Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) alamuszi válasza dabadab (#49) üzenetére


alamuszi
senior tag

"De azért gondolj már bele, hogy mit írsz le.
6570-es Proci
320 Gb Vinyó
2 Gb ram

3 ÉV GARANCIA. Ami nem csak adott boltokban érvényes.

Bruttó 130 000 -ezerért.

Nekem most 1015-öm van, de nem várom el, hogy annyit bírjon, mint egy T61, mert nem fog, de egy olyan gép aminek nem ismerem pontosan az előéletét nem kell.
Lehet fikázni hogy ropog, megy mocorog, meg ilyenek, de azért belegondoltál, hogy ennek a gépnek a Celeronos változata 100 000 Ft alatt van, és ami fontos ÚJ."

Te látsz itt másik típust, mert én nem. :)

Én szeretem, ha valami az én kezemben új. Egyszerűen szívtam már annyit ebben az országban, hogy megtanultam, hogy jobb félni, mint megijedni.
Azt is leírtam, hogy nem zavar a renew program, saját magam részéről ellene vagyok, De hogy más magának mit vesz, azaz Ő dolga.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#52) cucka válasza dabadab (#43) üzenetére


cucka
addikt

Annak idején a 6400-as sorozat nagyon korrektül volt összerakva, az utódja szintén elég patent volt. Persze azok sem voltak annyira masszívak, mint a Latitude-ok, de mégsem találkozhattál lötyögős-recsegős műanyagokkal meg behorpadós billentyűzettel. Ezek a hibák nem a konzumer kategória és az olcsóbb ár következményei, hanem egyszerűen csak azt jelentik, hogy a gép burkolata rossz minőségű, kispórolták belőle az anyagot, stb. Régen azért lehetett tudni, hogy a Dell nem megy le annyira kutyába, mint a többi gyártó és még az olcsó gépeik is vállalható minőségűek, úgy látszik, most már ez nincs így.

A másik érdekesség, hogy a cikkben szereplő gép magyarországi ára erősen közelítene a 400 ezer forinthoz, ennyi pénzért mert abszolút elfogadhatatlan, ha a 99 ezres teszkós laptopok minőségi hibáit produkálja. Akkor is, ha konzumer kategóriás. A Sony gépek többsége is konzumer kategóriás, mégsem lötyögnek/recsegnek, mint ahogy a mac-ek sem.

[ Szerkesztve ]

(#53) alamuszi válasza rekid (#50) üzenetére


alamuszi
senior tag

+1

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#54) Napfénysüti válasza alamuszi (#46) üzenetére

Ezért vettem TP T400-at. :) Az még legalább igazi üzleti minőségi gép. Masszív is eléggé, nem nyikorog, recseg-ropog. Előtte mondjuk FS Amilom volt ahhoz képest olyan mintha egy Trabanthoz hasonlítanék egy Mercedest. :DD De a Lenovo is nyitott a konzumerek felé mert csak üzletiből nem lehet megélni: lásd TP SL, Ideapad, G5.. szériák.
Dellből talán még a Latitude ami maradt minőségi de ahogy hallom a lengyel példányok ott se az igaziak... :(
Viszont nekem ez a Studio így olvasatra csalódás, én azt hittem ez is egy csúcsminőségű gép.

Més que un club!

(#55) alamuszi válasza cucka (#52) üzenetére


alamuszi
senior tag

Bocsi azért kicsit elkalandoztál!
A Sony mikor árult 100 000 Ft ért gépet? :D Ha már a konzumer vonalnál tartunk, A Sony gépek nem nagyon vannak 240 - 260 Ft alatt, azért ne ezekhez viszonyítsd az Inspironokat, vagy a Vostro 1015-öt.
Vagy a Mac mikor került 500 $-ba annyi pénzért szép is lenne, ha nyikorogna.
A Dell meg nem azért 400k, mert annyi pénzbe kerül, hanem mert itthon annyiért adják, de ez közel sem a dell hibája.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#56) dabadab válasza cucka (#52) üzenetére


dabadab
titán

Azert ne felejtsd el, hogy 17"-es geprol van szo, ott meg mar baromi nagy erokarok vannak, az a felepites, amivel egy 10"-es netbook meg atomstabil, ilyen meretben mar szethullos lesz. Eros a gyanum, hogy ilyen meretben a Sony meg a tobbi sem jobb.

