Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ktg3


ktg3
őstag

jó kis cikk:R
mondjuk nem értem h h hoztál össze olyan kevés fps-t...
vagy lehet h ez a 7es sorozat geforce már elavult ehhez...
de nekem atival meg 1magossal átlag 29 fps-t ment minden maxon 4XAA mellett
egymagos procival!

megnéznéd h mennyire használja mind2 magot a játék?
thx

(#2) belaazallat


belaazallat
addikt

Hali!

Csak gyorsan beleolvastam, ait olvastam az jó! Egy kis javítani való: "1280*10204 -es felbontásban" (gondolom 1280*1024 lenne), és a ftp szerverről a Crysis akar lejönni, de a torrent link jó!

Üdv!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3) muveszur


muveszur
addikt

Jó cikk, grat... Nekem meg kurvára szaggat max grafon... elegem van... Komplett pc-m eladó vagy ps3-ra csere... :D

[ Szerkesztve ]

(#4) anjani182 válasza muveszur (#3) üzenetére


anjani182
őstag

Üdv!

Több, mint 2 éve már, hogy megvettem egy akkor csúcs konfigot, a lényeg a lényeg 2 giga RAM-om volt, MSI 7800GT (amit akkor még arany árban mértek), meg egy Athlon 64 3800+ procim, és egy MSI K8N SLi Platinum lapom, VF700, CNPS7000, TT Tsunami stb stb. Ehhez társult egy 19"-es LCD monitor (ami akkor még szintén nem annyiba került, mint mostanában). Szóval nem apróztam el!!!

Kb. 2 éve (akkoriban) kijött a Carbon, maxra húztam mindent, AA, AF stb, és akadt!!! Én ekkor akadtam ki... rá pár hónapra eladtam a pics*ba a gépet, előtte persze még egy 7900GT-t vettem bele, hátha majd jól fut az Oblivion, a nagy f*szt! Az is szaggatott de úgy...

Lényeg a lényeg, játékra konzolt érdemesebb venni. Nemsoká veszek is egy PS3-at... :K

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#5) helkis


helkis
addikt

csak king-mód-ban érdemes kipróbálni.. 7900GT-t agyonhúzva játszható... ;)
a cikkel egyetértek! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6) Viszlát


Viszlát
addikt

Széép. De az irányítás: pff. Lehet vennem kell egy kormányt... Amúgy nekem 1680*1050-en tökéletesen ment HIGH beállításokkal, pedig most csak egy x800-am van...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Frankó kis cikk lett, jó volt olvasni! :R

A játékot illetően 21% múlva okosabb leszek én is :DD

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#8) Stiky válasza Viszlát (#6) üzenetére


Stiky
senior tag

Bill. -el tényleg nagyon ratyi.
Joypaddel is már érezhetően kezelhetőbb. :K

[ Szerkesztve ]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#9) maskimx


maskimx
őstag

Köszi, a hibákat javítottam

www.tacticalgamer.com

(#10) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Sose értettem, hogy mi értelme van 2600X1024 es felbontásnak a játékokba, én még mindig 1024 ben vagy 800x600 ban és mind a carbon mind a most wanted szépen akadás nélkül elfutott.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#11) menpee


menpee
aktív tag

Én utoljára Flatout 2-t nyomtam max grafikán, se előtte, se utána semmit. 9550 Rulzz! :D

[ Szerkesztve ]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#12) Viszlát válasza Jégkokó (#10) üzenetére


Viszlát
addikt

Mert ha 22"-os monitorod van akkor a 800*600, sőt még az 1024*768 is moslék. Főleg mivel ezek 4:3-as felbontások, ami még a normál lcd monitorokon is barom módon néznek ki (mert ugye 5:4), de egy 16:10-esen meg aztán végképp ...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13) Jégkokó válasza Viszlát (#12) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nekem tökéletesen néz ki a 17" lcd men, és sose rakom nagyobbra a febontást.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#14) Viszlát válasza Jégkokó (#13) üzenetére


Viszlát
addikt

Aha. Adjál már hozzá lécci 5 colt. Ha még így sem érzed megválaszolva a kérdésed, akkor kérem kapcsolja ki.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15) BloodRay válasza Jégkokó (#13) üzenetére


BloodRay
veterán

Hát már nem azért de nem tudom mennyire jó a szemed. :B
800x600 már tényleg igen ronda 15" fölött...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#16) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nincs baj a szememmel, de az a nagy felbontás már zavaró számomra, a weboldalak is teljesen hülyén néznek ki

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#17) Winner_hun


Winner_hun
félisten

4200+-os X2 2500-on magok 100%-on 7800 GT 2 GB 500-as ram minden fullon 1280+1024-ben, a VGA 400/1000 helyett 495/1180-on éppen hogy 23-25 FPS-sel megy. A Vsync meg az élsimítás nincs bekapcsolva, a többi a legmagasabb fokozat.

