Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dutrás


dutrás
őstag

Remélem a Telenor nem ül további 3-4 hetet a frissítésen.

P50 pro/P40 Lite

(#2) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Azért még a sima Honor 8-ra is jöhetne.

(#3) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nagyon szeretem a telefonomat, rendben működik is. Szóval nem feltétlenül kell rá se Oreo, se EMUI 8.0.
De elmegy a Huawei a p*csába azért, hogy egy P9Plus-ra volt egy nagyobb frissítésem, és annyi kb. Többre nem is emlékszem. Persze tudom, hogy ez részben a szolgáltatóm sara is, de leginkább sztem a Huawei-é.
Megtisztelhetnének legalább azzal, hogy a látszatát keltik annak, hogy törődnek a vásárlókkal. Kár, hogy a piaci érdek mást diktál..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) Tomikoma válasza .LnB (#3) üzenetére


Tomikoma
csendes újonc

Hasonló cipőben járok a p8-mal :/ . Lollipoppal vettem és csak Marshmallow jött rá, július óta pedig biztonsági frissítés sem érkezett. XDA-n se nagyon találtam frissebb romot (valószínű a saját SOC miatt). Ami vicces mivel az Y550-re fel tudtam varázsolni a Nougatot.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20

(#5) .LnB válasza Tomikoma (#4) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem custom rom lenne rá XDA-n, de nem akarom buherálni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) acura


acura
tag

P9 ? Sehol?
:O

(#7) Crob


Crob
tag

Felbasznàm magam, hogy nem jön a P9-re de jövö tavasszal ugyis lecserélem...viszont igy valszeg nem Hüvely-re.
Ugyis csalogat a V30, abban legalàbb a DAC feledtetheti a frissitések hiànyàt

(#8) aprokaroka87 válasza acura (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát úgy néz ki...pedig népszerű modeljük

(#9) NGA válasza .LnB (#3) üzenetére


NGA
addikt

Azért azt vedd figyelembe, hogy a P10 egy 8 hónapos készülék, erre illik megjelennie a legújabbnak. A P8 4-el jött ki és a 6-ot megkapta, akkor van esély rá, hogy a P9 és P9 plus is megkapja a 8-at.

Miért ennyire fontos a 8? Mi az amit nem tud a 7, és lényeges lenne?

[ Szerkesztve ]

(#10) janeszgol


janeszgol
félisten

Ezek uj keszulekek. Az lenne hir, ha nem jonne ra. P9 Lite 2017?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) .LnB válasza NGA (#9) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A kérdésedre, az első mondatom a válasz. Nem kell, de egy ilyen árú készüléknél ami elvileg csúcsmodell volt mikor megjelent, komolyabb támogatást várnék el.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12) NavySeal válasza .LnB (#11) üzenetére


NavySeal
senior tag

Na pontosan ezért nem gondolkodom Huawei-ben. Az csak egy dolog, hogy jól összerakott készüléket tud valaki gyártani, de szvsz legalább annyira, ha nem fontosabb a hosszú távú támogatás. Legalább biztonsági csomagok szintjén...

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#13) Rushyk


Rushyk
tag

A Honor is így áll a frissítésekhez?

(#14) Wesder


Wesder
félisten

#13 Rushyk
Az is Huawei.

Eddig is unszimpatikus volt a gyártó, ezek után sem lett szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15) Rushyk válasza Wesder (#14) üzenetére


Rushyk
tag

Tudom, hogy a Huawei-hez tartozik... De hátha más a politika :)

(#16) kcsa


kcsa
veterán

P10 lite az smafu?

(#17) Dan86


Dan86
csendes tag

Remélem, hogy a P9, P9 Plus nem marad ki ebből a körből.
Alig másfél éves a két telefon, eléggé balfék lépés lenne a Huawei részéről, ha ezt kihagynák.
Frissítés buzéria ide, vagy oda, ha bármilyen plusz funkciót, vagy javulást is eredményez az update, akkor illene kiadni ezekre a készülékekre is.

" Dan86 felhasználónak 36 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi értékelési rendszer alapján fórumon! "

(#18) sajo13


sajo13
senior tag

Nehogy azt higgyétek, hogy a többi gyártónál (LG, Sony, Samsung, Xiaomi) hosszabb a frissítési ciklus. A Huawei nem lóg ki a sorból se fel, se lefelé.

