Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt

Széééép.. erre nem tudok mást mondani...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) butyek


butyek
senior tag

Kíváncsi lennék az eddigi összes aktiválás számára.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#3) DeadMeat válasza butyek (#2) üzenetére


DeadMeat
veterán

"Az Android-alapú készülékek száma mára elérte a 480 milliót" talán :F

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#4) butyek válasza DeadMeat (#3) üzenetére


butyek
senior tag

Olvastam, de szerintem az a jelenleg aktív készülékek száma. De tévedhetek is :)

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#5) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Az Android-alapú készülékek száma mára elérte a 480 milliót, ami kétszer-háromszor nagyobb felhasználói bázist jelent, mint amit „a többi lehetőség” tud felmutatni – büszkélkedett Schmidt anélkül, hogy nevén nevezte volna a konkurens rendszert, rendszereket.

Hát bizonyára nem az iOS-re gondolt, mert az a nyár elején érte el a 365 milliót.

x gon' give it to ya

(#6) Killing válasza butyek (#4) üzenetére


Killing
addikt

A kettő nem ugyanaz? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7) nonoka74


nonoka74
tag

Hajrá Droid!

(#8) SPY0817


SPY0817
aktív tag

És mennyi hal meg? O.o :U

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#9) butyek válasza Killing (#6) üzenetére


butyek
senior tag

Eddig 3 androidos telefont aktiváltam, abból egyet eladtam, egy a fiókban... nem ugyanaz :)

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#10) #56573440 válasza butyek (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

plusz ha feldobsz egy romot, akkor is újra aktiválod nem? abból is van jópár. frissítések után nem tudom mondjuk hogy van e ilyen

(#11) Angel1981


Angel1981
veterán

1,3 millió! Ez tényleg durva! :Y
Mégis meddig fog bővülni???

(#12) marmil válasza #56573440 (#10) üzenetére


marmil
csendes tag

Az összes ilyen topicban megkérdezik ezt, és mindig valaki elmondja, hogy az aktiválás telefonhoz van kötve (egy csomó dolog összességéhez, pl. IMEI), tehát ha újrapakolsz egy ROMot és belépsz a Google fiókodba az már nem számít bele a statiszikába. És így aztán a Kinde Fire és a Play store nélküli cuccok sem, mert azokat meg nem aktiválod.

Nem személyes, de komolyan, jegyezzük már meg pls, uncsi minden ilyen topicban az első 20 hozzászólásban azt olvasni, hogy most hogyan is számít az aktiválás.

(#13) snapdragon válasza marmil (#12) üzenetére


snapdragon
tag

+1 :)

(#14) compa válasza marmil (#12) üzenetére


compa
csendes tag

Én ezeket a számokat túlzónak találom.
"Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok"
Ismerjük a mondást.
Azt is túlzásnak találom, miután az MS belenyúlt a NOKIÁba mostmár minden nagy
gyártó telefonsoftja jenki kézre adja a júzerek infóit lsd. FBI Apple lista.

(#15) Brutális eb válasza compa (#14) üzenetére


Brutális eb
addikt

Kicsit érthetetlen mit is akartál "megaszondani " ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#16) Killing válasza butyek (#9) üzenetére


Killing
addikt

Gondolom nem fialt le a telefon, ez csak azt jelzi hogy mennyit aktiváltak. :DDD Hogyha eladod akkor nem kell aktiválni :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#17) butyek válasza Killing (#16) üzenetére


butyek
senior tag

Tény. Viszont amire rá akartam világítani, az az, hogy részemről 3 lett aktiválva, de csak 2 aktív. És itt a lényeg. Az aktivált és jelenleg is aktív készülékek száma világviszonylatban sem lehet ugyanannyi. Azt meg nehezen hiszem, hogy a kezdtek óta, csak 480 millió készüléket aktiváltak összesen.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#18) nincskanál válasza butyek (#17) üzenetére


nincskanál
tag

És akkor ebből most milyen következtetést vonsz le? Telefonok jönnek-mennek. Azt nem lehet nyilvántartani, mennyi hullik ki a megvásároltak közül. Onnantól kezdve, hogy eladják, minden perccel nő az esély, hogy az adott telefonnak kampec lesz. És ez mindegyikre igaz, márkától, oprendszertől függetlenül. Viszont az eladások konkrét, mérhető számok.
Miért olyan hihetetlen a 480 eladott darab? Elég szép szám az. Hány ember is van a Földön? 6,5 milliárd? (bocs, ha tévedek, nem lehet a kínaiakat meg az indiaiakat követni :) ) Akkor az több, mint 7,5% androidos. Hova lenne már több?

[ Szerkesztve ]

(#19) butyek válasza nincskanál (#18) üzenetére


butyek
senior tag

Nem hinném, hogy nem tartják nyilván. Mármint nem azt,hogy hány darab megy tönkre. De tudják, hogy hányat aktiváltak összesen, és abból épp melyik van ténylegesen használatban még mindig. Csak a galaxy s 3-ból eladtak 20 milliót eddig. Ez csak egy telefon, és van rengeteg, plusz tabletek, médialejátszók. Szerintem így megvizsgálva a 480 millió elég kevésnek tűnik, mint összes eddig eladott. Inkább az épp aktív számot takarhatja.

[ Szerkesztve ]

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#21) erdoke válasza fordfairlane (#5) üzenetére


erdoke
titán

Akkor az is 400 millió azóta, év végére pedig lesz a kettő 1 milliárd. Egyébként mindegyik szám teljesen lényegtelen. Pl. megnézném a fickó száját, amikor megkérdezi a riporter, mennyi pénzt fial a Google-nek a 400 millió iOS és mennyit a 480 millió androidos eszköz...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#22) fordfairlane válasza erdoke (#21) üzenetére


fordfairlane
veterán

Számomra most nem is ez az aspektus volt érdekes, hanem az, hogy windows x86 PC (Wintel) van vagy kb. 1,25 mrd. Elképesztő sebességű a változás. Nekem, mint a szoftveriparban tevékenykedőnek sokkal komolyabban kell vennem a mobilos alkalmazásfejlesztést - mobilos felhasználást, mint ahogy eddig tekintettem a dologra.

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.