A játék szerintem nagyon rossz lett, a demo után többre nem vágyom, csak hogy adja vissza a merevlemezen a biteket, melyeket elfoglalt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18) BloodRay válasza Jégkokó (#16) üzenetére


BloodRay
veterán

Off: Én sem szeretem nagyítóval olvasgatni a betűket, de 1024x768 alatt már épp az a zavaró h állandóan scrollozni kell, ha már weboldalakról van szó.

On: Nemsokára leér a demo! :) Kiváncsi vagyok elgurul-é? :DD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#19) maskimx válasza Winner_hun (#17) üzenetére


maskimx
őstag

Miért lett rossz szerinted?

www.tacticalgamer.com

(#20) Viszlát válasza BloodRay (#18) üzenetére


Viszlát
addikt

22" méret, 1680-1050-es felbontásban egyáltalán nem apróbetűs, sőt, ez a határ, nekem igazából jobban bejönne a 1920*1200-as felbontás, de sajnos nem tudja a monitorom....

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21) Winner_hun válasza maskimx (#19) üzenetére


Winner_hun
félisten

Irányíthatatlan, a törés az nevetséges, lepotyog pár alkatrész aztán ennyi, nekiszáguldok a villanyoszlopnak aztán light damage. Hogyne. Ilyen sebességnél inkább kettészakad a kocsi mint hogy a motorháztető kicsit megtörjön. + a grafika sem tetszik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

az irányítás az egy rakás .... már nem azért de ilyet még nem sokszor éltem át, hogy nemtudok végigmenni egy pályán a 6-ik próbára se úgy, hogy nem töröm cafatokra az autót, pedig elég sokat colin dirt-öztem és nem az a tipik játékos vagyok aki úgy nyomja a leggyorsabb köröket hogy nekivágja minden kanyarba az autót a falnak, mer úgy gyorsabb...
namind1...
grafika viszont nemrossz és nálam meg se akad...
Viszlát: x800-on gondolom nem aktiválja az SM3-at =)

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#23) BloodRay válasza Winner_hun (#21) üzenetére


BloodRay
veterán

Billentyűzettel próbáltad v kormánnyal?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#24) BloodRay válasza Viszlát (#20) üzenetére


BloodRay
veterán

Persze 22"-hoz már más tészta. Én is csak 17"-es monitornál nem szeretem túlzottan 1280x1024 feletti felbontásokat. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#25) tkazmer válasza BloodRay (#24) üzenetére


tkazmer
addikt

szerintem a 15"-en 1400x1050 még tökéletesen belefér...

A cikk jó, a játék úgyszintén, tegnap nagyon vicces volt, amikor megjelent, és hirtelen mindenki elkezdte letölteni:) egyedül a hardwired bírta a terhelést...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#26) v.tom


v.tom
őstag

Nem tom ti hogy vagytok vele, de nekem volt egy érdekes tapasztalatom amikor kipróbáltam a demot: Mikor 3d-ben voltam(tehát verseny közben) 5 másodpercenként fekete képernyőket adott be, egyszer csak a vista kivágott egy kékhalált(programhibaával). Először nem tudtam mi van. De rájöttem. A 2400 mhz-es procim volt húzva 130 mhz-et!!! Ettől vagdosott ki. Miután visszaállítottam már nem volt gond. Furcsa hogy ennél jóval nagyobb húzással sem volt eddig semmilyen játéknak baja. Ez kicsit gáz...

(#27) tkazmer válasza v.tom (#26) üzenetére


tkazmer
addikt

nem vagyok nagy tunningos, de ha "kivágja" a procidat valami, az nem azért van, mert túlmelegszik? Tehát nem lehet, hogy az a baj, hogy a húzás miatt annyira melegszik a proci, hogy a hűtő már nem bírja, és emiatt hal meg? Mert ha igen, akkor az csak nem a játék baja, hogy szüksége van cpuidőre:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#28) BloodRay válasza tkazmer (#25) üzenetére


BloodRay
veterán

Szemed mint a sasé! ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#29) v.tom válasza tkazmer (#27) üzenetére


v.tom
őstag

Gondoltam erre én is de nem mert 35-40 fok a cpu.
Meg mint mondtam egyedi jelenség. Csak ennél a játéknál fordult elő. Jericho meg ilyesmi meg se kottyant neki 2600 mhz-en +húzott videokarivalm ráadásul most nincs a gépen oldallap se, eddig meg volt.

