Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) oriic válasza MortalVenoM (#49) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na a lényeg, hogy le van írva, hogy bármikor megtehetik, és meg is teszik.

Régilock felhozása hülyeség volt rájöttem. :)

Live-Die-Respawn

(#52) myckie2


myckie2
őstag

Az Xbox One-okat kiküldték, az iPhone 6-ot meg megint ott hagyták egy kocsmában. Fene vigye el ezt az oda nem figyelést... :N

(#53) MortalVenoM


MortalVenoM
tag

itt az 1ik srác aki korábban megkapta:

https://twitter.com/Moonlightswami

volt youtubeon unboxing videó, amit azóta már természetesen leszedettek :(

(#54) Jhonny06 válasza Kalandor (#5) üzenetére


Jhonny06
veterán

Számomra az sem érthető, hogy miért rugóznak a gyártók/fejlesztők azon, hogy valaki előbb megkapja. A GTA V-nél is ment a sírás ugyanígy. Már egy bejelentett termék, amiről tudni lehet mindent, nem mindegy, hogy valaki előbb kezdi használni?

(#55) lapa válasza myckie2 (#52) üzenetére


lapa
veterán

igen. ugye volt a woz-féle póló is, hogy: "i went out with ugly-sweatty ballmer, and all i got was a bsod'd xbox."

amúgy meg nyilván a leghülyébb erp is tudja melyik serial hova ment, szóval nem lehetett nagy fejvakarás, hogy vajon hogyan került a júzerekhez a cucc. legkésőbb a target felhívása után nem, akik gondolom jobb híján egyből megerősítették, hogy nem lopás volt.

világ legolcsóbb marketingkampánya lvl 99 megint.

[ Szerkesztve ]

(#56) MortalVenoM válasza MortalVenoM (#53) üzenetére


MortalVenoM
tag

"Alright, I talked to @majornelson and all is being resolved. He has invited me to the launch event. Details on it are classified."

"The console ban also will be lifted prior to launch. I can't really say much more, but it is all good. Thank you all for the support!!!"

#55
nem hiszem, h kampány volt, különben szegény srác nem szívott volna vele ennyit

[ Szerkesztve ]

(#57) oriic válasza MortalVenoM (#53) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Linkeltük már korábban, plusz a hírben is benne van srác.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#58) MortalVenoM válasza oriic (#57) üzenetére


MortalVenoM
tag

az én figyelmetlenségem, sajnálom :B

de amiket idéztem tőle azok 15 perces tweetek

[ Szerkesztve ]

(#59) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Én nem értem de minden nagyobb címnél , és már úgylátszik konzolnál is eljátszák ezt Amerikában. Felettébb érdekes! :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#60) oriic válasza Gergosz2 (#59) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja, meg milyen már, srácot meghívták launch day-re. :)

Live-Die-Respawn

(#61) djgeg válasza Jhonny06 (#54) üzenetére


djgeg
őstag

Azért mert, még lehetnek bugok, jogosultsági beálítások, akármi ami még nem a 2 hét múlvai állapotot adják vissza, és igenis userként ne vakargáljon senki valamiben ami 2 hét múlva jelenik csak meg... És csillió$ ok vannak benne.
MS meg leszarja, hogy név szerint kié... Ők annyit láttak hogy xx db konzol a megjelenés előtt 2 héttel a leszállítás(boltokba) után aktiválódik, még jó, hogy ráhasalnak a bann "gombra"

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#62) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Amúgy a gép úgy tudom működik, csak nem tud online játszani. Ghosts-ozott 3 órája ha jól értettem :)

(#63) ZozzHUN válasza ZozzHUN (#62) üzenetére


ZozzHUN
addikt

[link] proof.

[ Szerkesztve ]

(#64) Depression


Depression
veterán

Aki még nem dolgozott raktárban, annak elárulom, hogy ezek a box-ok már be voltak csomagolva, és valószínűleg véletlenül felkerült egy-két raklappal a kiszállítandó termékekkel a kamionra. Ehhez még nagyon bakizni sem kell, elég, ha egy értelmiségi targoncás félrenéz valamit.
Főleg olyankor könnyű bakizni, amikor ilyen különleges helyzet áll fenn, hogy egy kereskedő raktárban nem szabad kiszállítani a már eladott, becsomagolt, felcimkézett terméket.
Meglehet büntetni a céget, vagy kötbérezni, de higyjétek el, bármilyen óvintézkedés sem lehet 100%-os egy oda nem figyelő, vagy teljesen érdektelen munkás ellen.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#65) leviske


leviske
veterán

"gépüket néhány óra múlva letiltotta a Microsoft"

Miért fáj nekik, ha pár ember kemény 2 héttel korábban mer játszani a konzollal? Nem hogy örülnének, hogy ennyi bénázást követően is vannak, akik ennyire izgatottan várják.

