Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Chp válasza Bird (#200) üzenetére


Chp
őstag

Úgy ám! :DD

Nocsak! Tiéd a 200-as hozzászólás! Most írtad, de máris milyen elavult!!! ;]

[ Szerkesztve ]

(#202) Bird válasza Chp (#201) üzenetére


Bird
addikt

Heh ez jó. Na majd 300+-nál visszajövök. ;] Haragszom magamra is.... :U Egy hét. Ennyin múlott a naaaaagy előrelépés. :C

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#203) Chp válasza Bird (#202) üzenetére


Chp
őstag

Megeszi mostmár a fene. :))

(#204) #52588800


#52588800
törölt tag

Mi a gond, egyből gyenge lett a 200as lapban az i7? :DD

(#205) Chp válasza #52588800 (#204) üzenetére


Chp
őstag

Te félreérted a lényeget. Tudod nem vasvillával forgatom a pénzt. G4560-at vettem ~1 évre. Szerettem volna, ha jövő év nyarán már az új generációból vásárolhatnék hosszútávra processzort, hogy onnantól számítva jó öt évig kihúzzam vele. Mellesleg 1999 óta, mióta számítógépem van, életemben először szerettem volna 3 évnél hosszabb időre összeállítani egy konfigot. Most végre megléptem az alaplappal, erre jön ez a dolog. Ezért érzem brutál bukónak ezt az egészet.

(#206) 30z.Samu válasza Chp (#205) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az a nagy büdös helyzet, hogy az informatika olyan rohamban fejlődik, hogy nem nagyon tudsz hosszú távon gondolkodni. De szerintem most sem elveszett a dolog, ebbe az alaplapba nekem elfér egy 6., esetleg egy 7. generációs i5. Mellé nézek egy 1060-at vagy 1070-et, 3-4 évig nem igen kell hozzányúlni a géphez. Utána pedig annyi új dolog jelenik meg, hogy így is úgy is cserélnél mindent.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#207) #52588800 válasza Chp (#205) üzenetére


#52588800
törölt tag

Nem értettem félre semmit. Arra utaltam, hogy egy 8 szálas i7 abban az alaplapban még sokáig kiszolgál majd.

Másik dolog meg, hogy elkövetted azt az alap hibát, hogy a gép magját külön-külön akartad cserélni. Na ezt igy nem szabad. Alaplap és CPU az az alkatrész, amiből minden éven jön új revizió. Ezt egyben kell megvenni, és azt ami kell. 5 évre meg felesleges tervezni. A CPU és RAM kivételével (meg persze a ház) nagyon elavul az egész. A RAM átvihető vagy eladható, az erős CPU miatt meg fenntartani egy matuzsálemet... hát kinek hogy. Én is igy gondolkodtam, de már áttértem arra, hogy 2-3 évente veszek inkább egy olcsóbb gépet majd eladom a régit.

[ Szerkesztve ]

(#208) Chp válasza #52588800 (#207) üzenetére


Chp
őstag

Őszintén szólva i3-nál erősebb processzorom sosem volt még. Úgy gondolom egy nem K-s 7700 jövőre megvásárolva - ha lehet majd kapni még - jó lesz nekem.

(#209) SchumiBácsi válasza #52588800 (#207) üzenetére

Jó csak egy erős CPU-val átugorhatsz generációkat.

Nézd meg az adatlapom, 2011ben épült az i5-ös platform csúcs 570GTX-es vga-val. 2év múlva alapórajelen átvitt egy GTX770-et is, most meg egy a 980Ti-t visz. Annyi volt a változás hogy az utóbbihoz már állítottam egy 4,2GHz-es órajelet, és kisebb nagyobb limitekkel elvan az egész. Ezt egy olcsó közepes alappal nem csinálod meg.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#210) Baryka007 válasza SchumiBácsi (#209) üzenetére


Baryka007
őstag

Hát őő.... Nekem most Core i5 3470 em van... Neked a 2500k hogyan viszi a 980Ti -t ? A 3470 tudtommal erősebb... És egy HD 7970 fölé már nem ajánlott ezt berakni. :U :U

(#211) pengwin válasza Baryka007 (#210) üzenetére


pengwin
addikt

Azonos órajelen egy hajszállal erősebb a 3470 és jóval kevesebbet fogyaszt.
Viszont állítgatás nélkül csak 1 magot tud 3,6GHz-en járatni, 4 mag terhelése esetén pedig csak 3,2GHz-en jár, ha jól emlékszem (nekem is ilyenem volt a mostani CPU-m előtt).
Az ő 2500K-ja tuningolva 4,2GHz-en jár négy maggal, úgy meg vagy jó 20%-kal erősebb a 3470-nél. A jóval magasabb órajel kompenzálja a kb. 5-7%-nyi clock-to-clock hátrányt.