DRM is theft

(#57) cucka válasza alamuszi (#55) üzenetére


cucka
addikt

Ez nem Inspiron, hanem Studio, tehát elvileg magasabbra van pozicionálva a piacon.
A másik, hogy erre a gépre itthon kicsivel 400k alatti ár jönne ki, tehát értelemszerűen olyan gépekkel hasonlítom, amelyeket itthon 400k környékén meg lehet vásárolni. Minden gép olcsóbb amerikában, nem csak ez, tehát értelmetlen azzal jönni, hogy ez amerikában feleannyiba kerül. A Sony, amivel hasonlítom, az is szintén feleannyiba kerül odaát.

(#56) dabadab
Ebben igazad lehet, inkább 15.4-es gépekkel van tapasztalatom. Ettől függetlenül nem hinném, hogy a Sony 17-es gépein horpadna a billentyűzet vagy lötyögne az akksi. (A recsegés valószínűleg ott is megvan, amennyiben az egyik sarkánál fogva emeled a gépet.)

(#58) alamuszi válasza cucka (#57) üzenetére


alamuszi
senior tag

Azért megmutatod, hogy melyik az a Sony vagy Mac amiben i7, van és 400k mert kíváncsi lennék, rá, hogy melyik az amihez viszonyítottad, és csak 400 k?

Ati 4650
500 GB / 7200?

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#59) cucka válasza alamuszi (#58) üzenetére


cucka
addikt

Egyikben sincs tudtommal i7. Igazából engem ezek a dolgok nagyon nem érdekelnek, egy notebook minősége nem attól függ, hogy hány gigahertz meg gigabájt van benne. Ennyi pénzért bizony elvárja az ember, hogy minőségi legyen a termék, még akkor is, ha drága és fölösleges i7-es proci van benne.
(Amúgy meg biztos vagyok benne, hogy a tisztességes minőségű burkolat sokkal olcsóbb, mint ami ennek az i7-es procinak a felára. A jó portkiosztás sem az a kifejezett árnövelő tényező, mint ahogy az sem, ha esetleg nem nyomorítanák össze a gombokat egy 17-es gép billentyűzetén)

[ Szerkesztve ]

(#60) alamuszi válasza cucka (#59) üzenetére


alamuszi
senior tag

OK. De akkor sem válaszoltál, konkrétan, megmondom neked miért, csak egyszerűen azért, mert ha ez itthon Sony vagy Mac lenne, akkor 600 - 700 k lenne ennyire egyszerű, alapvetően ennyi. Akkor úgy írom, hogy 700 k ért el is várható, hogy ne nyikorogjon sem egy Sony, sem egy Mac. ;)

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#61) spyduck válasza cucka (#59) üzenetére


spyduck
nagyúr

Egyáltalán mihez kell ez az i7-es proci?

(#62) rizso


rizso
addikt

Kösz a tesztet!
Nem rossz gép, nem is olyan nagy durr - egy a sok közül :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#63) cucka válasza alamuszi (#60) üzenetére


cucka
addikt

Tudom, hogy i7-el drágább lenne a Sony vagy a mac, írtam is, hogy ennyiért egyikből sem kapsz i7-el szereltet.

