Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

pedig ideje lenne már kihalnia.

azt, hogy új rendszerre nem váltanak, azt még megértem, mert öreg a hardver és nem akarják cserélni, vagy egyszerűen nem akarnak/tudnak új Windowsba beruházni, azt még megértem, na dehogy egy ingyenes frissítést miért nem képesek alkalmazni, az rejtély számomra :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Már én is kezdem cikinek érezni az XP+SP3-mat, pedig el vagyok vele, mint a befőtt :B , na de SP2??? :Y :W

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Vicc, hogy van aki még SP2-es XP-t használ....

Thanos was right.

(#4) RepeatSector válasza Narxis (#3) üzenetére


RepeatSector
senior tag

egy ilyen oprendszer mint az xp ne hagyjon el minket én még kb 20-évig meg lennék vele
SP2 megfelelő a célra sztem
Amugy a win98 eléggé hamar kihalt ezzel hála isten még mindig jól elvagyunk

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#5) Killing


Killing
addikt

Lassan már az XP-nek is ideje lenne kihalni, már ami az otthoni felhasználókat illeti. Céges esetben ez nyilván nehezebb, de szégyen hogy nem tudnak frissíteni egy szervízcsomagra. Aztán ha végleg megszűnik a támogatás, mi lesz? Windows 7-hez gyenge a gép, szoftverek nem futnak jól stb, stb...
Még most, időben kellene gondolkodni és migrálni valami másra.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#6) RepeatSector válasza Killing (#5) üzenetére


RepeatSector
senior tag

én is használtam win7-et de egy csomó progi meg game nem kompatibilis amiket én szeretnék használni

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#7) Lars


Lars
őstag

Nálunk is sok helyen van még sp2-es win. Igaz a közelében sincsenek az internetnek, egy belső hálóra vannak felfűzve, folyamatirányító gépek. Hardver gyenge minden egyéb máshoz. A gépek talán még nt4-re lettek véve, csak kaptak memóriát, meg xp-t a nyakukba. Szerintem így még évekig elkegyegnek, nincs ezzel semmi baj. Viszont ha egy internet közelébe kirakott gépről van szó, az erősen ciki. Főleg, hogy a patchelés nem egy óriási munka.

(#8) tomi79 válasza RepeatSector (#6) üzenetére


tomi79
csendes tag

Arról nem is beszélve, hogy gyakorlatilag a dájrektiksz 11-en kívül (amit mellesleg az xp-be is betehettek volna, de abba nem lett volna üzlet) semmi pluszt nem nyújt jelenleg. A 64 bitet meg szinte semmi nem használja még ki (mellesleg xp-ből is van 64 bit).

(#9) Lenry válasza tomi79 (#8) üzenetére


Lenry
félisten

"A 64 bitet meg szinte semmi nem használja még ki "

ugye ezt a hozzászólást még valamikor 2004-ben írtad csak valamiért most postolta a rendszer?
mert ha ezt most írtad, akkor hamubasült fasság, ahogy van.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) RepeatSector válasza Lenry (#9) üzenetére


RepeatSector
senior tag

hát jah az én gépembe éppen azért van 3gb ram hogy menjen a 32bites xp :DDD

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#11) Narxis válasza RepeatSector (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem az XP-n volt a hangsúly hanem az SP2-n. Frissíteni, frissíteni és frissíteni.

Thanos was right.

(#12) remington2


remington2
senior tag

Én már régen nem állok szóba senkivel Vista SP1-en alul. Tegnap meglátom a barátnőm gépén az XP SP2-t, mondom neki, drága, vagy lecseréled, vagy vége a kapcsolatunknak. Én nem tudom ezt a lelki terhet elviselni. Sírt kicsit, de az megvigasztalta, amikor mondtam, hogy a műkörméhez se ment már a régi tálca.

Komolyabban: majd kihal, amikor ki kell halnia. Lásd használtautó-piac, stb. stb. A Win98 is elég sokáig húzta, az XP pedig sokkal stabilabb, mint az volt anno. És amikor a Seven elkezdi rágni a gépem vinyóját, én is szívesebben lennék xp alatt. Mindent kikapcsoltam már, ami lehet, mégsem találom az okát. Otthagyom 5 percre, képernyő kikapcsol, gép beindul :(

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#13) tomi79 válasza Lenry (#9) üzenetére


tomi79
csendes tag

Konkrétan? Én még nem találtam semmit ami jobban futott volna win 7 64 bit alatt, mint 32bites xp-n.

