Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sKie^


sKie^
tag

Kivancsi vagyok, hany wattos lesz.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#2) csucs78


csucs78
csendes tag

En az árára leszek nagyon kivancsi... :)
Bar mivel eleg gagyi a gyari tolto kábelek minősége hamar be fog jönni az ára...

iPhone 12, iPad PRO

(#3) sKie^ válasza csucs78 (#2) üzenetére


sKie^
tag

Az ara ugyis 3 csilliard lesz. "Innovation", meg egyeb porhintes.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#4) utomi válasza sKie^ (#3) üzenetére


utomi
senior tag

Persze, hogy túl lesz árazva de cserébe meg legalább jó lesz vélhetően. Legutóbbi tapasztalatom: Van egy iPhone-om egy Airpodsal és Huawei Mate-m ami mellé rendeltem egy Huawei Freebudst. Az Airpods 60e volt a Freebuds 45e. Na hát a Freebuds egy hányadék:
- kb. 2x akkora mint az Airpods
- kb. fele addig bírja egy töltéssel (6 óra vs 3 óra)
- 2x akkor az akksis tokja miközben az Airpods 4x tölthető vele és összesen 24 óra üzemidő hozható ki vele míg a Freebudsal 10 óra.
- a hangja a Freebudsnak valami rettenet. Miközben az Airpods sem feltétlen kiemelkedő de a Freebuds erőtlen dobozhangjához képest maga a földi csoda.

Szóval azzal a lendülettel visszacsomagoltam és küldtem is vissza a Freebudst. Nyilván ez csak egy példa de rá kellett jönnöm, hogy mindig így van. Persze az Apple termékei nem mindenkinek jók de alapvetően elmondható, hogyha az Apple kiad valamilyen terméket (pl Apple Watch. AppleTV stb.) az használható és jó minőségű lesz. Ezért felárat kell fizetni igen és nem is mindenki fog de hát ez már mindenkire rá van bízva.

(#5) weberzolee válasza utomi (#4) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Ezt kb mindenki csak a saját bőrén tapasztalhatja meg, ha leírod akkor elfogult vagy.

(#6) sKie^ válasza utomi (#4) üzenetére


sKie^
tag

Nincs problema azzal, hogy felarat kell fizetni, ha egy termek jo. Ez a tolto is minimum kiraly, ha teszi a dolgat, gyorsan tolt, megeri az arat. Ja nem. De kivarom a veget, ezert irtam, hogy kivancsi leszek, hany wattos. Az, hogy megeri-e? Nem.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#7) Keem1


Keem1
addikt

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy miért jelent be az Apple egy terméket 2017 szeptemberében, ha több, mint másfél év múlva fog csak megjelenni.
Nem lett volna jobb (kevésbé ciki) bejelenteni csak mondjuk most, 2018 decemberében? :U

(#8) weberzolee válasza sKie^ (#6) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Az, hogy megeri-e? Nem.

A vezetékmentes töltés alapból nem éri meg az árát. Gyárilag kapok kábelt a telefonhoz ami pont azt tudja mint a vezetékmentes töltő, feltölti a telefonom. Az meg egyéni megítélés, hogy a vezetékmentes töltéssel járó kényelem megéri-e a felárat vagy sem. Ez a töltő is tudni fog olyat, amit más eszköz nem, tehát lesz olyan akinek megéri az árát.

[ Szerkesztve ]

(#9) M5Norbi válasza utomi (#4) üzenetére


M5Norbi
őstag

Én is ezt mondom mindenkinek.
Aki "csak" használni szeretné pl az okostelóját vegyen Iphone-t.
Én is úgy gondolom hogy jó minőség és csalódni sem nagyon lehet.
Van felára a minőségnek ez tény. Hogy ér e ennyivel többet? Nem feltétlenül.
De aki nem geek és nem a számokra,benchmarkokra izgul az maradéktalanul boldog lehet a mondjuk két évvel ezelőtti modellel és annak már nem jelentős a felára.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#10) stellaz válasza utomi (#4) üzenetére


stellaz
addikt

Mondjuk azért vannak még gyártók, akik jól működő termékeket tudnak adni alacsonyabb áron is akár, említsük akár a félmilliós telefont, akár a 30 ezres gyorstöltőt, vagy a 16 ezres műanyag kijelző fóliát....

