Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Ha le vannak tiltva attol meg jatszhatnak offline nem? :F

(#2) hodostamas


hodostamas
addikt

Persze, véletlenül mi... :DDD Kell a felhajtás.

(#3) kispx


kispx
addikt

"Véletlenül"

(#4) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Kapcsolódó hír: Xbox, show my stuff :DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#5) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

- egy gyártó készít egy terméket és egy szolgáltatást
- majd megbíz egy másikat a forgalmazással
- egy személy előrendeli, kifizeti
- tévedésből hamarabb postáz a forgalmazó
- a személy jogosan hozzájut a termékhez (viseli a költségeit, élvezi hasznát)
- ekkor azonban a gyártó letiltja a szolgáltatást

Megrendeltek valamit, fizettek valamiért, megkapták, erre letiltják?
Nem tudom, hogy van-e a géphez kapott EULA-ban embargóra vonatkozó rész? Ha nincs, az igen kellemetlen...

[ Szerkesztve ]

(#6) Lewzke válasza Kalandor (#5) üzenetére


Lewzke
őstag

szerintem lehet vele offline játszani, ha nem akkor szemét húzás az MS részéről

(#7) lexter00


lexter00
őstag

Véletlenek márpedig nincsennek.A Target se olyan amatőr hogy ilyen hibát vétsen.Kell a hiszti na :D

(#8) Televan74


Televan74
nagyúr

Vagy a Sony fizetett azért hogy előbb küldjék ki őket. Mivel sejtették az MS válaszlépését. És már megint csúnya és gonosz az MS. ;] ;] ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) iniesta01 válasza Lewzke (#6) üzenetére


iniesta01
csendes tag

De hisz játékot se tudnak még venni hozzá.

(#10) MortalVenoM válasza Kalandor (#5) üzenetére


MortalVenoM
tag

azért, mert jóhiszeműen jutott hozzá, még nem jelenti azt, h jogosan használhatja is. ne keverjük a szezont a fazonnal... :N
am meg, offline valszeg tökéletesen működik. őszintén irigylem, azokat akik már használhatják :)

#11
igen, egész biztos így tettek. aki pedig még nem csatlakozott netre, ahhoz bekopognak és 1 samuval szétütik a gépet. meg a TVt is. biztos ami biztos alapon...

[ Szerkesztve ]

(#11) dragon1993 válasza Lewzke (#6) üzenetére


dragon1993
őstag

Szerintem nem , az MS-t ismerve téglásították a konzolokat.

(#12) Set-Comment™ válasza Kalandor (#5) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Nem megfeleloen hasznalja a szolgaltatas ezert letiltjak a konzolt. Regen is volt ilyen, nincs ebben semmi verlazito.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#13) Barthezz2 válasza Set-Comment™ (#12) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De most őszintén, egy vásárló sem tehet arról, hogy megkapta. Előrendelt, fizetett, majd meglepetésére megkapta. Erre most szépen letiltotta őket a MS, ők meg vegyenek mégegyet?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#14) Set-Comment™ válasza Barthezz2 (#13) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Nem leegettek gondolom a nyakot tavolrol, hanem szimplan nem indul el, rajt utan netre dugja a szerencsetlen es aktivaljak. Miert gondoljak az emberek hogy egy letiltas az vegleges es az eszkozt kukaba kell hajitani?

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#15) MortalVenoM válasza Set-Comment™ (#14) üzenetére


MortalVenoM
tag

komolyan válaszoljak erre a kérdésre? :)) biztos megint csak kimoderálnának...

[ Szerkesztve ]

(#16) Kalandor válasza Set-Comment™ (#12) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért nem használja megfelelően?

