Hirdetés

2020. március 29., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) enginev3.0

enginev3.0
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Nagyon erős volt már a Huawei, kellett ez Amerikának, hogy visszafogja őket

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Nem jó, de nem is tragikus ll Logitech <3 ll Oneplus 7 Pro Blue

(#2) LiVeGa válasza enginev3.0 (#1) üzenetére

LiVeGa
(junior tag)

Valahogy igy. Kivancsi vagyok ki lesz a kovetkezo akivel ezt eljatszak.

"Things change, people don't"

(#3) csiribá

csiribá
(senior tag)

Reméljük holnap nem egy másik céget pécéznek ki maguknak, annyira nem biznék ezekután az amcsikban, de gondolom más se fog.

(#4) bollokcs80 válasza csiribá (#3) üzenetére

bollokcs80
(Korrektor)

És akkor se veszünk Apple-t! :))

(#5) aprokaroka87

aprokaroka87
(veterán)

A google pont azt a play protect-et említi, ami nem sokat ér:D

(#6) LiVeGa válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére

LiVeGa
(junior tag)

Dehogynem. Ez is csak egy szolgaltatas ami kemkedik utanunk. Fontos ez nekik hidd el. Minel tobb infot akarnak kiszedni belolunk. Az adat manapsag nagyobb erteket kepvisel mint az arany.

(#7) miqlas42 válasza bollokcs80 (#4) üzenetére

miqlas42
(senior tag)

... hát rohadjak meg, ha még egyszer almás telefont vagy winfos telefont veszek! :K ;] :K

42

(#8) csiribá válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére

csiribá
(senior tag)

Amúgy ezen a playprotecten én is gondolkoztam mit csinál valójában, mert annak aztán tök mindegy honnan telepítetett milyen appok vannak a telefonodon mindent biztonságosnak tart. :DDD

(#9) aprokaroka87 válasza csiribá (#8) üzenetére

aprokaroka87
(veterán)

Elvileg csak azokat ismeri fel amik benne van az adat bázisukban.

Pl a luckypatchert is.

Amúgy egy érdekes statisztika

link

Ebben meg még nincs is benne minden app szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#10) altecsóka válasza LiVeGa (#2) üzenetére

altecsóka
(tag)

A ZTE-vel mâr korábban eljátszották.
Hogy a mostani csekély piaci jelenlétük mennyire köszönhető ennek nem tudom.
Tromph otthoni sikereinek nem kis része az "Amerika first" politika jegyében hozott döntéseinek köszönhető.
Off
Csak az nem tudom hogy az USA-ban százezer számra gyártó német autógyártók
áthelyezik a gyártósoraikat pl.Mexikoba,vagy Kanadába (ott úgy is van jópár becsődölt Ford-GM-FCA telephely) mit lép a nagy patrióta.
Bele harap a saját s€ggébe. :)
On

DIN 14 040

(#11) csiribá válasza aprokaroka87 (#9) üzenetére

csiribá
(senior tag)

Pedig a mikrofost milyen jól tudják csesztetni a hibáikról, ezek szerint a saját házuk táján is érdemes lenne sepregetni.

(#12) LiVeGa válasza aprokaroka87 (#9) üzenetére

LiVeGa
(junior tag)

Ezt az oldalt mar en is nezem egy ideje es felelmetes mennyi app kemkedik, foleg a google appok amiket a garfikon is jol szemleltet.
Erdemes lecsekkolni minden appot ez az oldal segitsegevel mielott felrakja valaki.

(#13) aprokaroka87 válasza LiVeGa (#12) üzenetére

aprokaroka87
(veterán)

Van hozzá app is a playen.

link

Az aurora store és az fdroid integrálta ezt.

(#14) andor80 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére

andor80
(tag)
LOGOUT blog

De sikerűlt?.
Egyébként meg te egyetértesz vele ,hogy a szabadpiacba ilyen szinten beleavatkozzanak?

