Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Nagyon tetszik az otlet, ezt tovabb kellene fejleszteni normal nagysagu lampara, amit ugye marokra fogunk, es sokkal tobb hot lehetne nyerni a teljes tenyer, es ujjak altal > joval nagyobb fenyero

(#2) pusszycat válasza AMD_ok (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy lehetne működtetni karórát vele, persze egy kis akkut tölteni...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag

Én is rögtön karórára gondoltam. Annak talán még kisebb az energiaigénye, mint egy ilyen ledes lámpának.

Na ezek azok a fejlesztések amiket szupportolni kellene, hogy fejlődjön, nem az okos zokni meg társai :R

(#4) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Nem rossz de ez hasznosabb lenne:

:D:D

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#5) Szmeby


Szmeby
tag

Vajon mennyire lehet hideg az a panel? Egy marokra fogható zseblámpa már lefagyasztaná egy ember kezét? :)
Keringési problémában (hideg végtagok) szenvedő ember kezében pl. télen milyen hatásfokkal működik? Működik? Ezernyi kérdés...

Amúgy jópofa. Remek ötlet, a kitalálója biztos meg fog ebből gazdagodni.

(#6) Fecogame válasza Norb€€€ (#3) üzenetére


Fecogame
veterán

Karóráknál már van a mozgásból történő "feltöltés/felhúzás", így nem lenne túl nagy előnye a hőből való energiatermelésnek ezen a téren :)

Ha minden igaz, Breitling-nek hívják az ilyen órákat.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

Meg barlangba.

-

(#8) pusszycat válasza Fecogame (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem mechanikusra gondoltunk hanem digitálisra.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) BoB válasza Szmeby (#5) üzenetére


BoB
veterán

Lássuk csak, a környezettel megegyező hőmérsékletű? :U

Vagy mit gondoltál, van benne egy fagyasztó? :DD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#10) pusszycat válasza BoB (#9) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És ha kiteszem a napra, világit?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#11) BoB válasza pusszycat (#10) üzenetére


BoB
veterán

Egy rövid ideig. Magának a készüléknek hűvösebbnek kell lennie mint annak a felületnek amire az ujjad teszed.

Ezért a fémház, azon keresztül adja le a hőt. Ha nincs hőkülönbség, nincs áram sem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#12) BearGyilkos


BearGyilkos
újonc

Ezt órába is el tudnám képzelni :D

(#13) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ezen a videón sírok :C

Finn the human

(#14) krivics válasza pusszycat (#8) üzenetére


krivics
csendes tag

Olyan is van lassan 30 éve; Seiko Kinetic.

(#15) ncc1701 válasza AMD_ok (#1) üzenetére


ncc1701
veterán

Van benne egy peltier, ami a hőmérséklet különbségből termel áramot. Ha felmelegszik az egész, vége az energia termelésnek.

(#16) Spancho


Spancho
őstag

Fejpánttal használhatóbb lenne.
A feje is meleg az embernek (sőt az ujjánál biztos melegebb).
+ akkor szabad mind a 2 keze...

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#17) Gabor 13


Gabor 13
csendes tag

És ha kiég a led ? érdekes lesz a cseréje . Ha belefut az ember egy 6 órát világitó ledes darabba , saját tapasztalat milyen jó ilyenkor este egy erdő közepén kinlódni mibe esik bele vagy mit fejel le az ember egyedül .

(#18) tailor74


tailor74
őstag

Ez hasznos kütyü, tetszik az ötlet.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#20) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Az apokalipszis eljövetelekor más gondok fontosabbak lesznek. Az a generáció, amelyik ezt a kütyüt használná, rég éhenhalna mire a kezébe venné :DDD

(#21) ZooLLeR


ZooLLeR
tag

Erről eszembe jutott egy kis "lap" szerű négyzet alakú kütyü,aminek mindkét oldala teljesen sima és egy hideg illetve egy meleg tárgyhoz kell hozzányomni áramtermelés céljából.Nyilván elég kevés áramot lehet vele termelni,de sok kicsi sokra megy :D
Nem tudom mi a neve,pedig belinkelném.