(#17) vm93hun válasza Barthezz2 (#13) üzenetére


vm93hun
aktív tag

A hivatalos megjelenési dátum előtt mezei civil nem kaphat hozzáférést a készülékhez. A Microsoft meg nem tudja hogy ki az az Ipse meg hogy melyik üzletlánctól kapták meg a konzolt ezért jogszerűen járt el. A boltokkal is aláíratták a szerződést amelyben az áll, hogy a hivatalos megjelenés előtt nem kézbesíthetik ki az előrendelt konzolokat.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#18) Samus válasza Set-Comment™ (#12) üzenetére


Samus
addikt

Nem megfelelően? Szóval ha játszok egy konzolon, akkor nem megfelelően használom?

Jó, hogy mindjárt nem azt mondtad, hogy rosszul fogják...

Átnézném azt a végfelhasználói szerződést. Ahogy Kalandor írta: megrendeltem a gépet, hozzájutottam HIVATALOS úton, kifizettem, és nem használhatom.

Nem módosított szoftvert használt, nem hekkelte meg a cuccot, nem csinált belőle földet leigázó robotot, csupán használni szerette volna, ha már egyszer olyan szerencsére volt, hogy a megjelenés előtt megkapta, amiről nem tehet. Én is rendeltem már autósboltban alkatrészt, amire 3 napot mondtak, és másnap átvehettem, azt sem tiltották le...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#19) Set-Comment™ válasza Samus (#18) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Csakhogy a cucchoz jar egy szolgaltatas is, ami meg nem rajtolt el. Es a dobozzal egyutt az is jar. Plusz a szoftverek rajtja is idohoz kotott. Kar hoborogni, ha nem tiltanak akkor meg az a baj. Egy jo kotber azert mehetne az uzletlancnak.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#20) D1Rect válasza Samus (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

"Én is rendeltem már autósboltban alkatrészt, amire 3 napot mondtak, és másnap átvehettem, azt sem tiltották le..."

Mert nem a Microsofttól rendelted meg. ;]

(#21) Glenda


Glenda
addikt

Nem tudom milyen mértékű a lockolás, ha nem permanens ban, akkor jól van.

A Targetet viszont nagyon meg kellene szopatni.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#22) Barthezz2 válasza Set-Comment™ (#14) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha rajt után visszakapják, az rendben, de erről nem szólt a fáma, és a MS sem kommentálta a dolgot, ami azért elég gáz, mert akár hogy is nézzük, az van szivatva, aki a legkevésbé sem vétkes.

Everybody lies.

(#23) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Aki játékot is előrendelt mellé, az meg is kapta XD Szóval voltak, akik már játszani is bírtak pár játékkal :D

Ha letiltják, azzal semmi gond nincs, mert később (megjelenés napján) fel kellene oldali a tiltást. Addig a napig teljesen jogos, hogy nem használható a szolgáltatás. Nem hinném, hogy téglát csinálnának a VHS-ekből, mert akkor elég pipa lenne az a pár ember szerintem, aki önhibáján kívül a Microsoft szerződött forgalmazójától megkapta a terméket, hogy "tessék itt van, használd egészséggel". :U
Egy 150ezres valamit ha megvennék, és véglegesen letiltanák, mert előbb adták oda én még azzal sem érném be, hogy kapok az üzlettől egy másikat... Menne a per egyből, és mivel nem csak én haragudnék rájuk, hanem sokan mások is, így még a végén lenne ingyen VHS-em az üzlet költségére :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#24) Lenry


Lenry
félisten

nem mintha nem lenne már édesmindegy. úgysem változtat ez semmin, nem lesz senki több vagy kevesebb, mert tudjuk, hogy milyen működés közben, nem fognak már semmit változtatni a szoftveren, a hardveren, semmin.
kb ez ugyanolyan hiszti a Microsoft részéről, mint amikor a Rockstar sírt, hogy kiderült a GTA5 OST-je.

inkább hagyták volna a francba, hogy "jó, lett pár új bétatesztelőnk"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) ViharVadász


ViharVadász
őstag

A konzol doboza egyébként nem fekete, mint ahogy korábban mutogatták ? :F Vagy lehet, hogy régiónként változó :F :D

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#26) trufa12 válasza Lenry (#24) üzenetére


trufa12
addikt

Akkor meg jönne az hogy :D igazságtalan hogy 2xx ember már használhatja -.- a többi millió meg nem ...

