Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Penge_4


Penge_4
veterán

Hitelesítő tabletta... :N És vannak emberek, akiket ilyen ötletekért fizetnek... :C

Amellett, hogy totál abszurd az egész az ujjlenyomatok és Yubikey-ek korában még egy baszott nagy biztonsági rést is jelent, mert valaki lenyúlja a tablettákat, vagy az illető tudta nélkül lop el pár szemet belőle és szabadon bejárkál az illető egész online világába.

A tetoválás meg... Bár a tapasztaltabbaknak már kinyílhat a szeme, hogy itt is a ciklikus profit a lényeg. A tablettát megveszi az ember, mint a vitamint, a tetoválás meg lemosható. Ha viszont chippet ültetnek be az emberbe, akkor azt elvárják, hogy tartós legyen és ne kelljen gyakran cserélni, ami így megdrágítja, ami viszont csökkenti a fizetőképes keresletet.

(#2) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Első próbálkozásnak jó, de több kell szvsz.
A járható út szerintem a "tetoválás", de tovább lehetne fejleszteni, mondjuk bőr alá ültetve.
A jövő mindenképp az ember gépiesítése, szóval én üdvözlöm az ilyen kutatásokat.

PS4

(#3) edward2 válasza Penge_4 (#1) üzenetére


edward2
addikt

Welcome to 1984!

Google párti vagyok, de azért erős kétségeim vannak a jövőt illetően. DARPA, NSA és hasonló csoportoktól "mennek" át emberek dolgozni a Googlehez aztán előjönnek ilyen bőrre tetovált "erős jelszóval".

Hát mit is mondjak. A legjobb börtön lakó az aki önmagától vonul be a börtönbe. Aztán az emberek fejvesztve rohannak, hogy megjelöljék magukat mint a marhák.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy a mostani 2-step verification miért is nem elég biztonságos? Én ebben biztosan nem fogok részt venni. Értem én, hogy fontos az online biztonságom, de ennyire nem, hogy megjelöljem magamat.

(#4) Ribi válasza Penge_4 (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

A kulcsot vagy mást nem lehet ellopni :F

Amúgy ez a lenyelős téma nem tudom miben más mint a már régóta meglévő rádiós azonosítók?
Rendszerben kell beállítani, hogy minden nap újra kelljen valami módon aktiválni és szevasz.
Aki nem tud 1 kártyát magával hordani az jobb ha nem is dolgozik, mert alkalmatlan rá.

(#5) Muki94 válasza edward2 (#3) üzenetére


Muki94
aktív tag

Háromszögben az a bizonyos mindent látó szem... és innovációként kellene arra tekintenünk, hogy megjelöltetjük magunkat, mint a gyártósorról legurult gépeket. :W

(#6) Ygg


Ygg
senior tag

Inkább megjegyzem az összes jelszavam.

(#7) edward2 válasza Muki94 (#5) üzenetére


edward2
addikt

Őszintén nem akarom elvinni a topikot konteó irányába, de az hogy lenyelsz valamit amiről halvány fingod sincs mi az azért erősen kiüti nálam a biztosítékot. (mondjuk én konkrétan gyógyszert is csak végszükség esetén használok)

(#8) #56573440


#56573440
törölt tag

ahh micsoda tervek. aztán az ujjlenyomattal mégis mi a baj? a jelenlegi filléres olvasókkal is olyan karakterlánc generálható jelszóként amit fel nem törnek belátható időn belül. akkor? túl egyszerű és nem kell konstans venni a boltban mint a tablettát?

az újabb leolvasókat levágott ujjal, fantomokkal már rég nem lehet átverni, nagyon tudnék örülni neki ha pl lehetne így fizetni, azonosítani magad on the fly, stbstbstb.

mindegy. bonyolítjuk a dolgokat, remélem valaki kitalál valami még idétlenebbet :(

(#9) Kashim


Kashim
őstag

Egy munkahelyi hirtelen jött hasmenésre gondoltak a kapszula kiagyalói? :P

(#10) zsigus válasza #56573440 (#8) üzenetére


zsigus
őstag

Ugyanezt akartam írni. Mi a baj az ujjlenyomattal?
Állandóan ott van ahol én és eléggé kiforrott technológia.

Én egyik felsorolt technológiát sem lennék hajlandó használni, és eléggé abszurdnak tartom őket (főleg a tablettát).