Amit valószínűleg nem értesz, hogy én más irányból közelítem meg a kérdést. A laptop egy eszköz, aminél nem a bencsmárkok meg a cimkék és márkanevek a lényegesek, hanem hogy mennyire felel meg annak, amire használni szeretnéd. Teljesen érdektelen, hogy i7 van-e benne vagy sima core2. Az átlagos feladatok 99%-ára a sima core2 proci elég lenne, a maradék 1%-ban meg hoz 30% gyorsulást az i7. Innentől fogva az i7 nem tök jó fícsör ebben a gépben, hanem fölösleges árnövelő tényező. Tudom, hogy az i7 miatt ilyen drága ez a gép, de már írtam, hogy engem a hardver önmagában szerintem nem érdekes.
Egy notebook-nál az egyetlen érdekes kérdés a használati érték. Ezt nem lehet bencsmárkolni, nincsenek rá mutatók, mert szubjektív. Ettől függetlenül állítom, hogy az i7-es proci szinte semmit nem tesz hozzá ennek a gépnek a használati értékhez, cserébe egy jobb minőségű ház vagy egy normális portkiosztás nagyon is sokat. Tehát megint ott vagyunk, hogy van egy gép, ami drága, tele van zsúfolva értelmetlenül drága alkatrészekkel, cserébe a minősége méltatlan az árcédulájához.

[ Szerkesztve ]

(#64) alamuszi válasza cucka (#63) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ebben teljesen egyet is értek veled, de akkor:

[link]

De akkor miért nem ezt nézed. A Kettő nagyon hasonló. Csak eggyel régebbi kiadásban. Még ha inspiron is. Meg gyengébb is ez mindjárt más.

Persze fentebb meg is jegyeztem, hogy én is a Corporate Business vonalért vagyok oda, de ettől függetlenül, nem hinném, hogy a Dell lenne ezért a hibás.
Ennyi pénzért én is egy ÚJ HP Elitebook 8530P-t vennék, de azzal nem értek egyet, hogy rossz minőségű lenne valami azért, mert itt nálunk idióták a kereskedők, meg az állam. Erről csak a Mi vagy inkább azok tehetnek, akik benne vannak az üzletbe, de ettől függetlenül nem kell bántani a Dell-t. Igen consumer, igen nem jobb a minősége, mint amivel jobb lehetne, de elmondod, miért lenne jobb, ha így es picivel fentebb van minőségben, mint az ugyanennyibe kerülő I7-es gépek?

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#65) cucka válasza alamuszi (#64) üzenetére


cucka
addikt

De akkor miért nem ezt nézed. A Kettő nagyon hasonló. Csak eggyel régebbi kiadásban. Még ha inspiron is. Meg gyengébb is ez mindjárt más.
Erről a cikkről, illetve a cikkben bemutatott gépről beszélgettünk. Tudom, hogy i7 nélkül, Inspiron névvel és kifutó sorozatban olcsóbb.

azzal nem értek egyet, hogy rossz minőségű lenne valami azért, mert itt nálunk idióták a kereskedők, meg az állam.
Attól rossz minőségű, hogy recseg a műanyag meg horpad a billentyűzet. Amúgy is, magyarországi árakban gondolkozok, 400-ért pedig nagyon jó gépeket lehet kapni. Hogy jön ide az, hogy Amerikában minden olcsóbb?

Igen consumer, igen nem jobb a minősége, mint amivel jobb lehetne, de elmondod, miért lenne jobb, ha így es picivel fentebb van minőségben, mint az ugyanennyibe kerülő I7-es gépek?
Nem tudom, számomra például szimpatikusak azok a cégek, amelyekről feltételezem, hogy elsősorban a minőséget tartják szem előtt. A hideg kiráz az ilyen "ne törjük magunkat, jó lesz ez is a parasztoknak" attitűdtől. A Dell tudna ennél sokkal jobb gépet is gyártani, nem sokkal több pénzért. A régi Dell-ek közül az olcsóbb gépek sem voltak nagyon gagyik, a drága gépeik meg egyenesen remekek voltak. Ezt kérem számon rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#66) alamuszi válasza cucka (#65) üzenetére


alamuszi
senior tag

Erra annyit tudok mondani neked, hogy ez a piac. Igen Amerikában minden olcsóbb, de itt meg még nincs is, az meg hogy Minek az I7, na én meg ezzel nem tudok mit kezdeni, mert.
Az a baromi szomorú, hogy azokról a gépekről, amik nálunk kaphatóak, már kinn nem is nagyon beszélnek, vagy, ha igen, akkor csak kényszerből veszik. Szóval szerintem, meg itt nem a dell a Ludas.

