Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) siposz


siposz
aktív tag

Azt magyarázza már meg valaki, hogy ha laptop képrnyőbe tud OLED-et gyártani a samu, akkor különálló monitorba miért nem?

Laptopban kevésbé gáz a beégés?
Laptop monitor átlagosan kevesebb órát van használva naponta, mint egy különálló monitor?

(#2) tibaimp válasza siposz (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem, szerintem lassan azok is fognak jönni, csak marha drágák lesznek, kb. megfizethetetlen, illetve én úgy tudtam, hogy kis colban nem tudták gyártani, vagy nem volt kifizetődő. Illetve asztali monitornak azért kellene a minimum 22-24 col, ezek attól még sokkal kisebbek.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) Tikakukac válasza siposz (#1) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha az egy menetben leült időt nézem biztosan kevesebb a rizikó, mint a dekstop monitorban. Rengeteg céges gép kb. napi 1 órát megy saját kijelzővel a többi időben dokkon van monitorral.

Más: dátumot meg árat akarok akkor. Első körben, hogy mikorra repkednek valóban ezek a gépek, meg egy árat, hogy mennyibe jön ki egy panel a notigyártónak. Na jó, ezt sose kapom meg akkor jöjjön egy 100 darabra kisker ár. Mert az IPS témakörben is azt játszottuk el nagyon sokáig, hogyan olyan orbitális felára volt 1-1 ilyen opciónak, amitől a hasam begörcsölt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4) siposz válasza Tikakukac (#3) üzenetére


siposz
aktív tag

De érted, ha tipikusan 1 órát megy naponta, akkor letojom hogy milyen panelbe van benne, jó lesz a leggázabb TFT is. Arra érdemes költeni, amit sokat bámul az ember.

@tibaimp: Hát láthatóan tudják kicsibe gyártani. 4 db 16 colos fullHDból meg pont kijönne egy 32 colos 4k.

(#5) tibaimp válasza siposz (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Látod, ez igaz...(bár gondolom nem ilyen egyszerű)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) Tikakukac válasza siposz (#4) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem fogod te azt letojni, ha ugyanazt a munkát kéne folytatni a gépen csak pár szobában arrébb vagy mutogatni valakinek terepen vagy akár lakáson belül :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7) mad823


mad823
őstag

Ezek nem RGB vagy WRGB, hanem QD-OLEDek lesznek, elméletileg a beégés szempontjából kevésbé rizikósak. Aztán majd meglátjuk.

(#8) tibaimp válasza mad823 (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A Samu már évek óta gyárt Amoled kijelzőket telefonokba, azok beégnek? Vagy nincs annyi statikus tartalom?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) dabadab válasza tibaimp (#8) üzenetére


dabadab
titán

A Samu már évek óta gyárt Amoled kijelzőket telefonokba, azok beégnek?

Be.
Mit gondolsz, miért nem gyárt abból TV-t is? Ezért.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#10) Sinesol válasza mad823 (#7) üzenetére


Sinesol
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#11) genlog válasza Tikakukac (#6) üzenetére


genlog
junior tag

OLED arra felesleges. OLED nekünk kell.

(#12) Tikakukac válasza genlog (#11) üzenetére


Tikakukac
titán

Mennyit hallgattam én, hogy TN 768p mindenre elég. Nem, nem elég. Emberek, hajtogatjuk a kijelzőket már, meg a zsebedben a Holdra utazás*20000. Nincs olyan, hogy felesleges.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13) genlog válasza Tikakukac (#12) üzenetére


genlog
junior tag

A céges mindig alsókategória kijelzőben. Mindig a valódi igények után kullog. Mire a Dell, meg a HP rájön, hogy a 144 Hz nem csak játékra jó, eltelik néhány évtized és kb. mindennel így vannak, pl. a webkamera felbontásával. 4K-s konfenrecia - igény lenne rá laptopon is.
Emellett az OLED vs IPS semmi. Az IPS irodai környezetben nem sokkal rosszabb, mint az OLED. Programozóknak meg pláne, ha rajtuk múlna, ma is CGA lenne az átlagos monitor.
Kreatív munkára, különlegesebb laposokban már van OLED, de a konzumer felső kategóriáját kell nem csak megcélozni, hanem elözönleni, hogy áttörés legyen.
Csak azért, mert OLED, egyik cég sem fog munkára extrát fizetni, hacsak nem feltétlenül szükséges.

(#14) #06658560 válasza tibaimp (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Fél év MM tapogató darab, és piros-rózsaszín mintás lesz a háttér folyamatosan.