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#11) stellaz válasza M5Norbi (#9) üzenetére


stellaz
addikt

A kolléganőm "csak" használni akarta, de mivel 5 fokban kirándult, ezért pont lemerül már a délelőtti órákban a telefonja, ezért mégsem használta.

A bátyám is cserélte az újonnan vett iphone7-est egy 55 ezer forintos xiaomira és nem számolt be érdemi minőségbeli panaszról, ellenben örült a 2x-es üzemidőnek...

Ezzel nem az iphonokat akarom lehúzni, csak maradjunk már a realitások talaján, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#12) hwtvennek


hwtvennek
tag

Kedves cikkírók!

Szeretném megkérdezni, hogy ebben most mi az újdonság egyébként?

Ez az egész már a bemutatón el lett mondva valamint demózva is lett: [link]

Akkor mégsem született erről cikk.

[ Szerkesztve ]

(#13) joey04


joey04
titán

Nem érdekel a vezetéknélküli töltés, de ez megint odabasz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) hwtvennek válasza stellaz (#11) üzenetére


hwtvennek
tag

Pista bácsinak is mind1, hogy a szekér vagy egy ferrari viszi el A-ból B-be. Nem fogja azt mondani, hogy de jó ez a Ferrari.

Vannak akiknek nincsen igényük a minőségre, nekik persze jó a 40 ezres ebay xiaomi is. Nincs is ezzel gond, csak példának szar lesz.

Hidd el, hogy rátudnék mutatni jó pár lényeges különbségre a bátyád által vett Xiaomi és iPhone 7 között, csak lehet, hogy bátyád azokra szarik. Aki viszont nem, annak fontos, és érezhető visszalépés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#15) M5Norbi válasza stellaz (#11) üzenetére


M5Norbi
őstag

A hozzászólás kizárólag a saját magánvéleményem.
Nem kell egyetérteni :R

Nem vitát indítok csak így látom.
Mindezt úgy hogy nekem nincs és nem is volt Iphoneom.

Nekem jobban bejön az Android rendszer sőt bármily perverz vagy őrült szeszély a Samu Touchwiz felületét is szeretem.

Senki sem tökéletes. :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#16) forgonati válasza utomi (#4) üzenetére


forgonati
őstag

Szerencsére lehet már kapni jó termékeket olcsóbban is. Egy ideje már nem él az a szabály hogy mindennek csillárdba kell kerülnie ami minőségi. De biztos vagyok benne hogy ezt is venni fogják.

Keelah Se'lai!

(#17) stephenbraun válasza hwtvennek (#14) üzenetére


stephenbraun
újonc

Azért túlzás egy 55 ezres telefonhoz hasonlítani egy többszáz ezres telefont. Iphone XS Max vs. Huawei Mate 20 Pro. Előző 439 900 HUF utóbbi 329 9900 HUF. Anyag használata mindkét telefonnak prémium. Utóbbihoz alapból jár 40 wattos gyorstöltő, amivel gyorsabban feltudod tölteni, pedig a Mate 20 Proban nagyobb akkumulátort van, egy töltéssel jóval tovább tudod használni a telefont azonos megterhelés mellett. Sőt, ha trollkodni akarsz az Iphone-os ismerőddel, akkor vészhelyzet esetén a Mate 20 Proról tudod vezeték mentesen tölteni, adni annyi energiát, hogy míg haza ér ne merüljön le az iPhone. Az Iphone-ban 64 GB-t van, a Huaweiben 128 GB, amit még bővíteni is tudsz. Független tesztek szerint a Huawei fotózás téren is jobb, a tele és a széles lencse miatt többrétegű felhasználó mód is adott. A Huawei-ben lévő Face ID-t fekvő módban is tudod használni, az iPhone-ban nem. Az iPhone szoftver frissítésben verhetetlen csak. Tehát kérdem én, hogy két hasonló tudású, sőt több szempontból "rosszabb" telefonért miért is adnék 90 000 forinttal többet? Azt hogy az Android idővel belassul már a múlté, egy éve használok Mate 10 Pro-t és semmi fajta lassulás nem tapasztaltam, minden egyből megnyílik stb. A gyorstöltő se b@ssza szét az akksit, ugyanennyit bír a telefonom egy feltöltéssel, mint mikor megvettem.

