrészleteit.

(#124) ForRedGlory válasza Degeczi (#123) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hogy jön ide a távolság? :F

Arról nem tehetek, hogy távcsővel kellene nézned, hogy lásd a különbséget, mert 3m-re ülsz a TV-től.

Nem arról volt szó, hogy hol kell ülni a 4K-hoz, hanem hogy megéri-e a 4K-s tartalom, ha minden feltétel adott. :U

[ Szerkesztve ]

(#125) Degeczi válasza ForRedGlory (#124) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha egyszer az a TV-k tipikus felhasználása, akkor hogyne lenne érdekes a távolság? :F

(#126) Klown válasza ForRedGlory (#124) üzenetére


Klown
aktív tag

A sávszélesség nincsen ám ingyen! Eléggé behatároltak a lehetőségek lineáris továbbítás esetén! Műholdon piszok drága a transzponder bérleti díj, kábelen sem végtelen a sávszél, főleg hogy osztozik a frekvenciákon az internet és a DVB. IPTV egy kicsit más tészta, bár a mai napig rengeteg DSL vonal van, ahol a HD is elég felejtős, nem hogy a 4k! Azok a cégek, akik DVB-szerű platformot kezdtek el üzemeltetni, nem fognak egyik percről a másikra IP alapra áttérni. Arról nem is beszélve, hogyha nem közvetlen közelről nézed, akkor nem látod a különbséget a HD és a 4k között...

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#127) ForRedGlory válasza Degeczi (#125) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Látom nem sikerült felfogni lényegét. Hagyjuk, de azért leírom máshogy, hátha megérted. Viszont innentől a téma nálam off...

Nem a szolgáltatás hibája, ha a felhasználó kis/nagy tévén és/vagy nagy távolságból nézi a TV-t és így nem érzékeli a 4K előnyeit. Az az előny attól még ugyanúgy ott van. Olyan röhejes kifogást is ritkán olvasok, hogy azért nincs értelme, mert úgyis messze ülsz tőle. Már bocs, de kit érdekel, hogy hol ülsz? :F Na ez a lényeg... attól, hogy neked semmi extrát nem nyújt, még az az extra ott van, csak értelmetlen módon nem használod.

[ Szerkesztve ]

(#128) Degeczi válasza ForRedGlory (#127) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Látom nem sikerült felfogni lényegét. Hagyjuk, de azért leírom máshogy, hátha megérted.

A szolgáltatásnak van értelme, ezt senki sem vitatta. Akadhat aki kellően közelről nézi a TV-t, monitort.
Ettől még a többségre ez nem igaz, és ez nem azért van, mint írtad, h "rossze szeme lenne". Átlagos lakószobálra jellemző átlagos nézési távolságból átlagos méretű 4k TV mellett lehet bármilyen Sólyomszem, nem fogja látni a növelt fölbontás előnyét.

(#129) MongolZ válasza anulu (#116) üzenetére


MongolZ
addikt

"nekem ez az egy futam elég volt az egész évre. maradok a Nascarnál :)"

A Nascar az az autóverseny, amit soha nem értettem meg, hogy miért izgalmas. Kb. mint az összes amerikai sport: unalmas, szünetekkel teli, extrém repetitív.

(#130) ForRedGlory válasza MongolZ (#129) üzenetére


ForRedGlory
félisten

LOL, ez az év kommentje. Ha odatetted volna, hogy szerinted unalmas, akkor oké, de bakker, unalmas az NBA, NFL, NHL, különböző autóversenyek és minden?

Inkább írd le, hogy utálod a sportot, az kevésbé ciki, mint ekkor baromságokat leírni.

(#131) MongolZ válasza ForRedGlory (#130) üzenetére


MongolZ
addikt

NFL, NHL, NBA közül az NHL még a legizgalmasabb. Igen. NBA, NFL eszméletlen szaggatott. NBA-ben minden fault, 10 mp-enként megáll a játék. NFL még rosszabb, 5 mp-enként áll a játék, abban reménykedve, hogy egyszer talán történik valami. Számomra nézhetetlen. Nascarban pedig ugyanazon a fos pályán mennek körbe körbe, kb. konstans sebességgel, két hosszú egyenes összekötve két ugyanabba az irányba kanyarodó ívvel. Abszolút egysíkú az egész. Egy WTCC, egy Forma-1 már csak a pályák kialakítása miatt is sokkal izgalmasabb, nem is beszélve a raliról. Egy kézilabdameccs össze sem hasonlítható egy kosárlabdával.

"Ha odatetted volna, hogy szerinted unalmas, akkor oké"

Tudom, hogy rég volt általános iskola felső tagozat, de olvasd már el légyszíves az első mondatomat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.