Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Taybore válasza csongi (#41) üzenetére


Taybore
aktív tag

(#41) csongi és (#43) nyisziati:
MotoGP-t Spíleren kívül lehet máshol is nézni Magyarországról? Pl eurosport vagy valami? Nekem Digim van, és megesz a fene, hogy elvitték a MotoGP-t... :O

(#52) Atomantiii válasza Taybore (#51) üzenetére


Atomantiii
őstag

Élő feed van műholdról, valami okosabb beltérivel megoldható. De ez itt nagyon nem vág a témába.

(#53) hyperspace válasza jorgoszka (#48) üzenetére


hyperspace
őstag

Wéber Gabival szerintem nincs probléma, nem hinném, hogy nem ért hozzá. Szujó, na, hát el kell adni olyanoknak is a Forma-1-et, akik nem annyira technikai beállítottságúak. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#54) csabi63 válasza Taybore (#51) üzenetére


csabi63
senior tag

Eurosport Player, csak német VPN kell hozzá. Vagy román, holland, francia, belga. Ezekben az országokban közvetíti az Eurosport a MotoGP-t.

(#55) DigitXT válasza csabi63 (#50) üzenetére


DigitXT
félisten

A kérdés inkább az, hogy vágod-e, mi az a 25 fps, mert a HSZ-ed alapján nem...
(Hint: az 1080i nem az.:DDD)

(#56) Taybore válasza Atomantiii (#52) üzenetére


Taybore
aktív tag

Motorsport - motorsport :) De nyilván ezért tettem off-ba :U , és annyiban témába vág, hogy az előttem szólók már témába hozták. :R

(#57) zichie


zichie
senior tag

Úgy 4-5 évvel ezelőtt Magyarország területén is elérhető volt több csatornás F1 közvetítés műholdról, igaz akkor még csak sd felbontásban. Volt egy main stream, amin az ment, ami nálunk is csak angol kommentárral, volt egy belső nézeti, ami csak az autókra szerelt kamerák képeit mutatta, volt egy box utca, egy highlights és egy olyan stream, amin csak eredmények voltak. Ez a lehetőség évekig megvolt, aztán megszűnt. Szerintem sokan nem tudtak róla, pedig szabadon vehető (FTA) volt.
Persze műholdon továbbra is sugároznak több csatornás HD F1 közvetítést, de sajnos kódolva.

(#58) Joci10 válasza Sondi1986 (#34) üzenetére


Joci10
őstag

Ez így van; adott országra terjedően lehet pályázni adott csatornáknak. Viszont amíg az RTL-en volt sport szekció (adtak focit is, kézit is, meg még 1-2 elérhető sportot); addig náluk volt a közvetítés joga. Viszont miután rájöttek, hogy reklámokból nem tudják fedezni a költségeket, és nagyon elszállt az egész költségvetésük, feladták az egész szekciót. Az M4 (régebben az M1 sportosztálya illetve később M2/Duna) pedig kapott az alkalmon, és visszahozta a királyi tévéhez a jogokat, meg átvette a közvetítőket is, akikre a megszűnt sportosztály miatt az RTL-nek nem volt szüksége (ők már úgyis bejáratosak voltak a F1 világában, hiszen már sok éve ők jártak a közvetítésekre).

(#59) Jim Tonic válasza DigitXT (#55) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha jól tudom, Magyarországon két csatorna tol HD adást 50fps frissítéssel, mégpedig azok, amiket írt. Cserébe ők "csak" 720p felbontással sugároznak. A 1080i-s csatornák mind 25fps frissítéssel dolgoznak. A hozzászólok alighanem arra gondoltak, hogy egy sportcsatornán több értelme van a 720/50-es adásnak, mint az 1080/25-nek.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#60) PuMbA válasza Jim Tonic (#59) üzenetére


PuMbA
titán

Viszont az 1080i-ben az i pont azt jelenti, hogy a 25 képkockát meg kell dupláznod, azaz 50 fps-t kapsz a dekódolás után, ugyanis két időpillanat van egy képkockában tárolva :) Szabvány szerint végeredményként 50 fps-t kell kapnod, USA-ban 60fps-t és ezt mindenkinek be kell tartania.