Ez majdhogynem olyan mit a kutyák chipelése, megjelölnek, hogy ne kóboroljak el, de ha megharapok valakit, legalább tudják ki volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#11) legiaap válasza #56573440 (#8) üzenetére


legiaap
nagyúr

Pont erre gondoltam én is. Ott az ujjlenyomat. Mondjuk a telefonodon be akarsz lépni ide a PH-ra és nem kell email cím, se jelszó, csak odateszed valamelyik ujjadat, amelyiket beállítottad a kijelzőre és beenged a rendszer.
És ez működhetne minden proginál is.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12) #56573440 válasza legiaap (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

sőt. lennének egyéb járulékos előnyei is, pl bűnügyi helyszínen rögzített lenyomatot azonnal lehetne azonosítani... alapvetően megbízható, redundáns (2-3 ujj két kézről már elég az asztalosok esetében is), kényelmes, és a legfontosabb, elfogadott etikailag. ezek meg remélem soha nem lesznek azok

(#13) MageRG válasza zsigus (#10) üzenetére


MageRG
addikt

Mi a baj az ujjlenyomattal?
Például hogy könnyű ellopni? Mindenhol otthagyod, de főleg a billentyűzeten és ujjlenyomatolvasón.
A gagyibb olvasókat pedig gumimacival is lehet hekkelni.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14) mrhitoshi válasza #56573440 (#8) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Könnyen kijátszható, és túl nagy teret foglal el szvsz.
Ha fogjuk mondjuk az emeberi DNS-t, akkor az már sokkal egyedibb, sokkal bonyolultabb lenne ellopni, és sokkal praktikusabb. Jó ez eléggé véglet, de egy ilyen fejlesztésénél mindent számba kell venni.
Akár még azt is megkockáztatom, hogy olyan DNS szakaszokat is fel lehetne használni azonosításra, amit amúgy a szervezet "nem használ", nem kerül megjelenítésre, ergo még nehezebb lenne a lopás.

Egy bőrre vihető chipet nem csak jelszó tárolásra lehetne felhasználni, hanem különböző azonosításra. Mondjuk nem lenne szükség 10 db kárytára, amik eltörhetnek, elveszhetnek, és stb..., hanem van egy chip, ami minden adatot tárol. (Személyigazolvány, jogosítvány, lakcím példaként.)
Aztán ki tudja mire lehetne még befogni. Fantázia kérdése. A jövőt ezek a technológiák jelentik, ahol magát az embert használják ki, mint elektronikus eszköz.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#15) VIC20 válasza Penge_4 (#1) üzenetére


VIC20
őstag

,,...nagy biztonsági rést is jelent, mert valaki lenyúlja a tablettákat, vagy az illető tudta nélkül lop el pár szemet belőle és szabadon bejárkál az illető egész online világába."

Hol is nyílik az a biztonsági rés?
Ma még csak a szemetet érdemes átkutatni hasznos információk után, maholnap a budit is...? :)

(#16) zsigus válasza MageRG (#13) üzenetére


zsigus
őstag

Szvsz egy átlag ember esetében már az ujjlenyomat is biztonságosabb a kelleténél... A fontosabb adatokat/kommunikációt pedig úgy is komoly eszközökkel védik.

Nyilván nem a "legolcsóbb" ujjlenyomat-olvasóra gondoltam, amit szinte bármivel át lehet verni, de ha komolyan gondolják akkor megoldható lenne ez biztonságosan.

Egyébként miből tartana a mobiltelefonokból hardverkulcsot csinálni? Semmiből...
Ez is ott van mindenkinél, egy (vagy a munkahelyt is beleszámolva kettő) dokkoló, beállítod a telefonod és tudja, hogy te vagy.

Egy mobilt egy magánszemély szvsz nem használ közösen valakivel, ha pedig elhagyja, egyrészt magára vessen (a hardverkulcsot is el lehet), másrészt ott a PIN kód és a jelkódzár (vagy az alternatívái).