(#66) fene_vad


fene_vad
senior tag

1. kikerult par konzol, amit hsznalni ugysem lehet
2. ezalta kiszivargott egy kis info s cuccrol, pont annyi, ami nem lovi le az osszes poent, de eleg ahhoz, hogy errol beszeljen mindenki
3. profit

:C

(#67) Diopapa


Diopapa
addikt

Mondjuk azt nem értem, a youtube-ról milyen jogon szedeti le az MS az unboxing videót. :U

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#68) myckie2 válasza lapa (#55) üzenetére


myckie2
őstag

És nézd meg a kommentek mennyiségét. Nem kicsit volt sikeres. :)

(#69) pigster válasza vm93hun (#17) üzenetére


pigster
senior tag

Komolyan számon kéne tartani egy vásárlónak, hogy mi egy termék - bármely termék (xbox, ps, nintendo, játék, könyv, akármi) "megjelenési" dátuma? Ne már! Megrendelték, kifizették, megkapták. Hivatalos forrásból. Nem lopták, vagy ilyesmi.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#70) ZozzHUN válasza leviske (#65) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Csak online rész van letiltva, offline megy. Azért ezt ki lehetne írni :)

(#71) janos1988


janos1988
addikt

Persze és egy egy technikához nem értő családhoz csengetett a postás és a 10 éves gyermek örömében rögtön csatlakozott is. Akkor az most csak néz ki a fejéből, hogy mi van és mi történt, miért nem működik rendesen :F

Én is remélem, hogy átmeneti kitiltásról van szó csak és nem lesz gyökér az ms.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#72) hemaka


hemaka
nagyúr

Megrendeltem, kifizettem, majd tolem fuggetlen okokbol hozzam kerul hamarabb es letiltjak? PER!

(#73) oriic válasza janos1988 (#71) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha olvasod hozzászolásokat,(akár itt is, mert ide is leírtuk) ideiglenes bant kapott srác, premierkor leveszik. Sőt, meghívást kapott launch eventre, meg végül kirakhatja unboxing videót is, plusz giftcard-ot is kapott. SZóval ő járt jól.

Live-Die-Respawn

(#74) Diopapa válasza oriic (#73) üzenetére


Diopapa
addikt

"kirakhatja"? :) Páran nagyon el vannak tévedve. Megengedi valaki, hogy kirakja? Kinek mi köze van hozzá? Nem volt semmi jogvédett / jogsértő tartalom a videóban és megengedik neki... és a legszebb, hogy ez sok embernél ki sem veri a biztosítékot.. :U

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#75) djculture


djculture
félisten

Ebböl az esetből is látszik hogy a cégek sakkban tartják a saját vásárlóikat azt csinálhatnak velük amit akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#76) Oddløg


Oddløg
csendes tag

Itt nem arról van szó, hogy a konzolt nem használhatja, hanem a hozzá járó szolgáltatást ami még nem indult el és így jogos, hogy letiltják őket a startig. Ezen mi nem érthető?

(#77) Mister_X válasza Diopapa (#74) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mert te átnyálaztad az EULA-t. Elég egy fél mondatot elejteni benne és levetethetnek bármit. Elolvasni úgysem olvassa el senki sem, de a checkboxot azt kipipálja, miszerint elfogadja... persze utána ő a leghangosabb.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#78) freeknight


freeknight
őstag

Engem az egészből csak ennyi fogott meg: a Micro$oft milyen jogon merészelt letiltani egy olyan terméket, amit a vásárlók kifizettek. Oké, még nem jelent meg, de ha fizetted és kiküldik, onnantól kezdve az a termék a tied, semmi jogsértést nem követtél el. Ezt a bolttal kéne lerendezni.

(#79) D1Rect válasza freeknight (#78) üzenetére


D1Rect
félisten

A szolgáltatást soha nem ígérték 2 héttel korábbra.
Offline működik és a megjelenés napján vissza is kapják az online hozzáférést is.

(#80) djgeg


djgeg
őstag

Srácok... Páran itt ennyire nem álltak sorban ész osztáskor?? Vagy ennyire dúl bennünk az öntudat... Fúúú köcsög MS letanított az online tartalomról azt a 200 mázlistát akik előre megkapták a konzolt... 2 héttel elötte.

Annyit nem tudtok felfogni, hogy ez egy termék aminek szerzői, tartalmi és egyéb jogai vannak. Az MS nek a konzolra, a tartalomnak pedig a készítőnek.
Arról már ne is beszéljünk, hogy ilyen rendszerekben 2 héttel a start előtt még BŐVEN piszkálnak! Javítanak, stb. Volt anno a netflixnél olyan, hogy valami béta miatt minden tartalomhoz hozzáfértek a userek, vetítés előtti dolgokhoz. Akkor ez így jól is van, észrevette a cég, akkor hagyja? Mert a user előfizetett? Nem lopot?
A Nagy szart! Alap, hogy el kell venni a jogosultságot attól AKINEK NEM LEHET, vagy még vagy egyáltalán.

