Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ttt


ttt
senior tag

Egyre kevésbé vonzó az 1 gigabites csatoló, még, ha kettő is van belőle. Persze az ára lesz a döntő.

(#2) arn


arn
félisten

218+om van, a 220+ nem lett igazan lett jobb :) a 720+ lenne erdekes esetleg a ket gigas porttal, ami elorelepes, az ssd cache viszont erosen megkerdojelezheto sok helyen, pedig elmeletben az is jo lenne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) jerry311


jerry311
nagyúr

Jó lenne a 10G, de a legolcsóbb is több mint 300k HUF. :(

(#4) macilaci78 válasza ttt (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy átlagos háztartásban mi az, amit nem szolgál ki?
Itt tenném hozzá, hogy az én szótáramban egy átlagos háztartásban nem kell 3 darab 8k TV-t natív felbontású streammel egyidőben kiszolgálni, miközben néhányszát szálon teljes szávszélességen megy a torrent az optikai neten és mellette 8-10 fHD kamera rögzít rá, amit szimultán backupol felhőbe és még valaki streameli is online.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) Krix


Krix
őstag

Visszatértek a forrasztott ramhoz? A 918+ -ban még két foglalat volt és ment benne 16G. Az erősebb proci jól jönne a 920+ -ban. Vajon a 1019+ is megkapja a frissítést? A +1 lemez sem jönne rosszul.

If it is not broken then don't fix it!

(#6) #72042496 válasza ttt (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

A korábbi pletykák/szivárgások 2,5 gigabitről szóltak. Lehet, hogy az i225-V-vel tervezték kiadni őket, csak a bug miatt lett végül 1 gigabit.

(#4) macilaci78
Átlagos háztartásba inkább a J és Value sorozat passzol. Ezek az enthusiast/SMB kategóriába is beleférnek.

[ Szerkesztve ]

(#7) arn válasza macilaci78 (#4) üzenetére


arn
félisten

ket parhuzamos filemuvelettol leterdel az egesz :) ez egy haztartasban is elofordulhat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

igenigen! A webes felület reszponzivitása! Az fontos egy nasnál... 133%-ot javult! máris rohanok megvenni... :W
:DD

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) dagonya válasza arn (#7) üzenetére


dagonya
aktív tag

hangzatos kitaláció, kár hogy nincs valóságalapja

(#10) valakky válasza bambano (#8) üzenetére


valakky
aktív tag

tekintve, hogy a júzerek 99%-a nem a parancssorban matat, hanem böngészőból vezényli, ez gondolom jó hír nekik.
régen nem volt nas-om, de arra anno ráfért volna a 400% is, hogy legalább elviselhető legyen.

[ Szerkesztve ]

(#11) arn válasza dagonya (#9) üzenetére


arn
félisten

az en synologym ilyen :) amig egy dolgot csinal, ok, de mongy kezdj el masolgatni meg vmi filmet transkodolni plexel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) jerry311 válasza valakky (#10) üzenetére


jerry311
nagyúr

A felhasználók 99%-a egyszer beállítja aztán elfelejti a GUI létezését is, arra az egyszeri használatra meg kb. mindegy milyen gyors, amíg nem extrém lassú.

(#13) #72042496 válasza valakky (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 718+ felülete se egy rohanő őrült. Abszolút használható, de azért kellemes lesz, ha gyorsul. Nekem gyanús, hogy ez a gyorsulás nem az új hardverhez, hanem a DSM 7.0-hoz köthető, amit a korábbi modellek is megkapnak.

(#14) Krugszvele válasza bambano (#8) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Eleve durván szánalmas hogy egy 100 ezres cuccnál úgy beakad a felhasználói felület, hogy másodperceket kell várni bármire. Persze csicsás csillog tele van javascripttel, ami nagyon kell, háttérkép, animáció, de lassú. Biztos animációkat akarok nézni miközben csinálja a raid tömböt. Gyalázat. A celeron meg beleizzad ha bejelentkezek.

(#15) Dragon3000 válasza dagonya (#9) üzenetére


Dragon3000
veterán

Neked lehet kitaláció, de másnak meg valós probléma.

