Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) -=RelakS=- válasza Kotomicuki (#38) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Tavaly fejlesztettem a 6 éves gépemet alaplap+proc+egyebek terén. Csak azért, mert az újabb lapokon már van USB3.1, M.2 foglalat, integrált Creative hangkártya (ez nem hozta, amit vártam :S), meg végre már nincs rajta PCI slot.

A plusz szolgáltatásokon felül ha a sebességet nézem, egyáltalán nem érzem, hogy megérte váltani. A videókártya minden esetben többet dobott a teljesítményen. i5 vonalon versenyzek amúgy, de most meg nem mondom a pontos típusokat :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#102) #65675776 válasza t72killer (#99) üzenetére


#65675776
törölt tag

Attól most ugye tekintsünk el, hogy a HEDT intelnél is külön foglalatot használ. Szóval a felvetésed ezen része teljesen értelmetlen.

tlac: Az egyetlen közös pont a gcc. De ugye az nyilván nem lehet hibás.

[ Szerkesztve ]

(#103) Duddi válasza bindike01 (#66) üzenetére


Duddi
aktív tag

1. találat : Windows 10 PRO 64 bits, here, 8GB RAM, GTX 970 and finally the i5-4460 processor. néhány hónapja és játékok konkrét címet nem említ
2. neki egy 950 és 960 mellett csinálja ezt címet nem említ.
3. 1080p monitor GTX 970 16GB RAM witcher 3
4,5 itt nekem nem nyílik meg az oldal
7,8 battelfield 1 youtube videók
9 Win7 64bit H97M anniversary (asrock) Enermax Naxn 500W GTX 970 OC Strix (Asus) I5 4460 2 monitors (if that helps) , one on 1920x1080 and the other on 1680x1050
games like GTA V or Cod AW it goes from 50 to 100 randomly.

"Aki vett 1-2-3 éve egy minimum i5-ös procit (alapjáraton mondjuk egy i5 4xxx szériát), még egy ideig nem kell a fejét vakarnia.

Hiszen egy i5 4460 még ma sincs kihasználva a lakosság 99%-ánál. "

Ha 1 éve vettem volna procit és mér 90% on sikítana egy 970 es mellett 1080 p-n én átgondolnám hogy ez bírja e még 3-4 évig.

Hozzáteszem nem értek az intel procikhoz lehet így érzik jól magukat nekem az ős öreg 5 éves FX8350 esem köszöni jól van 1080p felbontáson.

(#104) Imre921 válasza -KP- (#14) üzenetére


Imre921
tag

Mióta kell méregdrága lap egy Intel proci alá? :DD :DD :DD

Am nagyon szimpi az Intel hogy már az i3ak is 4magosak lesznek. Úgyis idén akartam összedobni új vasat. Kis Budget gaming konfigba tökéletes lesz.

Engem nem érdekel mennyit kaszál az Intel, és milyen tokozást nevez át mire meg anyámkínnya. Mivel rühellem az amd-t bevallom férfiasan, az Intelt pedig imádom.

That's all folks. Evvan. Béke :D

[ Szerkesztve ]

(#105) pengwin válasza t72killer (#99) üzenetére


pengwin
addikt

És minek az AM4-be bepréselni még nagyobb CPU-t?
Emeljék inkább az órajelet ahogy javul a gyártás, sokkal értelmesebb fejlesztési irány!
Akinek meg 8c/16t-es CPU-nál több magra van szüksége az vegye csak meg a munkaállomás/HEDT platformot, az arra van kitalálva, 4 csatornás DDR4-gyel, masszív lapokkal.
Irreális elvárás, hogy ugyanabba a foglalatba bele eröltessék a 4 magos és a 16-32 magos CPU-kat is.
Igen, lehetne ilyen platformot csinálni, csak az alaplapok 95%-án elpazarolnának egy csomó helyet, és nem lennének olcsó meg kicsi lapok az átlagembereknek.
Azért is felesleges lenne ez, mert aki 16 magos Zen CPU-t akar, annak a 4-6 magosak nem opciók, és ez fordítva is igaz.
Ráadásul mind a WS, mind a konzumer vonalon meg kéne oldani egy rakat felesleges dolog támogatását a kompatibilitás miatt, pl. WS lapokban is mennie kéne az APU-knak. Teljesen felesleges.