(#15) #06658560 válasza genlog (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Gigabyte munkanotit vehetsz OLED panellel. Tesztek alapján szuper cucc.

(#16) Tikakukac válasza genlog (#13) üzenetére


Tikakukac
titán

Lenne igény 16K konferenciára is. Mondjuk értelme micsoda, azt nem tudom, mert a 4K-hoz olyan bika net kéne, amihez respekt. Maradjunk egy közepesen jó szenzornál és max FHD felbontásnál. Bőven több, mint amit képes lehet egy bárki is kihasználni, ahova ennél több kell az a réteg rétegének rétege.

A programozók szerintem szeretik a rendes moncsikat. Elég sok között mozgok én is csinálgatom és senki nem mondta, hogy kéri vissza TN-t meg a 900p-t 19"-on :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) #06658560 válasza siposz (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel eleve nagyban gyártják és úgy vágják, így izé. De ha úgy vannak pixelhibák, hogy azokat nem tudják kijavítani, akkor lehet ennyi a maximum vágási méret.

(#18) fagzal


fagzal
csendes tag

Valóban a beégés a legynagyobb gond, de ez szoftveresen relative jól kompenzálható, mert igazából nem BEégésről, hanem KIégésről van szó: az adott színkomponens "elfárad", csökken a max. fényereje. Ha a teljes max. fényerőt eleve limitálják mondjuk 80%-ban, és szoftveresen minden RGB elemre tárolják a szumma kitöltési időt, akkor egy kompenzáló maszk ráhúzható a képre. 1000 órával több piros ment az 123x456 számú pixelen? Akkor 1%-kal feltolom rajta a meghajtást. 'Szkész.

Nyilván ezt elég jól kell kalibrálni, konzisztens gyártástechnológia kell hozzá, meg egy beépített permanens tár, a hozzá tartozó DSP-vel, de elvileg ez így működik. Mondjuk így nem 1 év után ég be, hanem 5 után, az meg pont elég, főleg egy notebook esetén. Tudtommal az LG OLED TV-k is csinálnak valami ilyesmit.

Egyébként egy 10"-os 720p OLED panel gyártói ára - ha jól tudom - olyan $35 körül volt 2018-ban. Egy 48"-as 4k panel jelenleg kb. $300. Ebből azért lehet tippelni... Kétlem, hogy mondjuk a 13.3"-as FullHD $100 fölött lenne, tehát tényleg az OEM árazástól fog majd függeni, hogy mennyi extrát kell majd ezekre fizetnünk.

(#19) JoeYi válasza siposz (#1) üzenetére


JoeYi
őstag

14" hibátlanul legyártani egyszerűbb, mint 55"-t. 15x akkora felületen kellene pixelhiba mentes kijelzőt csinálni

(#20) mad823 válasza JoeYi (#19) üzenetére


mad823
őstag

Ez csupán a pixelszámtól függ, nem a mérettől. Viszont ha egy nagyobb panel kuka, az több veszteség, mint egy kisebb esetén, szerintem inkább ez indokolja.

(#21) South Velen


South Velen
addikt

Gondolom jó PWM-es... :W

(#22) mad823 válasza South Velen (#21) üzenetére


mad823
őstag

Egyrészt nem tudjuk, másrészt gondolom nagyon zavaró lenne egy kilóherz körüli PWM...

(#23) South Velen válasza mad823 (#22) üzenetére


South Velen
addikt

A samsung megrekedt 240Hz-en eddig...

(#24) Narasim válasza South Velen (#23) üzenetére


Narasim
aktív tag

pontosan! az összes samsung kijelző, amit eddig láttam, mind vibrál mint a vadállat! irigylem azokat, akik erre nem érzékenyek. nekem 20-25 perc után ég a szemem tőle, néha be is szédülök.

mondjuk olcsóbb, mint a drogok :K

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#25) pilóta válasza South Velen (#21) üzenetére


pilóta
nagyúr

OLED és PWM? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26) mad823 válasza pilóta (#25) üzenetére


mad823
őstag

Hát ugye az LG WRGB panelje eleve villog, mert nem egyszerre jeleníti meg a WRGB szubpixeleket, hanem váltogatja a GR-t és a WB-t. Persze ez a Samu cucc más elven működik.

(#27) ROBOTER válasza pilóta (#25) üzenetére


ROBOTER
addikt

Igen, a legalacsonyabb fényerőtartományban ott is PWM-et használnak, ami átvált DC-re feljebb. Csak nem a háttérvilágítást villogtatják, hanem az összes pixelt egyszerre. Tableteknél is simán kimérik.