(#14) RepeatSector válasza remington2 (#12) üzenetére


RepeatSector
senior tag

a win98 volt a legjobb sztem a mai napig mult héten halt meg vista a laptopomon erre megpróbáltam rá tenni egy milleniumot de nem ment nem támogatja a hardvert ami a laptopomban van
már a telepítés sem futott le, sajnos

+ tudom hogy itt csak az sp2-ről van szó de ez csak a jéghegy csúcsa
tudjátok mi volt a 98-al előxőr semmi nem támogatta az alapot csak a SE-t,aztán utána teljesen eltűnt

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#15) tomi79 válasza RepeatSector (#10) üzenetére


tomi79
csendes tag

4 gigáig értelmetlen a dolog, mivel a windows 7 annyival több ramot is eszik, mint amennyit pluszban kezelni tud.

(#16) RepeatSector válasza tomi79 (#15) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Nálam 3gb-al is szaladt csak nem tudtam a régi gameimmel nyomulni

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#17) Osibaa válasza Lenry (#1) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szerintem azért nem frissítenek, mert egy 3-4 éve telepített XP-t frissíteni SP3-ra nem túl biztonságos megoldás, aminek a kockázatát inkább nem vállalják fel. (Az újratelepítés pedig szintén nem alternatíva 1-2000 felhasználónál.)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#18) Narxis válasza remington2 (#12) üzenetére


Narxis
nagyúr

De nem az a lényeg, hogy XP-ről váltsanak Windows 7-re hanem, hogy már jó ideje kint van az SP3, mégis sok ember nem telepíti fel, még annak ellenére sem, hogy megszűnik a támogatás hozzá. Vagy én értettem félre valamit? :)

(#17) Osibaa:

Ha az "okos" user nem kapcsolta ki ezt a funkciót akkor vissza lehet állítani a rendszert a telepítés előtti állapotra.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#19) #06658560 válasza tomi79 (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Fetrengevöhögössámli

Még hasonló okosságokat mongyá má

(#20) Killing válasza tomi79 (#15) üzenetére


Killing
addikt

Ez is egy baromság. Modern rendszer, csak mindenki egy 10 éves oprendszerrel veti össze, ami mai gépeken fut. :U
A Microsoftnál az XP után egy kis csend volt, aztán jött a Vista, aminek pöccre ugyan akkora gépigénye van mint a Windows 7-nek, csak most már jobb gépek vannak amin fut faszán. A Windows 7 pedig kevesebb memóriát zabál mint a Vista, mivel némileg finomítottak benne a Superfetch működésén.
Egyébként nem tudom hogy mi a bajod a windows 7 memória étvágyával, nálam az Ubuntu 10.04 (64 bit) most ~900Mb-ot eszik. :U A windows 7 is elvan ennyivel.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#21) Lenry válasza Osibaa (#17) üzenetére


Lenry
félisten

a #8 után sikerült a topik második értelmetlenül hülye hozzászólását generálnod, gratulálok.
ugyan mégis mi a franc kockázat lenne egy frissítés telepítésében csak azért, mert az OS nem frissen telepített?

(#13) tomi79 3ds max, vray, photoshop. csak hogy az általam használtakat említsem.

(#14) RepeatSector Milleniumot? meg hogy a Win98 volt a legjobb.... Jézusom :W ez a hsz aranyköpésnek is mehetne, ha nem lenne ilyen tragikomikus

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) fatal` válasza tomi79 (#15) üzenetére


fatal`
titán

"4 gigáig értelmetlen a dolog, mivel a windows 7 annyival több ramot is eszik, mint amennyit pluszban kezelni tud."

:W :W

Persze 128 gigát eszik, lol :D

A 64bites XP-t meg használd te, annál nagyobb rakás szar kevés van.

Másrészről a dájrektiksz 11 ahogy te fogalmaztál pont nem egy jelentős újítás, gondolom te még életedben nem láttál XP-n kívül másik OS-t. :)

(#23) ivana


ivana
Ármester

Nem tudom miért nem lehet felrekni egy service pack-ot. különben a win98 gagyi volt, a vista meg gagyi. Az XP jó, de már kicsit öreg, most akarok frissíteni win7-re.

(#24) fatal` válasza RepeatSector (#14) üzenetére


fatal`
titán

Újabb értelmes hozzászólás, win98 a legjobb? :DDD :DDD :DDD

Használd azt.