[ Szerkesztve ]

(#17) McSpy válasza Kashim (#9) üzenetére


McSpy
őstag

Lemosni,azt újra bekapni :DD

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#18) LonGleY


LonGleY
veterán

Szoftveres megoldásként egyébként a böngészőkbe beépülő LastPass-t tudom ajánlani. Így cross-platform módon, a böngészők között átjárhatóan minden oldalon lehet brutál jelszavunk, és csak egyetlen komolyabbat kell megjegyezni, ami a LastPass accounthoz tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#19) slashing


slashing
senior tag

ez a tabletta egy ökörség főleg ha folyamatosan sugározza az adatot. Az autókat sem úgy lopják már el hogy elveszik a kulcsát az embernek, csak simán lemásolják a parkolóban mikor megnyomja az ember a gobot és kisugározza a jelet. Na most ugyan ezt simán le lehetnem másolni a kapszulánál is és még egyszerűbben hozzáférhetnek a jelszóhoz mint a jelenlegi megjegyzem és beírom kombinációhoz.

(#20) TROGLODITA válasza zsigus (#10) üzenetére


TROGLODITA
csendes tag

Ahol valóban számít a biztonság, ott nem használnak ujjlenyomat olvasót, mert annál egyszerűbben nem lopsz el semmit.
Naponta otthagyod több ezer helyen az ujjlenyomatodat, arról nem is beszélve, hogy az olvasó mellett is fognak találni a notidon legalább 10et.

Nem véletlenül használnak retina szkennereket, a retinád kicsit nehezebb otthagyni mindenhol :D

Lenovo A660 with Cybermaus 3.21

(#21) Penge_4 válasza LonGleY (#18) üzenetére


Penge_4
veterán

"és csak egyetlen komolyabbat kell megjegyezni, ami a LastPass accounthoz tartozik."

Aztán ha a LastPass-t felnyomják, mint a Sony-t, akkor nézhetsz. Egy központi jelszótároló esetében a központ a legsérülékenyebb. Ha az borul, akkor borul minden.

(#22) zsigus válasza TROGLODITA (#20) üzenetére


zsigus
őstag

Nem mondtam mást én sem. :)

Szvsz ha Vér István úr nem tudja megjegyezni az email, facebook, windows 8 jelszót, ezért szeretne használni valami mást helyette: elég ide az ujjlenyomat, a komolyabb cégek viszont rengeteget költenek biztonságra/titkosításra, oda nem.

(#23) edward2 válasza Penge_4 (#21) üzenetére


edward2
addikt

Tudtommal ezek a passos dolgok nem tárolják magát a jelszódat. Így kb lehetetlen a kulcs/ jelszód nélkül a kódok visszafejtése. De javíts ki ha tévedek.

(#24) The Seer válasza edward2 (#23) üzenetére


The Seer
tag

Legalábbis a közleményük szerint nem :)

Ingyen notebook tartó #UPDATE: http://surl.hu/3D7d35

(#25) Diocles


Diocles
aktív tag

Ezt a kisnagybetű-számkarakter-krikszkraksz mítoszt kár ennyit sulykolni.
[xkcd]

(#26) Glenda válasza Penge_4 (#21) üzenetére


Glenda
addikt

Csak saltot tárolnak. Egyszer majdnem megszívtam, mikor elfelejtettem a jelszavam.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#27) edward2 válasza The Seer (#24) üzenetére


edward2
addikt

Hát ez nekik sem áll az érdekükben mert akkor folyamatos támadásoknak lennének kitéve. De ahogy lejjebb írják közben eszembe jutott igen a megoldás a salt.

(#28) Centre


Centre
aktív tag

Nem akarok ötleteket adni(dehogynem) csak szólok, hogy a nyelv is ugyanolyan egyedi mintázatú, mint az ujj, s mégse hagyjuk ott mindenütt. Szeretném még látni katikát amint nagy elánnal nyaldossa a szifon 7-t

(#29) Glenda válasza Centre (#28) üzenetére


Glenda
addikt

Kivéve Michael Douglas :P :O

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#30) #56573440 válasza mrhitoshi (#14) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Könnyen kijátszható, és túl nagy teret foglal el szvsz."

na. ezt kifejtenéd kérlek? maga a leolvasó mérete is elég változó, nem hogy a kijátszásának a nehézsége. van pár technológia, vannak irdatlan kompakt kialakításúak lásd a lenovo féle laptopba épített akár...

csak és kizárólag az amcsi szuperprodukciókban lehet ezeket olyan gyorsan és hatékonyan feltörni. az a részleges nyomat amit magad körül hagysz irdatlan hiányos, maszatos, nagyon ritkán használható bármire is. de vegyük az ideális esetet, egy teljes ujjlenyomatot hagysz olyan felületen amiről értelmesen le tudják szedni. és? egy gagyikommersz vérkínai optikai szkennert talán átver. de egy hővonal szenzoros megoldással mit kezdene? profi cuccokkal se tud gyártani hozzá semmit. és akkor még beszélhetnénk ultrahangos és egyéb nyalánkságokról. hamarabb bontja ki a falat az ajtó mellett mint jut át a beléptetőn.