Számon kérni lehet, csak nincs értelem, mert ettől nem lesz jobb. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#67) spyduck válasza alamuszi (#66) üzenetére


spyduck
nagyúr

Azon bánkódsz, h hova születtél? :(
Elárulom neked, h az emberiség fele éhezik. Rengeteg olyan ország van ahol nem, h notebook még beton út is alig van és ha kilépsz az utcára azon kell félned, h lelőnek-e vagy sem. Nem ragoznám tovább.....

(#68) alamuszi válasza spyduck (#67) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ezt pontosan tudom, de lehetne másképp is, tudom ott a lehetne. Ez van, ezt kell szeretni. :)

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#69) Speeedfire válasza alamuszi (#48) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ami nem csak adott boltokban érvényes.

pont a dell-nél van ilyen gond, ugyanis nem mindegyik kisker úgy veszi meg h hivatalos szervizzel van kapcsolatban, míg hiába asis/renew bármelyik magyar vagy akár külföldi szervizbe beviheted :K
sőt a hp-nál nem is sz@rakodnak egyből cserélik ha valami baj van

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#70) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szomorúan olvasom az újabb consumer Dell gépekről a negatív véleményeket. Nekem egy Inspiron 1520-asom van, ami baromi jól össze van rakva. Elmúlt két éves, de feszes a zsanérja, és nem ropog.

Egyet kell, hogy értsek azokkal, akik azt mondják, hogy egy notit elsősorban nem a teljesítménye alapján kell megítélni, hanem a minősége és a support alapján.

(#71) alamuszi válasza Speeedfire (#69) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ez nem egészen így van! Az újonnan eladott dell gépekhez már jótállási jegy sem jár, mivel azt a Service Tag alapján azonosítják.
Mi köze a szerviznek a kiskerhez? :D
A kettő sehogy nem függ össze.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#72) alamuszi válasza ^Clown (#70) üzenetére


alamuszi
senior tag

OK ez egy fontos szempont, csak mikor ideér ez a széria Magyarországra, és nem 400k lesz, hanem 230 ezer akkor jobb lesz a minősége :D.
Szerintem nem. :)

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#73) ^Clown válasza alamuszi (#72) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem sem. Persze az igaz, hogy az ár nagyon sok mindent behatárol, de aki hosszú távra tervez egy laptopot, vagy nem akar sokat bukni rajta, az értékállóbb üzletit vesz, szvsz.

(#74) alamuszi válasza ^Clown (#73) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ez pontosan így van. Ennyi pénzért lehetne venni azt is. Vagy vesz 130 000 ezerért egy közepes processzorteljesítményű, integrált VGA-s belépű szintű kis vállalkozásoknak szánt notit mint a Vostro 1015 (mondjuk sokkal üzletibb, mint az Inspiron, de meg sem közelíti a Vostro 1510, vagy HP 6545B Small Business vonalat), és elvegetál vele, ha meg nem kell, vagy "kinövi", akkor eladja 50 - 60 ezerért, még 1 év garanciával, mert eladásnál az a legfontosabb, mégha fentebb valaki írta is, hogy nem komoly fegyvertény, dehogynem, eladásnál a garancia nagyon jól mutat.
És még mindig kevesebbet bukott rajta, mint egy Studion, vagy XPS-en, vagy studio xps-en, az Acer, FS, vonalakat, nem mondom, mert ott nem lehet eljátszani, a garanciaidő miatt.
Ha pedig ez az út nem járható, akkor Renew. ASIS már nincs hivatalosan. Az számomra nem.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#75) Speeedfire válasza alamuszi (#71) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ha nem értesz hozzá ne szólj bele
a dell megengedi h úgy is lehessen értékesíteni h nem a hivatalos szervizbe viszi az illető a gépet, hanem a kisker vállalja a szervizt a dell számlájára
ezt nem én találtam ki, nálam okosabbak mondták akik a noti piacban elég rendesen benne vannak
de nincs sok kedvem veled vitatkozni
ha nem hiszed járj utána :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#76) alamuszi válasza Speeedfire (#75) üzenetére


alamuszi
senior tag

"ha nem értesz hozzá ne szólj bele"

