Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Giovan! válasza 7Heads Drago (#100) üzenetére


Giovan!
addikt

Akkor miféle következményről beszél a kolléga? Amúgy panaszt lehet tenni, lehet perelni, vannak jogorvoslati lehetőségek, Kínában ezek hiányoznak.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#102) 7Heads Drago válasza Giovan! (#101) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ő az amcsi cégekről beszél, nem az államról. Azok meg adják
veszik az adatokat.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#103) #40047616


#40047616
törölt tag

Azért a másik oldal sem szent és nem is titkolják. Ezt a Huawei adatlopás témához. Kémkedhetnek az iPhone-os appok? Az Apple szerint ez nem gond

(#104) 7Heads Drago válasza #40047616 (#103) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ugyan hagyjad már. Ezt csak és kizárólag tudományos céllal teszik. 100% biztos hogy kínai fél ezt nem kapja meg, ellenben minden amcsi cég igen. Az amcsik meg amúgy is egy felhőn ülnek és szárnyaik vannak, mentesek mindenféle bűntől és gonoszságtól. Szóval ez nem baj. :C

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#105) Giovan! válasza #40047616 (#103) üzenetére


Giovan!
addikt

Ki mondta hogy szent lenne? Ez a sebezhetőség elég durva, remélem kezdenek vele valamit a közeljövőben.

Viszont ez nem cáfolja a Huaweit ért vádakat, remélem ezzel azért tisztában vagy.

#104) 7Heads Drago:

Az amcsik meg amúgy is egy felhőn ülnek és szárnyaik vannak, mentesek mindenféle bűntől és gonoszságtól. Szóval ez nem baj.

Ezt így honnan?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#106) 7Heads Drago válasza Giovan! (#105) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Viszont ez nem cáfolja a Huaweit ért vádakat, remélem ezzel azért tisztában vagy.
De nem is bizonyítja.

Mert nem ezt bizonygatod? Szépen körbeírod. Veregesd nyugodtan a vállukat ilyenkor.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#107) Giovan! válasza 7Heads Drago (#106) üzenetére


Giovan!
addikt

Hol írtam hasonlót, mutass rá!
Ha nem megy, fejezd be a szalmabábozást, és arra reagálj, amit leírtam, ne arra, amit szerinted gondolok. Azt hittem így félszáz topik után már megértetted, hogy miért teszi lehetetlenné az értelmes vitát ha a fejünkben megkonstruált képpel hadakozunk a vitapartnerünk által megfogalmazott érvek helyett, de nem, te még most is képtelen vagy ezt felfogni :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#108) 7Heads Drago válasza Giovan! (#107) üzenetére


7Heads Drago
veterán

fejünkben megkonstruált képpel hadakozunk
Jellemző rád. Nem mondod ki hogy hülye vagyok csak szépen körbeírod.
vitapartnerünk által megfogalmazott érvek helyett
Itt nyilván magadra gondolsz.
Ezek után mit is mondjak? Ez már egy jó alap a demokráciának. :O
Alá-fölé rendeltségi viszony.
Jó éjt.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#109) Giovan! válasza 7Heads Drago (#108) üzenetére


Giovan!
addikt

És megint ugyanazt az érvelési hibát követed el, hogy megpróbálod kitalálni mire gondolok (miközben ilyen képességgel láthatóan nem rendelkezel), és azt véleményezed, ahelyett hogy arra reagálnál, amit leírtam :U

Hol ragadnád meg az alá-fölé rendeltségi viszonyra való utalást a hozzászólásomban? Én vitapartnernek neveztelek, azok tudtommal egyenlőek. Vagy akkor ha valaki rámutat a hibáinkra, az már rögtön fölénk is rendeli magát? Eléggé gyerekes hozzáállás...

