Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

A tesztet köszönjük szépen! :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

(#3) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Jó kis bemutató :R
Viszont a B365 Phantom Gaming 4 aminek a B360 Fatal1ty K4 az elődje egyértelmű visszalépés. Gyengébb vrm ami melegszik veszettül, de ennek ellenére még le is spórolták azt az egy plusz bordát is, 1db m2 cati a megnövekedett pcie csatornák ellenére is...egyértelműen spórolósabb a deszka. :( Már egy i7-nél is érezhetően melegebb, de az i9-el konkrétan kicsináltam a lapot (mert ugye kicsi hazánkba divi i7/i9 alá budget lapot tolni :)) ). Mindeközben a Fatal1ty K4 szoszo munkára fogható e téren is egy kis állítgatással. hozzáteszem a Pro széria is visszalépés mert a 360-ason azért komolyabb vrm részt tudtak rátenni, viszont egy viccnek is rossz bordát kapott. Itt gyengébb és melegedősebb vrm rész van párosítva egy hatékonyabb bordával, tehát kb egál...
Ettől függetlenül használható deszka és sokat szórtunk ki belőle, ideális társ egy i5 alá, de én kicsit többet vártam ettől a szériától.

(#4) Noukoum


Noukoum
veterán

Köszönjük a tesztet, érdekes olvasmány :R

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5) RECSKA válasza Milka 78 (#3) üzenetére


RECSKA
veterán

koszonom. mindenkinek!

1db m.2? ezt nem ertem.

Amugy igen, de ezen lapok ala i5 valo, egy jo kis 9400f-el elfogadhato teljesitmenyt tolnak mar. :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6) mcs


mcs
veterán

Az Asrock még sose lőtt igazán mellé a Pro4 sorozatú Intel lapjaival. Évek óta szolid küllemű, de ésszerűen tervezett, kellően erős VRM kiépítésű jószágok tökéletesen átlátható, és stabil uefi bios rendszerrel.
Régebben is használtam B85M Pro4-et, most pedig egy H370 Pro4 teszi tökéletesen a dolgát i5 8400al. Egy kis finomhangolás után még a legkeményebb terheléssel sem roggyan meg a maximális turbótól. Minden cuccomat pöccre, és sz@r@kodás nélkül kezelte eddig. Ha ne adj Isten tönkremenne, akkor sem valószínű, hogy váltanék másik gyártóra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7) Joci10


Joci10
őstag

2 megjegyzés:
- kár, hogy minden kép egy külső oldalról van linkelve, mert így itt, a munkahelyi gépen semmi nem látszik belőle (egy másik oldalon megírt cikket hoztál át ide is?)
- az egész egy burkolt Asrock reklámnak tűnik, amin a bevezető nemhogy nem segít, hanem még ront is

(#8) RECSKA válasza Joci10 (#7) üzenetére


RECSKA
veterán

:R

- Igen, átlinkelve vannak a képek.
- Ez nézőpont kérdése ( persze mint minden bemutató, reklám ez is )

Azt mondod, akkor az X570 Goodlike + 3900X + Trident Z Royal bemutatót ne is fejezzem be, mert msi-amd-gskill reklám lesz?

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9) dark2


dark2
tag

Engem érdekelne a következő bemutató, ha lehet jelezni.

Nekem inkább az a kérdés futott át a fejemen, hogy az összerakott állapotban mindegyik vízhűtéses volt - a VRM részeknek a bordán kívül nem lenne praktikus egy kis légáramlat? A képen úgy láttam, a VRM mellett a vízhűtés radiátora volt, nem? (Nekem is munkahelyi net van, lehet, hogy pár kép nem jelent meg).

Sajnos ezeket az intel rendszereket nem ismerem (különösen melegedés ügyében), sőt az új AMD-ket sem, nekem a legújabb gépem AM3+-os... Mondjuk nekem az is elég, amire használom.

[ Szerkesztve ]

(#10) RECSKA válasza dark2 (#9) üzenetére


RECSKA
veterán

teszt idejere koltoztek be a hazba, amig megjarattam oket.

Nem volt semmilyen kiegeszito venti a vrm bordaknal.
A hatso radirol le kellett vennem a ventit, mert ugy problemas a szerelese a gepnek.

A tapasztalatom az, hogy igy, 0 legmozgassal sem volt gond a vrm hutessel, sot, azota egy b450 pro4 volt igy a gepbe, r5 3600al es 1.5Von jaratott ramokkal. ott sem volt gond.

ezt a vrm hutest tulmisztikaljak, persze ha egy 9900k kerulne bele, izzadna, de ilyen jatek procikkal, mint a 8400 v. 9400f semmilyen problema nincs 0 legmozgas eseten sem.