Ja, és az a 2500k valószínüleg bírná a 4,5-4,8GHz-et, amivel azért még ma is nagyon jó CPU.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#212) #52588800 válasza SchumiBácsi (#209) üzenetére


#52588800
törölt tag

De miért akarok generációkat átugrani? Teljes felesleges kockázat.

Alaplap + CPU -ra fókuszálva :

1. Ha bármelyik elromlik az 5-6 éves ciklus alatt, már borult a terv
2. Ha lesz valami nagyobb ugrás a fejlődésben, kidobott pénz
3. 5-6 év után semmi értéke az egésznek, utolsó 1-2 évben meg már úgyis korlátozni fog valahol

Inkább veszek 100 euróért egy alaplapot meg 200 euróért egy CPU -t és használom 3 évig, amig tart a garancia. RAM -ot meg vagy átteszem az új alaplapba ha nem változott semmi, vagy eladom együtt a 3 komponenst. A többi dolog adás-vétele meg ahogyan a dolgok kivánják.

(#213) SchumiBácsi válasza pengwin (#211) üzenetére

Úgy ahogy írod, de a tervezés során valaki kitalálta hogy felesleges a 40-50ezres normális alaplap, jó lesz az olcsó is. Ez most szépen bedolgozik mert csak azért van 4.2GHz-en mert ennyi a stabil. Képes 4.5GHz-re is csak ebben a tartományban vicces dolgokat csinál főleg induláskor, persze biztos lehetne vele pöcsölni hogy jó legyen de annyira meg nem lényeges, mert ha jól tudom 3.5GHz a boost alapból, most meg 700MHz-el több, az is jó buli már. Különösen hogy párévet mindig lemaradok a játékokban, a minél zavartalanabb működés érdekében.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#214) SchumiBácsi válasza #52588800 (#212) üzenetére

Ez is egy szempont, én az ugrabugrát választottam és csak VGA-t cseréltem közbe. Annyi hogy én nem szoktam eladni, megy tartalékba. Ha most minden tönkremenne egyszerre, egy Core2Duo E8400-al, 8800GTS-el és 4GB DDR2-vel térnék vissza arra a pár hétre amíg új gépet tervezek/veszek.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#215) csuzda válasza #52588800 (#212) üzenetére


csuzda
aktív tag

Én megmondom őszintén, hogy nem értelek. Milyen "Teljes felesleges kockázat"-ról beszélsz?

1. Ebben egyetértek. De azért 5-6 év alatt elég sok minden fejlődik ahhoz, hogy meggondold a váltás lehetőségét.
2. Miért is? Ha csak 1-2-4 magra van belőve a szoftver akkor hiába a 6-8 mag, nem lesz tőle (sokkal) jobb. Az új technológiával a régebbi ára csökken vagyis buksz rajta, így mindig váltogatsz akkor csak a pénzt ölöd bele 5-7 vagy 11-15%-os növekedésekbe.
3. Én ezt annyira nem érzem. Jó, videókártyát cseréltem, de ott jelentősebb fejlődés van, mint proci szempontból.

Mostani gépem i5-3570k, Gigabyte G1 Sniper M3. 2012 novemberében lett építve, akkor proci 55k, alaplap 40k volt. Nem tudom mennyi forint volt egy euró csaknem 5 éve, de a proci kb 200 euró, az alaplap lépi túl, az is azért, mert a 33-36.000 forintos lapok helyett vettem ezt a kicsivel drágábbat, 3 év garanciásat. Válthattam volna 3 év után, 2015 vége felé. De minek? Hogy eladjam a tökéletesen működőt alig erősebb prociért? A gépet még HD7870-nel építettem, azóta GTX 970 került a helyébe (3 év garanciás kártya megadta magát, árát levásárolva vettem a 970-et). Eszembe se jutott, hogy procit cseréljek, helyett vettem +8GB RAM-ot, mert a Witcher 3 néha már megette az 5-6 GB-ot és éreztem, hogy kelleni fog még memória. Ha a proci limitem lesz, akkor tuningolok még rajta 200 vagy 400 Mhz-t és máris kisebb a probléma :D

Most gondolkoztattál el, hogy lehet érdemes lenne eladni a gépet, megvárni a 4 magos, 8 szálas i5 procikat és arra váltani. Na arra már tényleg megérné beruháznom, de se a 6. se a 7. gerenáció nem tudott meggyőzni. Viszont jó, hogy ezt felhoztad, lehet meg is teszem nyár végén :DDD