(#30) _Blank_


_Blank_
aktív tag

Az hogy ilyen ennyire eltávolodik a kamera nagy sebességnél számomra totál élvezhetetlenné teszi a játékot, nem beszélve az irányításról, ami hót szahr sajnos, legalábbis nekem.

(#31) maskimx válasza _Blank_ (#30) üzenetére


maskimx
őstag

Kipróbáltam billentyűzettel is, az tényleg borzalmas, de kormánnyal, belső nézetből elég jól lehet vezetni. Ja, és valaki kérdezte, igen, mind a két magot 100% -ra kihasználta a játék.

www.tacticalgamer.com

(#32) edgR


edgR
őstag

"Feltételezem, a játék kommerszosításával össze tudtak "kaparni" annyi pénzt, hogy kifizessék a rongálható autó licenceket."
itt mire gondoltal? hallottal vmi belso infot?
lefogadom, hogy egy kibaszott nagy kifogas ez az egesz. ea-nak merfoldekkel kisebb fejlesztok/kiadok dobtak mar ki torheto autokkal teli jatekokat.. azoknak biztos volt ra penzuk.. :F

(#33) edgR válasza v.tom (#29) üzenetére


edgR
őstag

meg feltetelezem csak nalad fordult elo. amd-k amugy se a jo tuningpotencialjukrol meg a stabilitasukrol meg a kis fogyasztasukrol meg a kis holeadasrol hiresek..
tobben neztek a proci terhelest, 2magot is 100%ban hasznal ki, ez + a huzas eredmenyezhette amit lattal..

(#34) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

én is jobbat vártam sajnos, de ez még csak a demo. várjuk meg a végét

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#35) #31757056 válasza anjani182 (#4) üzenetére


#31757056
törölt tag

Pont az Oblivion és a Carbon az a két játék amik kifejezetten nem szeretik a 7-es Geforce szériát! Ati X19xx-eken sokkal jobban futnak az intenzív shader-használat miatt. :)

A cikkhez gratula a szerzőnek, már alig várom hogy én is otthon legyek és letöltsem magamnak a demót! A Carbon után nagyot csalódtam, a Moost Wanted és az előzőek után lehangoló volt a játékmenet.

[ Szerkesztve ]

(#36) v.tom válasza edgR (#33) üzenetére


v.tom
őstag

Hát azért ez túlzó kifejezés hogy az "amd-k amugy se a jo tuningpotencialjukrol meg a stabilitasukrol meg a kis fogyasztasukrol meg a kis holeadasrol hiresek." Eddig volt nekem mindenféle rendszerem(na jó core 2 quad-om nem, arra nincs keret :) ), de semmi gondom nem volt a stabilítással, a tuningpotenciállal meg végképp nem(2500+ athlon xp barton). Valószínüleg a hibát a proci okozta, de minden más programmal hibátlanul futott eddig. És nem melegedett nagyon, (terhelés közben is nézem diagnosztikai lcd-n)

Egyébként az amd-k hőleadása régebben tényleg nem volt elhanyagolható. Az eddigi legdurvább az 1900+ Palomino AthlonXP volt. Coolermaster Aero7-tel nyitott házban ventikkel 40-45 fok terhelés nélkül. Kemény idők voltak :)

(#37) ABnormal válasza Viszlát (#6) üzenetére


ABnormal
őstag

nekem is x800-am van,de én nem tudok 1024*768-nál nagyobb felbontást beállítani a játékban,egyszerűen nincs a menüben nagyobb,elárulod,hogy Te hogyan érted el?

(#38) Viszlát válasza ABnormal (#37) üzenetére


Viszlát
addikt

Passz... Nem csináltam semmit, ott volt...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#39) v.tom válasza ABnormal (#37) üzenetére


v.tom
őstag

Hogyhogy nem tudsz? Ez szokatlan. Neked milyen verzió van meg a demoból? Nekem gond nélkül lehet állítani a felbontást és a képfrissítést is a monitor maximumáig(1440x900@75Hz).