Üdv, pengwin

(#106) Duddi válasza t72killer (#82) üzenetére


Duddi
aktív tag

Persze ha lesz AM4-re 4.5GHz-en ketyegő 12-16magos Ryzen, akkor nem szóltam
Mert az intelnek van ? [16 magos intel] alig köhögi ki a 2.3GHz-t és a turbója is 3.6GHz az ára pedig potom 6000 dodó
És hogy ne mondhasd hogy az csak valami régi vacak [link] ez ahogy nézem a legújabb 3K ért 16 mag 32 szál 2.1/2.8GHz
Úgy szeretem mikor valaki olyan elvárásokat támaszt egy valami iránt amit még az általa pártolt változat sem tud. Majd ha AM4 be lesz valami apu ami erősebb lesz mint az i7 és egy 1080Tip együtt akkor talán meggondolom hogy váltsak e de ha nincs benne kávéfőző és integrált hátmasszázs tuti felejtős.
Csak úgy megjegyezném hogy az AMD bármit is rak össze az mivel R7 1800X csipekből lesz akármennyi magja is lesz alap frekvenciája minimum 3GHz vagy annál több.

(#107) carl18 válasza anulu (#13) üzenetére


carl18
addikt

3 hónapot ki tudsz várni, és azonos áron sokkal erősebb cpu-t kapsz majd mint a 7700K. 6 mag 12 szál jön augszutus/szeptemberben. Ha hosszú távra akarsz számítógépet építeni megéri kívárni a coffee lake-t. Addig meg egész biztos elég lesz az I7-860. :D Szóval várd ki , 3 hónap nem a világvége! :D Főleg ha ennyi évig kíbirtad vele! :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#108) t72killer válasza #65675776 (#102) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak arra kívántam rávilágítani, hogy ahány teljesítménykategória, annyi foglalat van most a piacon. Az intel és az AMD is egy rakat foglalattal operál (intel: 1151, 1151v2, 2011v3, 2066; AMD: FM2, AM3, AM4, SP3r2), tehát nem lehet egyiket vagy másikat fekete bárányként beállítani, hogy bezzeg a másiknál mekkora nagy a szabadság.

Kategórián=foglalaton belül alig-alig van fejlődés, tehát ha vki az elején erős procival lépett az adott platformra, nincs mese, lapot kell majd váltania.

#105: benne vagyok, ha a fogyasztás elszállása nélkül képesek 8magot 6GHz-en futtatni:R (kb ez felel meg 16mag 4GHz-en kergetésének a való életben).

#106: Olvasol is, vagy csak írsz? A xeonok piacszegmentálási célból kapták oda a szorzózárukat, ahova. Ami zármentesen kapható az jelenleg 10mag és simán 4GHz fölé megy (i7-6950x).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#109) carl18 válasza Imre921 (#104) üzenetére


carl18
addikt

Én is a 4 magos I3-ra leszek kíváncsi! 32E környékén kerülne piacra még vevő is lennék rá! :D Ha tudja amit egy I5-6500 legalább akkor már jó vétel lehet. Csak az árazás se száljon el akkor! :D Azért ez felbojditja majd a használt piacot. Haswell procik 35-45E környékén. Utána biztos ha leesik az ára, mert senki se vesz haswell i5-őt annyiért használtan mikor új cpu-t kap az ember sokkal olcsobban. Mint a G4560 esetében, a haswell i3 még használtan is drágább mint a zsírj új G4560. Poén :D :C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#110) Füleske válasza carl18 (#107) üzenetére