bőrbe épített chip: megkeresi egy kiolvasóval és kivágja belőled seperc. az ujjaidat ha levádja a normális olvasó el se fogadja ma se, amire ez elterjedne addigra meg pláne. ha a fejedhez fegyvert tart és kényszerít arra nincs megoldás, de amcsi filmek alapján kijelenteni hogy könnyen kijátszható és nagy helyet foglal egy ujjnyomat olvasó az elég meredek.

(#31) edward2 válasza #56573440 (#30) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem amikor a fejedhez fegyvert tartanak azellen semilyen jelszó nem fog védeni. :)

Amúgy jogos kérdés de ez a bőrre rakott tetkó hogy véd pl. amikor alszol? Valaki simán fel tudja használni. De én fentartom hogy az egész célja csak annyi hogy megjelöljenek mint a birkát.

(#32) Centre válasza edward2 (#31) üzenetére


Centre
aktív tag

Ezeknek elvileg ugrókódos chipeknek kéne lenniük tehát a lelopandó kód nem a sugárzott digitális jel, hanem a kódsor, ami alapján az algoritmus képzi a jelet.

(#33) mrhitoshi válasza #56573440 (#30) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Egyrészt nagy egy kis chiphez képest, ezt nem gondolnám, hogy ki kellene fejteni.
Mellesleg már ott elvérzik, hogy tényleg sok helyen ott hagyod, és ki tudja, lehet csak 100 helyből 1-szer jön, de akkor bejön.

Másik: Azt állítod, hogy van olyan olcsó újscanner, ami nagy körben alkalmazható, és nem lehet könnyen kijátszani.

A hsz. másik részére nem reagálnék. Ha van egy széf, azt is fellehetne törni, vagy bankot is lehetne rabolni....meg persze lehetne lézerrel is védeni az adatokat, de hogy jön most ez ide ?

de amcsi filmek alapján kijelenteni hogy könnyen kijátszható és nagy helyet foglal egy ujjnyomat olvasó az elég meredek.

Mellesleg ezt a konzekvenciát miből vontad le ? Minek hurcoljon szerencsétlen ember magával új lenyomatleolvasót ? Egyáltalán hogy jön ez ide ?
Arról van szó, hogy van olyan, könnyebben hordozható technológia, ami sokkal biztonságosabb a mai, jegyezzük meg a jelszavakat technológiától. Kérlek, magyarázd meg, hogy egy 6-8mm vastag telefonba hogyan alkalmaznád az újscannert ? Nem könnyebb egy NFC, vagy bármilyen rádiófrekvenciás chip ?

[ Szerkesztve ]

PS4

(#34) #56573440 válasza MageRG (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem hagyod ott értékelhető módon csak kevés felületen, és ha globális azonosítás-fizetés-stb lenne a szempont akkor meg pláne nem gagyi olvasóval használnád. probléma megoldva.

(#35) Centre válasza #56573440 (#34) üzenetére


Centre
aktív tag

"nem hagyod ott értékelhető módon csak kevés felületen, "

Ezen most azért egy picit lol.

(#36) zsigus válasza mrhitoshi (#33) üzenetére


zsigus
őstag

Megoldható... Korábban egy keresztbe szétcsúsztatható (qwerty-s) PDA-n is volt ujjlenyomat-olvasó, mégpedig a kijelző alatt, a felső "vékonyabb" részben.

Nem emlékszem a típusára, de már nem most volt, kb. 2008 körül.

Úgy jön ide, hogy ha már mindenképp "bonyolítani" kellene a bejelentkezést, akkor ezerszer is inkább ujjlenyomat mint egy ki tudja mit tartalmazó tabletta... Nem hiszem, hogy hosszútávú tesztek készültek már vele kapcsolatban, egyrészt, másrészt én személy szerint soha sem "chipeltetném" magam egyszer sem, nem hogy minden reggel.