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#15) LiVeGa válasza aprokaroka87 (#13) üzenetére

LiVeGa
(junior tag)

Ja tudom hasznaltam de ez csak a telefonon levo appokat szkenneli. Nem lehet masik fel nem telepitett appra keresni ezert hasznalom a bongeszoben.

(#16) aprokaroka87 válasza LiVeGa (#15) üzenetére

aprokaroka87
(veterán)

Mondjuk szerencsére a komolyabb blokkolók már ismerik az ilyen tracking dolgokat jó részét és tudják blokkolni.

Dehát kinek mi:)

Csak hát a play áruházban nem igazán látok pl egy ilyen listát.

Nyilván a nyomkövetés az nem biztos hogy mindig ártalmas, csak az nem mindegy miket küld ki.
Van app ahol viszont listázva van hogy milyen trackinget használ.

(#17) LiVeGa válasza aprokaroka87 (#16) üzenetére

LiVeGa
(junior tag)

Ezert hasznalok open source appokat ahol tudok, meg AdGuard Pro megy 24/7.

(#18) janeszgol válasza enginev3.0 (#1) üzenetére

janeszgol
(veterán)

És Amerikát ki fogja visszafogni?

2020: búcsú a Samsung márkától (Galaxy M21/M31 vs A51, illetve Enynos miatt). | Huawei és Nokia marad. Kéne új márka a piacra.

(#19) D@niel válasza LiVeGa (#17) üzenetére

D@niel
(őstag)

AdGuard 👌

Hominem te esse memento_🖋️

(#20) Busterftw válasza andor80 (#14) üzenetére

Busterftw
(senior tag)

Eleg nehezen ertelmezheto itt a szabadpiac, amikor koztudott a kinai allam a Huawei mogott all.

(#21) LiVeGa válasza janeszgol (#18) üzenetére

LiVeGa
(junior tag)

Nem kell oket visszafogni. Majd tonkrevagjak ok magukat.
:))

(#22) enginev3.0 válasza andor80 (#14) üzenetére

enginev3.0
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Ahhoz még kell 1-2 év hogy kiderüljön
De valószínűleg az amúgy is Google mentes kínai piac simán elviszi a hátán továbbra is a huaweit
Ezen felül még ott lesznek a romolgatós emberek, meg akik nem értenek semmihez de igazából az új huaweiekre is sikerül feltelepíteni a facebookot meg messengert

8mrd ember mellett szerintem a cégek csak saját magukat tudják tönkretenni elsősorban, rossz termékekkel, lásd Sony , LG, HTC

Amúgy nem írtam hogy örülök neki, sőt minél több nagy cég van annál jobb, talán nagyobb a verseny

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Nem jó, de nem is tragikus ll Logitech <3 ll Oneplus 7 Pro Blue

(#23) enginev3.0 válasza janeszgol (#18) üzenetére

enginev3.0
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Szerintem nehéz, mivel európának kb nincs semmi alternatív lehetősége, sőt gyakorlatilag szerintem semmije nincs ilyen téren, mégis előszeretettel bíróságolnak meg mindenkit

Kínának a saját internetére lehetetlen bekerülni

Ezen felül marad az orosz yandex, ami meg nem elterjedt, és hát az oroszokat is utálja annyira mindenki mint Amerikát meg Kínát

Itt tényleg monopólium helyzetek vannak, és csak ország , vagy inkább kontinens szinten lehet csak megszorítani a cégeket

Hajrá Európa, te lemaradt elavult sz...

Szóval igazából teljesen ki vagyunk szolgáltatva Amerikának, vagyis a googlenek meg az applenek, azzal ha őket megpróbálnánk mi megszorítani, egyenlő lenne azzal mintha magunkat küldenénk vissza a középkorba, és ez mind a mi hibánk

[ Szerkesztve ]

(#24) csiribá

csiribá
(senior tag)

Dehogy nincs alternatíva, úgy hívják, hogy kína.

