Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) micimacko


micimacko
aktív tag

Ez az...legyen csak verseny, ez a felhasználóknak kedvez.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#2) Narxis válasza micimacko (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Így van, verseny mindenek felett.

Thanos was right.

(#3) iBlast


iBlast
aktív tag

Mindig egymást fogják gyilkolni, de az android fő húzóereje, legalábbis magyar viszonylatban szerintem, hogy lényegesen olcsóbb készülékeken is fut, nem kell hozzá a 100.000+ os iPhone :)

(#4) Dany007 válasza iBlast (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Ezzel vigyázzál :D mert mindjárt jön egy Apple troll és elmagyarázza neked, hogy az iPhone végülis nem drága. Már 10-30 ezerért is lehet venni! Persze a 2 éves hűséget és a havi 17 ezres előfizetést nem szabad beleszámolni! :)

(#5) iBlast válasza Dany007 (#4) üzenetére


iBlast
aktív tag

hehe :D nem szeretem a fanboyokat :N

(#6) jimhun


jimhun
senior tag

Nem vagyok Apple troll, akkor inkabb mar Sony mert androidos Sony-m van :), de azt meg mindig nem ertem, miert hasonlitgatjak ossze a ket renszert amikor szamokrol van szo. Marmint hogy hanyat aktivalnak, meg hanyat adnak el. Az iOS kb 4 eszkozon fut egy gyartotol, az android meg mitomen hany gyarto kb 50 eszkozen. Vicc

olyan mintha azt mondanak hogy eladtak 20 BMW-t, de bezzeg ezzel szemben eladtak 200 japan autot...

Ezt nem trollkodaskent irtam csak baromsag osszehasonlitani, versenyeztetni a 2 rendszert. Sokkal realisabb amikor olyan hirek vannak hogy a Samsung ennyit adott el az Apple meg annyit..

[ Szerkesztve ]

(#7) essexboy válasza jimhun (#6) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Valahogy én is így érzek. :K

essexboy

(#8) azbest


azbest
félisten

hát ez akkor nagyon bejött a microsoft-nak [link] ha 5 dolcsit fizetnek darabonként [link], akkor 3.5millió usd naponta a bevétele ebből (na jó, ha csak a gyártók fele fizet az ms-nek, akkor kevesebb).

[ Szerkesztve ]

(#9) .tnm válasza jimhun (#6) üzenetére


.tnm
addikt

valamilyen mérő szám kell, különben értelmezhetetlen az okostelefonok versengése, ha az iOS-t futtató készülékeket állítod szembe az Android-ot futtató rendszerekkel az se igazságos, ha az iPhone-okat (vagy akár egy konkrét iPhone típust) veted össze egy konkrét Android gyártóval (vagy annak egyetlen típusával) akkor az meg azért nem igazságos. (Előbbi azért, amit Te írtál; utóbbi azért, mert ha X rendszer több eszközön is elérhető, akkor naná, hogy megoszlik közöttük a népszerűsége.)
Ugyanez igaz arra is, amikor a kb. kétféle aktuálisan picaon lévő iOS verziók számát állítják szembe az Android széttöredezett tortájával. Azt se lehet igazságosan tenni.

Igazából minden cikkből az derül ki, hogy több iPhone-t adnak el, mint bármelyik Android-os készülékből, de több Android-os készüléket adnak el, mint iPhone-t. (És kb. pont ez a jó, minkét platfromnak, ennél csak az lenne jobb az Apple-nek, ha iOS több lenne, mint Android, Android-nak meg az lenne jó, ha több Android telefontípus is lenyomná (vagy közel lenne ahhoz, hogy lenyomja) az iPhone-t. Az Android-nak nem tenne jót, ha egy gyártó [pl. Samsung] jelentős túlerőbe kerülne a többi gyártó felett).

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#10) ZaXXoN válasza jimhun (#6) üzenetére


ZaXXoN
tag

Teljesen korrekt az összehasonlítás. Az a kérdés, hány ember használja az egyik rendszert, hány a másikat. És ezt az aktiválással szépen lehet mérni.
Az emberek számának összehasonlítása meg azért egy releváns tényező, mert a két rendszer "hatalmi viszonyát" ez határozza meg. Minél többen használnak valamit, annál nagyobb piaci szerephez jut az azt gyártó/fejlesztő cég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.