(#18) HarleyCustom válasza stephenbraun (#17) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Gyönyörű összehasonlító teszt a részedről....csak halkan kérdezném meg tőled:...ennek,most mi köze a cikk témájához?:U

Cikkhez:
Mint mindig,ez is drága lesz nekem.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#19) stephenbraun válasza HarleyCustom (#18) üzenetére


stephenbraun
újonc

Igazából csak reflekció volt arra, hogy egy 55 ezres telefont hasonlított egy többszáz ezreshez. De a cikkhez szólva biztos nagyon jó lesz ez, mint a legtöbb Apple cucc, de túlárazott is lesz, mint a legtöbb Apple cucc.

(#20) hwtvennek válasza stephenbraun (#17) üzenetére


hwtvennek
tag

Nem is olvastam tovább a kommented az első mondat után, ugyanis én erre reagáltam:

"A bátyám is cserélte az újonnan vett iphone7-est egy 55 ezer forintos xiaomira és nem számolt be érdemi minőségbeli panaszról, ellenben örült a 2x-es üzemidőnek..."

Úgy gondolod, hogy én kezdtem el hasonlítani őket?

(#21) Totheground


Totheground
addikt

Varjuk, mar lassan egy eve...
Egyebkent 200 dodo kozelere tippelik legtobben, annyit siman er, felevel tobbet is.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#22) weberzolee válasza stephenbraun (#17) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Azt hogy az Android idővel belassul már a múlté, egy éve használok Mate 10 Pro-t és semmi fajta lassulás nem tapasztaltam, minden egyből megnyílik stb.

1 év? Komoly érv, térjünk erre vissza 3 év múlva. Megelégedve használom a 4 éves iPhone 6-om friss IOS -sel lassulás nélkül. A 4 éves Androidos tabletemre lassan az alkalmazások se települnek fel. És megjegyzem, az Android 5 -re is mindenki azt mondta hogy ez már nem Froyo, nincs lassulás, örökre jó marad. Persze, jó marad csak a világ rohan el mellette.

[ Szerkesztve ]

(#23) stephenbraun válasza weberzolee (#22) üzenetére


stephenbraun
újonc

Öccsém 3 éves s7 edget használ. Nem lassult be, futnak rajta az alkalmazások.

(#24) stellaz válasza hwtvennek (#14) üzenetére


stellaz
addikt

Nem arról van szó, hogy nem gyorsabb, vagy tud többet egy iPhone, mint egy hatod vagy nyolcad annyiba kerülő Xiaomi, hanem, hogy amit tud a Xiaomi, azt jól tudja. Példáddal élve egy Lotus elise is azt tudja amit ígér, meg a Ferrari is.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#25) joey04 válasza stephenbraun (#17) üzenetére


joey04
titán

A Mátén melyik iOS fut?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

Az a érdekes, hogy amikor az Iphonok voltak 300k-ban akkor "huu de drága meg..stb" most, hogy az androidok 350k-ba kerülnek az már jó meg se kottyan...
Egyebként ha valaki egy picit szét néz 330 ezerért lehet venni Iphone Xs-t.
Bár meg mondom őszintén nem volt sosem Iphoneom de minden telefonom egy gsm boltból vettem és csak azt néztem van e gyártói garancia rajta mert annyi elég is, csak be viszem a samsung szervizbe és 2 nap múlva vissza is kaptam minden telefonomat ja és vidéken.