Füleske
addikt

"azonos áron sokkal erősebb cpu-t kapsz majd" :DDD

(#111) bindike01 válasza carl18 (#109) üzenetére


bindike01
aktív tag

Márpedig a remek 27% áfának köszönhetően biztosan drága lesz:D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#112) proci985 válasza tlac (#98) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

A hibakeresést nagyban nehezíti, hogy a tapasztalatok szerint egyes alaplapok beépített "intelligens" overclocking funkciókkal rendelkeznek, ami - részben hibás megvalósítás miatt - a felhasználó tudtán kívül is aktív lehet, és önmagában képes stabilitási problémákat okozni, ami könnyen összekeverhető a fenti hibajelenséggel.

ha az LLC allitasaval ez megoldodik akkor ez siman az alaplapi bios hibaja is lehet.

a logikai magok tiltasa / cache tiltas is gyakorlatilag lehet out-of-spec mukodes miatt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#113) arabus válasza proci985 (#112) üzenetére


arabus
addikt

Akkor minek árulják smt-vel ha le kell tiltani hogy müködjön
valahogy.
Amugy rendes proci igy néz ki:

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#114) tecsu válasza Lacok (#11) üzenetére


tecsu
addikt

Miért? Ott volt az i5.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#115) Chp


Chp
őstag

De most a Kávézás előtt nem lesz Cannonlake? Bocs, de annyi infó kering már, hogy nem tudom követni. Mellesleg most vettem kvázi 40K-ért 200-as alaplapot, én naív az előzetes infók alapján azt hittem, hogy a Coffee még bele fog majd menni. Marha boldog vagyok, mondhatom. Szóval mi a helyzet a Cannonnal? Vagy már nem is létezik? Vagy a Coffee lesz helyette? Ez érdekelne és köszi.

(#116) proci985 válasza arabus (#113) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Amugy rendes proci igy néz ki:
Egy tobbutas munkaallomasnak megkerdezhetem mi koze van ahhoz, hogy a GCC neha segfaultot dobal Ubuntu alol nem teljesen azonositott okok miatt? Remelem nem flame miatt dobtad be.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#117) lezso6 válasza arabus (#113) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Oké, értettük, erősebb kutya baszik, ennyi. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118) tlac válasza #65675776 (#102) üzenetére


tlac
nagyúr

állítólag az amd is nyomozza, hogy mi a hiba

(#119) lezso6 válasza tlac (#118) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De az nem azt jelenti, hogy az AMD-nél van a hiba. Egyelőre meg kell várni, hogy mire jutnak, mi a gond. Spekulációkra alapozni felesleges.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#120) pomorski válasza arabus (#113) üzenetére


pomorski
őstag

Mire használod te ezt? Szimulációkhoz? Párhuzamos számolásokhoz (openmp/mpi)?

(#121) Abu85 válasza tlac (#118) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez természetes. Őket is érdekli, hogy mi a hiba. Főleg amiatt, mert Windows alatt még nem volt panasz ilyenre, tehát nagyon nehéz lesz majd megtalálni a forrását. Mivel az AMD-nek van a legátfogóbb képe a rendszerről, így ők tudják az okot a leghatékonyabban megkeresni. Aztán lehet a hiba a mikrokódban, a Linux kernelben, magában a GCC-ben, egy csomó dologban.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#122) Chp válasza Chp (#115) üzenetére


Chp
őstag

Ha esetleg valaki tudna válaszolni a kérdésemre, azt előre is megköszönöm.