(#19) Bris válasza sajo13 (#18) üzenetére


Bris
kezdő

Így igaz! Egy Galaxy A3-am volt. És egyszer sem frissült rendszerszinten. Egy kisebb update volt másfél év alatt, azt csá! Azzal a különbséggel, hogy még így is egy lassú f..s volt. A Huawei legalább optimalizál. Az Apple is csak azért, mert nincs Apple light 'nyócvané'. Mindegyik rohadtul 250-300.000Ft. P8 és társain nem kell csodálkozni, már idősek. Alényeg, hogy megbízhatóan működnek!

[ Szerkesztve ]

(#20) Juhaszatti válasza sajo13 (#18) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A csúcskategóriában hosszabb. Nincs a P9 a listán, pedig minden nagy gyártó csúcsmobilja 2 főverziót él meg általában.
A Honor 8-nak is illene megkapnia, de valószínűleg a Pro miatt kicsúszik a ciklusból.

(#21) FLD1987 válasza NGA (#9) üzenetére

Huawei P8 mobiltelefon operációs rendszere Android 5 volt, amikor megjelent és Android 6 operációs rendszerre frissült. Viszont az Android 7 operációs rendszert nem kapta meg. Ez alapján a Huawei P9 nem fogja megkapni az Android 8 operációs rendszert, mert Android 6 operációs rendszerrel jelent meg és Android 7 operációs rendszerre frissült. Ez alapján a Huawei P10 utolsó operációs rendszere az Android 8 lesz. A megfigyelésem alapján a Huawei a legfrisseb Android operációs rendszerrel jelenteti meg a mobiltelefonjait (P és Mate változatok) és utána frissíti őket a következő Android operációs rendszerre, de azután már nem frissíti a következő Android operációs rendszerre a mobiltelefonokat. Vagyis a megjelenéskor megvásárolt mobiltelefonok (P és Mate változatok) 2 évig vannak támogatva a megjelenéstől számítva. Ezért akinek szüksége van a legújabb Android operációs rendszerre, annak érdemes a megjelenéskor megvenni a Huawei (P vagy Mate változat) mobiltelefonokat és 2 év után venni az új Huawei (P vagy Mate változat) mobiltelefonokat. Pl. nekem Huawei Mate 9 mobiltelefonom van és majd a Huawei Mate 11 mobiltelefont lesz érdemes megvennem (az a tippem, hogy a Huawei Mate 10 után a Huawei Mate 11 fog következni). Ha most vennék mobiltelefont, akkor a Huawei Mate 10 Pro mobiltelefont venném meg és utána pedig a Huawei Mate 12 mobiltelefont venném meg.
Huawei P8 specifikáció
Huawei P9 specifikáció
Android 7 frissítések megjelenése Huawei mobiltelefonokra

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#22) Bris válasza Juhaszatti (#20) üzenetére


Bris
kezdő

Nálunk van a háznál egy 14 hónapos Honor 8. Nem rég frissült apróságokban. A Nougatot az elsők között kapta. Bitang gyors még most is. Nem lepődnék meg, ha megkapná. Két évig igérték a frissitéseket!

(#23) Juhaszatti válasza Bris (#22) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nálunk is van egy a családban, remélem megkapja.

(#24) ORCA58


ORCA58
addikt

Nem hiszem el, hogy a P10-ben eddig nem volt kék fény szűrő.
A P9 Lite is megkapta a Nugat-tal. Ki be kapcsol a beállított időszakban.

(#25) Bass


Bass
addikt

Ez a cikk is csak hatásvadász hogy felb.sza egy két ember agyát,hangulatkeltésnek jó másra nem. No meg h legyen valami írás 😀 A lista még ha hivatalos is nem logikus és nem végleges kár bármit is levonni belőle. Honor 6x igen? P9 illetve honor 8 meg neeem na neee . Logikátlan de majd meglátjuk.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#26) NGA válasza FLD1987 (#21) üzenetére


NGA
addikt

Én innen vettem a kitkat-ot, ezekszerint hibás az oldal:

[link]

(#27) Fecogame válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

+1 :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28) moleculez


moleculez
veterán

Mintha korábban a P9-ről is szó lett volna.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29) Darksiders84 válasza Bris (#22) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

Igen tisztán emlékszem 1 éve amikor vettem hogy 2 évet mondtak rá és illene is nehogy már csak a legfelső legdrágább modelleket engedjék mert ez így kiábrándító pedig teljesen elégedett vagyok a H8 készülékkel amúgy nem mindenki cserégetné évente én 2 max 3ra terveztem ezt.

