Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #10949376


#10949376
törölt tag

Kár hogy spotfy hangminősége nem nőtt hanem csökkent,fizetek érte azt kapok egy rakás lebutított hangú zenét túl sok az ingyenes emberke akik túlterhelik a szervereket és aki még fizet is az jár rosszul , ezért két hete lemondtam, YouTube music ugyan annyi cserébe kapsz reklám mentességet youtubra meg filmeket ,a hangminősége is jobb van támogatott codec , apple music is jobb.

(#2) geezer


geezer
aktív tag

Érdemes kipróbálni a Tidalt, asszem a legtöbb zene (kivéve talán a YouTubeot) ezen van, és lossless kábé mindenre illetve 'Master' hangminőség is van egyes zenékre.
Kicsit drágább, de aki ad a minőségre, annak megéri. Én Spotifyról jöttem át. :K

(#3) #10949376 válasza geezer (#2) üzenetére


#10949376
törölt tag

1ho időt kipróbálom 3e nem fizetek de kíváncsi vagyok csak mekkora a különbség buds+ hasznalva YouTube music hoz képest :K

(#4) shiftac


shiftac
aktív tag

Így, hogy nem megyek el itthonról, egész sokat megy gépről a Spotify. Ingyenes verzió, volt régebben prémiumom, de nekem még a 750 Ft-ot sem éri meg :D (diák kedvezmény), a reklámok idejére lenémítom aztán mehet tovább a zene.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#5) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Én a népes Apple Music tábort erősítem, maximális megelégedéssel.

(#6) #10949376 válasza shiftac (#4) üzenetére


#10949376
törölt tag

Pont az ilyenek miatt szar a hangminőség,sok az ingyenes meg a próbaidő is 3 hónap ezért leterheltek a szerverek.

(#7) xZer0kidx válasza #10949376 (#6) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Egyetértek, valóban rosszabb a Spotify minősége és azonos hangerő beállítás mellett lényegesen hallkabb is mint a Yt music. Plusz nem tudom ,hogy csak nálam fordult elő de 3 telefonon sem működött a headsetek gombjain a visszalépés v. szám elejére ugrás.
A Yt musicban további pozitivum, a lokális zeneszámok lejátszása és az hogy lejátszás közben egy felfelé söpréssel könnyen lehet rendezni a számok sorrendjét, ez Spotin legalább 3 lépés.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#8) taz1


taz1
csendes tag

Én pár hónapja váltottam Spotifyról Apple Musicra, mert lejárt a diák kedvezmény a családi csomag körüli mizéria a Spotifynál meg kiverte kicsit a biztosítékot. Az Apple music androidos appja mondjuk kicsit fapados, meg bugos is volt eleinte, de mostanra már egész használható. Pár dolog hiányzik a spotifyból, Pl. az, hogy a letöltött lejátszási listáimat naprakészen tartsa. Az Applnél minden alkalommal, ha hozzáadok a bármely listához egy számot, rá kell bökni a letöltés gombra, ami roppant idegesítő, mivel sok listám van. Mondjuk ez pont nem lesz probléma mostantól, mert az új előfizummal korlátlan a stream az Apple music-al,
úh nem kell már a telefonon tárolni a dalokat.

A spotify algoritmusai viszont verhetetlenek. Ott mindig sikerült olyan dalokat ajánlani a zenehallgatás szokásaim alapján, amik nagyon bejöttek. Az Apple ebben nagyon rosszul áll, állandóan olyan dolgokat ajánl, amiket vagy nem szeretek, vagy ha meghallgatok valamit ami a többitől eltérő stílusú, akkor utána az arcomba tolja, ha akarom, ha nem. (múltkor bekapcsoltam 1 elalvást segítő zenét 1x,utána hetekig csak azokat ajánlgatta). Szerintem amíg ezeket nem teszi helyre az Apple, addig marad is a második helyen.

Viszont a streaming teljesen megváltoztatta a zenehallgatási szokásaimat. Pár éve, mielőtt elkezdtem használni a spotify-t, szkeptikus voltam, de most már biztos, h nem tudnék visszatérni a régi módszerre és bajlódni a leröltésekkel.

(#9) shiftac válasza #10949376 (#6) üzenetére


shiftac
aktív tag

Az viszont már a Spotify vezetőinek/marketingeseinek a hibája, hogy túl kevés a különbség az ingyenes és a fizetős változat között. Most tudom, hogy magam ellen beszélek, de akkor is így látom a dolgot.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#10) geezer válasza #10949376 (#3) üzenetére


geezer
aktív tag

Hát ott a füles lesz a szűk keresztmetszet, a forrás az elvileg "Hifi" szinten már lossless és "Master" szinten pedig valami olyasmi hogy a mester lemezt használták a stream file-hoz, de az már csakis akkor érezhető ha egymillió forintos arany kábelen keresztül megy a több tízmilliós audio cuccba a jel... :DDD
Én minden esetre egy S9+ / fiio K1 / OneMore Quad driver kombóval megmondom a különbséget egy Tidal Hifi lossless zene és egy Spotify High (vagy hogyhívják) között, még ha nem is égbe kiáltó.

(#11) #10949376 válasza geezer (#10) üzenetére


#10949376
törölt tag

biztos hogy nem a füles,a spotify csak 320kbit/s maximum és az csak közepes minőség kb,nem csak az én véleményem hogy szarabb a hangminőség hiába állítom rendkívüli minőségre gépen sennheiser-rel is szar meg buds+ al is mobilon

(#12) geezer válasza #10949376 (#11) üzenetére


geezer
aktív tag

Persze hogy a Spotify kb közepes minőségű, én a Tidal-ről írtam a fenti dolgot

(#13) #10949376 válasza geezer (#12) üzenetére


#10949376
törölt tag

ja,bocs :) am van különbség hallani tidalnál a buds+ al,itt már az a döntő hogy yt musichoz képest közel kétszer annyi az előfizetés ,nekem elég a yt music ár érték aránya.
kár hogy nem 1500ft a solo membeship tidalnál ,meg youtube reklám mentesség 300ft az szuper lenne :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.