Vrm kornek 115-120fokig nem lehet baja...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#11) Joci10 válasza RECSKA (#8) üzenetére


Joci10
őstag

Leírtam az érzéseimet, gondolataimat. Azt kezdesz vele, amit akarsz. Például a különálló megjegyzéseddel alázhatod is, attól nem fog megváltozni (sőt; ezzel csak megerősíted).
Viszont egy utolsó gondolat (ezzel is azt kezdesz, amit akarsz): attól nem lesz reklámszagú egy magát tesztnek nevezett írás, hogy 1 terméket bemutat (bár az nem teszt, hanem bemutató anyag). Attól sem, ha több, különböző gyártó termékét vet össze valaki. De ha a szerző azzal kezd, hogy tulajdonképpen minden alaplapot ajánlanál, mert jók, de most mégiscsak egy gyártó termékeit 'teszteli', mert azokat jobban ajánlaná (miközben mindegyik jó annyira, hogy ajánlja - vagyis ez egyenlőbb az egyenlőbbek között); akkor annak reklám-szaga van. És most nem vagyok egyik gyártó ellen sem; csak egy általános megfigyelést adtam. De, mint már ezt is említettem, azt kezdesz vele, amit akarsz. Nem akarlak se meggyőzni, se bizonygatni az 'igazamat'; csak leírtam, azt, amit előhozott belőlem az írás. Uff.

(#12) RECSKA válasza Joci10 (#11) üzenetére


RECSKA
veterán

no para, es koszonom!

jovoben figyelni fogok majd!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#13) dark2 válasza RECSKA (#10) üzenetére


dark2
tag

Köszi a választ, akkor nem aggódom a VRM miatt. :R

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi, érdekes volt!

Mondjuk a memória időzítéseket én nem bíztam volna a rendszerre, ilyen sebesség mellett a CL14 vagy CL15 is simán működött volna szerintem. Anno a 2400-as moduljaim minden gond nélkül tudták a CL10-et.

(#15) RECSKA válasza Fred23 (#14) üzenetére


RECSKA
veterán

persze, viszont ebbe a lapokba nem vesznek csucs ramokat emberek a tapasztalatim alapjan, sima crucial 2666c19 v. gskill 2666c19el szoktak vinni. emiatt nem igazan forditottam idot ra, valamint igy minden alaplapon ugyanazon ertekek voltak. 2666 fole ugysem lehet menni.

az uj ramok kozul amugy most best buy a crucial ballistix sport AT 3200c16, azon c9bjz van, ami intelbe kegyetlenul jo.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#16) bot1978 válasza RECSKA (#10) üzenetére


bot1978
senior tag

Vrm kornek 115-120fokig nem lehet baja...

A max MOSFET hőmérséklet adatlap szerint áram alatt max 150fokos lehet a magja. Tehát ez a belső mag hőmérséklet. Megnézed adatlapon a vonatkozó fet hőellenállását (típusonként eltérő). Legyen mondjuk 2. Kiszámolod mekkora teljesítmény jut egy FET-re, onnan már tudsz következtetni.
Legyen mondjuk 30W.
30x2=60 fok a hőellenállás a mag és a fet burkolata között tehát 150-60=90fok lehet max viszont:
A burkolat és a hűtőborda között is van hőellenállás. Átlagos hőpaszta stb. további 0,5fok/wattal számolhatsz emiatt, tehát ha rá van ragasztva valami vacak, ami eléri 90-15=75 fokos hőmérsékletet akkor alatta már simán lehet a halálán az a fet 150 fokos maggal, aminek az adatlap szerinti hőellenállása kettő.

Persze ez a nagyon lebutított verzió, például nem csak az elektromos teljesítménytől függ, hogyan disszipál, hanem a hőmérséklettől is.
Ráadásul illik ráhagyni legalább 10-20 fok tartalékot.
Szóval ha nem tuningdeszka és emiatt nincs a lapon combos VRM nem árt gondolni némi légmozgásra a blokkok mellett.

[ Szerkesztve ]

(#17) bot1978 válasza dark2 (#13) üzenetére


bot1978
senior tag

Azért inkább aggódj. Legalább ilyenkor nyár végén a gyerekek miatt. Ilyen VGA árak mellett a diákmunka szerény kis fizujának nagy része el is megy a VGA-ra.
Apa persze megvette a celeront a legsoványabb lapban anno újonnan magának, "kinőtte" gyerek megkapta, száz éves már minden és most beletesz Pistike ebbe a konfigba egy 1060 VGA-t, meg egy i7-et, mert ha utolsó BIOS-al megy benne az i7, akkor az bele való és mivel olyan régi a lap, hogy már az i7 is olcsó bele az i5 szóba sem kerül. Aztán ha blokkja van még pláne megpróbálja emelni a feszt meg az órajelet.
Na, pont ilyenkor kap nagy feladatot egy VRM, aztán ha mellé még a gyári CPU hűtő hűtését sem pótolja és még nyár végén meleg is lesz még a szobában is akkor simán térdelhet apa alaplapja pikk-pakk. Nincs ez túlmisztifikálva annyira. Inkább aggódjon csak, az kevesebbe kerül.