[ Szerkesztve ]

(#61) MK VII válasza wildpig (#10) üzenetére


MK VII
veterán

Bizony... Nekem is van egy barátom aki Boltonban lakik és ott néz minden magyar csaptornát.. Előfizetett itthon a UPC-nél és odakint használja.. Mikor kint voltam nála meg is lepődtem, hogy honnan jön a magyar hang a tv-ből :D

[ Szerkesztve ]

(#62) atee_13 válasza Redneck (#9) üzenetére


atee_13
őstag

Véleményem szerint nincs az az elit képminőség ami kompenzálni tudja Szujót.

(#63) DigitXT válasza Jim Tonic (#59) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem jól tudod. Ezek a hozzászólók sajnos alapjában tévednek, nem vágják:
- mi az a mozgásfázis,
- mi az a félkép, avagy field
- mi az az fps, és mit jelent az 1080i.:R

Ellenben meg akarják mondani a frankót a műsor-szolgáltatóknak. Logikus!
De képzeld, egyszer láttam F1 közvetítést 25 fps-sel.:D Vmi technikai hiba
miatt az egyik félképet valahogy lenyelték, és úgy szaggatott, mint a bűn...

Megjegyzem, Te is félreértelmezed (bár írtad, hogy bizonytalan vagy benne),
ugyanis 1080/25-ről szerintem sehol se volt eddig szó, és kíváncsian várom,
honnan jön. Azt max. vki balfék csinál. Ha rossz "deinterlace" filtert használ.
(Vagy mozis anyagot konvertál 24-ből, de maradjunk a sportközvetítéseknél.)

Azt aláírom, hogy az interlaced formátum PC-n kicsit nehezen kezelhető, de
a TV-k annak idején "hardverből" csinálták (minden második sor frissítése), s
teljesen vállalható volt a képük. Más kérdés, hogy az 50Hz vibrál, mint állat...

[ Szerkesztve ]

(#64) csongi válasza Taybore (#51) üzenetére


csongi
veterán

Sajnos nem tudom.
Nekem végre pont jókor jött a váltás, végre nézhetem élőben :)

(#65) Lacok


Lacok
őstag

Sajnos itthon még egy ideig álom marad.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#66) Klown


Klown
aktív tag

A közvetítés minőségével nincs gond szerintem! Itthonról legálisan a legjobb minőséget (1080i) a hivatalos MTVA-s műholdas feladásból (9°E Eurobird) lehet kihozni, bár igaz, hogy kódolt, de magyar állampolgár igényelhet hozzá MTVA Conax kártyát Betacom-tól adminisztrációs díjért cserébe. Ez jobb minűségű, mint a MindigTV-s "eco" HD. (1440x1080i) A BIX-es elosztást hagyjuk! Nyilván az a legjobb minőség, de azt direktben nem kaphatod meg, csak kábelszolgáltatón keresztül, aki viszont nem biztos, hogy 1:1-ben ugyanazt a trasport stream-et adja tovább feléd. Egyébként nem az számít, hogy 1080i vagy p, hanem a bitráta! Minél nagyobb, annál jobb, ego részletgazdagabb képet eredményez. (4K-ban is lehet valami mosott és 720p is tűéles, részletgazdag!)

Itthon sajnos a Sky (UK) csomag nagy része nem elérhető, mert az Astra 2 (28.2°E) műhold olyan nyalábjáról (UK spot) sugároznak, amit extrém nagy (>3m) antennákkal se nagyon lehet befogni idehaza. Mondjuk az UHD csatornájuk pont kivétel, az az európai nyalábról sugároz. A német Sky egyszerűbb ilyen téren, mivel az Astra (19.2°E) jó minőségen vehető hazánkból is.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#67) 7s26c


7s26c
senior tag

Szívesen nézném így. Több infó, jó kameraállás

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#68) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Bizony, itthon is lenne igény rá. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#69) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

szuper, már csak egy nézhető F1 kéne

(#70) Degeczi válasza wildpig (#10) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sajnos nem így van, mert a műholdak nyalábai irányítottak, Magyarországról esélytelen a vétel, ahogy az sugárzási térképeken jól látható:

(#71) shteer válasza Tibiajax (#69) üzenetére


shteer
titán

mi nem nézhető rajta? régen minden jobb volt, ugye? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#72) Degeczi válasza Tibiajax (#69) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem lehetne egyetlen hetet várni az előre fanyalgással? Pont megvan rá minden esély, h idén végre hatalmasat javuljon a helyzet...