Akkor rá tudsz mutatni arra, hogy hol utaltam erre: "Az amcsik meg amúgy is egy felhőn ülnek és szárnyaik vannak, mentesek mindenféle bűntől és gonoszságtól", vagy megint elsunnyogod a dolgot?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#110) 7Heads Drago válasza Giovan! (#109) üzenetére


7Heads Drago
veterán

1. Tudtommal az a hsz nem neked ment. De te mégis magadra vetted? Nyilván okkal...
2. De csak hogy megnyugodj és legyen mire válaszolni: [link] De mehet mellé az 51 hsz is ugyanott.
3. Köszi szépen az új jelzőt. Ezek szerint sunyi is vagyok.
4. fejünkben megkonstruált képpel hadakozunk
Te írtad? Persze lehet hogy a bolondokra gondoltál nem a hülyére. Engem nem neveztél vitapartnernak, mivel állítólag én érvek nélkül szalmabábozok. Szóval csak azok a vitapartnerek akik "szerinted érvet is felmutatnak".
Zárnom kell ezt a témát is mert átmentünk sértegetésbe.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#111) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

A nap folyamán Abbasz Muszavi iráni külügyi szóvivő nevetségesnek nevezte Mike Pompeo amerikai külügyminiszter ajánlatát a koronavírus elleni harcban nyújtandó segítségről. "Nevetséges és egy politikai-pszichológiai játszma, hogy olyan ország, amely gazdasági terrorizmussal széles körben gyakorolt nyomást az iráni népre és elzárta a gyógyszerek és egészségügyi felszerelések vásárlásának útját, azt állítsa, hogy segít a koronavírussal szembeni harcban" - hangsúlyozta Muszavi. link
Azért lássuk be hogy az amcsik se piskóták. Ha lehetne egy kanál vízben megfojtanák egész Iránt. Nekem nem perspektíva az Usa Kína ellenében. Főleg nem az 5G-ben. Egy kutya mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#112) Giovan! válasza 7Heads Drago (#110) üzenetére


Giovan!
addikt

Ebben a hozzászólásban hol van az a hozzáállás amire te utaltál? Miért teszel úgy, mintha nem fejtettem volna már ki vagy félszáz topikban az USA-val kapcsolatos véleményemet (amik jóval árnyaltabbak annál, mint amit megpróbálsz nekem tulajdonítani)?

Az érveim helyett arra reagálsz, amit szerinted gondolok a világról (ez továbbra sem megy), és mikor felhívom erre a figyelmedet, nekiállsz megsértődni. Én nem személyeskedtem, az érvelési hibára felhívni a figyelmet nem számít annak.

Elképesztő, hogy nem sikerült megérteni: ha magamat a vitapartnerednek neveztem, és azt írtam, hogy a vitapartnerek egyenlőek, akkor ebből az következik, hogy te meg az én vitaparnerem vagy. Esküszöm nem gondoltam, hogy még ebbe is megpróbálsz belekötni, de sikerült meglepned :D

Te is érvelsz (csak nem az én érveim ellen, hanem a kis szalmabáboddal szemben) mégha értelmes vitát nem is tesz lehetővé az, ha csak szalmabábozol.

Amúgy hívj egy moderátort a topikba, ha szerinted én a személyedet támadom és nem azt, hogy folyamatosan olyat próbálsz a számba adni, amit nem mondtam. Így ez csak üres vádaskodás valakitől, aki képtelen belátni, hogy nincs igaza...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#113) Giovan! válasza 7Heads Drago (#111) üzenetére


Giovan!
addikt

Mert ha nem gazdasági szankciókkal, akkor hogy döntsenek meg egy olyan rezsimet, ami folyamatos fenyegetést jelent a szövetségeseikre (pl. Izraelre és a Szaudi államra), és ezáltal a térség békéjére?

Ha Kína szerzi meg az ellenőrzést az európai 5g fölött, az jobb lesz? Ki a harmadik lehetőség szerinted, tekintve, hogy az európai hálózatfejlesztő cégek iránt elég komoly érdeklődést mutat az USA, tehát ők már nem sokáig játszanak függetlenként.

Mert jelenleg nagyon úgy néz ki, hogy választhatunk az amerikai és a kínai állami befolyás alatt álló cégek közül, és ha már ezek közül kell, akkor én mégis az EU legfőbb katonai és gazdasági szövetségese mellett teszem le a garast, aki mindemellett ráadásul majdnem ugyanazt a társadalmi, politikai és gazdasági berendezkedést tudhatja magáénak, mint az európai országok, elképesztő :Y

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#114) janeszgol válasza Giovan! (#113) üzenetére


janeszgol
félisten

"Mert jelenleg nagyon úgy néz ki, hogy választhatunk az amerikai és a kínai állami befolyás alatt álló cégek közül, és ha már ezek közül kell, akkor én mégis az EU legfőbb katonai és gazdasági szövetségese mellett teszem le a garast, aki mindemellett ráadásul majdnem ugyanazt a társadalmi, politikai és gazdasági berendezkedést tudhatja magáénak, mint az európai országok."