(#30) gusthy


gusthy
veterán

Azért hogy ez a 12% hogy jött ki?...

(#31) gusthy válasza moleculez (#28) üzenetére


gusthy
veterán

Most is van szó, csak még nincs kész.

(#32) #24536576 válasza Wesder (#14) üzenetére


#24536576
törölt tag

Unszimpatikus?

(#33) balazs0102 válasza Bris (#22) üzenetére


balazs0102
senior tag

Én Sgs6-ot cseréltem Honor 8-ra lassan egy éve. Asszonyé lett az s6, ami kb 2x annyi biztonsági frissítést kapott mint a Honor 8 ennyi idő alatt. Nem sok jóra számítok...

[ Szerkesztve ]

(#34) oliverhr


oliverhr
csendes tag

Ez elég sovány lista...

(#35) Trooper82


Trooper82
senior tag

Mediapad M3?

(#36) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Jöhetne a mate 8-ra is

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#37) Pjotr


Pjotr
senior tag

Nyilván ezekre jön először. Ha azt írják honor 8 és p9 kapja, akkor ki venné a p10-et? Én se. Majd később lehet befut azokra is.

(#38) Goxi


Goxi
tag

Szerintem sokaknak nem sikerült megfelelően értelmezni a cikket: nem arról szól az írás, hogy 4db Huawei-re fog érkezni Oreo. Ezekre tuti. Ők fogják első körben megkapni, szó nem volt arról hogy csak ezek. Tuti hogy a közép kategória frissebb lite szériája is meg fogja kapni és nagyon valószínű hogy P9 is.

Nem értem miért kell csípűből tüzelni?!

(#39) nrg_52


nrg_52
addikt

Varjuk mar meg mig elkezdik kiszorni, es ha nem kapja meg amire vartuk azutan kopkodjunk. Sokkal szimpatikusabb ez a hozzaallas, mint hogy igergetnek fut-fat, aztan meg beintenek. Itt peldaul a galaxy alpharol beszelek: nem eppen a beleposzinten versenyzett, igertek ra a 6-ost, vegul 5-oson maradt, 1 foverzio valtassal...

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#40) Badboys válasza balazs0102 (#33) üzenetére


Badboys
őstag

Bármennyire is szidjuk a samut sajnos el kell ismerni,hogy biztonsági frissítések terén jók.

(#41) musicryder válasza sajo13 (#18) üzenetére


musicryder
tag

Hát azért valahol de...
Azért ott a másfél éves típust nem írják le kapásból...
Igaz még nincs kőbe vésve, hogy a P9 - re nem fog érkezni update, de ha tényleg nem jön rá akkor nálam is eltűnt ez a márka a süllyesztőben...
Volt Sony - m, Lg - m... egy aktuális csúcsmodell legalább 2 évig kapta az updateket, ha nem volt az 2.5 - 3 év...
LG esetén még a nem valami nagy sikernek örvendő Flex 2 is simán 2 évig frissített modell volt...

P9 esetén meg?
már vagy 3 - 4 hónapja kb nem jött rá semmi max apróbb updatek ( bár nálam még az se, mivel szolgáltatós modellról beszélünk ) Ami kb annyit takar, hogy 1 évig volt normálisan támogatott a készülék és utána csak jöttek rá a kötelező " biztonsági frissítések "...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#42) NGA válasza Pjotr (#37) üzenetére


NGA
addikt

Plusz én is meg ettem, mert a p10 50e drágább volt mint a P9 és nem tud ennyivel többet.