(#73) ΞΔGLΞ válasza Degeczi (#72) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezalatt mit értesz?

(#74) Atomantiii válasza zichie (#57) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ez most is van, csak kódolt, de aki kicsit is ért hozzá megtalálhatja :) Én tavaly így néztem.

(#75) kromatika válasza dementor (#46) üzenetére


kromatika
veterán

+1.annak én is.

(#76) Degeczi válasza ΞΔGLΞ (#73) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A sokkal szélesebb (+25%) gumik miatt megnőtt tapadás egyértelműen jót tesz majd az előzéseknek, ráadásul a tesztek alapján úgy néz ki, nem lesz Mercedes egyeduralom.

(#77) shteer válasza Degeczi (#76) üzenetére


shteer
titán

előzéseknek jót tesz-e majd kiderül, én pont az ellenkezőjét jósolom + gumik tartósabbak lesznek. kanyarsebesség nagyobb lesz, az biztos. szvsz merci uralom pedig lesz, sajnos - de majd Melbourne után tisztul a kép. még mindig az ő csomagjuk a legteljesebb a tesztek alapján.

..szerintem jónak tűnik

(#78) Atomantiii válasza Degeczi (#70) üzenetére


Atomantiii
őstag

Az UK nyaláb az irányított, a Europe nyalábot kis 60 cm-s antennával már tudod nézni.

Az UK nyalábon a BBC-k, ITV-k ilyesmik vannak, de azt is meg lehet oldani egyelőre másik holdról itthonról megfelelő felszereléssel.

Most nem tudom pontosan, de ha a Sky UHD-n fogják adni a 4K-s f1-et, akkor az fogható nálunk is.

(#79) VaniliásRönk válasza Degeczi (#76) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A gumi eddig is csak akkor volt probléma, amikor minden mindegy alapon engedték hogy a pilóta ténylegesen versenyezzen a pályán. A probléma többnyire már ott kezdődött, hogy a motort kellett kímélni, hogy ne legyen 50 helyes rajtbüntetés a következő futamon. Ez a része idén sem változott.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#80) TeeJay válasza DigitXT (#39) üzenetére


TeeJay
félisten

európában 25fps a frissítés nemde?
tehát fullHD 50fps jobb lenne mint 4K 25fps

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81) Tibiajax válasza shteer (#71) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

szerinted ez a mai jobb?
őszintén

Degeczi amíg nincs Mclaren, amig V6oznak, amíg halálunalom Mercedes dominancia van, meg amíg egyre több arab meg kínai pálya van, nálam egyre csak mélyebben süllyed az egész a pocsolyába
persze nem mintha borzasztóan érdekelne. de azért sajnálom, mert annak idején tényleg lehetett miért várni az száguldó cirkuszt, a színes palettát, a klasszikus európai versenypályákat
de tudom, én vagyok a betegesen múltba révedő

[ Szerkesztve ]

(#82) Chrys_ válasza shteer (#45) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez így van, RTL kb. 10 körönként tolja az akár 5 perces reklámblokkot is, a befutó előtti utolsó reklámblokk szokott rövidebb és osztott képernyős lenni. Ezért (is) fizettem elő anno SKY-ra, ott ha jól emlékszem semmi reklám nem volt. Valamint ott már akkor megvolt a több kamerás lehetőség, de azt nem hirdették, hogy az még csak HD sem volt. Kipróbáltam, de nem volt kedvem kapcsolgatni. Azóta a SKY-t is lemondtam, MotoGP és WSBK jön nCore-n is.