Pont ezért lehet veszélyesebb, mivel az USA sokkal jobban sakkban tud tartani emiatt, mint Kína. Gondolt át! Ki a veszélyesebb egy tíz fős társaságban? Az, aki távolról ugat, vagy az, akinek vannak emberei ebben a 10 fős társaságban?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#115) Giovan! válasza janeszgol (#114) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha Kína fejleszt hálózatot, nem távolról fog ugatni. Most sem távolról ugat azokban az országokban, ahol komolyabb kínai tőke jelent meg az utóbbi években (pl. Srí Lanka).

Amúgy szerintem sokkal több lesz a konfliktusos kérdés a közeljövőben Kína és az EU között, mint az USA és az EU között. Kína folyamatosan terjeszti a befolyását a harmadik világban, márpedig ez már most is európai érdekeket sért (pl. Afrikában franciát). Ezzel szemben az USA-val, ha akadnak is gazdasági kérdésekben ellentétek, de alapvetően mégis jónak mondható a kapcsolat. Ráadásul esetükben a rendszerük exportjától sem kell tartanunk (ez Kínáról nem mondható el), mivel hálistennek az EU is egy liberális demokrácia.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#116) janeszgol válasza Giovan! (#115) üzenetére


janeszgol
félisten

Az EU túl liberális, elég elnéző. Bár mostanában mutatnak valamit (szankciók). Az USa kezében túl nagy hatalom van. Akár az EU-t is megfingathatja, ha akarja. Ezzel szemben Kínának kuss a neve, ha ide akarja hozni a cuccait. Ezt csak még a HWSW-n olvastam, de a Huawei (Kína) kész idehozni a gyártását is Európába. Azokét, amiket itt használnak. Képes az európai államok fejlesztőivel szoftvert tervezni, és írni. Tehát alkalmazkodó.
Persze hogy ez csak tejszínhab vagy sem, az később fog kiderülni, ha elfogadják ezt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#117) Giovan! válasza janeszgol (#116) üzenetére


Giovan!
addikt

Ahogy az előző hozzászólásomban is kifejtettem, én jóval kevesebb konfliktusos zónát látok az USA és az EU közt, mint Kína és az EU közt. Persze megfingathat minket az USA, ahogy a világ bármely más államát is, elvégre egy szuperhatalomról beszélünk, de miért tenné? Szerintem nem érdeke elidegeníteni magától a legfontosabb szövetségeseit.

Kínával kapcsolatban nagyon optimista vagy. Szerinted ha hozzáfér az európai 5g hálózatokhoz, akkor majd kuss lesz a neve továbbra is?

Ha ide is hozza a gyártást, mi lesz a szoftverrel? Mi lesz a kínai mérnökökkel, akiket idehoz a gyártás miatt? Vagy itt teljesen a nulláról kezd majd mindent? Akkor miért ne fejlesszünk inkább olyan céggel hálózatot, aki ennél már előrébb jár?

Teljesen kizárni sosem lehet majd a biztonsági kockázat jelenlétét annál a hálózatnál, amihez köze van a huaweinek.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#118) #88470784 válasza janeszgol (#116) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ezért is nyerte el az idén leszálítandó, több mint 600 ezet új 5G bázisállomás felének a kiépítését európába a Huawei, bár igyekeznek úgy beállítani egyes médiumok mintha kiszorulna az öreg kontinensről, pl angol vodafone leépítés (ahol nem tudom mikor lett volna esedékes amúgy is a meglévő rendszerek lecserélése). Azt elfelejtik leírni, hogy közben más szolgáltató meg velük építeti ki az 5G-s rendszerét.
Szóval a végén még így is pozitívan jönnek ki belőle.
Amerika legnagyobb örömére. ;]