(#25) Narxis válasza Killing (#20) üzenetére


Narxis
nagyúr

A Windows 7-t a rendelkezésére álló memória 100%-át is használhatja, de nem azért mert ennyi kell a működéséhez hanem mert betölti a leggyakrabban használt programjaidat, hogy gyorsabban induljanak, ha kell memória más programoknak akkor azonnal felszabadítja.

Thanos was right.

(#26) fatal` válasza RepeatSector (#10) üzenetére


fatal`
titán

4 gigára bizonyára fel sem települ. :DDD

(#27) Killing válasza Narxis (#25) üzenetére


Killing
addikt

Igen, feltételes módban. Nálam nem szokta telepakolni a memóriát.
hunfatal: Fasza az aláírásod! :DDD

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#28) #06658560 válasza Narxis (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Sok esetben nem a júzer dönt erröl, mert pl. nincs lehetösége beavatkozni a frissítésekbe. Hanem a rendszergazda.

(#29) VS461 válasza tomi79 (#15) üzenetére


VS461
tag

Üdvözlet!

Öööö... távol áll tőlem az, hogy IT-szakember legyek. De szerintem a Win7-nek van annyi "esze", hogy mennyi RAM-ot használ alapjáraton (meg szerintem az XP-nek is). Az én gépemben 4 giga van, ebből a 64 bites W7 most (FF3.6, egy lap) 1.21 gigát használ (30%). Anyám laptopjában 2 GB RAM van, az ő 32 bites W7-je alapgázon szintén 30%, ami 680 mega körül van. Egy minimum speces (1 GB) gépen is gondolom, az oprendszer megoldja, mit lehet, mit nem. Tehát, csak simán r=1 júzerként, ez elég furcsa kijelentés. Abba, hogy több RAM egyenlő gördülékenyebb munkavégzés, ne is menjünk bele, én a 32 bites XP SP3-nál sem vettem észre, hogy a rendszer által látott 3.2 GB-ot a Win zabálta fel saját szórakoztatására, én azt láttam, hogy a 7 megás Excel fájlt nem 15 perc alatt nyitotta meg/frissítette/mentette, mint a céges, 192 MB RAM-mal (és XP-vel!) rendelkező őskövület, hanem olyan 5-10 másodperc alatt (oké, meg a proci sem 500 MHz-es "csoda", hanem E8400, de jól hangzik).

Én is megnézem, az XP-ink frissítve vannak-e SP3-ra a cégnél... Egyébként a Windows 2000 támogatva van-e még? Merthogy az is van az egyik "csodán"...

Cs!

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#30) Killing válasza VS461 (#29) üzenetére


Killing
addikt

Most fog végetérni a windows 2000 terméktámogatása Július 13.-án.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#31) negyedes


negyedes
addikt

Azert illene az az SP3 vagy esetleg valtani.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32) Sifre válasza Killing (#20) üzenetére


Sifre
senior tag

Saját tapasztalatom szerint a Win7-nek jelentősen kisebb a gépigénye minta a Vistának. A 900MHz-es L2 cache nélküli kis Asus R2H teljesen döghalál volt a Vistával, most Win7-el egész jól használható.

Most is a céges Vistás gépről írok, ezt is sokszor a halálba kívánom.

De lehet hogy igazad van és csak az optimalizált superfetch javít a helyzeten.

(#33) Osibaa válasza Lenry (#21) üzenetére


Osibaa
senior tag

Köszi a minősítést... asszem elfelejtetted mennyi probléma volt az SP3 megjelenésekor, mikor nem szűz gépre telepítették az emberek és összeakadt több progival

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#34) gtasystem


gtasystem
őstag

és most ilyenkor mi van ha mondjuk újratelepítek akkor a kis sp2-es xp prof-omat már nem is tudom frissíteni sp3-ra júl.13 után? :U

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#35) Killing válasza Sifre (#32) üzenetére


Killing
addikt

A superfetch csak memória ügyileg javít a helyzeten. Processzor ügyileg nem tudom, mert ezen a hardveren amin a windows 7 most fut, nem próbáltam a vistát.
gtasystem: Miért ne tudnád? :F

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#36) Lenry válasza Osibaa (#33) üzenetére


Lenry
félisten

egyrészt erősen kétlem, hogy programokkal akadt volna össze
másrészt ha mégis, akkor meg tökmindegy, hogy a service packot, vagy a programot telepítem előbb.
harmadrészt meg elég sok idő telt már el az SP3 óta. elég idő ahhoz, hogy az esetlegesen inkompatibilis programokat javítsa a készítője.

