Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) remington2 válasza Ceree (#44) üzenetére


remington2
senior tag

Sajna nem ez a megoldás, ebben biztos vagyok. Nincs ütemezve, azt (is) lelőttem, amikor azt kerestem, mi a baj.

(#73) gabor85

Igen, ha 10 órán át szétrágta a vinyót, kerek 1 ezred másodperccel gyorsabb lesz a crysis.exe betöltése, ez tényleg fantörpisztikus!

Biztos, hogy valamilyen funkció csinálja, és nem vírus (ezt is ellenőriztem). Ha magára hagyom, egy darabig szépen sunnyog a háttérben, aztán 3 perc után nekiáll darálni, és ez rohadtul idegesítő, akármennyire jó a szándéka.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#102) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Teljesen oké az XP, SP3-mal. SP2 az kicsit necces már 2010-ben.

(#103) emvy válasza remington2 (#101) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerencsere az emberek 99.9999%-a nem igy gondolja.
Mi az, hogy 'szetragja' a vinyot? :) Elfogy?

while (!sleep) sheep++;

(#104) tomi79 válasza negyedes (#99) üzenetére


tomi79
csendes tag

Mintha olyan sok különbség lenne a kettő között... :DD

(#105) WonderCSabo válasza remington2 (#101) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem csalás, nem ámítás ez a funkció a defrag. Valóban sokat jelent, használd a gépet 1 hónapig nélküle és meglátod. (Persze a mai gyors vinyóknál már kevésbé, mint mondjuk 5 éve, de így is jelentős gyorsulást eredményez)

tomi79: Rengeteg különbség van a kettő között.

[ Szerkesztve ]

(#106) Lenry válasza tomi79 (#104) üzenetére


Lenry
félisten

tudod mit? használd azt a rakás hulladék XP-t a többi lyukas szar programjával, csak légy oly' szíves internetre többet ne gyere föl, mert csak a botnetet bővíted vele.

kezdem érteni honnan indulnak ezek a hülye urban legendek, hogy nem szabad frissíteni, meg a Vista szar, meg mindent le kell tiltani, meg mi az, hogy a 4GB RAMomból 1 egészet képes elhasználni a Windows, és a többi...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#107) negyedes válasza tomi79 (#104) üzenetére


negyedes
addikt

Tegyul hozza, hogy:szerinted. :DD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#108) remington2 válasza WonderCSabo (#105) üzenetére


remington2
senior tag

Akkor inkább hagyom végigmenni. A beépített 10 százaléknyi töredezettséget ír.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#109) Sztlaci válasza fordfairlane (#97) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Bocs tényleg eltéretem az SP2-től, de előttem is voltak ennek jelei. :D

Ha vírusos lesz a gép 70% felhasználói hiba, (rákattintgat mindenre), 25% nem megfelelő/aktív vírusirtó, 3% feltört honlap, 2% Win hibafoltozás nem telepítése.
Cégnél 20 gépből háromra mászott fel az sp3, ebből egyet újra kellet pakolni, mert nem indult utána. (Bocs hazudok, mindig újraindult.) Két évente kb. egy vírus jön be. A nyomtatóm meg szépen nyomtat még fotót is és 40 ml-es fekete, nem 3,5 ml mint a mai nyomtatók és simán tölthető, egy liter festék 8700 Ft. Occsóbbmintalézer!
Akkor miért is vegyek újat, ami csipszetes és bele égették, hogy 13 hónap után dögöljön meg?
Jó a LCD monitorra fáj a fogam, de még megy a CRT-m is. ATI meghajtók, persze közismerten kakik, de XP alatt ismeri a felbontását a monitornak. Ja és a HDD állandó karatyolása persze, hogy többlet igénybevétel, régen azért vettünk több memóriát, hogy nem cseszegesse a Win állandóan a HDD-t, erre kitalálták ezt a haszontalan idétlenséget. Biztos sokat fizettek érte a HDD gyártók. Cégnél próbáltam, több éve nem töredezettség mentesített gépet mennyi idő alatt indul, nyit meg egy Excelt, kb. 2-3% volt az elért gyorsulás, ami majdnem mérési hibahatár. (Igaz XP alatt, de miért lenne ebből a szempontból rosszabb a WIN 7?)