(#83) DigitXT válasza TeeJay (#80) üzenetére


DigitXT
félisten

Mi lenne, ha utánaolvasnál a témának, mert jól láthatóan fogalmad sincs róla.:F
Sosem volt 25 fps Európában. Kivéve a konvertált mozifilmeket... de még mindig
a sportközvetítésekről beszélünk. Szóval sosem volt, és most sem az! Mondom:
amikor kivételesen hibás volt az adás, és tényleg 25 fps-sel jött az F1, kiesett a
szemed, nagyjából, hogy mi ez a szar: mozifilmhez pont jó, mert NEM életszerű.

Az 1080i és az 1080p között nem az a különbség, hogy az előbbi 25 fps, LOL.:D
Elbaszott konverzióval lehet (!) belőle olyat csinálni. De azt a TV-ben hanyagolják.

Ha már kötekedni akarsz az 1080i-vel, akkor abba köthetnél bele, hogy egy adott
időpillanatban (kimerevítve a képet) valójában fele a függőleges felbontásod...:R

(#84) wildpig válasza TeeJay (#80) üzenetére


wildpig
tag

Én úgy tudom hogy például a UPC műholdas adása 50fps. A tv-m és a szemem szerint legalábbis. És nem is 50i-t ír, hanem 50p-t. Tehát nem 50 félképről van szó.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#85) PuMbA válasza TeeJay (#80) üzenetére


PuMbA
titán

1080i25-ből 1080p50 lesz dekódolás után, tehát 50 fps-es "frissítés" van Európában, de ezt már leírtuk ötszázszor ebben a topikban DigitXT-vel. Az "i" jelölés nem véletlenül van ott, mert ebben az esetben meg kell duplázni a frissítési számot, hiszen egy képkockában két időpillanat van tárolva :)

(#84) wildpig: Az már át lett konvertálva valamikor 50p-vé :)

[ Szerkesztve ]

(#86) anulu


anulu
félisten

akinek fáj ennyi reklám az F1 közvetítésben, annak javaslom, h nézzen élőben egy major sport műsort (incl Nascar és IndyCar :) )

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#87) 7s26c válasza leslieke (#68) üzenetére


7s26c
senior tag

Idén az lesz

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#88) Duree


Duree
veterán

Nálunk még a 1080i adás is gyerekcipöben jár a képminöségről meg ne is beszéljünk.Mire nálunk 4k adás lesz az legalább 10-15 év.

duree54

(#89) 7s26c válasza anulu (#86) üzenetére


7s26c
senior tag

Hat, vannak közvetítések amik nyomukban sportot tartalmaznak...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#90) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Igazából évek óta (talán mióta Schumi nincs) nem néztem F1-et,de a hír hallatára furdal a kiváncsiság hogy a régi nagy nevek közül ki aktív még,ki nem :) lehet belenézek :)

(#91) 7s26c


7s26c
senior tag

Schumi érából Kimi , Alonso, Massa.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#92) Jim Tonic válasza DigitXT (#63) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én mondjuk tök laikus vagyok a témában, de ha jól sejtem, 1080i esetén nem 25 képről van szó, hanem 50 feléről, de akkor sem az igazi. Mert akkor mégiscsak az a vége, hogy kevesebb teljes képet kapsz, mint 720p/50 esetében.
Gondolom, ilyen dolgok, mint lassítás, megállítás nem lesznek szépek 1080i esetén. Gondolom, az 1080p/25 szintén nem lesz gördülékeny, a 25 frame miatt, az ideális az 1080p/50 lenne, de az zabálja a sávszélt. Viszont ebből a gondolatmenetből indulva, nem lehet, hogy mégis jobb a 720p/50 sportra? Nyilván, az meg kevésbé részletgazdag.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#93) PuMbA válasza Jim Tonic (#92) üzenetére


PuMbA
titán

"Mert akkor mégiscsak az a vége, hogy kevesebb teljes képet kapsz, mint 720p/50 esetében."

Az előző és következő képkockák alapján kerül kiszámításra a hiányzó képadat, ami manapság már elég jól megy :)

"Viszont ebből a gondolatmenetből indulva, nem lehet, hogy mégis jobb a 720p/50 sportra?"

Valamivel jobb, de igen, veszítesz a részletességből, szóval nem minden esetben jobb.