Azon kell csodálkozni egyáltalán. hogy be tudott csatlakozni a User... Még örülhet hogy abba is betekintést nyerhetett... Mert alapesetben azt se tudta volna elérni....
Akkor meg azért lenne köcsög az MS, hogy nem szolgáltatja azt ami 2 hét múlva menne csak?

Most már komolyan...
Megkapta az a makker józska 2 héttel a start előt!
Letiltották őket onlineról. Nem véglegesen!
Tud játszani offline!
Majd kaptak meghívót a nyitó eventre... stb kárpótlást!
ÉS MÉG Ő SZEGÉNY? PERELJEN?

Páran tegyék már magukat helyre a a nagy jogi öntudatban meg a hülyeség közepette... :W

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#81) djgeg


djgeg
őstag

BTW:[link]
2.5. Milyen korlátozások vonatkoznak a Microsoft és harmadik felek által biztosított tartalmak általam történő elérésére és használatára?
A Microsoftnak bármilyen indokkal jogában áll megtiltani, hogy Ön hozzáférjen a Microsoft által és a harmadik felek által biztosított tartalmakhoz....

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#82) JanR


JanR
addikt

Akár véletlen akár nem, az örvendetes, hogy 17 mp alatt bootol és HALK! A 360 egy kicsit idegesített a hangja miatt :D

(#83) BiP válasza BlackSoft (#23) üzenetére


BiP
nagyúr

(#23) BlackSoft
"Egy 150ezres valamit ha megvennék, és véglegesen letiltanák, mert előbb adták oda én még azzal sem érném be, hogy kapok az üzlettől egy másikat..."
És ez miben különbözik attól, hogy csak ideiglenesen tiltják?

Menne a per egyből
Értem én, hogy legyünk tudatosabb vásárlók, és ne hagyjuk magunkat hülyére venni, de szerintem ez már csak f*szkodás. Ugyanazt kapja az ember, mint eredetileg kapta volna, csak a vevő hirtelen beizgult és elhitte, hogy nagyon szerencsés és kurva jól járt, aztán mégsem. És ez a mégsem szerintem nem ér meg egy pert.

(#49) MortalVenoM: Én is így vagyok vele.

(#64) Depression: Valóban, elég egy egyszerű baki, de attól a felelősség még az övé (mármint a cégé).

(#72) hemaka: PER? És mégis ki ellen? A cég a vállalt határidőben kiszállít neked egy másikat, vagy egyszerűen csak aktiválódik online a cucc. Mire alapoznád?
Az MS ellen? Darabokra szednek.
A kurvára szerencsés lettem helyett csak simán rohadt szerencsés lettem (offline még mindig működik) miatt pert indítani elég nagy baromság. Még a saját ügyvéded is lebeszélne róla szerintem.

(#80) djgeg: +1

[ Szerkesztve ]

(#84) BlackSoft válasza BiP (#83) üzenetére


BlackSoft
addikt

"És ez miben különbözik attól, hogy csak ideiglenesen tiltják?"

Hát vajon mi a különbség? :U Utóbbi esetben launch date-en feloldják, és használhatom is, permaban esetben pedig szét bírom verni kalapáccsal...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#85) BiP válasza BlackSoft (#84) üzenetére


BiP
nagyúr

Aham. Tehát mindkét esetben lesz egy készüléked a startkor, permban esetén lenne pluszban egy téglád is, amit szétverhetsz. Ez tényleg pert érdemel :)

[ Szerkesztve ]

(#86) vhunor


vhunor
őstag

Josida továbbra is jól nyomja a reaktív PR-t.

(#87) HuMarc válasza vhunor (#86) üzenetére


HuMarc
addikt

Hogy ezek mekkora trollok :DDD Bírom a Sony-t.

(#88) myckie2 válasza HuMarc (#87) üzenetére


myckie2
őstag

Ezt mindig eljátszák. :D

[ Szerkesztve ]

(#89) BlackSoft válasza BiP (#85) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát ha neked ez így működik, akkor leírom neked a számlaszámom, átutalsz 150ezer forintot, és küldök egy téglát, jó lesz? :DD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#90) BiP válasza BlackSoft (#89) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha letiltották volna a készülékeket, a cég kártalanította volna őket, ebben biztos vagyok. Be kellett volna nyelniük.
("én még azzal sem érném be, hogy kapok az üzlettől egy másikat")
Tehát ha az eredeti start dátumra kapsz egy új készüléket a letiltott helyett, akkor miért is kéne perelni?
Ezt a részét nem értem.
Persze akkor, ha az MS téglásított volna, és a Target nem pótolja, jogos lenne a per.