Farhát eladó.

(#22) #56573440 válasza ZooLLeR (#21) üzenetére


#56573440
törölt tag

peltier elem.

régen volt a procim tetején is, ha kapott kakaót a két oldala között hőmérséklet különbség jött létre. a meleget lehetett hűteni a prochűtővel, a hideg ment a procra. persze áramot is termelhetett volna, de abban semmi érdekes nincs... ;]

(#23) ZooLLeR válasza #56573440 (#22) üzenetére


ZooLLeR
tag

Azaz.Köszi :)

Farhát eladó.

(#24) haxiboy


haxiboy
veterán

Egyből ez ugrott be a cikkből :

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#25) Kékes525 válasza AMD_ok (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Hiába van a nagyobb felület, a teljesítménye nem hiszem, hogy elég lenne egy elemlámpa ellátására.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) Cobra. válasza Gabor 13 (#17) üzenetére


Cobra.
őstag

Mert a LED chipek olyan sűrűn "égnek ki". A kínai legolcsóbb szeméten is inkább a vezérlőpanel hal meg, nem a LED.
Egyébként ennek a fényerőnek kb semmi értelme, akkor már a dinamós lámpa sokkal használhatóbb..
Fecogame: a Breitling egy óragyártó, de rajta kívül van még jónéhány márka, akinek van önfelhúzó szerkezetes órája (Pl legismertebb a Citizen Ecodrive).

[ Szerkesztve ]

(#27) PrinczA


PrinczA
őstag

Télen kesztyűs kézzel is működik, vagy csak nyáron?

(#28) gergejly


gergejly
aktív tag

Akkor ez működés közben hőt von el a testől. És ha sokáig használom, nagyon fog fázni az ujjam.
Pedog semmit sem utálok jobban, mint amikor fáznak a kezeim! :DD

(#29) pusszycat válasza PrinczA (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Télen jobban világit mert nagyobb a hőmérséklet különbség . Ha kesztyűt egyfajta szigetelőnek vesszük akkor nem. :U

gergejly: Pedog volna rá pár alternatívám... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#30) gyulank


gyulank
addikt

:D De nagy dolog... én is kitaláltam, csak gyáram nincs hozzá... Ezen kívül én mondjuk nem feszültség generátort tennék a LED elé... Amúgy meg a termoelektromosság nem a hőből csinál feszültséget, hanem a hőkülönbségből, nyilván azért van fémből, hogy ne legyen egyforma az ujj, meg a többi rész hőmérséklete.
A 3cd pedig elég hiányos infó térszög nélkül, de nem is kell csodát várni, lényeg, hogy olyan, mint egy öngyújtó LED, csak hideg, drága, és nekem valószínűleg hidegbe nem működne. Gondolom 2 lehetőség van. Ha valakinek meleg a keze, akkor az egyenletes szoba hőmérsékletű lámpa először az ujj hőjére reagál, mert ott kisebb a hőkapacitása, majd, ha felmelegszik a markától, akkor le kell venni az ujjat, hogy ott legyen hideg.
Ha valakinek hideg a keze, akkor meg nem csinál hőkülönbséget se kesztyűbe, se anélkül.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#31) Teasüti válasza gyulank (#30) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na várj egy kicsit. Peltier elem működése polaritásfüggő, van hideg és meleg oldal. Megfordítva úgy tudom meg se nyikkan.

Ez a kis kütyü technológiai zsákutca, ha Peltier elem dolgozik benne. Nem véletlenül nem termelünk áramot ilyen módon, borzasztó gyenge hatásfoka van. Csak mutatóban készül néha pár hasonló próbálkozás. Rendre el is tűnnek hamar. Nem is erre a célra találták fel.