:D

Az emberiség gyarló nah.

Meg amúgy tényleg ekkora véletlenek nincsenek. :R

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#27) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na mégiscsak kellett volna hírt írnom róla. :D

A srác amúgy temp bant kapott, maga Major Nelson írt neki:

[link]

Egyébként általában így szokott lenni MS-nél. Anno Halo 4 premierjénél is temp bant kapott jópár ember, akik idő előtt jutottak a játékhoz. (kivéve teszterek)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#28) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Marketing... ez egyértelmű

Véletlen kiszállitották.

Persze én meg véletlen ....... ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) vhunor válasza oriic (#27) üzenetére


vhunor
őstag

Most látom én is, hogy Hryb kézbe vette az ügyet.

(#30) Peat;) válasza Kalandor (#16) üzenetére


Peat;)
veterán

A Microsoft csak annyit láthatott hogy aktiválódtak gépek, azt nem tudhatta hogy azok a gépek hol, kik által, milyen formában lettek használatba véve és milyen céllal. Nyilván mindegyik konzolnál lesznek kisebb hibák legalább a rendszerben vagy egy beharangozott játékban, baromi jót tenne ha ezek a megjelenés előtt két héttel elterjednének a neten, főleg a mostani sony-microsoft viszonylatban ahol szinte már elvárás hogy az egyiket isteníteni kell a másikat meg szidni. A vásárlók valószínűbb hogy megkapják az új gépüket vagy fel lesz oldva a zárolás, mert a hiba az áruházhoz köthető, attól hogy nem írják le még nem kell drámát gyártani és a legrosszabbat feltételezni. De egy gyártónak ilyen esetben a legrosszabbat kell feltételeznie, ha nem ezt tenné és kiderülne hogy lopott konzolokról játszogatnak azzal magát járatná le.

Nem neked, hanem általánosságban:
Kicsit már unalmas ez a fajta megnyilatkozás a cég, illetve az új konzolja felé, csak azért mert ez a trendi (szerintem nem épp intelligens) netes fórum viselkedés. És nem én ha veszek konzolt az nem Xbox One lesz. De a PS4-től is kezd elmenni a kedvem, mert elnézve a fórumokat olyan agyhalott vásárlók fogják birtokolni a gépet akik ha 2d-s supermariot kapnak azt is isteníteni fogják. Ha egy versenyhelyzetben a két termék között az egyiknél 0%-os elvárásokat támaszt a vásárlói réteg, míg a másikkal szemben 100%-ot akkor ott érdemes kivárni, mert könnyen lehet hogy egyik termék sem lesz az (értelmesebbik) játékosok megfelelő eszköze.

(#31) Kalandor válasza Peat;) (#30) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ehh, felesleges rámvetíteni a konzolos témában gondosan összegereblyézett prekoncepciót, én a helyzetet jogi szempontból próbáltam nézni (öreg vagyok, sem a játékok, sem a konzolok sajnos nem kötnek le nagyon régóta) :)
Eszerint ha az EULA nem tér ki ilyen esetekre (van-e benne embargó dátum megadva, vagy az EULA a vásárlás időpontjától ad hozzáférést a szolgáltatásokhoz?), akkor szívás van abban az országban, ahol nagyon szigorúan veszik a jogot, és ahol a hollywoodi klisékkel ellentétben egy esetleges jogvitában (benne van a "néplélekben" a viták peres úton való lerendezésének a mindennapossága) nagyon gyakran a "kisember" nyer a "gonosz multi" ellen.