[ Szerkesztve ]

(#28) South Velen válasza ROBOTER (#27) üzenetére


South Velen
addikt

Így van, még nem láttam olyan Samsung OLED-et a Galaxy S3 óta, ami ne lenne PWM-es. Van ami a teljes fényerőtartomanyban az (!). Például Galaxy tab s6, galaxy s10.
De érdekes módon a Galaxy S és S2 paneljei még DC-sek voltak, csak a szokásos 60hz mini dip volt meg.

[ Szerkesztve ]

(#29) pilóta válasza ROBOTER (#27) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi, ezt nem tudtam.
Ez azért gáz akkor...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#30) ROBOTER válasza South Velen (#28) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én most az Tab S7+ tesztjét néztem, 20%-ig PWM, felette csak a képfrissítés lüktetése látszik a szkópon.

[ Szerkesztve ]

(#31) LordyDaVidra válasza genlog (#13) üzenetére


LordyDaVidra
csendes tag

"Programozóknak meg pláne, ha rajtuk múlna, ma is CGA lenne az átlagos monitor."
- ezzel szeretnék vitába szállni. Lehet, hogy a fiataloknál így van, de 30+ évesen nem nagyon ismerek olyan programozót aki még vakvezető kutya nélkül talál be a szemészhez és nem lenne NAGYON kényes arra, hogy mi a francot néz napi 8-10 órában.
(személy szerint az IPS-t preferálom kódolásra, mert a VA-n "csúszik" a kép mikor görgetem a kódot)

(#32) zooly válasza pilóta (#25) üzenetére


zooly
aktív tag

A jelenleg kaphato oled-es notebookokban levo kijelzok mind pwm-esek, raadasul vmi 120hz kornyeken villognak csak - ami sokaknak mar zavaro lehet.

[ Szerkesztve ]

https://www.ratingraph.com/

(#33) vicze válasza mad823 (#7) üzenetére


vicze
félisten

Ez egy reklám anyag, és arról szól, hogy a Samung egy új logot vezetett be ennnyi.
[link]

5éve szinte minden laptopban, ami OLED Samsung OLED panel van, BOE-t láttam még párban és ennyi. Nincs szó semmilyen technológiai váltásról, pont ugyanazt árulják mint eddig.

@dabadab: Egyrészt gyártott OLED TV-t 1évig, másrészt okkal vonták ki. Az okról nem spekulálok.

-----------------------------------------------

Laptopba az OLED kijelzőkkel továbbra is a legnagyobb probléma a -30% üzemidő, ami egy laptop esetében elég nagy gond. Így mindaddig, amíg ez így marad, max dísznek jó.

[ Szerkesztve ]

(#34) Duree


Duree
veterán

Valahogy feleslegesnek érzem, többet fogyaszt mint az Lcd tartani kell a beégéstől, nem utolsó sorban a kék szin öregedése igen csak nagy probléma.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#35) b2fodist


b2fodist
tag

LG CX55" -öt használtam szükségből dolgozni pár napig. Utána rossz volt visszaülni 200k-s IPS monitor elé (mondjuk relatíve sötét szobában, mindenen dark mode). Lehet réteg igény a fekete fekete, de én már csak OLED-et veszek.

(#36) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Igazából szerintem nincs jó megoldás amit mindent lefed. Én például így vagyok vele, ezt használom:
- Telefon: OLED vagy IPS mindegy (kar hogy matt nincs beloluk...)
- Tablet: OLED, mert ezen nezek Netflixet, Amazon Prime Vidos-t, Disney+-t stb., nem art ha a sotetben jatszodo jelenetekbol is lehet latni valamit es nem csak sotetszurke massza az egesz.
- eBook: hattervilagitasos eInk (Kindle Oasis)
- Sajat Chromebook es ceges laptop: IPS (es szigoruan matt, mert szabad eg alatt is hasznalom)
- TV: OLED lenne jo, de tul draga, meg mivel foleg tableten nezek filmet/sorozatot nem tudom megindokolni egy rakas penz elkolteset OLED TV-re.

(#37) asdf_ válasza pilóta (#25) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, mivel a képpontok világítanak, kis fényerőn egy kicsit igen, nagyon sokat nem, és nekem kb. 90% fényerő alatt már csökken is a villogási freki a maximumról, tehát nem is kell sokat fényerőt csökkenteni, hogy az amúgysem túl magas freki még alacsonyabb legyen.

Kb. közepes fényerő (nem emlékszem mennyi, régen volt):

Ugyanez minimumon:

De ez régi cucc, azóta már javulhatott (vagy mint írják lentebb, úgy néz ki, javult is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.