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#110) kokyt


kokyt
senior tag

Jókat derültem a "hozzáértő" hozzászólásokon :D
Kíváncsi vagyok, hogy mikor fogják már fel a szakik, hogy akkor optimális egy rendszer működése, ha kihasználja az alárakott erőforrásokat, és az üresjáratot. Vágtam egy pár hátast azon, hogy "4 giga ram-hoz ikszpét kell rakni, mert az nem kajálja be a ram-ot". De könyörgöm! Kit érdekel, hogy mennyit használ akár a vista akár a 7, ha a reakciói rendben vannak, és stabil? A top10-ben benne van nálam még a "nekem csak 2%-ot használ az ikszpé prociból, neked meg a vista 15%-ot, az nagyon gáz", a "idegesít az a k*csög UAC, csak a baj van vele", és az örök érvényű "én nem használtam soha vistát, mert az egy szar".
Kihalhatnának az ilyen szakértők is az SP2-vel együtt.

Sztlaci: Már meg ne haragudj, de:
- az ATI driverek kakik -> régen esetleg volt alapja, az elmúlt 5 évben (!!!) semmi ilyen gondom nem volt
- a vinyó kerregtetésnek van alapja, de most inkább ne menjünk bele a be- és kilapozásba, meg egyéb memória kezelési nyalánkságokba,
- és végül, ha az SP3 után összeomlik a rendszer az nagy valószínűség szerint amiatt van, hogy valami vagy valaki belepiszkált olyan helyekre is, ahova nagyon nem kellett volna. És elhiheted, az nem az SP3 volt. Amúgy visszaállítási pontot csináltatok telepítés előtt? :U (Persze költői volt a kérdés)

[ Szerkesztve ]

(#111) Vargnatt


Vargnatt
tag

Most tudom páran meg fognak kövezni érte, de azért elmondom, hogy miért vagyok meg teljesen jól ma is az SP2-vel.

Az XP telepítés, ami a gépemen van, idén ősszel lesz 5 éves. Nincs jelentősen belassulva (egyedül a betöltés-leállás tart soká), karban van tartva (checkdisk, defrag, registry pucolás stb.), autorun le van tiltva, AVG Free+Online Armor Free+WinPatrol Free gondoskodik a védelemről, szoktam átnézetni AVG-vel meg Eset Online Scannerrel is, gyakorlatilag semmi komolyat nem találtak még. Pöpecül működik, tökéletesen elegendő arra, amire használni szeretném (pedig hébe-hóba programozok, és virtuális gépeket is futtatok rajta).

Na most ezek mellett én az 5 év alatt kb. ugyanennyi számú patchet raktam fel, pl. a DNS cache poisoning hibára, meg a Conficker ellen, meg még ami ilyen nagyobb nyilvánosságot kapott, plusz az IE6 le lett cserélve IE8-ra. Ezeket mind manuálisan raktam fel, egyenként, egyébként le van tiltva a frissítés (már érzem a virtuális köveket felém szállni... :U )

Még így manuálisan is volt, hogy egy frissítés után összeakadt az (akkor még) ZoneAlarm tűzfalammal, és nem volt utána netem. :(

Igazából az SP3 funkcionalitásban, ha jól tudom, nem sokat tett hozzá a rendszerhez, ellentétben az SP2-vel. A biztonsági frissítések volnának a lényeg benne. Ám amíg a fenti védelmi rendszerekkel gond nélkül működik a rendszerem, és (elvileg) vírusmentes is, addig én nem érzem égető szükségét az SP3-nak, és nincs szükségem a vele együtt települő WGA-ra sem. Meg arra sem, hogy valamelyik frissítés összeakadjon valamelyik szoftveremmel, aztán órákig guglizhassak rá, hogy akkor most melyik patch is okozza a gondot. :W

Szóval lehet megkövezni, de köszönöm, nem kérek az SP3-ból. Ha ez a mostani telepítésem feladja a harcot, akkor valószínűleg Linuxra fogok átállni (mert a Win7 nem igazán nyerte el a tetszésem), az XP SP2 meg másodlagos rendszerként tökéletesen meg fog felelni a pár régi játékomnak, meg néhány olyan dolognak, amire Linux alatt nem találtam megfelelő szoftveralternatívát.