Ez után az igen bölcs beírás után, tudod, mit igazad van. :D

"a dell megengedi h úgy is lehessen értékesíteni h nem a hivatalos szervizbe viszi az illető a gépet, hanem a kisker vállalja a szervizt a dell számlájára"

Mint a HP, Lenovo és a többi esetében is. előfordul ez.

Nem csak a Dellnél, Persze, ha a jó magyar kereskedőre bízod, magad, jó buta MAGYAR szokás szerint meg is érdemled, nem vagy egyedül ezzel. :D

Vita OFF.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#77) rekid


rekid
addikt

Nagyon igaz hogy egy noti a hasznalhatóságától lesz jó vagy rossz.

kitűnő példa erre ez ibm thinkpad szeria, rondák, nemis a legjobban felszereltek (ertem ezalatt a nagyobb tarhelyet tobb ramot stb) de akinek van a kezét odaadná érte, mert 5 év utan is ugyan ugy nez ki mint mikor megvette és megbizhtó.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#78) alamuszi válasza rekid (#77) üzenetére


alamuszi
senior tag

Nekem van T61-em, és ez így igaz, nem lehet agyon ütni. Sajnos alaplapos lett. 2 év után, most szervizben van (a legjobbakkal is megesik). De a ThinkPad ebben a kategóriában az egyik legjobb, ez tény. Össze sem lehet hasonlítani a Vostro 1015-el. Más kategória, de árban is.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#79) Rocko007 válasza rekid (#35) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Studio XPS-em van é nem hajlik a billenentyűzet...

(#80) rekid válasza Rocko007 (#79) üzenetére


rekid
addikt

igen, az az egy kivetel van kb. ott a pont :R

Gyáva népnek nincs hazája!

(#81) Speeedfire válasza rekid (#80) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

barátom xps-e sem ...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#82) alamuszi válasza rekid (#80) üzenetére


alamuszi
senior tag

Napi szinten dolgozom, Dell XPS 1330, 1530, Studio XPS1640, Latitude D430, D620, D630, D830, E6400, E6500, Inspiron 6400, 1525, 1545. , Vostro A860, 1015

Ebből az Inpironok a gázosak, de ezekből is az újabbak. Szóval ha valaki azt mondja, hogy rosszak a Dellek, akkor max feltűnési viszketettség miatt irkálnak ide be. Semmi gond nincs velül. Néha néha egy-egy megadja magát, ami természetes is, de ezen felül semmi probléma velük.
Szóval, a Jó Isten ne adja, hogy Acerrel kelljen dolgozni, van az is Extensa 5220 2 db. Hát..., Meg TM 6592 azok nem annyira rosszak, de ahova sorolja őket az Acer, egy XPS ledarálja bármikor bármiben, pedig az nem Corporate Business...

