Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) joey04 válasza #30610944 (#50) üzenetére


joey04
titán

Ne haragudj, de egy kommunista állam által pénzelt cégnél mindenképpen rosszabb helyen lennének az adataim.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#52) Busterftw válasza #30610944 (#50) üzenetére


Busterftw
veterán

Google Ads meg Facebook Ads tracker? Szerinted kinai megfeleloje nincs a hirdetesi rendszereknek? Oszinten, kit zavar az, hogy a prohardver latogatas utan youtubeon kapsz valami targetelt hardver reklamot?
Inkabb ezek a trackerek legyenek, amiket egy addonnal kilovok barmikor, mint az arcelismero rendszerek es az, hogy szemelyi es lakcim regisztracio kell egy online jatekhoz.

Marhara ugyanaz a ketto.

[ Szerkesztve ]

(#53) #30610944 válasza Busterftw (#52) üzenetére


#30610944
törölt tag

Megha csak annyi lenne, hogy reklamok jonnek szembe ha nem blokkolod oket.
:DDD
Kicsit asd bele magad a temaba. Mondjuk kezd a The Great Hack filmmel es utan beszelgessunk.

Amugy nyilvan van kinai megfeloje is de azert a 9-es hozzaszolasban a linket nezd meg te is. Toronymagasan a Google vezet a listan.

[ Szerkesztve ]

(#54) Badboys


Badboys
őstag

Ezen ölitek egymást aminek semmi értelme. Ezt nagy emberek privilégiuma. Az átlag fölhasználót ezek a dolgok úgysem érdeklik . Úgy mellesleg ezért a szarért ki fog adni 2700 Eurt? Ugyanis ennyire lett be árazva. Szvsz holnap az itt kommentelők a padlóhoz verik magukat,ha nem lesz nekik egy. Valószínű,hogy itt is van olyan aki alig várja,hogy be zsebeljen egyet.

(#55) enginev3.0 válasza #30610944 (#53) üzenetére


enginev3.0
félisten

Amúgy, engem ebben csak az nem zavar, hogy nem érdekel mit tudnak rólam :N
Enélkül úgy sem tudnék élni manapság
Azt meg kétlem hogy bárki sokra megy azzal ha tudják hogy a 8mrd lakosból egy átlag magyar polgár (én) épp mit csinál, eszik, néz stb...

Reklámokat meg tolják, amit megakarok venni arra ott az árukereső :D , amit meg nem azt nem

Engem valahogy sosem zavart ez a dolog

Ha feltörnék a bankomat, és lopnák a pénzt, az zavarna, de az meg legyen a bank gondja, éhen akkor sem halnék :N

Engem ennél jobban fog zavarni egy hamarosan nálunk is megjelenő koronavírus, amit nem mellesleg simán lehet hogy mesterségesen generáltak, mert az már az életemretörhet, és a szeretteim életére (semmiképp sem témaindító megjegyzés)

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#56) altecsóka válasza joey04 (#51) üzenetére


altecsóka
tag

Egyet értek.
Sokan nem hajlandók elismerni vagy beismerni,de az USA a sok és jelentős hibája ellenére még tromfosfól is egy működő demokrácia.
Kína jobban működik bizonyos szempontokból,de akkor is egy mezei diktatúra.
Úgy hogy kár ragozni az egészet.(nyilván szerintem)
Kémkedik mindenki mindenki ellen.
( de az oroszok,kínaiak,izraeliek,irániak,amerikaiak,észak-koreaiak kicsit többet mint az âtlag :) )

[ Szerkesztve ]

DIN 14 040

(#57) aprokaroka87 válasza Busterftw (#52) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Arcfelismerő rendszerek elvileg az itthoni térfigyelő kamerákon is vannak.

Meg ugye ott van a mobiltelefon kamerája, te le fényképezed magad a janikavagyok chat app-ban, a janikavagyok chat app-ban meg van pl egy olyan tracking sdk, ami gyüjti az általad készitett képeket, helyadat okat, és pl a kontakt listádat.

Csatanó hogy a tracking szolgáltató jó pénzért akár nagyjából real time hozzáférést ad a Kinai állam-nak valami fedőcégen keresztül.

Ha esetleg a chat app-ban meg valaki a valós adatait adja meg, akkor már nyert ügyük van.