[ Szerkesztve ]

(#32) djgeg válasza Barthezz2 (#22) üzenetére


djgeg
őstag

Most komolyan azt hiszitek, hogy ha végleges bannt is kaptak akkor nem lesznek kártalanítva? Ha ki is kell cserélni a boxot akkor a Target szívélyesen ki fogja nekik cserélni azt már most garantálom... Örül ha nem akaszt Az MS csilliárdos $ pert a nyakukba...

(#31) Kalandor

Komolyan azt hiszed, hogy nincs benne kisbetüvel? Évek óta szivárognak ki BOX játékok.... Évek óta bannolják őket ha start elött használni akarod... Majd pont a boxra nincs ilyen? :U

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#33) D_r_u


D_r_u
tag

10 vagy 10 ezer dollárért került fel az ebayre? A link alapján utóbbi, az itteni cikkben mégis az előbbi van, kicsit megtévesztő.

(#34) Kalandor válasza djgeg (#32) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Évek óta szivárognak ki BOX játékok....
Az más, warezért senki sem fizetett. De itt igen.

(#35) Peat;) válasza Kalandor (#31) üzenetére


Peat;)
veterán

A szolgáltatást mivel még el sem indították erre a terméke hivatalosan ennél fogva nem kötelezettek annak szolgáltatására szerintem, több mint valószínű benne van EULA-bam mikortól indul. Így nem értem milyen joga lenne egy piacra dobás előtti termék felhasználójának annak használatára, ugyanakkor ha nem önhibájából vette igénybe akkor kárt sem lehet okozni. De jelenleg semmilyen károkozás nem történt a felhasználók irányába.
A többinél nem tudom mire gondolsz pontosan, meg van különböztetve egy termék tényleges piaci bevezetési dátuma a régiós bevezetési dátumtól, nyilván az előbbit kezelik szigorúbban, mivel utána már a kereskedelmi egyezményeknek köszönhetően nem megoldható hogy egy darab gép se menjen egy kevésbé fontos piacra, menni fognak, pl ide is jönni fog xbox one még idén ezt mindenki sejti. Az online szolgáltatásra lehetnek megkötések, de az az EULA-ban részletesen le van írva, az előző generációnál mind a két oldal felhasználói jó ideig "illegálisan" vették igénybe a szolgáltatást, csak nyilván nem kaptak bannt érte ameddig megvásárolt hivatalos programokkal használták és használják azt. Utána amikor az adott piacon a szolgáltató hivatalosan is elérhetővé tette akkor xbox részen át lehetett állítani a külföldi regisztrációt magyarra, gondolom ps3-nál is hasonló lehetett, de máig sokan más fajta lokalizációt adnak meg a más kínálat miatt, de nyilván a gyártók maguk alatt nem vágják a fát hogy elkezdenek letiltásokkal szórakozni. Eléggé kizárt a jogi következmény a gyártókra nézve, hiszen már az előző generációnál sem kaptak semmit a nyakukba.

De itt ismétlem, szerintem elsődlegesen az volt a gond hogy piacra lépés előtt nem szeretik manapság a gyártók ha részletesen kiderül az eszköz akkori állapota. Több mint valószínű hogy most is dolgozik mindkét gyártó a software oldalon, bár nem védem őket, de egy ilyen estnél lehet hogy a megjelenéskor már nem létező hibákkal tudnák elárasztani az internetet, muszáj lépni.

Az írás másik része nem rád vonatkozott.

(#36) djgeg válasza Kalandor (#34) üzenetére


djgeg
őstag

Kikerült dobozos játékról szerettem volna írni... Nem warezről.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#37) oriic válasza D_r_u (#33) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Majdnem 10 ezer dollárért tették fel.

Live-Die-Respawn

(#38) Kalandor válasza Peat;) (#35) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"van-e benne embargó dátum megadva, vagy az EULA a vásárlás időpontjától ad hozzáférést a szolgáltatásokhoz?"
Tehát időpont meg van adva a szolgáltatás indításához? Nem csak simán beléptek az Xbox live accountokkal?