(#119) 7Heads Drago válasza Giovan! (#113) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mert ha nem gazdasági szankciókkal, akkor hogy döntsenek meg egy olyan rezsimet, ami folyamatos fenyegetést jelent a szövetségeseikre (pl. Izraelre és a Szaudi államra), és ezáltal a térség békéjére?
Na látod itt a baj. Hogy szerinted az rendben van, hogyha egy országtól szerinted teljesen jogos megvonni a gyógyszert és egészségügyi felszerelést. Attól hogy Iránban vagy Kínában egy szar vezetés van már van joga bárkinek kést fognia ezen országok polgárainak a torkához? És hiába mondod azt hogy neked nincs bajod egy kínaival vagy egy muszlimmal csak az országuk vezetésével. Az ilyen kijelentéseid erősen kétségbe vonják ezt. Persze tudom te nem ezt mondtad.... bla-bla-bla
Persze a gazdasági szankcióba nem tartozik bele pl a fegyver. Mert hogy Iránban van amcsi fegyver az garantált. Én még az alapvető élelmiszereket se engedném szankcionálni, nemhogy a gyógyszert. Korlátozzák az olyan dolgokat amik nem feltétlenül szükségesek a létfenntartáshoz.
Érdekes hogy pl Apple store lehet náluk: [link] Röhej az egész Usa.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#120) Giovan! válasza 7Heads Drago (#119) üzenetére


Giovan!
addikt

A hivatalos amerikai álláspont szerint a gyógyszerek és az egyébb humanitárius szállítmányokra nem terjednek ki a szankciók, és állítják, hogy a rezsim korruptsága és hozzá nem értése okozza a nép szenvedését és a gyógyszerhiányokat. Itt a hivatalos kormányzati tájékoztató szöveg is a szabályozásról, ha érdekel, kikerestem neked: [link] :)
Most akkor ki hazudik?

Szerintem az igazság valahol középen lesz. A szankciók nyílván megnehezítik a külföldi mezőgazdasági termékek és gyógyszerek, illetve egyébb segélyszállítmányok bejuttatását az országba (hiszen plusz bürokratikus köröket jelentenek), de ha csak fele igaz annak, amit a Forradalmi Gárda korruptságáról olvasni lehet, akkor egyáltalán nem lepődök meg, hogy ezek a beérkező szállítmányok is eltünedeznek néha.

Én úgy tudom, hogy az Iránnal folytatott fegyverkereskedelem szankcionálva van. De te is bizonyára tudod, hogy a fegyvercsempészet igencsak nagy üzlet, szóval valószínűleg van amerikai gyártmányú fegyver Iránban.

Ez pedig csak egy jó tanács: nem kell ám gondolkodás nélkül elhinni mindenkinek mindent, csak mert olyat állít, ami passzol a világképünkbe...

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#121) Giovan! válasza 7Heads Drago (#119) üzenetére


Giovan!
addikt

Kicsúsztam a szerkesztési időből, de csak most látom hogy szerkesztettél. Az Apple hivatalosan nem forgalmazza az iPhoneokat Iránban (sőt, még az App Store-t is letiltotta ott), szóval nem tudom miket jelölnek ezek a storeok, de egészen biztosan nem hivatalos Apple üzeletek (ahogy erre már az is utal, hogy még a nevük sem jól van leírva).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#122) 7Heads Drago válasza Giovan! (#120) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Na látod ez most tényleg terelés. Mivel elég egyértelmű volt amit írtál. De mindegy nem érdekel.
Én kb annyira hiszek Muszavi-nak mint Trumpnak vagy bármelyik kínai vezetőnek. (de ide vehetjük akár az itthoniakat is)
Lehet hogy kamu bolt, de marha jól fel vannak szerelve: [link]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#123) Giovan! válasza 7Heads Drago (#122) üzenetére


Giovan!
addikt

Igazad van, az első hozzászólásom a témához eléggé embertelenre sikeredett, nem láttam át megfelelően a helyzetet, örülök hogy felhívtad rá a figyelmemet :R
Természetesen nem gondolom azt, hogy rendben lenne embertársainktól megvonni az élelmet és az orvosi ellátáshoz szükséges eszközöket.

Viszont ez nem változtat azon, hogy te szó szerint átvetted az iráni propagandát, miszerint az amerikaiak miatt éheznek az iráni emberek és nem jutnak gyógyszerekhez, miközben ebből annyi igaz, hogy éheznek az iráni emberek, és nem jutnak gyógyszerekhez. Kettő darab kattintás lett volna utánanézni a dolognak (nekem annyiba került megtalálni a Department of the Treasury hivatalos útmutatóját), mégis, mivel illett a sátánamcsik érvelésbe, te inkább kritika nélkül elfogadtad, sőt, példaként hoztad elénk, hogy lám, az amerikaik sem különbek, meg egykutya mindkettő.
Ez azért eléggé problémás, ha engem kérdezel...