Persze ez csak egy feltételezés, de egy jó adatbázissal már akár állami szinten is elég sokmindent lehet kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#58) #30610944 válasza aprokaroka87 (#57) üzenetére


#30610944
törölt tag

Sokan mondjak azt nekem nincs rejtegetni valom, nem tudnak tolem mit elvenni mert ugyis szegeny vagyok, nem erdekelnek a reklamok, stb.
Es ezeknel nem latnak tovabb ez meg csak a kezdet. Ennel sokkal durvabb dolgokat csinalnak az adatunkkal ha nem vedjuk meg ami kihatassal lesz mindenki eletere.
De ezt legjobban a The Great Hack mutatja be vagy Snowden. Illetve tele a YouTube Snowden riportokkal is. Tanulsagos.

(#60) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Kicsit kezd megint a társalgás elkanyarodni a cikk alapjától: a gogli szerint ne rakj fel más forrásból goglis appot, mert nem biztonságos.
Namárnost ha a gogli kiebrudálta a huaweit a listájáról, akkor nem qvamindegy neki, mit csinál a júzer a huawei telefonjával? Hisz hivatalosan semmi köze hozzá. Ha meg vki megveszi a gogli nélküli telefont, akkor vmilyen szinten már tudja, hogy hivatalosan nem lesz fent a gmail, maps, stb....
Azt ha meg megveszi így is a júzer a telefont, akkor meg hagy csináljon azt amit akar. Egyszóval most vagy lesz hivatalos megoldás, és ezért inti a felhasználókat össze-vissza telepítéstől, vagy nem lesz hivatalos és ezzel is a huawei mellől akarják elcsábítani a felhasználókat....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#61) enginev3.0 válasza #20749568 (#59) üzenetére


enginev3.0
félisten

Miért? Huawei csinálhatna teljesen saját szoftvert minden téren a googletől elszakadva, és ha a többi gyártó is rákapna akkor a Google vagyis Trump saját magát lőtte tökön

Ettől függetlenül továbbra is Android fut náluk is , még Kínában is
Pedig a lehetőség adott

Csak nehéz élni vele, ez kétségtelen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#63) h4h01 válasza joey04 (#49) üzenetére


h4h01
senior tag

Fuh, te minden nap beszeded a huawei elleni bogyóidat mi? :DDD De az szr benne, hogy mindig nagyon egyoldalról közelíted meg a dolgot!

(#1) enginev3.0: Erről szól az egész, valóban..COVID oltóanyag vajon majd honnan fog kikerülni?

[ Szerkesztve ]

(#64) dutrás válasza joey04 (#49) üzenetére


dutrás
őstag

Mond már milyen veszéjekkel jár egy Huawei készülék használata. :U

P50 pro/P40 Lite

(#65) #88470784


#88470784
törölt tag

Amúgy megjelent a HMS ben a Telekom és a Telenor appja is.
Elérhető a Viber, Snapchat, Tiktok, Tinder, Telegram, youtube installer&updater, whatsapp installer&updater, BudapestBank, Erste, Cib, Nemzeti mobilfozetés, Digionline, Mxplayer, Tidal, Musicmatch, adidas running app, Microsoft office, KFC, Lidl, Budapesti, debreceni, szegedi menetrendek, amazon, booking, trivago, ryanair, lufthansa appok elérhetőek már a HuaweiAppgalleryben.

(#66) Busterftw válasza #30610944 (#53) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem kell beleasnom magam, baratnomnek ez a munkaja foallasban, nekem meg reszmunkaidoben egy masik mellett. Google ads, Linkedin ads, pixelek meg amit akarsz.

Lattam a listat, ezert is mondtam, hogy inkabb ezek amikrol tudom miert es hogy mukodik, mint a kinai kormany altal szponzoralt akarmi.

(#67) janeszgol válasza #88470784 (#65) üzenetére


janeszgol
félisten

És még valaki azt mondta, te csak trollkodni jársz ide, holott a te (ilyen) hozzászólásaid a leghasznosabbak,hiszen tájékoztatsz minket, mi van a HMS-ben.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#68) #88470784 válasza janeszgol (#67) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ezt általában akkor írják, amikor már nem tudnak mit reagálni érdemben és jönnek a személyeskedések :DDD
Bevallom azt élvezem amikor már érdemben nem tudnak hozzászólni, reagálni ;]
Olyankor jön a kínai kormány, kinai fanok, és a trollkodás.