(#34) gtasystem miért ne tudnád? nem törlik a régi frissítéseket, hanem csak újak nem fognak jönni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Most már az MS is beismeri a Vista nem lett valami nyerő. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#38) Killing válasza zoltanz (#37) üzenetére


Killing
addikt

Már rég beismerte, de hogy jött ez ide?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39) gtasystem válasza Lenry (#36) üzenetére


gtasystem
őstag

akkor jó, megnyugodtam.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#40) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Az SP3-al az a baj, hogy nagyobb az erőforrásigénye, és régi gépeket - amik SP2-vel jól működtek - teljesen leültethet.

Családban van 2db fusi amilo laptop, celeron m 1,4ghz, 512mb ram, ebből levesz az integrált via grafika. SP2-el teljesen jól működtek, de mivel minden vacak rákerült használói által időközben, gondoltam rendbe rakom őket. Teljesen új xp SP3 fel mindkettőre, és használhatatlan lassú lett tőle. Családtagok is jelezték, ez nagyon lassú. Felraktam mégegyszer újból (format c:), de megint ugyanaz. Próbaképp visszaraktam új SP2-t, és lám, a sebesség a régi. Azóta is az van fent, és sebezhetőség ide, pacs hiány oda, erre nem lehet újabbat rakni.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#41) moonman


moonman
titán

jesszusfasza, mi megy itt. ms beismerte, meg sp3 leulteti. na ehhez en faradt vagyok.

(#42) zoltanz válasza moonman (#41) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A Windows Vistával kapcsolatban Ballmer kifejtette, hogy rengeteg pénzt és munkát öltek egy olyan termékbe, amely végül megfeneklett a rossz időzítés és a rosszul végrehajtott megjelenés miatt. A szoftvercégnek több, mint 6 milliárd dollárjába került a fejlesztés, ami hatalmas összeg, ehhez képest viszont a Vista meg sem tudta közelíteni a Windows XP eredményét. A cégvezető szerint túl nagy fába vágták a fejszéjüket, különösen azután, hogy 6 évig nem álltak elő új termékkel ezen a téren. (Mások ezt úgy értelmezik, hogy valódi innováció helyett a Microsoft egy DRM-szörnyet fogadott el utódként, amely azután törvényszerűen bukott meg a vásárlók ellenállásán.)
Ballmer fenti kijelentése némileg meglepő, hiszen korábban védte a Vista sebességét és funkcionalitását, főként a kalózkodás mértékét hozva fel a lassú terjedés okaként.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43) Killing válasza moonman (#41) üzenetére


Killing
addikt

Csodálkoztunk hogy nem vagy itt. :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#44) Ceree válasza remington2 (#12) üzenetére


Ceree
senior tag

És amikor a Seven elkezdi rágni a gépem vinyóját, én is szívesebben lennék xp alatt. Mindent kikapcsoltam már, ami lehet, mégsem találom az okát. Otthagyom 5 percre, képernyő kikapcsol, gép beindul.

Ez nekem is feltűnt, és ha jól informáltak, akkor azért van, mert üresjáratban elkezd töredezettség-mentesíteni.

Másolat_eredetije

(#45) Tüzi válasza Lenry (#9) üzenetére

kb :K

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#46) Lenry válasza Ceree (#44) üzenetére


Lenry
félisten

csak jönnék rá, hogy miért baj, hogy a Windows törődik a géppel :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47) kte0


kte0
tag

Aki gamel annak úgyis sp3 van, a netezésre tökéletes az sp2. :Y :U

Üdv:kte0

(#48) geezer válasza zoltanz (#42) üzenetére


geezer
aktív tag

......és ez pontosan úgy kapcsolódik ehhez a hírhez, hogy: :F :U

És azt hallottad, hogy drágul az uborka?
Meg hogy jövő héten vasárnap lesz a hét utolsó napja?

Kb. ezeknek is ennyi köze van a fenti cikkhez.
:R

(#49) geezer válasza kte0 (#47) üzenetére


geezer
aktív tag

Tökéletes netezni, hogyne.
Legfeljebb kéthavonta bedarálja a rendszert egy új, friss, fiatalos trójai, amit direkt a rendszer még le nem fedett gyengeségein keresztül juttatnak el az SP2 használókhoz az okos, jólfésült orosz hekkerek.
És amire a MS már nem fog frissítést kiadni.

De ettől még tökéletes. ;]

[ Szerkesztve ]

(#50) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Na, én is hozzászólok valami látványosan értelmeset: Tuti, hogy direkt csinálják!

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.