Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rossi


Rossi
addikt

Fentem rá a fogam, mert leváltom az 5-öst, de ennyiért kicsit túlzás nekem, akkor már inkább egy rozsdamentes 8-as 280.000 Ft körül.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#2) Zozzy94


Zozzy94
tag

Elgondolkodtam volna rajta, de ennyiért nyilván skippelni fogom valószínűleg.

Jobban érdekel majd a 14-14Max és a 2 Pro :))

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#3) Luser2000


Luser2000
addikt

Ez baromi ronda.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#4) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Jó lesz még nekem az az SE egy jó ideig úgy értem :D

All→M8

(#5) Wesiz


Wesiz
tag

számomra mindig is érthetetlen volt az apple watch sikere: ronda és drága.
mivel ez a watch pro rondább és drágább mint az előző generációk így vélhetően még nagyobb siker lesz mint az eddigiek.

(#6) weberzolee válasza Wesiz (#5) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Számomra meg az érthetetlen hogy egyes emberek egy termék sikerességét a saját preferenciájuk alapján próbálják megérteni.

Az hogy mi ronda erősen szubjektív, gondolom akkor neked csak a kerek forma a szép. Pedig majdnem minden gyártó gyárt mindkét formából és azok is sikeresek...

Az hogy mi drága csupán viszonyítás kérdése.
Apple Watch SE: 110.000 / Samsung Galaxy Watch 5: 130.000
Apple Watch 7: 160.000 / Samsung Galaxy Watch 5 Pro: 205.000

Nyilván egy 2021-es és 2022-es termék összehasonlítása nem túl korrekt, de jelenleg nincs új Apple Watch. A Garmin órákat nem is hozom fel, mert az egy másik árkategória, kifejezetten sportolásra.

Az Amazfit termékek meg tök jó órák és aktivitás követők (ha rendesen működnek), de ebben kb. kimerült a tudásuk. Nyilván ezért kerül fele / harmad annyiba. Nekem is volt Bip, 4 évig használtam, de egy idő után rohadt idegesítő volt hogy bizonyos üzenetek képesek voltak másnap ismét megjönni. Elég frusztráló amikor este tévénézés közben csipog az óra hogy fizettem a Lidl -ben...

Huawei -t vesz még valaki?

[ Szerkesztve ]

(#7) bedibazsa válasza Wesiz (#5) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Szerintem jól néz ki és az SE-t jó áron vettem.

(#8) Shyciii válasza weberzolee (#6) üzenetére


Shyciii
veterán

Akkor fordítsuk meg, és mondjuk azt, hogy ismeretségi körömben mindenki szerint bűn ronda, kb. az aliexpress-es filléres cuccok szintje kinézetben. Ezen kár vitatkozni. Ez a kinézet sehol, semmilyen szavazáson semmilyen design díjat nem nyert el, ami nem pénzért vett...Nem véletlenül.

"Elég frusztráló amikor este tévénézés közben csipog az óra hogy fizettem a Lidl -ben..."

Az előbb kifogásoltad a saját preferencia alapján való ítélkezést, erre tessék, most te hozod elő. Mást meg az idegesít, hogy a telefonja mellett már az órája is minden sz.rért csipog. És akkor fel sem hozom, hogy ezen az egér kijelzőn 1 mondatot is szar elolvasni, hát még ha komplett üzeneteket, írásokat, információs értesítőket (pl icinga) kellene elolvasni. Mindig jót röhögök, mikor látom az utcán az ilyen embereket hunyorogni, hogy elolvassák az órán levő mikróbákat.. A másik fele el sem olvassa, csak kinyomja. Kb ennyire van értelme. Vagizni viszont biztos nagyon jó. Már csak KITT-et kellene hívni vele valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#9) joey04 válasza Luser2000 (#3) üzenetére


joey04
titán

a renderkép? :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Cilindrik válasza Shyciii (#8) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Írásod alapján megkérdezném hogy te vagy az ismeretségi körödben bárki használta e már huzamosabb ideig azt a terméket amit itt fikázol?
Nekem van használom, szeretem de probálom kritikusan szemlélni.

