Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) E.Kaufmann válasza bambano (#8) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Syno-nál fontos, mert kisvállalati e-mail szerverként is képes működni webes klienssel, más webes szolgáltatásokról nem is beszélve. Igaz én sem láttam még élesben használni ilyesmit, csak egyszer poénból telepítettem.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#52) Leon727 válasza #72042496 (#49) üzenetére


Leon727
tag

10Gbps hálózatot építek itthon.
Néhány hete vásároltam egy QNAP NAS-t és 1db 10Gbps hálókártyát. Következő lépcsőben veszek egy switch-et és még egy 10Gbps hálókártyát, így 2 PC és a NAS 10Gbps hálózaton lesznek. A többi eszköz marad 1Gbps hálózaton, elegendő az is.
SFP+ csatlakozásokkal, mert ezek számomra elérhető árúak. Az első tesztek mosolyt csaltak az arcomra. :K

(#53) #72042496 válasza Leon727 (#52) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez tényleg klasszul hangzik! :)

(#54) Precorus válasza Leon727 (#52) üzenetére


Precorus
tag

Azt megkérdezhetem, hogy mi az ami kihasznál ekkora sávszélességet? Mármint, gondolom nem átlagos felhasználásra lesz :D

Könyvtár == Old-school Netflix

(#55) Leon727 válasza Precorus (#54) üzenetére


Leon727
tag

Nagy méretű fájlok másolása. :D
Régebbi NAS-okat akartam cserélni/összevonni és eszembe jutott, hogy megnézem, mennyivel kerülne többe egy 10Gbps kapcsolattal is rendelkező, a "hagyományosokhoz" képest. Pár órát szántam rá és körvonalazódott, milyen legyen. Mint fentebb írtam, eddig elégedett vagyok. ;)

(#56) Precorus válasza Leon727 (#55) üzenetére


Precorus
tag

Ennél kicsit specifikusabb válaszra szántam :D
Csak mert az egyetlen amit el tudok képzelni, a 4K videóvágás. Gondoltam hátha hallok valami más területet is :U :D

Könyvtár == Old-school Netflix

(#57) Dragon3000 válasza Precorus (#56) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyszerű, ha mindent a nason tárolsz, és vannak fájlok, amiket onnan használsz és számít a sebesség, akkor egy hdd esetén is már korlátoz a gigabites hálózat, ha ssd is van a nasban és azon vannak tárolva az ilyen dolgok, akkor főleg korlátoz.

(#58) Leon727 válasza Precorus (#56) üzenetére


Leon727
tag

Néhány db 4TB-os HDD tartalmát kellene rendszereznem, és elég nagy a különbség mondjuk 100MB/s illetve 300MB/s tempó között, pedig ez a sebesség csak a hálózat elméleti képességének harmada. SSD-kkel (NAS, cache) már olvasási korlátba ütköznék küldő oldalról.
Pár havonta archiválok több TB adatot és az időm többe kerül, mint az 1G és 10G hálózat árkülönbsége, így váltottam. Egyszerű matematika. :K

(#59) P@ly válasza Leon727 (#52) üzenetére


P@ly
tag

Lehet tudni, hogy melyik típusú QNAP, mert én is ebben a dilemmában vagyok. Kezdek eljutni oda, hogy inkább összerakok egy HP microservert 3-4 db winchesterrel meg rendes hálózattal. :R

[ Szerkesztve ]

(#60) Leon727 válasza P@ly (#59) üzenetére


Leon727
tag

Természetesen: QNAP TS-332X.
Gyárilag 2GB vagy 4GB RAM-mal szerelik, de kb. 10e Ft-ért van hozzá 16GB-os modul. :K

(#61) Precorus válasza Leon727 (#58) üzenetére


Precorus
tag

Mindig gondolkozom rajta, hogy összerakok egy nast. Aztán rájövök, hogy nekem felesleges. Azért kérdeztem. De még mindig nem tudom elkepzelni, miből keletkezik havi sok TB adat :DDD
Bár ha olcsóbb a váltás mint az időd, gondolom munkához kapcsolódik.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#62) Immy válasza Sanyi.mTs (#46) üzenetére


Immy
őstag

Gyorsabb/könnyebb kezelni mint usb3-at?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#63) Immy válasza Precorus (#61) üzenetére


Immy
őstag

Családi fotók, videók, akció kamera felvételek
Ha ezeket beteszed alkalmazásokba, akkor készülnek belőlük kisebb verziók is stb.
4k film backupok...