[ Szerkesztve ]

(#94) DigitXT válasza Jim Tonic (#92) üzenetére


DigitXT
félisten

Amennyiben te otthon csinálod a lassítást, és a megállítást, akkor valóban nem.
Ellenben: nem ugyanaz, amit a helyszínen rögzítenek és amit az adásba tolnak.

A képminőséggel kis hazánkban nem az interlaced továbbítás a legnagyobb baj
szerintem, hanem, hogy agyontömörített stream-et sugároznak. De legalább az
nem igaz, hogy ezt 25 fps-sel tennék. Ki is törne iziben a parasztlázadás.:))
Szóval önmagában az, hogy valami 720p50, vagy 1080i50 semmit nem mond a
látottak élvezhetőségével kapcsolatban: csak egyik technikai paramétere.:R

(#95) csabi63 válasza DigitXT (#94) üzenetére


csabi63
senior tag

A nép viszont nem szakértő. Ezért aztán a németeknél ki is tört a parasztlázadás. :) Petíciót nyújtottak be pár éve, hogy az állami csatornák álljanak át 1080i/25 fps-re a 720p/50 fps helyett. Le se sz@rták őket, az ARD főmuftija kijelentette, hogy a 720/50 fps jobb, és punktum.
De a dilemma lassan a múlté, mert végül 1080p/50 fps lesz belőle. DVB-T2-n már most elérhető sok helyen, 2019-re pedig az egész országban az lesz. Kábelen is.

(#96) DigitXT válasza csabi63 (#95) üzenetére


DigitXT
félisten

Van link erről, hogy a birkák 25 fps-t követelnek?* Én is leszartam volna őket.:D
Persze, amiről itt beszélgetünk, az a jeltovábbítás. Már a legolcsóbb konzumer
kamerák is tudják az 1080p50-et, szóval nem lenne gond átállni, csak ugye egy
adott sávszélességen a praktikusan "fele felbontású" streamből kettő is elfér...!
Ez nem más, mint a spórolás: több kanálison több(féle) szart lehet sugározni...
Hofi is megmondta anno... Csatorna??? A csarornában nincs ennyi szar.:))

*: jellemző, hogy még sosem láttak, mert ha láttak volna, követelnék vissza azt
a folyamatos mozgást, amit a televíziózásban legalább 50 éve megszokhattak.

(#97) csabi63 válasza DigitXT (#96) üzenetére


csabi63
senior tag

Azt most nem találom ahol a vezér reagált, de a petícióról van több link is.
Íme!

2010 után már nem kérték, hanem követelték az 1080i/25 fps-t. Össze is szedtek néhány tízezer aláírást, de az állami tévét nem érdekelte. Szépen kudarcba fulladt.

(#98) DigitXT válasza csabi63 (#97) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem tudom, mennyire tudsz németül (én picit), de értem, hogy ez nem erről szólt.
Azt írják, hogy a 720p-t NEM szeretik, amikor 1080i-ben kerül rögzítésre a műsor,
és annak megjelenítésére tökéletes a TV-jük. Tehát a 720p50 konverzió baromság.

A 25 fps egyedül ott kerül elő, hogy a mozifilmeket natívan 24-ben forgatják, így a
TV-ben amúgy is 25 fps-re gyorsítva adják le (legalábbis, ahol 50 fps volt/van/lesz),
tehát ott megfelelne a a mesterséges 50 félképre bontás helyett az 1080p25 is.:K

A lényege az egésznek, hogy legyen végre EU szabvány az 1080i és pont! Nincs,
ill. nem volt követelésük, hogy 25 fps-sel szeretnének sportközvetítést nézni.:R

Ha nagyon nem megy a német, akkor esetleg a Google fordító segít megérteni.:)

(#99) Chrys_ válasza DigitXT (#98) üzenetére


Chrys_
addikt

Én is észrevettem, hogy fps-t nem említett, csak hogy a forrás 1080i és anno mégis 720p-ben adták a németek. Akkoriban még megúsztam a GEZ fizetést, most talán negyedévente kapnak 50-80€-t. Kötelezően. Wazz, majdnem drágább, mint egy SKY előfizetés...

[ Szerkesztve ]

(#100) Jim Tonic válasza DigitXT (#94) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Köszi szépen az infókat! :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.