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#83) rekid válasza alamuszi (#82) üzenetére


rekid
addikt

Nem mondtam hogy megbízhatatlanok csak azt hogy a hideg kiráz a billentyűzet horpadásuktól pl amin legjobban hasalatam az egy d630 meg d830 volt. egyszerűen nem hittem el.
Persze lehet hogy en futottam bele 2-3 db extra horpadósba a gumitalp miatt dehát nah most errol nem tehetek.
Látom pesti vagy nezz be westendbe a dell boltba ott van kirakva d630 (amit az cegesunk utan megneztem kivancsisagbol) (nem hiszem hogy elvittek volna) majd 200ezerert asszem.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#84) alamuszi válasza rekid (#83) üzenetére


alamuszi
senior tag

A Delleknek nagyon jó a vázuk, az, hogy horpad a billentyű egy dolog, de ha megnézed a vázát a billentyű alatt, akkor ott kőkeményen magnézium ötvözet van, a Latitude-okban. Most megnéztem egy T60-at (kollégámé), hát az is horpad annyira, mint a Főnököm D630-asa. Szerintem ez tök mindegy. A lényegesebb a váz.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#85) Speeedfire válasza alamuszi (#84) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

T61-től van rendes fémház :U

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#86) alamuszi válasza Speeedfire (#85) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ez csak félinformáció amit itt írsz, ha amúgy itt tartunk a Dell Latutude D6xx, És Vostro 15xx, 17xx sorozatokban is van.
Ez az egyik fele, a másik, hogy a T60-ban is van RollCage váz, ami nincs benne az a Top RollCage, de az egy dolog, Ettől függetlenül, még "rendes fémváz :D" van benne.
A T61-ben van már Top RollCage is, de nem értem mitől rendes egy fémváz, ha van és mitől rendetlen, :D

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#87) Speeedfire válasza alamuszi (#86) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ha jól tudom a T60-ban pont ott nincs fém ahol kellene, a kijelzőnél mint az R szériánál

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#88) alamuszi válasza Speeedfire (#87) üzenetére


alamuszi
senior tag

Értelmezd! :D
"Ez csak félinformáció amit itt írsz, ha amúgy itt tartunk a Dell Latutude D6xx, És Vostro 15xx, 17xx sorozatokban is van.
Ez az egyik fele, a másik, hogy a T60-ban is van RollCage váz, ami nincs benne az a Top RollCage, de az egy dolog, Ettől függetlenül, még "rendes fémváz " van benne.A T61-ben van már Top RollCage is, de nem értem mitől rendes egy fémváz, ha van és mitől rendetlen, "

:D

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#89) Speeedfire válasza alamuszi (#88) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

"de nem értem mitől rendes egy fémváz, ha van és mitől rendetlen, "
lehet h pont erre reagáltam? ki tudja!

[ szerkesztve: Speeedfire által ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#90) alamuszi válasza Speeedfire (#89) üzenetére


alamuszi
senior tag

Értem, ha leírod, azt amit én csak, más szavakkal, akkor reagálás? OK elfogadom. :D. Végülis az. :)

Amúgy szerintem pedig, ettől, még van benne fémváz, csak éppen nem nyújt annyi védelmet a kijelzőnek, mint a T61, de van benne. :)

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#91) Speeedfire válasza alamuszi (#90) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nem azt írtam h nincs hanem azt h: "pont ott nincs fém ahol kellene, a kijelzőnél"
én is tudom h van benne, nem is olyan régen ezekről a notikról elég sok mindent megtudtam, mivel vásárlás előtt voltam és a T60-61 is szóba jött de végül HP 6910p lett belőle a gari meg a proci miatt

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#92) alamuszi válasza Speeedfire (#91) üzenetére


alamuszi
senior tag

(#85) Speeedfire

T61-től van rendes fémház :U

A T60-ban is van RollCage, az, hogy TopRoll cage nincs benn, egy dolog, de ez mitől is nem rendes fémváz, Az!

Mivel a T61, és a T60-ban található RollCage ugyanaz, semmiben nem különbözik egymástól, csak az egyikben van Top RollCage, a másikban pedig nincs. De nem értem a problémát!

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#93) SiTe


SiTe
csendes tag

Engem az érdekelne, hogy a gari hogy működik ilyen esetekben? Van valami márkaszervízes téma, nemzetközi gar vagy ilyesmi? Lehet a közeljövőben lehetőségem lesz amcsiból hozatni egy gépet. Megéri szerintetek?