Pl. az akuidő valóban fel van áldozva a funkcionalitás oltárán de lehet választani félokos huawei órákat is jóval kevesebb "okos" tudással.
Igen teljesen igaz hogy nem a legszebb óra a piacon én is idegenkedtem az elején, de a négyzetes forma funkcionális előnyei, a vezérlőgombok kb minden ilyen ellenzérzést elhesegetett. Volt samsung órám még lünettával ami baromi jó volt mint kezelőszerv csak az órán alíg lehetett látni valamit a kör alakja miatt pedig kb akkora volt mint a mostani órám.
Igen pici, egérkijelző, de nem is azért van hogy ezen olvass el több oldalas mail-eket.
Viszont szinte minden fontosabb és kevésbé fontosabb app-nak van órás változata-kapcsolata, nem azzal szúrják ki a szemed hogy van kismillió számlap, minden app "interaktív" mindenre tudsz válaszolni/visszajelezni és még sorolhatnám a jóságokat amit OKOSÓRAKÉNT tud. A fizetés egyszerűségét és mókolásmentességét már meg sem említem.

Majd egyszer valaki biztos fog készíteni egy szép órát ami ötvözi a huawei-ek szépségét garminok üzemidejével, apple-ők tudásával de ez még odébb van.

[ Szerkesztve ]

(#11) Shyciii válasza Cilindrik (#10) üzenetére


Shyciii
veterán

Tehát azt mondod, hogy a design-t csak használat útján lehet megítélni? Nagyon vicces vagy. Innentől kezdve a kommentedet komolytalannak minősítem.

Amúgy jelzem, hogy a több oldalas emailek, és a 4 szavas értesítések között még baromi sok variáció van, ami szintén alkalmatlan az órán való bögyörőzésre.
Azért okosóra, főleg apple watch, hogy a fizetési értesítéseket lássam rajta, az a vicc kategória. Egyrészt teljesen felesleges, mert mobilon hallásból tudom, hogy fizetési értesítő jött, mivel egyedi csengőhang van hozzá. Max csak akkor nézem meg mi az, ha előtte pár másodperccel nem vásároltam. Az ismerőseim meg nem 3-4 szavas üzeneteket küldenek nekem, hanem teljes mondatokban beszélnek hozzám, tehát okosóra kiesett, Főnökön rövid munkaismertetőt, helyzetjelentést szintén nem pár szóban böfögi a neten keresztül, ergo megint használhatatlan. A szerverek hibajelentései, rövid logjai telegrammon keresztül szintén használhatatlan okosórán, ergó újfent useless okosórán való üzenetek nézegetése. Elhiszem, hogy neked a kommunikáció kimerül pár szóban, ha egy 3-4 napos időjárást hosszasan bogarászol a mini órádon és ez téged hatalmas élvezettel tölt el, de az órád felemelése pont annyi idő, mint nekem a mobil kiemelése a zsebemből, és még fel sem kell oldani, mert megoldja magától, és már fizethetek, már látok mindent amire szükségem van.
A kismillió számlapot meg hagyjuk már. A kismillió akkora ordas hazugság (főleg ha nem a csicsamicsát nézzük), hogy csoda hogy nem érzed magad kínosan.
A fizetés egyszerűsége szintán adott szinte bármilyen mobillal, a mókolásmentességet meg eleve nem értem. Miért kellene mókolni egy mobilt a fizetéshez? Használtál már életedben mobilt?

[ Szerkesztve ]

(#12) Cilindrik válasza Shyciii (#11) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

ajaj. látom nem tudsz elszakadni attól hogy ha a te munkádhoz/életedhez használhatatlan egy termék akkor az úgy általában véve szar. De a leírt igényeid alapján te az egész okosóra kategóriát felesleges bohóckodásnak tartod. Valahogy mégis sok millió ember boldogan használ ilyen órákat márka függetlenül, ők biztos mind megvezetett és vagy tudatlan emberek.

Csak az zavar egyedül hogy ezek alapján minősíted a terméket és a felhasználóit is (jelen esetben engem), nem is próbálok semmit sem írni az órával kapcsolatban mert felesleges, béke velem mindenki azt használ amit akar.

Csak pár dolog amiben tuti félreértettél: Órás fizetésnél én nem az értesítésre gondoltam, hanem hogy egyáltalán lehet fizetni az órával. A mókolásnál pedig hogy sokáig csak az Apple óráival lehettett fizetni NFC-vel, mindenféle VPN meg szoftveres okosság nélkül, a telefont szóba sem hoztam azzal természetesen már régóta működi az NFC-s fizetés.

Béke veled

(#13) Shyciii válasza Cilindrik (#12) üzenetére


Shyciii
veterán

Nagy a baj a fejedben úgy látom.

Valahogy mégis sok millió ember boldogan használ ilyen órákat márka függetlenül, ők biztos mind megvezetett és vagy tudatlan emberek.