(#69) joey04 válasza Quqesz (#60) üzenetére


joey04
titán

Azért érdekli, mert ha akár adatvesztés történik, akár összeomlás, akár bármi probléma ami a google dolgaihoz köthető, akkor a usernek az jön le, hogy a gmail, a gmaps vagy bármi egyéb okozta a galibát. Így figyelmeztetnek és levédik magukat.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#70) Depression válasza Quqesz (#60) üzenetére


Depression
veterán

Nem lesz hivatalos, és olyan "cenzúrához" kerülnek az adataid, ahol a családját is elviszik annak a kínainak, aki fel mer szólalni a rezsim 0,1%-os jelképes hatása ellen is.
Fontos lenne érteni, hogy míg az amerikai megfigyelés hatására a mi konzolunkat átadták a magyar hatóságnak, akinek fogalma sem volt róla, hogy mit művel, addig egy diktatúrának ez egy zsarolási lehetőség.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#71) Quqesz válasza joey04 (#69) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez oké, de aki jelenleg huawei telefont akar venni gms nélkül és fel akar tenni más forrásból appokat, az vmennyire tájékozott(sztem boltba tájékoztatják is). Ergó ha meg veszek egy ilyen telefont saját felelősségre és máshonnan felteszem az appokat, akkor ha szopás van azért csakis én vagyok a felelős, hisz bevállaltam a rizikót.(mint a kórházban a saját felelőssére való távozás, ha utána összesek és bekrepálok én vagyok a hunyó).

Depression
Értem a nicknevedet miért kaptad. Pont a politikát próbáltam kizárni, de neked nem jött le.
A hivatalos meg oké nem lesz(erre mérget azért nem vennék), de pont ez a lényeg, hogy aki gms nélküli telefont vesz és fel akarja tenni apk-ban az appokat, az már tudja mi a dörgés, ergo marad a saját felelősség. De ha ezt ő meg akarja tenni miért ne tehetné meg? Ráadásul az Appgalery-be felkerült appok is hivatalosak. Jelenleg meg az unio tesz az amerikai tiltásra/aggályokra(lásd 5g)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#72) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Olvasom a sok kommentet...
Mennyire kell ahhoz szűklátókörűnek lenni, hogy valaki azt higyje, azért van ez a Huawei ellen, mert túl nagyra nőtt és jajj mi lesz az almával. :D

(#73) doooo válasza <Lacy85> (#72) üzenetére


doooo
veterán

Jaj... ne kérdd fel azt a pár egyént megint ilyesmire, akik mindenhol újra és újra elmondják ezt (nem tetted direkt módon, de ők indirekt említésekre is válaszolnak boldogan ilyen témákban), így is túl sok a dolguk van mostanában, annyi Kínával kapcsolatos hír van itt... ;] Ha véletlenül lenyugszik egy topic, akkor napokkal később is újragyújtják a vitát (bár nehéz vitának nevezni, amikor tényeken véletlenül sem alapuló, irracionális, egyoldalú köpködés folyik...).

(#74) joey04 válasza Quqesz (#71) üzenetére


joey04
titán

Te sokat nézel ki az emberekből. Ez azoknak van, akik megveszik, látják, hogy ez nem megy az nem megy, rákeresnek, rájönnek mi a probléma. Valaki felmókolja magának, más elviszi ismerőshöz, vagy a sarki gsm-be, hogy "legyen már rajta gugli"

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#75) <Lacy85> válasza doooo (#73) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Eszemben sem volt vitázni, csak kikerekedett szemekkel olvasgattam a hozzászólásokat. :D

(#76) enginev3.0 válasza #88470784 (#65) üzenetére


enginev3.0
félisten

Már több van benne mint anno a Windows phonenál :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#77) aprokaroka87 válasza #88470784 (#65) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Érdekes ez, mert pl a Telenor app elvileg gms-t kér ha van a telefonon.

Lehet hogy nem is olyan fontos az a gms?:)

(#78) janeszgol válasza aprokaroka87 (#77) üzenetére


janeszgol
félisten

Jaj az nagyon fontos, különben mi szívná le az akku 30%-át? Utálom, hogy gyakorlatilag egyik romban sem lehet 6.0-tól kikapcsolni a Google Szolgáltatásokat.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#79) aprokaroka87 válasza janeszgol (#78) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Van egy sanda gyanúm hogy a google azon keresztül tud adatokat gyüjteni, amúgy az hogy van hogy a google play áruházban található HMS tartalmaz 6 tracking modult, pl a google és facebook-ot is.

Csak ugye ott ahol nincs GMS, ott nem fog kommunikálni a google nyomkövető dolgaival.

Vajon azért beszél a Google arról hogy ne haxold fel a szolgáltatásukat egy olyan telefonra ahol csak HMS van, mert ott nem tudnak lekövetni, mert nincs GMS?:D

Fordítva miért nem nyavajognak?