(#123) Abu85 válasza Chp (#122) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Asztali verziója a Cannon Lake-nek nem lesz, legalábbis nem látni az útitervekben. A Coffee Lake helyette van.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#124) Chp válasza Abu85 (#123) üzenetére


Chp
őstag

:R

(#126) Abu85 válasza Cobra652 (#125) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Két hónapja mi is úgy írtuk, mert úgy volt megjelölve. A legújabb útitervben már csak a 300-as sorozat van. Ezért írják az útitervekre rá, hogy "subject to change without notice". Valószínűleg egyáltalán nincs hardveres akadálya a működésnek, egyszerű üzleti döntés lehet. Az Intelnek ez nehéz ügy, mert nem csak a vásárlóikra kell gondolni, hanem a partnereikre. Tehát időnként meg kell hozniuk bizonyos nehéz döntéseket, mert az alaplapgyártók az Inteltől és nem az AMD-től várják az éves forgalom jelentős részét.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#127) csuzda


csuzda
aktív tag

Mindenki problémázik itt az új procival és alaplappal, közben én azon gondolkozok, hogy de jó lenne az i5-3570K-t lecserélni egy i7-3770K-ra :DD

(#128) Hunter2 válasza csuzda (#127) üzenetére


Hunter2
addikt

2. hónapja frissítettem 2500K-ra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#129) 30z.Samu válasza csuzda (#127) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha játékra kell, bőven jó lesz még. :))

Sic Parvis Magna

(#131) Abu85 válasza Cobra652 (#130) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem néztem. Az útitervről van az adat. Ilyenkor nem keresek cikket, mert nem szükséges az OEM-nél közelebbi forrás.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#132) csuzda válasza 30z.Samu (#129) üzenetére


csuzda
aktív tag

El akarok mélyedni a videóvágásban és jó lenne ha i7 ketyegne a házban. Van egy laptopom, 6. generációs 4 magos, 8 szálas procival, de nem őt szeretném nyáron kínozni :D (lehet majd leviszem a pincébe :)) )

Egyébként játékra még most is tökéletes. 970 van mellette, egyszer tudtam vele összehozni CPU limitet. Ha meg kezdene gyenge lenni, akkor rántok még rajta pár száz Mhz-t és meg van oldva a probléma :D A Noctua NH-D14-nek meg mindegy :DDD

(#133) 30z.Samu: Jah :D Egy Lenovo Y510p-m van és i7 + SLI videókártya nagyon barátságos tud lenni ;]

[ Szerkesztve ]

(#133) 30z.Samu válasza csuzda (#132) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem értem miért nem a laptoppal akarsz játszani 40 fokban, az tök jó buli. ;]

Sic Parvis Magna

(#135) Abu85 válasza Cobra652 (#134) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem egyszerű azért ezt megszerezni. Májusban volt egy kétnapos Intel partner szeminárium. Ez annyira zárt, hogy csak hivatalos Intel partnerek mehetnek el rá. És az ellenőrzés miatt olyan ember kell, aki elmegy és szivárogtat is. Még lesz legalább egy hír erről, csak van még pár kérdésem, és várok választ. Ezért nincs benne a hírben, hogy a 300-as szériából mely vezérlők lesznek bővíthetők. Plusz lesz még a Gemini Lake hír. Az nem olyan izgalmas, de ha már megvan, akkor megírom.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#136) janos666 válasza pomorski (#83) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan szó nincs, hogy "legoptimálisabban".