[ Szerkesztve ]

(#37) #56573440 válasza mrhitoshi (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Egyrészt nagy egy kis chiphez képest"

nem értelek. az ujjlenyomat olvasó is kicsi. a motorola már csinált egy atrix tanulmányt amiben volt, ha jól tudom nem dobták piacra de ettől még akarás kérdése a nyögés. bankomatnál, más azonosításnál meg aztán tök mindegy hogy mekkora az olvasó,

"Mellesleg már ott elvérzik, hogy tényleg sok helyen ott hagyod, és ki tudja, lehet csak 100 helyből 1-szer jön, de akkor bejön."

nem hagyod ott sok helyen. tényleg nem. részleges ujjnyomatot hagysz ott elmosódva felülettől függően jellemzően értékelhetetlen. de legyen megfogsz egy poharat. rajtahagyod, jön a csúnya ember, elviszi. leszedi róla, invertálja. és? mit kezd vele? milyen olvasóval tudja megetetni a hogyan gyártott mit?

" Minek hurcoljon szerencsétlen ember magával új lenyomatleolvasót ? "

tényleg? de most tényleg? az ujjlenyomat olvasó azonosít téged vagy az ujjnyomatod? minek hordjak magammal egy olvasót, ha pl már MA megvan a technika mobilba építhető verzióra, és mégegyszer: hivatalos azonosításra, fizetésre, stb teljesen mindegy az olvasó mérete? most én nem értelek téged vagy valami más a gond?

"hogy egy 6-8mm vastag telefonba hogyan alkalmaznád az újscannert ? Nem könnyebb egy NFC, vagy bármilyen rádiófrekvenciás chip"

egy hőszenzoros olvasó felület ma is bagatel vastag és van pár fejlesztés ami még ezen is túllép hamarosan, amire ebből valóság lenne addigra tuti... innentől a burkolat pl hátlapjára tehető, a többi sw kérdése. a különálló rendszerek azért "nagyok" mert kell bele a vezérlő, kell valami ami tárolja az adatokat, ami feldolgozza, ami továbbítja. nem a detektor foglalja a helyet. a telefonban mindez adott. magát az érzékelőt kell hozzáadni, a többit megoldja a meglévő vas.

(#38) #56573440 válasza Centre (#35) üzenetére


#56573440
törölt tag

kérek példát amin értékelhető lenyomatot hagysz nap mint nap, a felületről visszanyerhető olyan minőségben amivel azonosításra alkalmas. én tököltem laborkörülmények között egy pohárral, amin szándékosan "tökéletes" nyomatot hagytak, és bár csak középkat optikai olvasó volt az alja a palettának mégse sikerült felnyomni. kíváncsi vagyok hol hibáztam. tényleg. olyan nem ér hogy 100 huf 6 kínai szemét kategóriában gumimacival törhető, meg mítoszírtók féle viccelgés, egy beugró, nem optikai leolvasót hogy lehet átverni? ha nem megy akkor nincs miről vitázni

és ezek után jöhet a " és akkor most mit kezdenél vele egy nemvérkínaiszutyokszemét olvasóval"

a végére jöhet a lol természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#39) VIC20 válasza Penge_4 (#21) üzenetére


VIC20
őstag

Inkább a KeePass.

(#40) Centre válasza #56573440 (#38) üzenetére


Centre
aktív tag

Pohár, az asztallap mikor felálláskor rátámaszkodsz, a kilincs, esetleg a szék karfája stb. reagens anyaggal befecskendezve a mintázat láthatóvá válik, amit aztán könnyűszerrel digitalizálni lehet.

Egyébként te jöttél azzal, hogy az ujjlenyomatot hagyjuk szanaszét, ami annak tükrében, hogy a rendőrség lassan egy évszázada használja, a bűnüldözésben van annyira vad kijelentés, hogy talán neked kéne valamivel alátámasztanod az állításod.

na látom azóta szerkesztettél. Nem tudom, hogy milyen laborban dolgoztál de feltételezzük hogy nem totál amatőrök, hanem kínaiak fognak így adatot lopni.

A fizikai mélyedéseket mérőt úgy, hogy a mintát lézerrel belevágod egy plasztikdarabba.

[ Szerkesztve ]

(#41) zsigus válasza Centre (#40) üzenetére


zsigus
őstag

És a hőt hogyan szimulálod? Korábbi hozzászólás: "egy hőszenzoros olvasó"

Egyébként nincs egy mm egy redő az ujjadon, szóval ha egy mm-t is mozog az ujjad fel/le/oldalra akkor már elmosódik az egész... Tökéletes ujjlenyomatot szvsz (bár nem vagyok szakértő, csak hangosan gondolkodom) csak úgy lehet hagyni ha legördíted az ujjat a tárgyról, de ilyet senki nem csinál.