Amúgy a lényeg szerintem, hogy nem kell minden szarra rákattintani, és nem kell ismeretlen forrásból noname szoftvereket felpakolászni, ez sokkal többet ér akárhány patchnél (persze nyilván kevesebb folt=kevesebb behatolási lehetőség, értem én).

[ Szerkesztve ]

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#112) Sztlaci válasza Vargnatt (#111) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Ja az sp2 volt az utolsó lényeges frissítés.
Kollegina maszek gépére minden lehetséges frissítést és vírusirtót, stb. felpakolva 3 hónap múlva hozta vissza, hogy lassú a gép, kb, 80 vírus figyel a gépen ~1200 helyen. 9- éves és 12 éves gyerek "használta" Még jó hogy volt Ghost a telepítésről, mert vírusirtás után természetesen nem indult.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#113) bobsys


bobsys
addikt

az utolso oldalt olvastam vegig
koszonom mindenkinek

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#114) Hintalow


Hintalow
senior tag

Hát bevalom őszintén, én is sp2-őt használok még, (Asszony gépén már sp3 van, különbséget nem érzek)
Egyrészt azért nem váltok mert megy rendesen, a másik ok pedig az, hogy egy 1 éves kiskrapek apjaként csak akkor tudok gép elött űlni, ha alszik, és ilyenkor pedig szívesebben netezek, mint gépet telepítek. :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#115) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Hűűűű! Últra ratyi júzer vagyok a javából! :DD Van itthon 2db Win XP SP2-es masina, 2db SP3-as és egy Win98SE-s. Túl jól mennek jelenleg az SP2-esek, hogy babráljak rajtuk.
Ha meg befosnak, akkor mehet fel a "zikszpé espéhárom". :))

(#116) Sanyix válasza WonderCSabo (#74) üzenetére


Sanyix
őstag

hát ezt pont nem kéne linkelni, ez tömény bullshit semmi érdemleges, csak rontod a helyzetet.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#117) Sanyix válasza tomi79 (#68) üzenetére


Sanyix
őstag

De hátránnyal sem...

És ilyenkor a fejlesztők mit látnak? Ja 32bites rendszerek még mindig hát akkor 32bitre írunk programot is. Különösen káros amikor az ilyenek mint te feljárnak mondjuk steamre is, és azt látják a survey-ben hogy 32bit nem fogják megkérdezni hogy cserélnél-e 64bitre írnák, hanem 32bitre írják inkább...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#118) Sanyix válasza emvy (#65) üzenetére


Sanyix
őstag

oda írtam. Nem látod? Nem egy dekával sem többet, 2,1 is előfordul, az pont 1 dekával több.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#119) Sanyix válasza Sztlaci (#109) üzenetére


Sanyix
őstag

ati meghajtók kakik? Évekkel ezelőtt talán. Furcsa módon nekem az 1280*1024 natív felbontású lcd-vel ott figyel a catalyst felbontásos legördülőmenüjében minden felbontás 640*480-ig, 1152*864-el együtt. radeon hd3850-el, és 3870-el is.

A hdd gyártók nem fizetnek hogy a win kerregtesse a vinyót, ugyanis egyrész a garanciás ügyintézést ők szívják meg, másrészt a vinyó karattyolása max hangos, attól nem használódik el. Az elhasználódás attól van hogy a vinyó egyáltalán megy, ugyanúgy elhasználódik ha nem csinál semmit, csak megy mintha folyamatosan írna olvasna.

a töredezettségmentesítés meg nem néhány kbyteos xls-re jó hanem mondjuk több gigás állományokra, teljesítményérzékeny felhasználáskor (pl játék, tömörítés, nagy sebességű átvitel), egyébként meg ki lehet kapcsolni.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#120) WonderCSabo válasza Sanyix (#116) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tömény bullshit? Van benne bullshit, de azért nagy része nem az. A főbb funkciók fel vannak sorolva. Persze aki tud jobb összehasonlítást linkelje azt, de tökmindegy, bmibe belekötnek.