(#94) alamuszi válasza SiTe (#93) üzenetére


alamuszi
senior tag

Amerikában a jótállás ideje szinte az összes esetben 1 év. Szinte teljesen mindegy milyen gépet veszel. Alapvetően ez az egyik gond.

Ha kint veszel egy notit ezen a linken tudod, megnézni, hogy mennyi garancia jár az adott termékhez:

[link]

Miután megkaptad, kell egy ilyen "doksi " amit e-mail ben kell elküldened a Dell-nek, 3 - 4 hét a honosítás:

Dell Tag Transfer

És ha ennyit rászántál, használhatod egészséggel. :D

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#95) alamuszi válasza SiTe (#93) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ja persze azt nem tettem, hozzá, hogy ez dellnél van így a többinél nem tudom pontosan, de a legegyszerűbb, ha írsz egy levelet a magyar képviseleteknek, (hp, asus, lenovo stb...) és elmondják neked, ha ez lehetséges.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#96) SiTe válasza alamuszi (#95) üzenetére


SiTe
csendes tag

Természetesen Dellről van szó, ezért is ide írtam. A garancia időtartamát úgy tudom ki lehet bővíteni, de nem is ez a lényeges, hanem a garancia mikéntje. Értsd, ha gondja van és beadom, hogy csináljanak vele valamit, akkor mit csinálnak? Próbálkoznak vele helyben, vagy élből küldik amerikába mert onnan van. Ami érdekel tehát: Van-e különbség a garanciális elbírálásban akkor, hogy ha itthon adok be szervízbe egy külföldön vásárolt gépet illetve egy itthon vásárolt gépet?

[ Szerkesztve ]

(#97) alamuszi válasza SiTe (#96) üzenetére


alamuszi
senior tag

Szerintem ha nagyon pontos információkat akarsz tudni. akkor:

[link]

Náluk érdeklődj. Független szeríz része van. Náluk pontosabban nem tudja senki, ezeket a dolgokat.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#98) exx


exx
tag

Köszi a cikket. :C
Jó kis gép csak nekem nagy...főleg az ára. ;]

[ Szerkesztve ]

(#99) .Anakin.


.Anakin.
tag

@SiTE: garanci úgy megy, h megveszed bárhol, bármien garanciával, és honosítod. www.dell.com/globaltransfer kitöltöd, 2-3 nap mulva kapod az e-mail (én kaptam) h megtörtént. innetől beviszed szervízbe, vagy ha olyan garanciádvan, betelfonálsz és kijönnek érte.
Azt tartsd észben, h ami modell (pl az én studio 1747-em) nem kapható magyarországon, arra nem tudsz itthon utólag garancia bővítést venni. Dell support azt mondta h csak a származási orszábna lehet garanciát bővíteni ilyen esetben. Majdnem biztos vagoyk benne h ez marhaság, bárhol lehet, mivel service tag-ben közpantban fg történni a változtatás nem papíron. De mivel itthon ilyen notebook nincs, gar bővítés sincs hozzá.

core i7 vitához: lehet h nagy csúnya 4 magos processzor, 55w TDPvel, amitől én is falnak mentem mikor először megjelentek. Az a helyze h az energia gazdálkodása viszont bajnok. Ágyon fekve, rajta a pléden, netezve 60fokos proci?:) szeritnem elég jó.
Ugyan ez a barátnőm dv5-jében lévő athlon 64 x2 RM-70-el 90fok
Bár tény h egy i5 jobb lenne:)
Ha megjelennek itthon studioba lehet eladó lesz ez:D

[ Szerkesztve ]

(#100) SiTe válasza .Anakin. (#99) üzenetére


SiTe
csendes tag

Köszi az eddigi válaszokat, írtam már szervíznek is, de egy triviális kérdésre nem kaptam választ tőlük sem. Ha megveszem kint, itthon elromlik pl. a kijelző, cserélni kell, akkor elküldik amcsiba 2-3 hónapra vagy itthon pár nap pikk-pakk?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.