(#25) sheratan válasza csiribá (#24) üzenetére

sheratan
(titán)

És az aztán egy szép és jó világ, ahol nem kémkednek utánad, és nem lesz semmilyen következménye, ha szólásszabadságot meg szabad akaratot emlegetsz :C

(#26) enginev3.0 válasza csiribá (#24) üzenetére

enginev3.0
(félisten)
LOGOUT blog (1)

És melyik kínai szolgáltatást tudod úgy használni mint a gmailt, youtubeot, facebookot, iost?

(#27) 7Heads Drago válasza Busterftw (#20) üzenetére

7Heads Drago
(addikt)

Mert a google mögött nincs ott az Usa?

Kérlek mostantól ne telefonálj, ne írj, ne keress! Énekelni tanulok, király kell az országnak.

(#28) 7Heads Drago válasza enginev3.0 (#26) üzenetére

7Heads Drago
(addikt)

Az ios is szolgáltatás? :)
A többire meg te magad is tudod a választ szerintem...

Kérlek mostantól ne telefonálj, ne írj, ne keress! Énekelni tanulok, király kell az országnak.

(#29) enginev3.0 válasza 7Heads Drago (#28) üzenetére

enginev3.0
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Hát az
Egy rendszer

Én úgymond nem is kérdeztem semmit ...

(#30) janeszgol válasza enginev3.0 (#23) üzenetére

janeszgol
(veterán)

igen ez igaz sajnos. Lehet hogy protézisekben, meg képekben élvonalas Európa (ezekben a németek miatt), de ha informatikáról van szó, nulla. Csak bírságolni tudnak, azaz kuncsorogni a pénzért. Olyan Európa, mint a segélyen élő honfitársunk. Beletenni nem tesz bele, csak kivesz, azaz élősködik.

2020: búcsú a Samsung márkától (Galaxy M21/M31 vs A51, illetve Enynos miatt). | Huawei és Nokia marad. Kéne új márka a piacra.

(#31) csiribá válasza sheratan (#25) üzenetére

csiribá
(senior tag)

Itt technológiai alternativáról van szó.

Amúgy neked az a szólásszabadság földi reinkarnációja, ha egyik napról a másikra esetleg lekapcsolják az 5G-s hálózatot az egyik országban, mert mondjuk nem ért vmivel egyet?
Mert nem igazán értem honnan jön ez a mérhetetlen bizalom.

[ Szerkesztve ]

(#32) altecsóka válasza janeszgol (#30) üzenetére

altecsóka
(tag)

Informatikábol nulla.....
Azért ez nem igaz.
SAP (120 ország használja,32000 vállalat,50 000 ember fejleszti-tervezi-eladja)

[ Szerkesztve ]

DIN 14 040

(#33) an0ny válasza enginev3.0 (#23) üzenetére

an0ny
(tag)

van alternatíva csak senki nem ismeri/használja mert mindenki "beszopódott a fészbukba" pl. frendica, mastodon, pixelfed, nextcloud, e.foundation, disroot... mind ingyenes és nyílt forrású. ez(lenne) európa. ki is váltanák a face, insta, twittr, gmajl, gdriv berögződést csak hát új dolgot kellene használni/megtanulni és "nincs rajta senki".

(#34) altecsóka válasza altecsóka (#32) üzenetére

altecsóka
(tag)

Bocs de a "naprakész" magyar wikiről vettem az adatokat.. :)
A helyes adatok 180 orszâg,480 000 felhasználó,100 000 alkalmazott.
De más cégek is ott vannak a szeren,pl.Siemens

DIN 14 040

(#35) janeszgol válasza altecsóka (#32) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Az szép, és ez oké is. Más?
Szabadalmak?