[ Szerkesztve ]

(#27) #40359168 válasza joey04 (#25) üzenetére


#40359168
törölt tag

Megelőztél, ott a pont. További kérdés, hogy a 2013-as Ascend Mate-en melyik Android főverzió fut most hivatalosan? Csak mert a vele egyidős 5s egy-két hete frissült iOS 12.1.1-re... :DDD

(#28) Giovan! válasza stephenbraun (#17) üzenetére


Giovan!
addikt

Könyörgöm olvasd már el a hozzászólást amire reagált, mielőtt kisregényt írsz...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#29) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Azért az egészen elképesztő, hogy bármilyen Apple hír kijön, akkor megjelenik itt egy csomó troll, aki leírja, hogy hurrá android, az Apple szar, az iOS szar, a hírben szereplő termék meg sem jelent, de szar és különben sem éri meg, stb. Szép, kulturált és megfontolt hozzászólások. És főleg nagyban szakmaiak. :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#30) t72killer válasza weberzolee (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Teljes megelégedéssel használom az idén 3. évét író s7 edge-emet, úgy, hogy még az oreo frissítést (opcionális) is lusta voltam feltenni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) Giovan! válasza Fryskitt (#29) üzenetére


Giovan!
addikt

Az fel sem merül az ilyen "55k-s Xiaomi jobb mint az iPhone 7" emberekben, hogy van aki pl. nem akar közelebbi kapcsolatot kialakítani a kínai népi kormánnyal :(((

De már megint rohadtul eltértünk a topik témájától. Én nem vagyok a vezeték nélküli töltés híve, szóval ennek a terméknek nem én leszek a piaca, de ettől függetlenül jó cuccnak tűnik.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#32) joey04 válasza Giovan! (#31) üzenetére


joey04
titán

Ezeken csak mosolyogni lehet. Én pont i7-et használtam ilyen 50-60k-s xiaomi telefonokkal párhuzamosan, de egyértelműen érezni lehetett az i7 előnyét. Ami nem is baj, hiszen nem egy árkategória. Nagyon jó vételek azok a készülékek is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Fryskitt válasza Giovan! (#31) üzenetére


Fryskitt
addikt

És akkor erről még nem beszéltünk.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#34) utomi válasza stellaz (#11) üzenetére


utomi
senior tag

Mert a bátyád igénytelen. Van akinek az is mindegy, hogy egy 500e-s PCt vagy egy 60e Netbookot használ de ettől még a példa nem jó semmire sem. Max. bizonyos emberek ingerküszöbét mutatja meg.

(#35) stellaz válasza utomi (#34) üzenetére


stellaz
addikt

Tapasztalatom alapján másokra az igénytelen jelzőt pont az olyan lepattant sutyerákok használják, akik a társadalmi státusuk emelkedését egy telefon birtoklásától remélik :-)

A példát meg azért nem érted, mert ez már összetettebb gondolkodást igényelne.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#36) #40359168 válasza stellaz (#35) üzenetére


#40359168
törölt tag

Jaj de szépen csináljátok egymás oltását, pls hagyjátok abba, köszi.

(#37) hemaka


hemaka
nagyúr

2020-ban meg is jelenik, talan.

(#38) weberzolee válasza t72killer (#30) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Az s7 edge 2 hónap múlva lesz 3 éves. Csak a pontosság kedvéért. Az, hogy a rendszer frissessége neked nem számít, attól még mindenképp előny ha van. Ha másfél év múlva is elégedett leszel a telefonoddal akkor visszatérhetünk erre a témára.

(#37) hemaka
Viszont ha megjelenik, valószínűleg jobb lesz mint a konkurencia. És persze drágább is, ez nem vitás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.