(#121) #40553216 válasza remington2 (#12) üzenetére


#40553216
törölt tag

"majd kihal, amikor ki kell halnia. Lásd használtautó-piac">tudod, ami Belgiumban kihaló használtautó volt, az nálunk 15 évnyi vérfrissítést hozott a Zsiguli-Trabant-Wartburg szentháromság gépparkba. ;]

shadowcopy-t lődd ki.

[ Szerkesztve ]

(#122) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nálam megy az SP3 egy nyugdíjas P3 700 MHZ -es gépen minden gond nélkűl, kislány használja otthon. Valami ott nagyon el lehet szúrva. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#123) RootRulez


RootRulez
félisten

Jajj de nehéz volt 98-ról átállni XP-re, ragaszkodtam a jól megszokott rendszerhez. Már ével óta létezett XP, de csak nem... Aztán később volt 98 és XP együtt és egyszer CD-t grabbeltem, és amit 98-al megcsinált a grabber 45 perc alatt, azt XP-vel megcsinálta kevesebb, mint 10 perc alatt. Na ekkor szántam el magam, hogy én is végleg átállok XP-re, már csak néhány apróság kellett (xp-s driverek, worms armageddon xp patch, stb) Windows 7-el kapcsolatban épp ellenkezőleg, megjelenés előtt egy évvel már használtam. :)

═════════════════════════════════════════

(#124) #40553216 válasza Killing (#20) üzenetére


#40553216
törölt tag

őőőő, mit csinálsz az Ubuntuval, hogy ennyit zabál? nekem 32bit ugyan, de ennyit legfeljebb VBoxszal eszik. alapból 200MB körül. nem tudom, hányszor indítottad már újra a géped Ubuntuval, de a 2-3. után jelentősen csökken.

(#125) #06658560 válasza kokyt (#110) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem volt gondom ati driverrel, ezért váltottam nv-re.

(#126) Sweet Lou 6 válasza #06658560 (#125) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Milyen videókártyáról váltottál (tehát amivel szarul ment a driver)? Valamilyen HD szériás AGP-s Atit tippelek

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#127) D1Rect


D1Rect
félisten

Végre, már igazán felfordulhatna.

Sokan még mindig ott tartanak, hogy a "zikszpéakirály".
Ha megkérdezed miért, akkor "azémertajózsiaszonta".

(#128) #16820480 válasza eldiablo (#115) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem az a baj az elavult rendszerekkel, hogy ratyi júzernek tartanak majd tőle mások. ez olyasmi, mint a harmincas övezetben száguldozni, mert hát te biztonságban érzed magad. csak közben mindenki mást a környezetedben veszélyeztetsz a hozzáállásoddal. pontosan ez a lényege a botneteknek. nem az, hogy a te gépedet veszélyezteti az, hogy betörnek rá, hanem hogy mások szívnak a spam meg a ddos támadások miatt.

(#129) D1Rect


D1Rect
félisten

omg, végigolvastam a topikot, mehetne az egész az aranyköpésekbe úgy ahogy van.

(#130) moonman válasza D1Rect (#129) üzenetére


moonman
titán

kb.

a Vista "bukásáról" annyit, hogy pénzügyileg nem jött be annyira, és ez jórészt köszönhető a fikahadjáratnak, amit a sajtó még béta állapotban elindított.

jól megfigyelhető, hogy - bár rengeteget fejlesztettek rajta - az étvágyában nem sokkal kisebb Win 7-et hogy agyon ajnározták... pszichológia az egész.

Ballmer mindenesetre sosem mondott még csak hasonlót sem ahhoz, hogy a Vista megbukott volna.

aki még mindig ott tart, hogy a Vista/Win7 "nem nyújt többet, mint az XP", az pasziánsznál többre még biztos nem használta a számítógépet.

az SP3 biztosan nem "ülteti le" a gépet, mert lényegében biztonsági frissítések és néhány új protokoll/titkosítási algoritmus csomagba foglalása.

egyébként most jöttem a G-Roby-ból, a képernyővédőből ítélve max. SP1-et használnak.