[ Szerkesztve ]

(#91) BlackSoft válasza BiP (#90) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát igen, ha pótolja a launch date-re akkor rendben van, de ha késik egy napot is, az az ő hibájuk lesz, hiszen azért rendeltem elő, hogy első nap már nyüstölhessem. Ha nem tudom ezt megtenni, akkor megszegték az a szerződést amit az előrendeléssel kötöttünk, amiért be lehet őket perelni :)
Tehát nem a MS-t perelném, nekik semmi közük hozzá, hanem az üzletnek, aki eladta. Mellesleg a MS sem hiszem hogy jóban lenne a céggel egy ilyen dolog után :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#92) Mister_X válasza BlackSoft (#91) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tegyük fel, hogy nem kapod meg a rajt előtt. Tehát átlagos előrendelő vagy. Vársz nov. 22-ig, de csak 23-án kapod meg a Day One editionod. Perre viszed, hogy nem tudtál a legelső nap ráfüggeni a cuccra? Persze akinek van 150k-ja konzolra és n*18k-ja játékra, annak ügyvédre is telik :U

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#93) BlackSoft válasza Mister_X (#92) üzenetére


BlackSoft
addikt

Egyértelműen cirkuszt csinálnék, ha fizettem valamiért, amit nem kaptam meg, ez esetben a lehetőséget az azonnali játékra. USA-ban még milliomos is lehetnék egy ilyen esetből :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#94) Mister_X válasza BlackSoft (#93) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Csakhogy ez nem az USA, hanem Európa Magyarország. Itt max Hősök terére állhatsz ki cirkuszt csinálni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#95) BlackSoft válasza Mister_X (#94) üzenetére


BlackSoft
addikt

Itt nem is kell attól tartani, hogy előbb megkapsz valamit szerintem... Amúgy pereltem már, és meg is nyertem. Ha meg sem próbáljuk, akkor nem is fogunk előbbre jutni.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#96) GeryFlash válasza BlackSoft (#95) üzenetére


GeryFlash
veterán

MI volt annak pernek a tárgya? Csak mert gondolom nem ilyen hülyeség, nem tudom, mennyi kárpótlást gondolnál egy nap kiesésért...?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#97) BlackSoft válasza GeryFlash (#96) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ez az xbox-os dolog egészen komoly ahhoz képest, amiből ügyet csináltam XD Több százezres pert nyertem meg egy 1500ft-os tárgy kapcsán ;] Akkor jól jártam, nem keresem a bajt, de ha van, akkor állok elébe :D

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#98) Casoli


Casoli
őstag

Magyarországon hivatalosan idén nem is lesz one megjelenés, nem kellene túllihegni ezt a pereskedés dolgot...

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#99) ujlakany1993 válasza Casoli (#98) üzenetére


ujlakany1993
aktív tag

Szokásosan csúszik, mint minden.

(#100) Casoli válasza ujlakany1993 (#99) üzenetére


Casoli
őstag

Nem csúszik semmi sem, hanem magyarország nem számít nagy piacnak, nem sokan fogják megvenni. Minek álljon itt raktáron, mikor más országban valószínű elkel mind.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#101) djgeg válasza Casoli (#100) üzenetére


djgeg
őstag

Pontosan. mi a francnak belefeccőllni kezdésnek egy olyan piacba ami nem sokat hoz,Boxokat? Arról már ne is beszéljünk, hogy supportot, szervereket, infrastruktúrát stb stb. szarokat is kell vele, nem csak odab@szuk a boxot nesze paraszt?! Senki se tenné, ahogy Sony se teszi majd !
Lószar piacra nem szokás befektetni, örüljünk ha 1-2 éven belül minden szolgáltatás megy majd.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#102) Mister_X válasza djgeg (#101) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem tudom, hogy ez most szarkazmus akart-e lenni, mert a Microsoft példaértékű supportot vállalt az Xboxokra, és a magyar Live is rendben van.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#103) djgeg válasza Mister_X (#102) üzenetére


djgeg
őstag

Félig meddig az akart lenni igen :DDD
Azonban így is úgy is költség neki, ami nem feltétlen éri meg.(még ha szarul is kivitelezi)

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#104) Oddløg válasza BlackSoft (#93) üzenetére


Oddløg
csendes tag

Az Ms-sem hülye. Az ilyen alap dolgokat mind kivédi az EULA, amit te olvasás nélkül elfogadsz. Ráadásul az Ms és a kiszállító két teljesen külön álló cég. Semmi közük egymáshoz. Az Ms, leadja a címlistát meg a készülékeket és csókolom. A többi nem rajta múlik.

(#105) BlackSoft válasza Oddløg (#104) üzenetére


BlackSoft
addikt

De ki beszélt itt a MS-ről? Semmi közük hozzá, az egész az üzlet hibája, probléma esetén meg lehet őket fingatni...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.