Az megvan, hogy ezek az emberek nem attól használják boldogan, mert üzeneteket olvasgathatnak rajta, hanem mert fitness funkciókat használnak, esetleg alvás figyelést? Vagy vérnyomás, pulzus, ekg-t stb? Hah? És akkor még nem említettem, hogy több millión presztízsből veszik. Igen, bármennyire is fájdalmas neked, nagyon sokan vannak ezzel. Mert ugye nagyon pedálózol, hogy én hova vagyok leragadva, de közben a szemellenző rajtad van, és azt hiszed, hogy a több millió ember azért vette meg, mert az üzeneteit végre az óráján olvashatja. Erre várt már legalább 10 éve.

Figy. Ha te az okosóra tulajdonságainál olyan funkciókat említesz meg szuper dolgoknak, amiket a mobilok csiliárd éve tudnak, akkor jogosan merül fel az a hasonlat, hogy egy mobil mellé, minek olyan okosóra, ami ezeket tudja (és itt most nem a fitness funkciókra gondolok, mert az más, az jogos). Mert hogy valaki azért vesz ilyen okosórát, hogy azzal tud fizetni, meg értesítéseket olvasgatni, az bocs, de nettó hülyeség.
Mint mondtam elhiszem, hogy neked hatalmas vagizás, hogy csuklódat forgatva órával fizetsz, vagy hogy 3-4 szavas üzeneteket el tudsz olvasni, csak tudod sok ember van aki nem 3-4 szavakban beszélget, üzenget (érdekes módon buszon sem órákon látom a chateléseket), ergo továbbra is oda lyukadunk ki, hogy ez a képernyőfelület rendes üzenetek kezelésére alkalmatlan, vagy kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#14) weberzolee válasza Shyciii (#8) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Eddig azt hittem hogy neked megy az értő olvasás...de nem. Viszont jó kedvem van, elmagyarázom neked :)

Előzmény: "számomra mindig is érthetetlen volt az apple watch sikere: ronda és drága."

Reakció: "Számomra meg az érthetetlen hogy egyes emberek egy termék sikerességét a saját preferenciájuk alapján próbálják megérteni."

Erre jöttél te: "Az előbb kifogásoltad a saját preferencia alapján való ítélkezést, erre tessék, most te hozod elő."

és remekül félreértelmezel és kiragadsz dolgokat, más dolgokon meg átsiklasz. Például ezen:

"Az Amazfit termékek meg tök jó órák és aktivitás követők (ha rendesen működnek), de ebben kb. kimerült a tudásuk. ... Nekem is volt Bip, 4 évig használtam, de egy idő után rohadt idegesítő volt"

Ez a mondat valahogy nem fér össze az ítélkezéssel...Volt egy állandó tapasztalatom ami miatt lecseréltem. Szóval ezzel most lukra futottál :)

A non plusz ultra meg ez: "Mást meg az idegesít, hogy a telefonja mellett már az órája is minden sz.rért csipog."

Egyrészt nem értem hogy akit idegesít az minek venne okosórát (mintha kabriót vennél mikor idegesít a menetszél zaja...) másrészt a rosszkor / duplán csipog vs mindig csipog szembeállítás sem jön át. Ha gondolod kifejtheted, mert érdekel a véleményed.

A záró mondataidból meg egyértelműen kiderül hogy az okosóra használatától maximálisan elhatárolódsz, megkérdőjelezed a puszta létezésüket, sőt mi több kiröhögöd / elítéled azt aki megelégedve használja :(. Hidd el, van élet a beszűkült IT-s világodon kívül is és rengeteg dologra jó az okos telefon (igen, még egy iPhone is) és az okosóra is ;).

(#15) weberzolee válasza Shyciii (#13) üzenetére


weberzolee
aktív tag

"Az megvan, hogy ezek az emberek nem attól használják boldogan, mert üzeneteket olvasgathatnak rajta, hanem mert fitness funkciókat használnak, esetleg alvás figyelést?"

Azta...ez valami közvélemény kutatás eredménye? Akkor én boldogtalan voltam 4 éven keresztül a Bip -el? Mert se az alvásfigyelés (többek között az is szar volt benne), se a fitnesz funkció nem érdekelt. Ellenben elolvastam az üzeneteket. Fura, de így méginkább különlegesnek érzem magam mert teljes mértékben külömbözöm az általad ismert, vagy ismerni vélt emberektől :DD

"Mert hogy valaki azért vesz ilyen okosórát, hogy azzal tud fizetni, meg értesítéseket olvasgatni, az bocs, de nettó hülyeség."

Hát ez méginkább különlegessé tesz, nekem ugyanis deal breaker volt a fizetés, és kb egyedül vagyok ezzel a világon :DD

"Ha te az okosóra tulajdonságainál olyan funkciókat említesz meg szuper dolgoknak, amiket a mobilok csiliárd éve tudnak, akkor jogosan merül fel az a hasonlat, hogy egy mobil mellé, minek olyan okosóra, ami ezeket tudja (és itt most nem a fitness funkciókra gondolok, mert az más, az jogos)."