[ Szerkesztve ]

(#32) Khelben válasza Teasüti (#31) üzenetére


Khelben
nagyúr

megegyezik egy nagyon gyengén derengő szobai lámpa fényerejével.

Aha, most aztán tudom. :C

(#33) gyulank válasza Teasüti (#31) üzenetére


gyulank
addikt

A termoelektromossághoz nem kell peltier csak 2 különböző fém, különböző hőmérséklettel.
Termoelem van a gáztűzhelyben, a gázkazánban, egyes forrasztópákákban is.
Nem hülyeség, csak nem újdonság. Igenis lehetne csinálni a mai technikával értelmes dolgokat is, ami hasznosítja az elektromágneses, és a rezgéshullámokat, a hőkülönbséget, és egy LED, vagy gyújtó, vagy hőmérő, vagy LCD óra, számológép elmenne. És nem a próbálkozással van baj, ilyesmiknek már rég lenni kéne, meg olcsó Stirling motorokat kéne osztogatni a népnek. De ezért se adnék 25 Ft-tól többet... Nemhogy 30 Dollárt vagy mennyit. :D

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#34) gyulank válasza Khelben (#32) üzenetére


gyulank
addikt

De a nevébe benne van, hogy 3 gyertya kb.. 38lm
Viszont a gyertya minden irányba sugároz, ez meg max. 30°-ba. 0,6lm
Ha ~1400lm volt a 100W-os izzó, akkor egy 40W-os 560lm egy 25W-os 350lm.
Ha a mai LED-es lámpákból a rosszabbakat nézzük, azok is 60lm/W-osak.
Vajon milyen szobai lámpa dereng 0,6lm-el, ha 1W-os izzó is 14lm?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#35) Teasüti válasza gyulank (#33) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vezérléstechnikában ok, de nem áram előállítására.

(#36) gyulank válasza Teasüti (#35) üzenetére


gyulank
addikt

De. Már thermo chip is lehetne sok kicsi összekötve. Nagyobb lehetne az áram, a feszültség a sorba, és párhuzamos kötések, meg a kisebb ellenállás, és jobb hővezetés miatt. Az, hogy ilyet senki nem csinál, nem jelenti, hogy nem lehetne. Úgy mondod, mintha az eladó dolgok túlnyomó része értelmes lenne, és azért gyártanák.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#37) Teasüti válasza gyulank (#36) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amennyire én tudom nincs ipari felhasználása jelenleg áramgenerátorként (Peltier-elemről beszélek). Bizonyára okkal. Többek közt a szar hatásfok a jó hővezetés miatt, a nagy belső ellenállás miatt. És ha minden igaz a gyártása sem éppen filléres a drága alapanyagok miatt.

Általában ami tömeggyártásra kerül, abból profitot remélnek, így joggal feltételezem, hogy eladható terméket állítanak elő, amire piaci igény is van és ez szükségszerűen értelmes is. Nem így van? :))

[ Szerkesztve ]

(#38) gyulank válasza Teasüti (#37) üzenetére


gyulank
addikt

De én nem értem, hogy miért beszéltél a peltierről, azt meg pláne nem, hogy miért tartasz annál most is, és azt sem, hogy miért írod ezt nekem, akiben fel se merült, hogy peltierről van szó? Én nem beszéltem peltierről.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#39) gyulank válasza Teasüti (#37) üzenetére