(#18) RECSKA válasza bot1978 (#17) üzenetére


RECSKA
veterán

en ezzel nem teljesen ertek egyet. hozzam talan meg 1db intel deszka sem jott VRM hibaval vissza.

Pedig minden 2. gepbe a legolcsobb alaplapok mentek.

igazabol tovabb megyek, nem igazan jott vissza intel alaplap, csak amit osszekocoltak.

Nem egy ember rakta bele a 30eFtos z370ebe a 9900k-t az ismerettsegi korombe, de nem tudok rola, hogy 1 is kiesett volna alola eddig.

az fx-ek idejeben minden 2. deszka leegett, de azok huzva majd 300w-ot ettek. Raadasul 20eFtos alaplapok voltak.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#19) #38075904 válasza RECSKA (#18) üzenetére


#38075904
törölt tag

Intelekkel nincs baj (egyelőre), de a ryzenes cuccoknál még léggel is ilyen 120 fokos a vrm. 10 perc után már throttlingol szinte mindegyik. Vízzel meg nagyon hamar 125 fok. (105 fok a throttling határ amit 10 perc alatt érnek el átlagban)
Youtube televan velük. (FLIR felvételek)
A 60 ezres lapok már megállnak olyan 84 fokon. De alatta necces, a gigabyte ami kiemelkedően hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#20) RECSKA válasza #38075904 (#19) üzenetére


RECSKA
veterán

hat, nalam a b450 pro4 70fok volt max, a mostani x570 phantom gaming x pedig 60fokos sem volt meg soha. igaz, hogy csak egy ryzen5 3600 van benne...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#21) bot1978 válasza RECSKA (#18) üzenetére


bot1978
senior tag

Manapság engem ellepett a német használt import DELL, de pár éve nekem is volt úgy 100 lowkosztos Intelem. Ami nálam járt desktop Intel annak teljes ki volt gyomlálva a BIOS-a, szóval a CPU feszt nem lehetett emelni.
Egy halt meg nálam, de az meg szevasz, beleférhet a normál hibarátába, persze cerkával ment mind. Az meg, hogy alap órajelen nem vérzik el az i7 miatt azért elvárható, ha már egyszer támogatja a BIOS, bár mondjuk egy legalja Asus már szerintem alap i7 miatt is simán lehet halálán így 6-8 évesen, pláne egy Asrock, ami már újonnan bugos BIOS-al jön.
Azért már az ivy se csirke a maga 2011-es megjelenésével, a második generáció még öregebb.
Egyébként, ha apróban szétnézel sok hibás alaplap van eladó.
Nyilván a gépház sem mindegy. Egy rossz PC ház vacak szellőzéssel rengeteget tud rontani a helyzeten. Ezekről az akvárium vackokról meg már nem szedik le annyira a gyerekek az oldallapot sem pláne ha vizes és azért egy régi i7 is tud enni, ha felrántod.
Régen jó volt, mert akinek volt benn víz azért az felszedett magára annyit, mire megépítette, hogy nem volt hozzá teljes zöld, de manapság megveszik ezeket a kompakt vackokat egy 12cm radival...

(#22) Milka 78 válasza RECSKA (#5) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ne is értsd mert hülyeséget mondtam...a hangok a fejembe azt mondták, hogy csak 1 M2 csati van rajta :B :R

(#23) jokeph válasza RECSKA (#20) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jó kis írás :) :C

Ma érkezik az Asrock B450 PRO 4 lapom, ramok már megjöttek (Patriot Viper Steel series 3600 CL17 2*8 GB KIT), első körben R3 2200 G-vel rakom össze, utána pedig megkapja az R5 3600X-et. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#24) RECSKA válasza jokeph (#23) üzenetére


RECSKA
veterán

koszonom! a b450 pro4 az egyik legjobb szerintem meg 3700xhez is.

nekem is van 1 itthon, tartalekba.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#25) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. Asrock b365m-hdv alaplapom a 2666-os ramot csak 2400-as ként kezeli. Hol-hogyan lehet állítani? Ez az első Asrock lapom és nem ismerem. Előre is kösz a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.