A P9 saját topicjában leírták, hogy elkezdődött az oreo béta tesztje a 9re

[ Szerkesztve ]

(#43) NGA válasza NGA (#42) üzenetére


NGA
addikt

ettem - vettem

(#44) gusthy válasza musicryder (#41) üzenetére


gusthy
veterán

Volt hivatalos megerősítés, hogy lesz P9-re Oreo, már nem emlékszem, hogy hol.

"P9 esetén meg?
már vagy 3 - 4 hónapja kb nem jött rá semmi max apróbb updatek ( bár nálam még az se, mivel szolgáltatós modellról beszélünk ) Ami kb annyit takar, hogy 1 évig volt normálisan támogatott a készülék és utána csak jöttek rá a kötelező " biztonsági frissítések "..."

Miért, minek kellett volna jönnie? Ez egy telefon, nem egy tévésorozat, nem attól "normálisan támogatott", hogy hetente javítják.
Elárulom, hogy a mezei felhasználók 90%-át baromira idegesíti, ha folyamatosan frissítéseket küldözget a gyártó.
Ebben a konkrét esetben kiadtak egy 7.0-t, egy darabig javítgatták a hibákat, majd úgy dönöttek, hogy ez kész, és most legközelebb az Oreo lesz. Ez így tök oké. Másfél éve jelentették be, és ez lesz a második főverzióváltás. Amúgy a legtöbb gyártó kettőt szokott bevállalni, nagyon ritka, aki ennél többet.

[ Szerkesztve ]

(#45) galaxys80 válasza Bris (#19) üzenetére


galaxys80
veterán

Te miről beszélsz ember?

A3 (2015) Android 4.4.4 (KitKat), upgradable to 6.0.1 (Marshmallow)
A3 (2016) Android 5.1.1 (Lollipop), upgradable to 7.0 (Nougat)
A3 (2017) Android 6.0.1 (Marshmallow), upgradable to 7.0 (Nougat) jelenleg még.

Persze ha te mostanában vetted meg a 2015-ös verziót, akkor ne nagyon számíts már frissítésekre.

Az Apple is csak azért, mert nincs Apple light 'nyócvané'. Mindegyik rohadtul 250-300.000Ft.

iPhone SE [link]
Igaz, hogy ez "kilencvené" van, de rohadtul nem 250-300.000.

(#46) NGA válasza galaxys80 (#45) üzenetére


NGA
addikt

Azt tedd hozzá, hogy amikor megjelent az SE, akkor kb 150-180e Ft volt.

"Kezdjük a száraz tényekkel. A 16 gigabájtos adattárolóval szerelt iPhone SE 151 ezer forint környékén kapható meg, a 64 gigabájtosért pedig nagyjából 180 ezret kell összekuporgatnunk."

(#47) galaxys80 válasza NGA (#46) üzenetére


galaxys80
veterán

158 990 Ft volt a megjelenés napján. Majd kb 1 hónap múlva már 120-130-ért lehetett GSM boltokban kapni, melyekre ugyanúgy vonatkozott az 1 év világgarancia. Hol van ez a 250-300 Ft-tól?

(#48) NGA válasza galaxys80 (#47) üzenetére


NGA
addikt

Látom neked is lejön a lényeg. Voltaképpen mindegy, hogy 160e, vagy 250e összegileg, hiszen a 6s most 168 990 Ft hivatalosan az apple-nél jelenleg.
A lényeg ezen volt:

"Az Apple is csak azért, mert nincs Apple light 'nyócvané'."

Azaz megjelenésekor nincs olyan nagyon olcsó modell, mint pl a Samsung-nál, vagy másoknál, ahol kijön valamivel, és ott marad azon verzióban. Csak flagship-ek vannak, amik általában megjelenésükkor 250-300e Ft-ba kerülnek (2 kivétel volt, a szappantartó, és ez az SE), de mivel ezek az akkori sima iphone vasát kapták meg vagy az előzőt, így nem okozott gondot a frissítés.

(#49) galaxys80 válasza NGA (#48) üzenetére


galaxys80
veterán

Inkább hagyjuk..,

(#50) gusthy válasza NGA (#48) üzenetére


gusthy
veterán

BMW light sincs meg Ferrari light se. Az Apple nem egy generikus gyártó, nem oda pozicionálja magát. Nincs ezzel baj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.