Nem lehet hogy ennyi a max a monitorodon? Ezt is meg kellett kérdeznem...Sry

[ Szerkesztve ]

(#40) #31757056 válasza v.tom (#36) üzenetére


#31757056
törölt tag

Jólvanna hát Ő még megrekedt valahol az AMD K6 illetve K7 eleje architektúránál... :)

(#41) tkazmer válasza ABnormal (#37) üzenetére


tkazmer
addikt

nem támogat a monitorod nagyobbat

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#42) v.tom válasza #31757056 (#40) üzenetére


v.tom
őstag

:) AMD téren biztos. de intel oldalról befigyel a Core 2 Quad.

(#43) #31757056 válasza v.tom (#42) üzenetére


#31757056
törölt tag

Igen tudom. Aki nem használt régóta amd gépet, vagy nem találkozott olyannal, annak még mindig úgy él a memóriájában hogy melegszik mint az állat, mert régen tényleg olyan volt az amd. És tuningban is csak azóta gáz amióta a core2-esek elvágták az amd karrierje előtt az utat az alapfeszen 3ghz-el, de azelőtt mindig is az amd volt jobban húzható is, a hűvösebb és a gyorsabb is. De mostmár nem így van valóban :)

[ Szerkesztve ]

(#44) ABnormal válasza tkazmer (#41) üzenetére


ABnormal
őstag

1280*1024 ben használom most is...

Támogatott megjelenítési módok
640 x 480 160 Hz
800 x 600 130 Hz
1024 x 768 105 Hz
1152 x 864 90 Hz
1280 x 1024 75 Hz
1600 x 1200 65 Hz

(#45) v.tom válasza #31757056 (#43) üzenetére


v.tom
őstag

Igen ez így van. Szó ami szó a Core 2 procik tényleg nagyon jók. Remélem az AMD hamar alkot valami jót. Az jó dolog hogy aki nem rendelkezik vastag pénztárcával, az is tud viszonylag gyors gépet összerakni olcsó AMD procival.

(#46) maskimx válasza edgR (#32) üzenetére


maskimx
őstag

Ez szarkazmus volt, arra utaltam, amit te is mondtál, bőven berakhatták volna akármikor a törést, nem mintha a pénzen múlott volna :)
Bár gondolom biztos többet kell fizetni az autógyáraknak, ha zúzni akarjuk a kocsijaikat.

www.tacticalgamer.com

(#47) BloodRay


BloodRay
veterán

Ööö kehemm... javaslom 6600GT tulajok 1024x768-nál vegyenek vissza a beállításoknál! :DDD
De megy! :DD
Tényleg kormánnyal lehet irányítani(illetve belső nézetben még úgy ahogy billentyűzettel is ment)!

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#48) Jackson v


Jackson v
csendes tag

üdv
nekem nemindul el
amd 3000+ 6600 gt 1024 mb ram
lehet hogy a proci nemtámogatott?
a cod4 el is volt vajom mert lefagyott ,de itt még a menü sem jön be semmi csak nagy feketeség. :O

(#49) BloodRay válasza Jackson v (#48) üzenetére


BloodRay
veterán

Nálam simán elindult 754-es Sempronnal...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#50) HummeRC válasza ABnormal (#37) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szia.

Igen, nekem sem engedte az 1024x768 beállításnál nagyobbat, amíg ki nem kapcsoltam a tv-out-ot. :Y Sajnos ez a probléma a legtöbb mai játékkal előfordul. :W

Ha a monitorod támogat nagyobb felbontást, akkor javaslom ezirányban, a driverbeállításoknál keresd a meglodást. ;)

Egyébként a játék nálam hibátlanul futott, bár azért 4 perc játéknál többet vártam egy cd mennyiségű demótól is. A grafika tetszik, az irányítás érdekes billentyűzetről, de megszokható csak furcsa, hogy mostmár nincs egyenes tartása a kocsinak. Az életben ilyen kilengéskor már mennék is a futóműveshez. :D A törésmodell inkább jelzés értékű, de legalább "van valami". Remélem ennek mértéke állítható lesz a végleges játékban. Kicsit vicces, hogy 160mph-val belerongyolok egy oszlopba és "light damage" ami kb annyit tesz, hogy lejött a dukkózás. :DDD

Mindegy, a demó elérte a célját, felkeltette érdeklődésemet a teljes játék iránt. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.