Tovább viszem, egy PC mellé minek notebook? Egy notebook mellé minek tablet? Egy telefon mellé minek tablet? Elárulom, mindegyik célhardver. Sok a közös funkció, de van amire jobb az egyik mint a másik. Bár számodra felfoghatatlan, de vannak emberek akik szeretnek célhardvert használni akár minden célra is és nem egy eszközt szeretnének amivel mindent meg lehet oldani, de kompromisszummal. Hogy mitől jobb egy okosóra bizonyos funkciókra mint az okos telefon? Mert mindig kéznél van. Ez amúgy szóviccnek is kiváló :K . Vannak emberek akiknek bőven elég ha látják az üzenetet, nem akarnak reagálni is. Telefonon minek az AOD? Elég egy értesítési LED is nem? Ja nem...fogadjunk hogy ez az egyik funkció, amit egy iPhone -ból hiányolsz

[ Szerkesztve ]

(#16) Shyciii válasza weberzolee (#14) üzenetére


Shyciii
veterán

Érdekes a magyarázatod, főleg hogy nem érted miről beszélsz. Lássuk:

Reakció: "Számomra meg az érthetetlen hogy egyes emberek egy termék sikerességét a saját preferenciájuk alapján próbálják megérteni."

Itt ugye arról volt szó, hogy ronda és drága. Ezzel te elkezdtél vitatkozni, holott egyértelmű tény a díjak alapján is, hogy mindenhol elhasalt az apple watch a design díjakon. Ennyi kész, itt nincs saját preferencia, itt világszintű szakmai szavazások, díjak vannak, ahol nincs Apple Watch, max a kis saját maguk által pénzelt szavazásos eredmények. Ennyi. Ezt te magyarázhatod, akárhogy, akármeddig, attól tény marad hogy ronda. És ezen nem változtat az, hogy mennyien használják, mert bár te más szemére veted a személyes preferenciát, de te FOLYAMATOSAN azzal dobálózól, hogy hányan használják, de közben fingod nincs, hogy ki mire használja, miért vette meg. És nyugodt lehetsz, hogy nem azért vették meg, mert szép, hanem mert olyan funkciókkal bír, és presztízs értékkel, amire ő "építhet". Ennyi. Ebben semmi félremagyarázás nincsen, csak te szeretnéd ezt belemagyarázni, mert saját szavaidba buktál, de igen nagyot.

Ez a mondat valahogy nem fér össze az ítélkezéssel...Volt egy állandó tapasztalatom ami miatt lecseréltem. Szóval ezzel most lukra futottál :)

Itt az Amazfitet emlegetted. Én egy szót nem szóltam az amazfitről, sem samsung watchról, úgyhogy nem tudom milyen lukra futottam, de ha te már olvasási problémákkal vagdalkozol irányomban, akkor szerintem nézzél magadba, mert itt nem én futottam lukra, hanem Te, de iszonyatosan :D

Egyrészt nem értem hogy akit idegesít az minek venne okosórát (mintha kabriót vennél mikor idegesít a menetszél zaja...) másrészt a rosszkor / duplán csipog vs mindig csipog szembeállítás sem jön át. Ha gondolod kifejtheted, mert érdekel a véleményed.

Te figyu. Hány éves vagy?? Végeztél egyetemet egyáltalán? Volt olyan tantárgyad, hogy szociológia? Most csak egy tantárgyat említek, de lehetne még sokat, amivel lehet bolygatni az emberi viselkedést, és kultúrát. Te komolyan abban a tudatban élsz, hogy az emberek csak azt veszik meg, ami semmilyen módon nem idegesíti őket, mert minden tökéletes vele?
Asszem ez volt az a bekezdés, ahol tisztán látható, hogy egy kb 11 éves gyerekkel, vagy azo na szinten ragadt emberrel beszélek, úgyhogy bye bye, mert a szintedre már egyszerűen képtelen vagyok lesüllyedni...

(#17) weberzolee válasza Shyciii (#16) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Azta...most kezd érdekes lenni ez a beszélgetés :DD . Ezt a mondatodat magyarázd meg kérlek, hogy mire írtad, és utalsz-e benne egy gyártó termékére, mert én bizony nem általánosságban írtam a szerinted ítélkezést :C

"Az előbb kifogásoltad a saját preferencia alapján való ítélkezést, erre tessék, most te hozod elő."