gyulank
addikt

És nem tudom, hogy te miket látsz a boltba, meg a neten, vagy mit tartasz értelmesnek, de vak vagy valamilyen értelemben, az biztos. Attól, hogy a birkák megvesznek valamit, vagy használnak valamit, mint a Facebook is ilyen, mikor muszáj vagy már azt használni, mert máson nincs senki... mikor muszáj vagyok kék kijelzőt, vagy háttérfényes cuccot venni, mert az a divat, és olyat gyártanak, mikor szart se tudok beállítani semmin, mert nincs finomhangolás, mert lebutítanak mindent, hogy ne kelljen hozzá ész, de ezt sorolhatnám nagyon sokáig. Én tudom, hogy mire van szükségem, és miért. De még, ha az itt bemutatott termékeket nézzük, akkor is értelmetlen a legtöbb. Egy szar hangszóró nem lesz értelmes, mert valakinek tetszetősen néz ki. Vagy volt az a hordozható hangszóró, amit biciklire tettek, meg a fürdőszobába, és nagyobb volt, mint egy tégla telefon... R2D2 sörhűtő.. okosóra, vezeték nélküli töltés. Drónok. Majd sorra ütik agyon az embereket, meg követik, meg zavarják, meg piszkálják vele majd a jó népet a rossz arcúak. Aztán nagyon hiányoznak az egyre több dologra felhatalmazott robotok, hogy nem elég, hogy lassan egy órát nem lehet beállítani csak rádióvezérlésen át, már lassan semmit sem tehetünk, mindentől függünk, és azt sem tudjuk, hogy milyen halmazállapotú szobahőmérsékleten a levegő.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#40) Zsmester89 válasza twollah1976 (#19) üzenetére


Zsmester89
őstag

Én pl. úgy szeretem, de hát egyéne válogatja... ;]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#41) poero válasza Fecogame (#6) üzenetére


poero
aktív tag

A Breitling az egy márka, azok az órák amik magukat felhúzzák a viselésből eredő mozgással a kinetikus órák.

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#42) gyulank válasza poero (#41) üzenetére


gyulank
addikt

Az okos órák meg kibernetikusak?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#43) DooMbo


DooMbo
tag

Télen csak pislákolna, vagy ráfagy a kezünk ha kint használjuk, nyáron meg világít ha kell ha nem :P

(#44) elmerenges


elmerenges
csendes tag

Nem egyszerűbb egy indukciós lámpa? :D Az működik kesztyűben is.

(#45) gyulank válasza DooMbo (#43) üzenetére


gyulank
addikt

Nyáron mitől világít? Amint változik a külső hőmérséklet akár csökken, akár nő, pislákolhat.
Inkább fejlámpát kéne csinálniuk, és a homloka melegítené, a többi részét meg hűtené a levegő.
De azért 30 dollárért belerakhattak volna egy LED foglalatot, csatlakozót csere céljából.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#46) gyulank válasza elmerenges (#44) üzenetére


gyulank
addikt

Az hangos, és erő kell hozzá.
Egyébként valami rugalmas tasakba vízzel töltve lehet jobb kerti lámpákat lehetne így csinálni,
mint napelemmel, és akkuval. Pláne, ha akku is lenne benne, hogy nappal ne világítson.
Világosban nem világít, akkut tölt, sötétben akkuról világít, és akkut tölt.
Ha az akku lemerült, nem tölti az akkut, hanem világít.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#47) $p@rr0w válasza Gabor 13 (#17) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Komolyan elindulsz egy darab lámpával/késsel/bakanccsal/polóval/térképpel stb.?
Ezt nem értettem akkor sem amikor belefutottunk egy szembe jövő túrázó csapatba akik 4-en keresték az egyszem térképüket (ami nálunk volt, mert belefutottunk pár km-el korábban) ami 200g súllyal bírva, nehezen indokolhatta az egyes darabszámot főleg hogy 4 fős társaságról volt szó...

(#21) ZooLLeR: Azt visszavonták mert többen halálra fagytak amikor tucatnyi darabot aggattak magukra hogy még egy utólsó posztot írhassanak facebookra.

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#48) gyulank válasza gergejly (#28) üzenetére


gyulank
addikt

Nem von el hőt. Max. úgy, mint akármi más. Nyilván hidegben fémdarab jobban hűt, mint egy szigetelő,
de nem az által von el hőt, hogy világít, hanem azért világít, mert hőt von el(kap).

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.