(#16) #72042496 válasza arn (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Milyen Synology-d van és milyen meghajtókkal? Kíváncsi vagyok, mert nálam a 718+ 2x10 TB IronWolf Pro (RAID1) mellett ilyet vagy nem csinált, vagy nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#17) dagonya válasza arn (#11) üzenetére


dagonya
aktív tag

most megnéztem, az én legszarabb synology-m egy 112j, hogy a helyzet még rosszabb legyen egy wd red (úristen!!!) SMR hdd megy benne. az biztos hogy indexelgetni, meg transzkódolgatni nem fogok vele, de egy rakás "fájlművelet"-et tudok végezni egyszerre.
az mindenesetre mindig hasznos ha az ember előre tudja milyen célra vesz eszközt és aszerint is próbálja használni, mert ha nem, akkor nagyon könnyen jut ennyire szürreális bullshit konklúzióra hogy; "a synology nem jó, mert párhuzamos fájlművelettől letérdel"

(#18) Rick4 válasza macilaci78 (#4) üzenetére


Rick4
félisten

Átlagos háztartás: 2 db asztali gép win 10 alá felcsatolt mappákkal, 2 router, 4 switch, saját építésű egylemezes szerverben 4TB-os WD red, azon megy épp 300 torrent, élőben megy rá 2 db 1MP-es IP kamera rögzítése, és a szerverben az i3-6100 mellé tett 8 GB RAM-mal jól elvolt, de a 16GB rammal még azt is lehet érezni, hogy gyorsabban történnek a dolgok, ha megnyitom a mappában a jegyzettömböt. Pedig maga a rendszer talán ha 400MB-ot használ..

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#19) #72042496 válasza Rick4 (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez annyira átlagos, hogy én a PH!-t olvasva sem tudom, hogy mire kellhet otthon a kettő router, a négy switch és hogy mi a szent szart csináltok ti 300 torrenttel. :D

Átlagos számomra inkább a szolgáltatói HGW, amire csatakozik pár laptop, telefon illetve smart eszköz. Talán kamera, riasztó, egy-egy hasonló eszköz még pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#20) dagonya


dagonya
aktív tag

átlag háztartásnak halvány fogalma sincs mi az a nas.
átlag háztartásba a szolgáltató odabiggyeszt egy routert és kész. jó esetben esetleg lan-on is rá van kötve valami, de inkább mindenki wifin nyúzza és online fogyaszt tartalmat a lehető legkatasztrofálisabb minőségben. fel sem merül hogy helyben tároljon bármit, az adatmentés az, hogy a szerzodes.doc-ot elküldi sajátmagának mailben.
hogy a nas más funkcióira most ki se térjek.

(#21) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na végre kezdenek feljönni ezek a NASok a teljesítmény létrán
Mennyivel szimpatikusabbak már így :K :K :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22) enginev3.0 válasza Krugszvele (#14) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezért sem használok xpenologyot a 8.gen i7-en, mert egy windowshoz képest is lassú a felület elérése

De a DSM nasommal is ez volt az egyik legfőbb gondom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#23) dagonya válasza enginev3.0 (#22) üzenetére


dagonya
aktív tag

aki azért vesz nas-t, hogy napi szinten lavírozzon az grafikus felületen az rosszul döntött, nem a felhasználói elvárásainak megfelelő eszközt választott

(#24) #72042496


#72042496
törölt tag

A maximális kapacitás tényleg annyi, vagy csak úgy számolták, hogy maximum 16 TB-os SATA lemezek érhetőek el?
Mert van már 20 TB-os SATA HDD is a WD Ultrastar DC sorozatban.

(#25) enginev3.0 válasza dagonya (#23) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezzel is egyetértek
De azzal nem, hogy ezt nem lehet megoldani

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#26) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Majdnem sikerült felzárkózniuk hardverben a tavalyi Asustor mellé, de csak majdnem, mert a LAN megmaradt a sima gigás, amit ma már mindenki igyekszik hanyagolni.