Egyenlőre ennyi, kár egyszerre sokmindenről értekeznünk :R .

Mellesleg attól hogy IT szakon tanultál szociológiát, egy percig se gondold hogy érted az embereket. Én például kifejezetten ember vagyok mégis általad lehetetlennek vélt dolgokat preferálok. És a környezetemben nem mondanám magamat kisebbségnek sem. Szóval nem, nem érted az embereket, csak próbálod a saját elképzelésed alapján beskatulyázni.

Ha megvan a fentire a válasz akkor kitérek még erre: "Te komolyan abban a tudatban élsz, hogy az emberek csak azt veszik meg, ami semmilyen módon nem idegesíti őket, mert minden tökéletes vele?"

Persze csak akkor, ha képes vagy személyeskedés nélkül társalogni, mert ez a fellengzős duma és a 11-éves szintre degradálás eléggé sértő, csak mondom :R (degradálás. komolyan, honnan tudna egy ilyen idegen szót egy 11 éves?)

Amúgy meg tedd OFF -ba a HSZ -eidet, mert mindjárt jön egy modi és be kell fejezni az eszmecserénket...

(#18) joey04


joey04
titán

ne etessétek már. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) weberzolee válasza joey04 (#18) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Félek megfutamodott...Biztos azért mert burkoltan letrolloztad :))

De hogy ON is legyek, ha tényleg ilyen lesz, SZÁMOMRA is ronda lesz. De simán lesz olyan akinek tetszeni fog. Fiat Multipla megvan? Azt is vették, és komolyan, volt akinek tetszett :)

Bár Shyciii erre azt mondaná hogy mindenki, értsd MINDENKI a funkció miatt vette és nem a kinézetéért. Nyilván a tervező volt az egyetlen akinek tetszett. Mindenki más a cégnél meg csak simán belement hogy RONDA, de gyártsunk ilyet mert...miért is? Miért akar valaki olyan terméket árulni ami 10/10 ember szerint ronda, mikor lehetne ugyanaz a tartalom SZÉPEN is csomagolva? A RONDA / DIZÁJNDÍJAS szakmai világban is csak egy szubjektív vélemény, mint az életben úgy általában. Nem mellesleg attól hogy valaki második egy futóversenyen még nem jelenti azt hogy nem tud futni, csak volt nála gyorsabb. Remélem érted a párhuzamot Shyciii :)

@Shyciii
Bakker, most esik le hogy te konkrétan összemosol itt HSZ -eket. Nekem ezt írtad:

"És ezen nem változtat az, hogy mennyien használják, mert bár te más szemére veted a személyes preferenciát, de te FOLYAMATOSAN azzal dobálózól, hogy hányan használják, de közben fingod nincs, hogy ki mire használja, miért vette meg."

Hát komolyan, vakuljak meg ha egy szóval is írtam arról hogy hányan használják :)

[ Szerkesztve ]

(#20) hegedus001


hegedus001
aktív tag

Szerintem összesen 3 óra bőven elég egy embernek.

Egy klasszik ha meg kell jelenni. Egy AW ha kell egy okosóra és egy Garmin ha sportolsz. Szerintem ezek még mind külön “cél” eszközök. Az órák svájci bicskája még nem jött el sajnos. :(

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#21) hegedus001 válasza Rossi (#1) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Jó cucc lett végül és “csak” 800 USD. Én egy SE re lehet, hogy benevezek. AW-om még sosem volt, ideje lenne már kipróbálni :DD

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#22) Rossi válasza hegedus001 (#21) üzenetére


Rossi
addikt

Anyázva, de rendeltem egy 8-ast...

#20 Sportolásra miért nem jó az AW?

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#23) hegedus001 válasza Rossi (#22) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Beteg ára egy AW 8ért.

Btw, szerintem nem bírja eléggé akksival. Okosórának kiválóak, de sportra. Csak a Garmin. Az Ultra is nevetséges, nem látom értelmét, olyan napelemes Garmint kapsz ennyiért, ami minőségben messze jobb lesz, és üzemidőben is 2 hét, de egy ultra akármit simán letolsz benne. Én nem vagyok nagy sportoló, de 10-16 órás túrákra azért elmegyek párszor egy évben. Az AW rendes monitortinggal nem bírná ki, a Garmin nevetve kibírja... GPS+HR+Mozgás követés etc....

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#24) Rossi válasza hegedus001 (#23) üzenetére


Rossi
addikt

Igen, jogosak az érveid, én hobbisportra gondoltam (értsd átlagember edzései, futás, kerékpározás, rövidebb túrázás), de valóban nagyon korlátozott az akkuidő. :R

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.