[ Szerkesztve ]

(#80) janeszgol válasza aprokaroka87 (#79) üzenetére


janeszgol
félisten

De akkor miért nem állapodnak meg? Mindkettő hozzáfér az adatainkhoz, és világbéke. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#81) aprokaroka87 válasza janeszgol (#80) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet a Google nem akar szembemenni az Usa kormányával.

Arról viszont nem tudni Hogy a Huawei önszántából vagy kényszer-ből teszi bele a GMS integrációt.

(#82) weberzolee válasza aprokaroka87 (#79) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Vajon azért beszél a Google arról hogy ne haxold fel a szolgáltatásukat egy olyan telefonra ahol csak HMS van, mert ott nem tudnak lekövetni, mert nincs GMS?

Vagy mondjuk azért, mert törvénysértő?

(#83) aprokaroka87 válasza weberzolee (#82) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Miféle törvényt sért?:)

(#84) #88470784 válasza aprokaroka87 (#77) üzenetére


#88470784
törölt tag

Hát a keresőn van még mit csiszolni a HMD ben mert elsőre nekem se dobta ki a sima Telenort csak a TelenorMyTV-t
[link]

[ Szerkesztve ]

(#85) weberzolee válasza aprokaroka87 (#83) üzenetére


weberzolee
aktív tag

A Google mint a szoftver fejlesztője meghatározta a felhasználás feltételeit. Ha ő nem járul hozzá hogy feltedd a Huawei telefonodra, attól hogy meg tudod tenni még nem lesz legális. Attól, hogy egy kms -sel aktivált windózban a gépház kiírja hogy aktiválva van, még nem lesz legális. Na ez kb hasonló. Aztán amikor a Google meg jól letiltja mondjuk az e-mail fiókodat (mert megteheti), mert megszegted a felhasználás feltételeit akkor megy a nyafogás hogy szemét Google...

(#86) aprokaroka87 válasza weberzolee (#85) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nyilván ez így igaz, Mondjuk lehet a Huawei sem javasolja azt hogy valaki fel hackelje a google szolgáltatást.

Nem gondolnám hogy a Google meg a Huawei most olyan nagy haragban lennének, hiszen akkor a HMS nem lenne ott a play store-ban.
Bár gondolom ennek is vannak feltételei.
Csak úgye az a kérdés, ki enged kinek.

(#87) Lami66 válasza aprokaroka87 (#83) üzenetére


Lami66
őstag

A gugli cuccok licensz kötelesek, amit minden mobil gyártó szépen kifizet a guglinak, hogy rátehesse a mobiljaira a gms-t. A Huawei értelemszerűen nem fizet azért amitől eltiltották, tehát az eladott új mobiljaikhoz már nincs gugli licensz. Ezért utólag törvényellenes feltelepíteni. Ahogy törvényellenes kalózwindózt torrentezni.

(#88) #88470784


#88470784
törölt tag

A lényeget elfelejtettem a HuaweiAppGalleryben lehet jelezni milyen appok hiányoznak neked, mi az amit szívesen látnál.
Igyekeznek azokat az apokkat hamarabb beszerezni amire több kérés érkezik és teljesíthető értelemszerűen.

Az AppGalleryben az Én menűpontban a kívánságlistára kattintva lehet beküldeni mi az ami hiányzik.

Érdemes pontos névvel ellátva, ne csak annyit hogy pl Burger King mert abból már most is van fent rengeteg a világ minden tájáról, hanem pl Burger King Magyarország - ahogy a play aruházban is van az elnevezése.
Könyebben megtalalálják az AppGalleryben az feltöltéssel foglalkozók.
Esetleg a cég linkjét vagy az alkalmazásról készült képernyőképet érdemes csatolni, vagy a rövid leírását.

[ Szerkesztve ]

(#89) Lami66


Lami66
őstag

Többszázezres mobillal nem kisérletezik az átlagember, de idén jön egy halom olcsó Huawei/Honor modell, amikkel már sokan ki tudják próbálni a guglinélküliséget. Persze lesznek akik csakazértis erőltetik rá a gms-t, de nem ők a lényeg, hanem azok akik pont arra kíváncsiak, hogy gugli nélkül milyen a mobilélet.