Az a bolt minden, csak nem hivatalos Apple Store. Nézz meg egyet, akárcsak képen, és te is be fogod ezt látni.
Az Apple hivatalosan továbbra sem árul iPhone-t Iránban. Ettől viszont még lehetnek kelendőek a termékei ott is, szóval gondolom más országból azért beszerzik a boltok ezeket.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#124) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nesze neked demokrácia: [link]
De lenne még számtalan példa rá. Persze tudom Kínában le is lőnék érte a tanárt, de ez se az aminek kellene lennie. Persze marha egyszerű ilyen fogalmakkal takarózni, csak sajnos nagyon pici ez a takaró ahogy én látom.

Giovan!: Én vágom, hogy ez a hivatalos álláspont, de hogy a tények is ezt fedik-e az megint más.
Apple store: biztos hogy kamu, ezt aláírom neked. :) De ha gazdasági szankció van, akkor ez mégis hogy lehet? Azoknak is van gyártási számuk, hogy nincsenek letiltva az eszközök és a forgalmazók akik eladták mégis? Ezek mégse borotvapengék, vagy tollak, netán chips. Simán nyomon követhető az egész. Ha akarnák megtudnák oldani. A helymeghatározás miatt már eleve kétséges a bejelentkezés mivolta is onnan.
Illetve számomra az se érthető, hogy a Microsoft hogy kapott engedélyt Huawei laptopokra. Az mivel különb, mint egy telo? Ugyanolyan kockázati tényező, mint a telo.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#125) Giovan! válasza 7Heads Drago (#124) üzenetére


Giovan!
addikt

A magyar demokrácia állapotát szerintem ne keverjük ide. Könnyen közös nevezőre találnánk, hiszen én is eléggé kritikusan szemlélem a kormány lépéseit, de szerintem ez a témához már nem igazán kapcsolódik (mondjuk az Irános vonal sem). Amerikában ez a NAT-osdi elképzelhetetlen lenne, maradjunk ennyiben.

Nem értem mi haszna lenne bárkinek abból ha a hivatalos kormányzati útmutatás ellenére akadályozná a gyógyszerek és az élelmiszer bevitelét Iránba. Ha pedig az amerikai kormányzat a hivatalos álláspontja ellenére gátolná ezt, az azért nagyon gyorsan a sajtó fülébe jutna, hiszen mégiscsak egy demokráciáról beszélünk, ahol sajtószabadság van és fontos a transzparencia.
Itt inkább arról lesz szó, hogy a korrupt Iráni állam képtelen megfelelően megoldani a lakosság ellátását, és megint elővette a "Nagy Sátán" ütőkártyát, amivel elháríthatja magáról a felelősséget.

Az Apple letiltotta az App Store-t Iránban, anélkül azért nem sok értelme van az iPhone-nak.

A Microsoft kivétele az embargó alól nekem sem világos. Valószínűleg a Google-re és a GMS elvételére lett ez kihegyezve, hiszen így a legkönnyebb tönkretenni a Huaweit, a Microsoft pedig nem sok vizet zavar, mivel a Huawei laptopos eladásai a bevételük nagyon elhanyagolható részét teszik ki. Ha tehát a Microsoft a Huawei tönkretételében nem igazán tud segíteni, miért ne kereskedhetne velük akkor már, csökkentve ezzel az amerikaiakat ért veszteségeket. Persze ez csak az én okoskodásom, nem biztos hogy ez a valódi ok.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#126) dutrás válasza Giovan! (#125) üzenetére


dutrás
őstag

A microsoft nem tiltása az elhanyagolható eladásokra hivatkozva nem túl racionális érv. Ha a szándék a tönkretétel akkor az minden komponensre igaz kell hogy legyen a Huawei esetében. A kicsi is bevétel.