(#216) #52588800 válasza csuzda (#215) üzenetére


#52588800
törölt tag

A a teljes teljesen akart lenni, csak eltüntettem valamerre 2 betűt... :)

2. Az hogy a szoftver 5 év távlatában mire lesz belőve, én nem merném megsaccolni.

5 éve vettem i7-3770k -t és egy z77 -es lapot. Már másfél éve keseredik az alaplap, azóta kinlódom vele mert másik új z77 -es lapot sehol sem tudtam venni. Ugyan ez volt az előző gépnél, ott is alaplapot kellett cserélni.
A 7870 ugyan úgy nálam is megadta magát.... garancia után. Vettem helyette egy gtx960at, ami szintén elromlott :D

(#217) csuzda válasza #52588800 (#216) üzenetére


csuzda
aktív tag

Azt néztem én is, hogy új Z77-es lap sehol sincs. Miért nem adod el a procit? Hardveraprón 50-55k között láttam eladóban.

(#218) #52588800 válasza csuzda (#217) üzenetére


#52588800
törölt tag

Mert akkor VGA és táp csere után nem volt rá keret, hogy új belsőt kapjon a gép, most meg már úgy vagyok vele hogy megvárom a teljes Ryzen és az új Intel palettát. Aztán majd valakinek eladom a 3770k -t meg rá egy Noctua hűtőt 100-120 euróért és veszek belőle egy alaplapot.

(#219) Tomassy00 válasza Bird (#195) üzenetére


Tomassy00
senior tag

50 ezer forinté má van FULLOS lap ? :Y

(#220) Bird válasza Tomassy00 (#219) üzenetére


Bird
addikt

Van. :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#221) Tomassy00 válasza Bird (#220) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Hát kinek mi a "fullos" ... Én spec ezt a lapot nem nevezném annak, de még a sajátomat sem.

(#222) janos666 válasza Tomassy00 (#221) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is az van a játékos gépben (és volt már másféle is más célra), de épp ezért (saját tapasztalatból is) is tekintem az Asrock-ot budget kategóriának, akkor is ha egy viszonylag komolyabban felszerelt és nem annyira olcsó termékükről van szó.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#223) BiP válasza Chp (#205) üzenetére


BiP
nagyúr

Most nem akarok kárörvendő meg megmondó kapitány lenni, de ha hosszútávra terveztetek, akkor jobban körül kellett volna járni a témát, vagy kivárni még picit, amíg letisztul a dolog, és akkor nem szaladtok bele ilyenbe.
Intelnél 1 foglalat 2 generáció, minden generációhoz új chipset. Bár én is bíztam benne, hogy elmegy majd benne a Coffee Lake, de sok reményem nem volt.
Ill. Érdemes lett volna megvárni a bejelentést meg a vásárlás előtti felkészülés gyanánt olvasgatni a pletykákat.

(#224) Chp válasza BiP (#223) üzenetére


Chp
őstag

Teljesen igazad van, de akármilyen szar is amit főztem, mostmár meg kell egyem. Ettől függetlenül szerintem egy majdani 7700-as ki fog szolgálni még egy darabig szerintem. Illetve...bízok benne.

(#226) Chp válasza Cobra652 (#225) üzenetére


Chp
őstag

Pedig a napokban nézelődtem világszerte, hogy mit mondanak a mások, és sajnos máshol is szó esik a 300-as vezérlőkről. Mondjuk valamiért azok korábbi cikkek mint a PH!-s.

(#227) lemusz válasza Chp (#226) üzenetére


lemusz
addikt

Mit mondanak a mások?

(#228) arabus válasza Cobra652 (#225) üzenetére


arabus
addikt

+1 :K

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#230) Chp válasza lemusz (#227) üzenetére


Chp
őstag

Nem tudom az az "a" minek került oda, kicsit elszúrtam. ;] Szó volt a 300-as chipsetről, s arról, hogy lehet szükséges lesz hozzá, de a PH!-hoz képest több volt a kérdőjel a cikkekben. :DD Ennyi igazából.

[ Szerkesztve ]

(#231) proci985 válasza Cobra652 (#229) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pedig van kulfoldi forras is arra, hogy valtozik a socket.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#232) lezso6 válasza proci985 (#231) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha a PH megírja, akkor agymenés / pletyka; ha PH nem írja meg, akkor meg sunyin hallgat az igazságról.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#233) BiP válasza Chp (#224) üzenetére


BiP
nagyúr

Biztosan ki fog szolgálni. Rengetegen húzták jópár évig 2500k-val, 2600k-val, 3770k-val a mai napig, Ryzen topikban lehetett olvasni, hogy rengetegen arról váltottak, szóval a 7700k is jó lesz pár évig.
Csak az időzítést nem sikerült eltalálni :(