Ha sokat gopro-zol nagyon könnyű megtölteni 4k60fps videóval, történetesen ha videót is vágsz akkor meg...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#64) tooomas


tooomas
csendes tag

Sziasztok!
Lehet balga lessz a kérdésem de nemnagyon találok infót sehol a kérdésemre.
Adott egy hálózat kb 60-100 géppel. Horrorisztikusan borzalom kiépítésben. Új gépek új switch-ek a régiek helyére ugranak viszont 20 gépenként van egy szervergép (fileszerver módban) . Ezeket a gépeket (kukaszökevények) szeretnénk kiválltani egy nas-al . Ami annyit jelentene hogy a hálót rendbetennénk és a három szerver tartalmát egy ilyen nas-ra átköltöztetnénk. Ez adatmennyiségben nincs talán 50-100giga de ez a plafon. A file szever üzemmód menne rajta (word , exel . poverpoint , pdf-ek és ilyesmi apróságok). Video stream és hasonlók nemigazán. Viszont ami felvetődött problémaként hogy a nas-nak 100+ felhasználót és jogosultságot kellene kezelni. Kinéztünk egy kis 4 lemezes nast ami keretileg és mindenhogy pofás is lenne csak erről nem találtunk információt hogy hány felhasználót tudnak kiszolgálni és hogy egy gigabites hálózaton ha felcsatlakozik 20-30 felhasználó akkor ez az apró file-ok megnyitása, írása, szerkesztése utánni mentése mennyire terheli meg a nas-t. Így ha kis segítséget tudnátok ebben adni azt nagyon megköszönném.Esetleg melyik nas tudna ennek a feladatnak megfelelni.

A forrasztópákának csak eggyik vége meleg!-Igenám de azt nem lehet látni!

(#65) #80977664 válasza tooomas (#64) üzenetére


#80977664
törölt tag

A "Datasheet" nevű pdf leírásokban találod!

Pl DS920+ -nál:

https://global.download.synology.com/download/Document/Hardware/DataSheet/DiskStation/20-year/DS920+/hun/Synology_DS920_Plus_Data_Sheet_hun.pdf

"Fájlmegosztási képesség
• Helyi felhasználói fiókok maximális száma: 2048
• Helyi csoportok maximális száma: 256
• Megosztott mappák maximális száma: 512
• Egyidejű SMB/NFS/AFP/FTP-kapcsolatok maximális száma: 1000"

Én a helyedben mindenképpen Celeron procisban gondolkodnék ennyi usernél min 2 hálózati csatival. Mondjuk egy DS220+ ha nem kell sok lemez... Érdemes fölé lőni az igények ha megfelelő sebességgel szeretnétek használni a rendszert!

[ Szerkesztve ]

(#66) tooomas válasza #80977664 (#65) üzenetére


tooomas
csendes tag

Köszönöm közben mi is informálódtunk és a választás a Synology NAS DS418 (4 HDD)-re esett.
Alap esetben a 4 helyett csak két merevlemezzel lessz használva.
Szerény megérzésem alapján így is túl lövünk a célon de így későbbiekben sem lessz probléma.
Esetleg vélemény?

A forrasztópákának csak eggyik vége meleg!-Igenám de azt nem lehet látni!

(#67) #80977664 válasza tooomas (#66) üzenetére


#80977664
törölt tag

DS418 "Maximum concurrent SMB/NFS/AFP/FTP connections: 200"

Vélemény? Én otthonra is megvettem a DS918+ de ti tudjátok mennyi a büdzsé.

Ha tényleg csak párszáz GB a cucc akkor miért nem inkább a DS220+ ?
Kb. ugyanannyi az ára mint DS418 csak sokkal izmosabb és két slot bőven elég nektek, memória növelhető, van docker (pl. reklámszűrés), időtállóbb hardver.

Vagy DS720+ picit drágábban és akkor ott az SSD cache lehetőség ami szerintem nálatok sokat dobna! (sok user kicsi fájlokkal). Persze kérdés mennyi pénzt ér meg a userek minél simább kiszolgálása... mert HDD-vel kis fájloknál sok userrel lesznek meglepetések.

[ Szerkesztve ]

(#68) Willanyasz


Willanyasz
tag

Sziasztok!
Nas meghajtón gondolkodom!
Synology DS220+vagy a DS118
4K filmek nézése torrent és fotók tárolása a cél.
Ki melyiket ajánlja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.