(#90) #16820480 válasza enginev3.0 (#55) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyelőre még nincs különösebb következménye a reklámokon kívül esetleg. De mondjuk ha ott a Google Health, ami fut a háttérben, gyűjti rólad hogy mennyit mozogsz, ha olyan eszközöd van, akkor akár a pulzus meg egyéb adatokat is, hogy alszol, stb. Ezek az adatok nem a Google-nek kellenek, hanem a partner cégeknek, akik megveszik tőlük jó sok pénzért. Például egy egészségbiztosításnál, vagy életbiztosításnál adott esetben felhasználható, hogy Kovács úr, maga nem él egészséges életet, így csak kedvezőtlenebb feltételekkel kap biztosítást. Vagy mondjuk láthatóan mostanában rendelték ezt meg azt x összegért, hát akkor máshogy bírálják el a hitelkérelmedet. És még lehetne sorolni bőven.
Nem az a baj közvetlenül, hogy a Google birtokában van ilyen adat, hanem hogy mire használják fel (vagyis kinek adják el és milyen felhasználásra). A kínai állam részéről már most működnek amúgy ilyenek, része a social credit rendszernek. Szerencsére persze nincs fennhatóságuk errefelé, de ha mondjuk a régióba utaznál valaha, vagy valami kapcsolatot (üzleti például) akarnál ottaniakkal, akkor előjöhet majd, hogy miket tudnak már rólad.

(#91) #88470784


#88470784
törölt tag

Sajnos már most vannak következményei annak milyen adatokat gyűjtenek rólad az amerikai cégek, nem kell ide kommunista kína.

Az amerikai vízumhoz ezentúl meg kell adni a közösségi oldalakon használt felhasználóneveket[link]

(#92) aprokaroka87 válasza #88470784 (#91) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez nem olyan nagy újdonság, az persze más kérdés hogy ha esetleg van olyan profilod amiben te nem valós adatokat használsz, akkor lehet " kérdőre " vonnak hogy mit akarsz titkolni:D

(#93) h4h01 válasza #88470784 (#88) üzenetére


h4h01
senior tag

Ez tök jó, ezt eddig nem tudtam! :K

(#94) 7Heads Drago válasza enginev3.0 (#29) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A rendszer az rendben van de nem szolgáltatás.
Egyre több dologra van megoldása a Huaweinek, amire meg nincs arra meg a userek találtak megoldást.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#95) Giovan! válasza Quqesz (#60) üzenetére


Giovan!
addikt

Kihagytad a harmadik lehetőséget: nem akarják, hogy a felhasználóik az ilyen-olyan forrásból beszerzett appjaikon keresztül használják a szolgáltatásaikat, mivel ha emiatt valami történik az adataikkal, akkor nekik fognak sírni emiatt, amit érthetően inkább elkerülnének.

És hiába írod, hogy a user a felelős, mire ez tudatosul benne (ha tudatosul egyáltalán), már kétszer telesírta a twittert meg a facebookot, hogy milyen szar a Google, hát nem segít neki...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#96) Giovan! válasza janeszgol (#67) üzenetére


Giovan!
addikt

A mostani cikk témájához csak lazán kapcsolódik ez, szóval szerintem offba rakhatná az ilyen tájékoztató jellegű hozzászólásait, mert engem speciel hidegen hagy, hogy épp mi jelent meg HMS-re, mivel nem fogok ilyen telefont használni.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#97) Giovan! válasza #88470784 (#91) üzenetére


Giovan!
addikt

Itt mi a következmény? Elvették bárkitől a vízumot a felhasználóneve alapján?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#98) Quqesz válasza Giovan! (#95) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ebben igazad van, ha egy bármelyik boltban megvehető készülékről lenne szó. De jelenleg a Mate30 nem az és aki már ilyen készüléket vesz, az már tájékozódik is valamennyire. Persze lehet itt itt egy egy kirívó eset, de a Mate30 nem tömegtelefon és a P40 még csak most jön. A gogli meg úgy tette fel a figyelmeztetést, mintha tömegcikkek lennének a gms nélküli huawei termékek.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#99) Giovan! válasza Quqesz (#98) üzenetére


Giovan!
addikt

A gogli meg úgy tette fel a figyelmeztetést, mintha tömegcikkek lennének a gms nélküli huawei termékek.

Mert azok is lesznek. Tudtommal nem kell majd semmiféle különleges engedély a megvásárlásukhoz, és kb. bármelyik szolgáltatónál/elektronikai áruházban kapni lehet majd őket. Ezért figyelmeztetnek most, hogy mindenki úgy vásároljon, hogy számoljon a következményekkel.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#100) 7Heads Drago válasza Giovan! (#97) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt nem lehet bizonyítani. Mint ahogy az ellenkezőjét se. Egyszerűen nem kapod meg.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.