(#231) proci985: És ők is már 1151v2-ként hivatkoznak rá. (a'la 2011)

Kérdés, hogy meg tudják-e majd azt oldani, hogy bár a régibe nem megy bele az új, de az újba belemenjen a Skylake/Kaby Lake.
Régen Asrock nagy élharcosa volt a hibrid lapoknak, (és egyéb trükkös megoldásoknak), remélem most is kirukkolnak valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#234) proci985 válasza BiP (#233) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az újba belemenjen a Skylake/Kaby Lake.
annak max akkor van ertelme, ha meghal a proci alol a lap, de az inkabb HEDT platformon valos problema.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#235) #57795584


#57795584
törölt tag

Egy mai B250-es lapban, ami a Kaby Lake-el együtt jelent meg, menni fognak ezek? egy bios és ennyi, vagy felejtős?

(#236) 30z.Samu válasza #57795584 (#235) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezek még csak pletykák elméletileg. De ha megvalósul, akkor elméletileg(!) másik alaplap kell hozzá.

Sic Parvis Magna

(#237) BiP válasza proci985 (#234) üzenetére


BiP
nagyúr

Én simán el tudom azt képzelni, hogy időben eltolva megoldani a platformváltást. Pl. a mostani Skylake alá veszek egy Z370-et (ha belemenne), az alaplapot még jó áron el lehet passzolni, majd később váltani procit, és akkor már csak azt kell cserélni.
Végig van működő gép, stb. folyamatosabb lenne az átmenet, nagyobb a rugalmasság.

Persze nincsenek illúzióim, csak ábrándozok, hogy jó lenne,és _talán_ technikailag nem is megoldhatatlan.

Ha core2-nél meg tudják könnyen oldani, hogy a 771-es Xeon menjen a 775-ös desktop socketben, akkor ne ez legyen a legnagyobb probléma. Max. érdekük nem fűződik hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#238) Petykemano válasza BiP (#233) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem a 7700K nem fogja annyi ideig húzni, mint a 2600K.
Amikor utóbbit megvették - persze előre nem lehetett tudni - azóta 5 év eltelt úgy, hogy ugyanúgy 4/8 mag/szál van a piacon valamivel magasabb órajellel (vs OC) némileg jobb IPC-vel.

Ehhez képest már idén kaphatók/jönnek 6 magos procik. Ha közel azonos IPC és frekvenciatartomány mellett lesz verseny, akkor annak természetes módja lehet, hogy a +2 magos procimmal vágok árban alá a konkurenciának. Ha idén a 6 az új 4, akkor 2 év múlva könnyen lehet a 8 az új 6.

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ne vegyen senki 4 magosat. Csak azt, hogy olyan szép kor(szerűsége)t nem fog megélni egy mai 4 magos, mint egy 5 évvel ezelőtti.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#239) 30z.Samu válasza Petykemano (#238) üzenetére


30z.Samu
félisten

Meg ha játékra kell, akkor felesleges is az i7 szerintem. :)

Sic Parvis Magna

(#240) Petykemano válasza 30z.Samu (#239) üzenetére


Petykemano
veterán

Ha a HyperThreadingre / SMT-re gondolsz, akkor mittomén.
De írhattam volna 7600K vs 2500K-t is arra is pont ugyanígy igaz - szerintem -, hogy míg utóbbi jó 4-5 évig korszerűnek, megfelelőnek számíthatott, addig előbbit nagy eséllyel fogják ehhez képest hamar, 2-3 éven belül korszerűtlenné tenni a versenyben megjelenő új termékek.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#241) BiP válasza Petykemano (#238) üzenetére


BiP
nagyúr

(#238) Petykemano: Ezen gondolkodtam én is, mikor leírtam, már leesett, hogy valószínűleg ugyanannyi ideig mégsem fogja olyan módon kihúzni, mint anno a 2600k. Még ha amúgy jó proci marad még sok évig, de inkább kb. úgy, mint egy mai erős i5-ös.
Hála az AMD-nek, most a több mag felé terelődött a figyelem, mint procigyártó oldalról, mind játékoldalról a 4+ mag felé.

(#239) 30z.Samu: "kellene valami olcsó gép a gyereknek, úgyis csak játszani kell".

(#242) pengwin válasza Petykemano (#238) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem sem lesz a 7700K olyan hosszú életű.
Már most kaphatóak az AMD 6-8 magos processzorai, abban az árkategóriában, ahol eddig az asztali i7-ek tanyáztak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#243) wsanyi válasza #57795584 (#235) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Nem fog menni. 3xx-es szériaás chipset kell hozzájuk. Intel. Meglepő? ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.