(#39) oriic válasza Peat;) (#35) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#40) djgeg válasza oriic (#39) üzenetére


djgeg
őstag

Ennyi oldal lenne csak? Nincsenek kiegészítései?
Végig is olvastad az egészet? :DDD

BTW itt a magyar: [link]

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#41) MortalVenoM válasza oriic (#39) üzenetére


MortalVenoM
tag

2.5 "We may disable access to Microsoft and third-party content associated with your account for any reason."

(#42) djgeg válasza MortalVenoM (#41) üzenetére


djgeg
őstag

jaja: "
2.5. Milyen korlátozások vonatkoznak a Microsoft és harmadik felek által biztosított tartalmak általam történő elérésére és használatára?
A Microsoftnak bármilyen indokkal jogában áll megtiltani, hogy Ön hozzáférjen a Microsoft által és a harmadik felek által biztosított tartalmakhoz....

Igaz ez inkább tartalom mint egész konzol :U

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#43) oriic válasza MortalVenoM (#41) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De ez a régiólockos tartalmakra vonatkozik.Illetve a más régiókban nem elérhető tartalmakra.

Ilyenek miatt osztogatott pár hete ban-t az MS.

(#45) Elims

Az biztos hogy az üzlet hibázott. Elő van írva nekik elméletileg egy időpont, hogy mikortól adhatják ki a gépeket, játékokat.

(#46) MortalVenoM

Régiólock: Volt belőle bannolás, hogy más régiókban ingyenesen elérhető játékot szedett le valaki.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#44) djgeg válasza oriic (#43) üzenetére


djgeg
őstag

Nem ez a " 2.Tartalom"
Igaz ha úgy vesszük, ezek alapján csak úgy tudja megállítani, a usert, ha kap egy bant akkor jogos. (papíron)

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#45) Elims válasza Set-Comment™ (#19) üzenetére


Elims
veterán

"Egy jo kotber azert mehetne az uzletlancnak."

Bizony,egy olyan jobb kötbér..ha tényleg véletlen volt.
De ezt 100%-ra kevesen tudják.

(#46) MortalVenoM válasza oriic (#43) üzenetére


MortalVenoM
tag

sehol nem írták h a microsoft a kontrollert vette el. csak a hozzáférhető tartalmakra ment az ideiglenes bann, ha jól értelmeztem a híreket. a régiózár honnan jött?

(#47) blade zte


blade zte
őstag

Csak a mikrószoft teszi ezt, ha másnál történt volna meg, még ajándék gammát is kaptak volna...

Oppo find 7 astro black

(#48) Kalandor válasza djgeg (#42) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És kifejezetten benne van az Xbox one is, tehát ez sem gond, ügyes.

(#49) MortalVenoM válasza oriic (#43) üzenetére


MortalVenoM
tag

annyi a helyzet, hogy a microsoft a fenti pontra hivatkozva BÁRMILYEN okból megszüntetheti a hozzáférést a microsoft vagy 3. fél tartalmához. nem a fizikális konzolt tették tönkre, csak a hivatalos megjelenésig szüneteltetik a használatát, a megjelenés napján épp olyan jó lesz, mint a bann előtt volt.
tényleg nem látom hol a probléma.. a konzolt nem kell kukázni és nem a felhasználót büntetik, csak az előnyt veszik el tőle, ezt hívják sztem fair playnek. jogalapjuk is van rá (2.5 pont).
am meg offlineban simán mehet, ha volt hozzá lemezes játék. gondolom...

a régiólockot meg még mindig nem értem miért keverted ide, az idézett pont minden tartalomra vonatkozik. és igen, tudom mi az a régiólock :)

(#50) Elims válasza oriic (#43) üzenetére


Elims
veterán

"Az biztos hogy az üzlet hibázott...."
Ha az volt -hiba- akkor nem kicsit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.