P50 pro/P40 Lite

(#127) Lami66 válasza dutrás (#126) üzenetére


Lami66
őstag

Azért csinálják így, hogy ne legyen gyors halála a Huaweinek, hanem lassú és kínos. Abból lesz az elrettentés ;]

[ Szerkesztve ]

(#128) 7Heads Drago válasza Lami66 (#127) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:DDD :DDD :DDD

Érdekes hogy ha csak az 5G-vel van gond meg a hálózatépítéssel, akkor miért kell kihúzni a kirin proci alól a lovat.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#129) Giovan! válasza dutrás (#126) üzenetére


Giovan!
addikt

Valamiért pedig megkapta a MS az engedélyt. Más magyarázat nekem nem nagyon jut eszembe, mint az, hogy arra hivatkozta lobbizta ezt ki, hogy úgysem a laptopok jelentik a huawei fő bevételét.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#130) 7Heads Drago válasza Giovan! (#129) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Érdekes hogy ezen lépesek akkor jutottak csak az amcsiknak az eszébe amikor az Apple-t egyértelműen beelőzte a Huawei. A 4G-s eszközeik addig nem jelentettek kockázatot!?
Persze ez most részemről csak fikció, csak túl sok itt az egybeesés.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#131) Giovan! válasza 7Heads Drago (#130) üzenetére


Giovan!
addikt

Az Apple sosem az eladott darabszámot tartotta fontosnak, hanem a profitot (mint minden komoly piaci versenyző). A mobilpiac profitjának kétharmada (!) pedig még mindig náluk csapódik le, szóval kár azt gondolni, hogy a huawei most aztán nagyon maga mögé utasította őket, és emiatt kellett beavatkoznia az USA-nak :)

A 4g-s hálózatokra nincs rákötve szövetséges országok (mármint az USA szövetségeseinek) teljes infrastruktúrája. Az 5g-re viszont rá lesz, így ott a biztonsági kockázatok jelentőssége is hatványozottan megnő, ezek kiküszöbölésére pedig a szokásosnál drasztikusabb lépések megtétele is indokoltnak tekinthető.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#132) joey04 válasza Giovan! (#131) üzenetére


joey04
titán

Azt nem értem, hogy lehet az apple-t behozni mint indokot, amikor ezzel az Apple nagyobbat bukik a kínai visszaszorulása miatt. egyrészt az ellenintézkedések általi szopatás miatt, másrészt a hithű kommunisták elvből nem veszik, mert a nagy ellenség országából érkezett. Nagyon beszűkült látókörrel kell ahhoz rendelkezni, hogy ez legyen valakinek a véleménye. Másik kedvencem, hogy a samu van a dolog mögött. :D Mondjuk azok után hogy az egyik fanatikus szerint az usa áll a koronavírus mögött... még véletlenül sem az, hogy kontroll nélkül, higiéniát nem ismerve megesznek és árulnak minden szart.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#133) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#130) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Szerinted kit érdekel, hogy darabszámban mennyit adnak el? Ez max. marketingnek jó, hogy "mi vagyunk az elsők!!!".
A gyakorlatban meg többet keres az Apple, mint az összes többi gyártó együttesen. A profit meg folyamatoan emelkedik. Marha nagy konkurencia nekik a Huawei. :D
Abban az ársávban, ahol az iPhone-ok vannak, az Apple elad 2-300 millió telefont évente, a Huawei meg kb. tized ennyit sem.
Az olcsó telefonokon meg csak aprópénzt keresnek.

Ezek mellett az Apple-nek ott van rengeteg egyéb szolgáltatás is. A Huawei-nél mi van? Írtak egy programot Windows-ra, ami csak Huawei telóval hajlandó kommunikálni. Ez aztán az ökoszisztéma. :DD

[ Szerkesztve ]

(#134) janeszgol válasza joey04 (#132) üzenetére


janeszgol
félisten

Ki volt az, aki ezt allitotta?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#135) 7Heads Drago válasza joey04 (#132) üzenetére


7Heads Drago
veterán

hithű kommunisták
Az a baj hogy mielőtt kommunistázol tisztában kéne lenni a fogalom jelentésével. Az ami Kínában folyik az nem az. Ha ma este kiírom a face oldalamra hogy én egy angyal vagyok, attól még nem leszek az. Csak a tömegeket muszáj valamivel etetni és ezzel meg lehet.
A korona vírussal kapcsolatban meg szerintem mindenki csak találgat. Tudományosan nem érthető hogy eddig miért nem kapta el senki se, ha eddig is hordozói voltak a denevérek. Ő az egyik magyar szakértő a témában: [link]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#136) janeszgol válasza 7Heads Drago (#135) üzenetére


janeszgol
félisten

Az en velemenyem az, hogy ez a koronavirus egy felfujt valami. Sikerult tomeghiszteriat okozni meg hazankban is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#137) joey04 válasza janeszgol (#134) üzenetére


joey04
titán

elég sokan.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#138) Giovan! válasza 7Heads Drago (#135) üzenetére