"A fizikai mélyedéseket mérőt úgy, hogy a mintát lézerrel belevágod egy plasztikdarabba."

És többe kerül a leves mint a hús...
De most itt szerintem egy olyan dologról beszélünk, hogy az E-mail jelszót kellene helyettesíteni. Szerinted ki fog ezért nem tudom hány millió Ft-os berendezést tartani, hogy pl. az én e-mailjeimet megnézze?

[ Szerkesztve ]

(#42) mrhitoshi válasza #56573440 (#37) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Még egy kérdés: A testen hordható elektronikai forradalommal mi lesz ? ;)
Ezek nem fél éves fejlesztések, és hosszú távon sokkal forradalmibb egy emberbe rakható azonosításra szolgáló eszköz. Másrészt segítek, egy ilyen chip nem feltétlen csak arra lenne használható amit itt felvázoltak, de ezt már leírtam.

pl már MA megvan a technika mobilba építhető verzióra

Ami nem túl sikeres tegyük hozzá.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#43) #56573440 válasza Centre (#40) üzenetére


#56573440
törölt tag

nana a rendőrségi azonosítás az nem ez a kategória. egy ujjnyomat olvasó messze több releváns pontot elemez mint amennyit a rendőrség ma bárhol.

és mégegyszer. több technológia van. a rajzolatot többféleképpen azonosítja, más más tűréssel. az hogy van akár egy teljes rajzolatod egy tárgyon még nem jelenti azt hogy azt tudod is használni azon túl hogy megállapítják hogy az a tiéd a rendőrségen.

kottázzam? egy hővonal szenzor ami nem atomfizika kategória a barázdák közti hőmérséklet különbséget méri. HA van egy lenyomatod akkor ezt hogy reprodukálod? sehogy. még ha valami atomvékony rugalmas bőrszerű anyagot nyomtatsz és az ujjadra húzod akkor is kiröhög. és ez tényleg csak a felszín, ennél jóval komolyabb rendszerek vannak és lesznek is.

a reagens anyag meg ahh... láttál te már filmen kívül ilyen eljárást? azt meg se merem kérdezni hogy csináltál e.... a csi-ban mindenféle folyadékot permeteznek meg világítják uv lámpákkal frankón. nem sajnos ez nem így megy....

és hogy értsd végre: pohár, asztal, akármi. van egy lenyomatod. ahogy leveszed róla az ujjad az torzul. és ha még le is veszed. mégis mit tudsz vele csinálni? egy normális eszközzel szemben semmit. és ugye nem gondoljuk hogy egy globális rendszerben minimál kokányolt vackok lesznek...

"A fizikai mélyedéseket mérőt úgy, hogy a mintát lézerrel belevágod egy plasztikdarabba"

hajadra kened. mondom. ez egy optilkai olvasót talán, ismétlem talán megétveszt. minden másra alkalmatlan. egy normális olvasó onnan kezdődik hogy rámér a felületre. kiszúrja hogy az bőr vagy nem bőr. ennyi. bármire vésel bármit tökmindegy kategória. azon túl meg technológia függő hogy min hogy buksz meg a továbbiakban. de átjutni nem fogsz ezt garantálom akármilyen profi, igazi bőrre nyomtatott cuccal se.

[ Szerkesztve ]

(#44) Centre válasza zsigus (#41) üzenetére


Centre
aktív tag

"Tökéletes ujjlenyomatot szvsz (bár nem vagyok szakértő, csak hangosan gondolkodom) csak úgy lehet hagyni ha legördíted az ujjat a tárgyról, de ilyet senki nem csinál."

Fogalmam sincs, csak azt tudom, hogy a rendőrség valahogy megoldja.

A hőszenzorosat nem tudom, én sem értek hozzá, én csak annyit mondtam, hogy az nem igaz, hogy ne hagynánk szanaszét az ujjlenyomatunkat.

Én személy szerint továbbra is a nyelv alapú azonosítás mellett vagyok.