Nyelvtanilag talán nincs, de gyakorlatilag szerintem érthető a használata, mert a való életben az optimális sokkal inkább egy szűk tartományt szokott jelenteni, mintsem egy diszkrét pontot. Vagy mondhatnám azt is, hogy ha ragaszkodsz az optimális abszolút értelmezéséhez, akkor a valóságban soha semmi sem lesz optimális (ha mégis, az hihetetlenül valószínűtlen véletlen egybeesés, vagy olyan "csalás", hogy önkényesen rámutattál egy már létező dologra és kikiáltottad optimálisnak, tehát az igényeid szabtad rá bizonyos korlátok közt egy létező dolog meglévő tulajdonságaira, vagy a tulajdonságok mérőszámainak pontosságával/precizitásával/kerekítésével csaltad össze az eredményt abszolút egyezőre, stb...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#138) t72killer válasza Abu85 (#123) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A wiki egyelőre nem írja, hogy mobil-only lenne. De mindenképp a kávé az első, uis az 14nm-es a cannon pedig 10:R - jelentsen ez bármit (semmit...) a gyakorlatban.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#139) Abu85 válasza Cobra652 (#137) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Máskor is hoztunk már le olyan hírt, amit senki sem írt meg rajtunk kívül. Az a dolgunk, hogy ezeket megszerezzük. Például ugyanez a forrás szállította nekem régebben a Skylake IGP-jéről azt a hírt, hogy tud GPU preemptív multitaszkot, ami lényegében a finomszemcsés preempció. És végül tudott. Senki sem írta meg csak mi, illetve nyilván a megjelenéskor más is, de egy évvel hamarabb szállítottuk az infót. Ha vártunk volna arra, hogy egy külföldi oldal megírja, akkor mi is csak a megjelenéskor számoltunk volna be róla. :) Szóval nem várunk senkire. Az infó az infó, és jön rá a hír, pláne akkor, ha a forrás megbízható.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#141) Abu85 válasza Cobra652 (#140) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mint írtam a korábbi útitervben így volt. Akkor ezt meg is írtam, de mindig ott van, hogy "subject to change without notice". Ha jön frissebb útiterv, akkor meg lesz írva. Az elmúlt időszakból minden útitervet sikerült megszereznem szóval bizakodó vagyok, hogy a következő frissítésről is be tudok számolni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#143) Abu85 válasza Cobra652 (#142) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden nem hivatalosan bejelentett útitervről készült hír pletyka. Az volt régen is, és az lesz a jövőben is. Már magában a szóban is benne van, hogy terv.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#144) #16939776 válasza pomorski (#83) üzenetére


#16939776
törölt tag

A xeon-ok után a 2. legoptimálisabban :U

(#145) tlac válasza lezso6 (#119) üzenetére


tlac
nagyúr

igen

(#146) bencze


bencze
senior tag

Nocsak. Lassan az Intel fanbojok is azt fogják mondani, hogy a 2 mag mégsem elég mindenre.

Meglepő ez a véletlen, hogy hirtelen találtak fejlődésre lehetőséget. Micsoda szerencse.

(jól tettem, hogy még nem upgradeltem inkább elvertem másra a pénzt az idén. jövőre jobban megéri.. :) )

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#147) core i7 válasza bencze (#146) üzenetére


core i7
addikt

2 mag :DDD már lassan 4 sem Én nagyon örülök az AMD sikerének évekig ugyanazt kaptuk volna Inteltől még, ha nincs az AMD. Már csak vga fronton kellene dobbantaniuk

[ Szerkesztve ]

(#148) pomorski válasza janos666 (#136) üzenetére


pomorski
őstag

Értem, de ettől még nem fogadom el.

(#149) t72killer válasza bencze (#146) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom mennyire merítem ki a kék-fanboy kategóriáját (sztem már öreg vagyok hozzá), de sose mondtam, hogy mindenre elég lenne 1-2mag. Nem véletlenül van a kék táborban 22magos xeon proci is... Sajna viszont még mindíg vannak makacs progik, amik 1-2 magot nyúznak a végtelenségig, játékok közül pl a tízmilliók által tolt Blizzard termékek, melós programok közül pedig tudtommal a tőzsdei kereskedőrobotok. Előzőt egyértelmű lustaság volt nem optimalizálni, utóbbit 100%, hogy többszálúsították volna ha lehet, uis milliárd dollárok múlnak egy-egy robot jó teljesítményén.

A másik oldalon persze ott állnak a masszívan többszálú render-médiafeldolgozós-tömörítős feladatok.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#150) #72042496


#72042496
törölt tag

Na, akkor a totál fölöslegesen megvett i7-ről azt hiszem nem is i5-re, hanem a jó öreg i3-ra megyek vissza. Bőven elég lesz. :)

Az órajeleken azért sok múlik, de majd a megjelenéskor meglátom, mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.