(#131) Lenry válasza moonman (#130) üzenetére


Lenry
félisten

mert még befigyel a Professional felirat az XP logó alatt?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#132) Kendek válasza D1Rect (#129) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én nem olvastam végig, mert túl hosszú, de ennyit hozzátennék:
Wolfgang Kendek :DDD

<-ƘƘ->

(#133) Bluegene válasza moonman (#130) üzenetére


Bluegene
addikt

aki még mindig ott tart, hogy a Vista/Win7 "nem nyújt többet, mint az XP", az pasziánsznál többre még biztos nem használta a számítógépet. maradjunk annyiban h jobb a win7 mint az XP, van fejlődés

az XP nagy előnye viszont h régi P3-P4-es gépeken is jól fut, öreg gépekhez jobb driverei vannak(pl öreg nyomtató), és ha egy átlagembernek(net, youtube, film, zene, játék, néha egyéb pl.: photoshop..stb), ugyanazt meg lehet csinálni vele mint a win7-el, az átlag dolgokat, ha vkinek tökéletesen megfelel minek cserélni???

és még1: játék alatt is általában jobb az XP, személyes tapasztalat

szal az XP-vel pénzt spórolsz

ezzel nem azt akarom mondani h jobb lenne mint a win7, de minden igényt kielégíti egy átlagembernek :K

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#134) moonman válasza Lenry (#131) üzenetére


moonman
titán

:K

(#135) vamzi válasza moonman (#41) üzenetére


vamzi
őstag

Mikor megláttam, hogy windows cikk, csak a te első hsz-ed kerestem, hogy mi a reakció :DDD És köszi, megérte elolvasni az egész topicot :C

(#136) DeFranco válasza Lenry (#106) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Te ezt nem érted. Nem azért vettünk memóriát, hogy a winfosch elkoptassa! Ha használsz valamit, akkor az elhasználódik. Melegszenek a chipek, meg használódik az áramkör. Ez is a kötsög multik szemétsége. Azért adták ki ezt a winfoscht, hogy szétkoptassa a gépet, és vehessünk újat. Ezért nem veszem meg, hanem lewarezolom, ezért én nem fizetek. A GTA is koptatja. Azért sem fizetek, meg különben is még a RELOADED release is bugos, hát még az eredeti. Kifizettem a videokártya árában. :)) [/IRONIC]

[ Szerkesztve ]

(#137) Lenry válasza moonman (#134) üzenetére


Lenry
félisten

amikor anno megjelent az SP2 és feltettem, két hetembe telt rájönni, hogy mi olyan furcsa a bootoláskor, mire rájöttem, hogy nincs ott a Professional felirat

(#136) DeFranco :C

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#138) student


student
őstag

nekem is sp2 van. nem látom értelmét váltani, index meg nkór látogatása mellet.

(#139) Killing válasza student (#138) üzenetére


Killing
addikt

Gondolom az ncore-t nem csak azért látogatod hogy teljen az idő.
A letöltött tartalomban pedig akármi lehet, szóval épphogy neked lenne fontos.
Epic fail.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#140) student


student
őstag

kb 6 éve nem volt már vírusom, xp is ugyanaz, ugyanolyan gyors mint 2004-be. win?

(#141) Killing válasza student (#140) üzenetére


Killing
addikt

Attól még lehet.
Ha ezt a választ nekem szántad akkor légyszíves máskor a 'válasz' gombot használni. :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#142) Findzs


Findzs
addikt

ezt én nem értem
az sp3 ingyen elérhető
lusták az emberek telepíteni ?

én hetente rakok fel kb. 3-5 oprendszert ezek 90% -a xp és mikor az ügyfél hozza a gyári sp2 -es lemezét telepítés után rögtön rakom fel nekik az sp3 -at

tökéletesen működik hacsak a user el nem cseszi valahogy vagy vírust nem kap
én semmi hátrányos működésbeli különbséget nem látok az sp2 -höz viszonyítva

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#143) Sanyix válasza Killing (#139) üzenetére


Sanyix
őstag

nem lehet akármi, mert ellenőrizve van a jobb oldalakon, ha akármi van benne repülsz, és általában ezekre az oldalakra nem könnyen mész vissza.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#144) Killing válasza Sanyix (#143) üzenetére


Killing
addikt

Én már találkoztam privát trackeren vírussal. Jobb az elővigyázatosság.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.