(#27) Dr. Akula válasza macilaci78 (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igazából nem így merül fel a kérdés, hanem úgy hogy ugyanabból a pénzből 2.5 gigás LAN kéne, vagy sima 1 gigás? Mert a konkurrenciánál ez adott. Csomagolt felvágottból se a legelsőt, a legkorábban lejárót szoktuk levenni a polcról, hanem hátra túrunk a 2 héttel tovább elállóhoz, az is ugyanannyiba kerül.

(#28) Immy válasza arn (#2) üzenetére


Immy
őstag

Hasonló kérdés merült fel bennem, hogy van-e értelme ds118-ról váltani.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#29) arn válasza #72042496 (#16) üzenetére


arn
félisten

218+ wd red 3+8tb

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) #72042496 válasza arn (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig ez korszerű és gyors is. Köszi a választ.

(#31) dagonya válasza #72042496 (#30) üzenetére


dagonya
aktív tag

dehát látod "ket parhuzamos filemuvelettol leterdel az egesz" (sic!) úgyhogy a synology nas nem jó. pont.

(#32) #72042496 válasza dagonya (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez is egy tapasztalat, hát fucsállom, de nem tudom, mi lehet gond. Nálam szép stabilan megy a kb. ugyanolyan erős Syno NAS.

(#33) arn válasza dagonya (#31) üzenetére


arn
félisten

alapvetoen barmilyen hdd alapu rendszeren ket fejmozgasigenyes muveletet elinditasz, a soros atviteli sebesseg toredekere esik vissza. innentol a feladattol fugg, hogy azt ki tudja e folyamatosan szolgalni, vagy nem.

azert erdekelt, az ssd cache alapu megoldas, hogy oldjak meg - de a tesztek alapjan nem tul meggyozo szamomra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) dagonya válasza arn (#33) üzenetére


dagonya
aktív tag

számomra a "töredék" és a "letérdel" is nehezen értelmezhető fogalom.
szerintem egy kétlemezes consumer nas sebességére a hdd-k okán panaszkodni nem releváns.
a legszarabb egylemzes nas-omon is tudok egyszerre több fájlműveletet végezni hdd-n anélkül hogy "letérdelne" akármit is jelentsen ez.
hogy ezt nem olyan sebességgel teszi, mit egy enterprise flashstation? hát nem.

(#35) arn válasza dagonya (#34) üzenetére


arn
félisten

ez a mukodik vs gyors kulonbseg... nem azt irtam, hogy nem mukodik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) arn


arn
félisten

Itt jol szetszedik... Erdekes, hogy a sata mennyivel szelesebb buszon csatlakozik, mint a ket m2 ssd.

https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/netzwerk/53375-synology-ds720-im-test-das-lang-ersehnte-upgrade.html?start=2

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) Precorus válasza dagonya (#31) üzenetére


Precorus
tag

Már másodszor tűnik így, mintha arn azt írta volna, hogy az összes synology rossz.
Visszaolvastam, nem írt semmi ilyesmit, csak hogy ő azzal ami neki van, limitációkba ütközik.
Szóval legyszi muti már meg, itt kire is hivatkozol. :)

Könyvtár == Old-school Netflix

(#38) Hebehebe válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


Hebehebe
tag

Le vagyok maradva úgyérzem :) Már vannak 2.5Gigás routerek is boltokban? amikkel ki tudnánk használni?

[ Szerkesztve ]

(#39) Dragon3000 válasza Hebehebe (#38) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mert ügye külön össze se köthető a gép a nassal, aminél számít a sebesség, a többi eszköznek meg elég lenne a másik porton a gigabit a gigabites routeren keresztül. De amíg az olcsó eszközök között nem fog terjedni a 2,5Gbit és csak a drága alaplapok kiváltsága lesz, addig normális routert se fogunk tudni venni, amin nem csak egy db 2,5Gbites port van.
De ha több eszközzel is terheled és van a routeren egy db 2,5Gbites port, akkor egy eszközzel nem fogod a nas teljes sávszélességét leterhelni és normálisan ki tudja szolgálni a többi eszközt is. Vannak variációi a dolognak, hogy hol jön jól a gyorsabb lan.