(#36) sheratan válasza 7Heads Drago (#27) üzenetére

sheratan
(titán)

Amikor a Google/Facebook/stb ki lett tiltva kínából, akkor az amerikai kormány befenyítette őket, hogy ha nem engedik be a cégeiket, akkor bünti lesz? Nem. Amikor a Huaweit hasonló helyzetbe merik hozni, akkor persze azonnal jön a keménykedés kínai oldalról.
Szóval más az, hogy egy cég területileg valahol be van jegyezve, meg más az, hogy az adott ország teljes hátszelét élvezi. Illetve hogy cserébe meg fordítva is működik az együttműködés, a kínai cenzúra és egyebek kiépítésében segédkezés például (ami amúgy nem specifikusan egy cégre érvényes, hanem a Tencent, Alibaba és a többiek is ugyanúgy csinálják).

csiribá: Az mondjuk, hogy nem vágják le a netedet annyitól, hogy rákeresel a "freedom" szóra. Vagy lehetne emlegetni például az ilyesmiket is.

(#37) altecsóka

altecsóka
(tag)

Off
Azért megdöbbentő hogy ormányos szergejevics főkipcsak hazug propagandája mennyire
bőven termő talajra hull.
On

DIN 14 040

(#38) altecsóka válasza janeszgol (#35) üzenetére

altecsóka
(tag)

Kuglid van ugye?
De ha az csípi a szemed, keress a jandekszen.

DIN 14 040

(#39) Busterftw válasza 7Heads Drago (#27) üzenetére

Busterftw
(senior tag)

"Chinese government promoted Huawei's global rise with as much as US$75 billion in grants, credit facilities, tax breaks and other financial assistance."
"allowing it to offer generous financing terms and undercut rivals’ prices by some 30 per cent."

Igy biztos nem.

(#40) csiribá válasza sheratan (#36) üzenetére

csiribá
(senior tag)

Hát nem tudom te komolyan rá bíznád az ország hálózatát, bármikor mondhatják azt te most vmi olyat csináltál ami nem tetszik.
Nem nyugszom meg tőle vhogy.

(#41) pnauser válasza csiribá (#24) üzenetére

pnauser
(senior tag)

Hagyjuk. Inkább semmi.

[ Szerkesztve ]

(#42) csiribá válasza pnauser (#41) üzenetére

csiribá
(senior tag)

Oké hagyjuk :DDD

(#43) Lami66

Lami66
(senior tag)

Gugli cuccokat ráhaxolni? Minek? Aki gms függő a Huawei-en kívül bármit vehet magának...még.

(#44) csiribá válasza Lami66 (#43) üzenetére

csiribá
(senior tag)

Igen még...kitudja meddig.

(#45) janeszgol válasza Lami66 (#43) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Nem ráhaxolni kell, hanem a többiről lehaxolni azt a szrt.

(#46) sheratan válasza csiribá (#40) üzenetére

sheratan
(titán)

Most amúgy miről beszélsz?

(#47) ollie válasza janeszgol (#30) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Ez azért eléggé dilettáns hozzászólás volt.

(#48) mepet válasza janeszgol (#35) üzenetére

mepet
(addikt)

Olvastam egy érdekes cikket tavaly a témában. Gyakorlatilag funding (finanszírozási) problémákat jelölt meg a szerző, illetve olyan kultúrabeli különbségeket, melyek később funding problémákat jelentenek.

Tehát: minden van ami kellhet a sikeres európai infós óriásvállalatok létrejöttéhez. Kivéve elég pénz. Az nincs. :)

Én büszke vagyok rá, hogy európai vagyok, rosszul esett olvasni a lesújtó véleményed a geopolitikai értelemben vett kontinensünkről.

[ Szerkesztve ]

(#49) joey04

joey04
(félisten)

Nagyon helyes. Nyissák is fel végre a userek szemét, hogy milyen veszélyekkel jár eleve egy huawei készülék használata, ráadásként még hákolt cuccokat is tesznek rá.

(#50) LiVeGa válasza joey04 (#49) üzenetére

LiVeGa
(junior tag)

Mert google aztan nem veszelyes...csak epp az osszes metadatad kezeli, tarolja, adja el jopenzert.
:C
Nezd csak meg a 9-es hozzaszolasban a linket mielott ilyet irsz. Koszi.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.