(#45) #56573440 válasza #56573440 (#43) üzenetére


#56573440
törölt tag

kieg: még ha azzal jönnénk hogy a jelenlegi olvasási módok erősen sívóágat jelentenek egy kőművesnek, egy mosogatólánynak, vagy olyannak aki folymat darálja a kezét, vízben áztatja a kezét, vagy a 0.x %-nak akinek valójában nincs értékelhető lenyomat az ujján, azt megértem, arra az a válasz hogy már több helyen tesztelési fázisban van több technológia, csak annyira kicsi ez érintett érteg hogy gyártani nem érdemes még. van ami képes már az ujjbegy ereinek leolvasására, ami pl atombiztos megoldás lenne. kész van, csak piac nincs rá, mert jelenleg drágább mint a piacon lévő többi eszköz.

(#46) #56573440 válasza mrhitoshi (#42) üzenetére


#56573440
törölt tag

"A testen hordható elektronikai forradalommal mi lesz ?" részben megvalósul. és? nem értem a lényeget. adott a tested ami alapvetően egyedi. jó ikreknél vannak azonosságok, de ott is lehet szűrni, nekik se azonos a lenyomatuk... te tényleg úgy érzed hogy szükség van ennél többre? a természet generál egy random kódot. de majd mi generálunk egy újat az hatékonyabb lesz. aha...

" Másrészt segítek, egy ilyen chip nem feltétlen csak arra lenne használható amit itt felvázoltak, de ezt már leírtam.W

a lényeg az azonosítás. hogy hogyan éri el az más kérdés. ha azonosítottak pl ujjnyomattal, akkor onnantól bármint megtehetsz. fizethetsz, a jardnak igazolhatod magad, akármi. mi az amit ez nem tudna viszont a te jövőképedbe kellene?

"pl már MA megvan a technika mobilba építhető verzióra
Ami nem túl sikeres tegyük hozzá."

persze. mert mobillal azonosítás, fizetés, stb gyerekcipőben se jár. minek kéne? nincs rá piac. nincs rá igény. ha véletlenül igaz lesz az alma fejlesztése és kihozzák, akkor meg mindenki rákattan.

[ Szerkesztve ]

(#47) Centre válasza #56573440 (#43) üzenetére


Centre
aktív tag

nana a rendőrségi azonosítás az nem ez a kategória. egy ujjnyomat olvasó messze több releváns pontot elemez mint amennyit a rendőrség ma bárhol.

Én nem kétlem, de ha már ilyen bicskonyitogató stílusban hajigálsz semmivel nem alátámasztott állításokat, akkor had kérjelek már meg, hogy beszéljünk konkrétumokról. Már csak azért is érdekelne a válasz, mert minden ugyanarról a kézről vett egyes ujjlenyomat jelentősen eltér a nyomás miatt.

"és mégegyszer. több technológia van. a rajzolatot többféleképpen azonosítja, más más tűréssel. az hogy van akár egy teljes rajzolatod egy tárgyon még nem jelenti azt hogy azt tudod is használni azon túl hogy megállapítják hogy az a tiéd a rendőrségen."

Feltételezve, hogy mindenütt minden létező belépési ponton biometrikus azonosító van, ezzel szemben az a helyzet, hogy sajnos elég egy boeing munkatárs email-fiókjához való hozzáférés ahhoz, hogy meg legyen a baj.

"a reagens anyag meg ahh... láttál te már filmen kívül ilyen eljárást? azt meg se merem kérdezni hogy csináltál e.... a csi-ban mindenféle folyadékot permeteznek meg világítják uv lámpákkal frankón. nem sajnos ez nem így megy...."

Nem, nem filmekben láttam, wikipédián olvastam, miért, hogy megy? te csináltál - mármint azon a bohóckodáson kívül-, csináltál már valódi szakszerű ujjlenyomat levételt? OIyan lekezelő stílusban beszélsz, mint ha a területen dolgoznál húsz éve épp szóval kivele? Te ezzel foglalkozol? Honnan vágod a témát? Ha igen, szívesen meghallgatunk de akkor példálózz nyugodtan, ne csak "you know nothing John Centre " mert ezt már hallottuk, vagy tízszer.

(#48) Braddock


Braddock
őstag

Szép új világ(rend)...

(#49) LonGleY válasza Centre (#47) üzenetére


LonGleY
veterán

A lekezelö egyedül te vagy, nem hallgatva a teljesen jól megfogalmazott érvekre. - egy külső szemlélő

[ Szerkesztve ]

(#50) edward2


edward2
addikt

Mi történt forummal teljes összevisszaság van meg ilyen képek vannak a nyilak helyett :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.