(#40) Dr. Akula válasza Hebehebe (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Router nélkül nem megy? :) A 2 gigás net állítólag már a magyar valóság (hogy hol, az jó kérdés, nem mifelénk), máris szakíthat a torrent (persze csakis a Linux disztribúciók felhalmozása, hehe). Aztán ha már van anyag a NAS-on, akár direktben is leránthatod róla az asztali gépedre madzagon.

(#41) #72042496 válasza Hebehebe (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

10 GbE switchek akadnak, bár jó eséllyel drágábbak, mint bármelyik NAS ezek közül. Nekem pl. Cat.6a-val lett becsövezve a lakás, egy gépet rá tudnék kötni közvetlenül is.

[ Szerkesztve ]

(#42) arn


arn
félisten

nem is ertem, hogy miert rekedt meg igy a fejlodes a gigabitnel. egy jobb wifi tud mar hasonlo atvitelt sorosan, ami eleg gaz a kabelre nezve. a kabelnek joval gyorsabbnak illene lennie.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) Dragon3000 válasza arn (#42) üzenetére


Dragon3000
veterán

A fejlődés nem állt meg, csak a gyorsabb megoldások megmaradtak szerver fronton, ahol sokkal több pénzt lehet érte kérni. Ez mellett sok embernek a gigabit is sok, elég csak megnézni sok ember reakcióját, ha ez szóba kerül, hogy minek, amikor a net csak 100Mbites.....

(#44) Hebehebe válasza Dragon3000 (#39) üzenetére


Hebehebe
tag

Ez mondjuk eszembe se jutott, vagy ha igen akkor csak kósza gondolatként, a NAS lent van a pincében, így a megoldás a normális belső hálózat lenne, de ahogy Balika is írta a 10GB-os switchek annyiba fájnak mint maga a nas kb :)

(#45) #72042496 válasza Hebehebe (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, és 2,5, illetve 5 gigabites switchekről pedig nem is tudok. Ha léteznek és persze olcsóbbak a 10 gigabiteseknél, akkor érdekelnek a típusok. :)

Ahogy beszámolnak róla, a gyorsabb hálózatban nem csak a sávszélesség nagyobb, hanem a késleltetés is alacsonyabb. Reszponzívabb az egész. Ezért se lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

(#46) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

218+ ról biztos nem váltok, azon még van esata.

(#47) Dr. Akula válasza #72042496 (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Van, 740-ért a tied (dollárban), a 10 gigásak meg 3400-tól felfele. (Nem árgépes találat, szóval lehetnek eltérések, de nagyságrendi azért nem.)

[ Szerkesztve ]

(#48) bambano válasza #72042496 (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

amióta van aquantia ac107-es chipset, azóta van 2.5,5,10 gigás drót.
a ráépülő kártyák relatíve olcsók, ami alatt azt értem, hogyha valakinek tényleg kell a 2.5 giga, annak már nem drága. egy rendes 10 gigás intel kártya 120-180 ezer között van, egy ilyen chipsetes ethernet meg 20-27 ezer között. és van olyan switch is, ami tudja, az asusnak évek óta van ilyenje, másrészt mikrotikből van, amibe sfp+ modult dughatsz és tudni fogja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) #72042496 válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor valóban létezik már, de ez néhány 10 gigabiteshez képest is drága sajnos. A QNAP QSW-1208-8C nyolc porton 10 GbE, és 550 dollárba kerül. Igaz, hogy a QNAP unmanaged, de nem is írtam kitételként a managed switch-et.

Most találtam viszont, hogy jön a QSW-1105-5T is, ami inkább otthoninak látszik. Öt darab 2,5 GbE port, ventilátor nélküli, és 100-150 dollár körül hírsztelik. Lehetne rajta még 8-12 sima gigabites port is, de így is lehet, hogy meg fogom venni.

[ Szerkesztve ]

(#50) Dr. Akula válasza #72042496 (#49) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem is nagyon fognak elterjedni szerintem, mert már mindenki a 10G-s árcsökkentést várja. Én is inkább olyat vennék, kiszolgálja a 2.5G-t is, és jövőállóbb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.