Giovan!
addikt

Attól még, hogy a rendszer nem kommunista, kínai polgárok tarthatják magukat hithű kommunistának. A propaganda szerint náluk kommunizmus épül jelenleg, és mivel más hírforrás az államin kívül nem létezik, így sanszos, hogy van egy igen széles réteg, aki kommunistának tartja magát. Na ők pl. biztos nem fognak iPhone-t venni.

Az általad linkelt posztban meg is válaszolják a kérdésedet:

Laborban gyártott vírus? – nem, a természet része, ami emberi hatások sokasága miatt lehetőséget kapott, hogy járványt okozzon. Felesleges lenne „gyártani”

Egyre szűkül a denevérek élettere, egyre nagyobb az átfedés az emberek és a denevérek lakta területek között. Azért pont most indult be a vírus terjedése az emberi közösségekben, mert valószínűleg épp most került sor a körülmények olyan együttállására, ami járványhoz vezetett. Kár a konteókkal fárasztani magunkat szerintem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#139) 7Heads Drago válasza Giovan! (#138) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én is olvastam a cikket 😀
De pontosan nem tudják még mi történt, történik.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#140) janeszgol válasza Giovan! (#138) üzenetére


janeszgol
félisten

Te tenyleg elhiszed, hogy a deneverektol van? Nem am kiderul, hogy ez az egesz mesterseges. Osszesen mennyi jarvanyt kapott el az ember az allatoktol a tortenelem soran?
En amit a legjobban varok: Kina fejlesztette ki, hogy a gazdasagi szankciok miatt boaszut alljon. Ha veletlen tenyleg ez lesz, hatalmasat fogok rohogni.

En nagyon kivancsi vagyok a koronavirus eredetere. Remelem kiderul az igazsag!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#141) <Lacy85> válasza janeszgol (#140) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Kina fejlesztette ki, hogy a gazdasagi szankciok miatt boaszut alljon. "

Bosszút is álltak. Egy időre sikerült bedönteni a saját gazdaságukat. :D

(#142) janeszgol válasza <Lacy85> (#141) üzenetére


janeszgol
félisten

Aldozat nelkul nincs gyozelem. Remelem semmi ujat nem irtam. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#143) #88470784


#88470784
törölt tag

Közben a Huawei lecseréli a készülékein a google keresőjét a saját alkalmazására, ami azalkalmazások, dokumentumok, fényképek, névjegyzékben stb is tud keresni.
[link]

(#144) Giovan! válasza janeszgol (#140) üzenetére


Giovan!
addikt

Elég sok járvány vezethető vissza állati eredetre (a legismertebb talán a pestis, ami a bolhák közvetítésének köszönhetően kiirtotta Európa akkori lakosságának kb. egyharmadát az 1340-es évek végén).
A közelmúltban is rengeteg vírus terjedt már át állati forrásból emberre, többek közt többfajta influenza (madár, disznó), illetve a koronavírus közeli rokonai is (SARS, MERS). Itt egy cikk, remekül elmagyarázza ezt a folyamatot, nekem laikusként is sikerült megértenem a lényeget (csak 2 kattintásomba került kikeresni).
Bár itt talán kissé elfogult vagyok, mivel őszintén szólva hajlamos vagyok inkább a tényekkel alátámasztott, tudományos magyarázatnak hinni, mint a különböző légbőlkapott feltételezésekre és a szakmai módszertan teljes figyelmen kívűl hagyására építő konteóknak.

Amúgy csatlakoznék a kollégához, én sem értem miért érte volna meg Kínának bedönteni a saját gazdaságát egy egyelőre beláthatatlan hosszúságú, de valószínűleg legalább pár hónapig eltartó időszakra.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#145) doooo válasza janeszgol (#140) üzenetére


doooo
veterán

Egyébként valóban nem a denevérekről terjedt át... mert bár bennük "őshonos", más állatokra terjedt át először a piacokon, egész pontosan a pangolin nevű állatra (amit szintén nem kéne emberi fogyasztásra tartani, de hát istenem...), és utána az emberre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.