Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pete55555


Pete55555
addikt

A váltás egyértelműen látszik, hiszen a korábban megszokott fizikai és logikai processzormagok tekintetében a Core sorozat minden esetben egy szinttel feljebb lép, amire igazából azért van szükség, mert főleg a játékok tekintetében egyre inkább a négy processzormag lesz a minimális igény. Ezt nyilván az Intelnek le kell reagálnia, és emiatt is lesz az új, asztali Core i3 négymagos.

Aha. Vagy mert az AMD is +2 (vagy több) magot ad ugyanannyi pénzért...

A tokozás LGA1151 lesz minden esetben, de az aktuális útiterv kiemeli, hogy a Coffee Lake-S modellek csak a 300-as sorozatú vezérlőhidakkal működnek.

Ezzel meg maguk alatt vágják a fát...

Kérdés, hogy a +2/4 magos procik mennyivel fognak többe kerülni, mert ahogy az intelt ismerem, nem fogják előző gen árakon adni.

(#2) dergander
Igen amúgy eredetileg arról volt szó, hogy a 200-as széria még jó lesz. De gondolom az alaplapgyártók hatottak intel bácsira...
Így viszont akinek 1151 lapja van, az majd szépen elgondolkodik rajta, hogy AM4-et vegyen, ha már úgyis mindent cserélni kell...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#2) dergander


dergander
addikt

Köszönjük kedves intel, így a jó alaplapom cserélni kell. Ez persze jó az alaplapgyártóknak is mert mindenki venni fogja a lapjaikat,nekünk a legrosszabb.

(#3) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Covfefe lake

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#4) Móci válasza Pete55555 (#1) üzenetére


Móci
addikt

Ebből a szempontból nagyon is jól jött a Ryzen, remélem árban is elindul valamiféle verseny. Az i3 ára érdekel leginkább, kíváncsi vagyok mennyire lesz csillagászati.
'Kedves' lépés, hogy a foglalat marad, csak új lapot kell venni a chipset miatt. Aki beruházott egy 100 vagy 200 szériás deszkába, biztos boldog...
A Z370-et meg köszi, azt is érdemes lesz megvenni. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) lemusz


lemusz
addikt

Mostanában i3-at nem volt értelme venni, ezután i5-öt nem lesz. Játékos budget gépbe 4 magos i3 megy majd, drága játékos gépbe 6 magos i7, középmezőnyt meg - amit eddig az i5 uralt - átengedik a Ryzeneknek.

(#6) Manbal


Manbal
senior tag

egyértelmű hogy alaplapot kell váltanom, de részemről X299-es lesz a nyerő, az talán kihúz 3-4 évet, és jön majd bele finom újdonság is, mint Coffe lake -X, vagy a kövi gen... ha nem akkor az Intel nagyon gyorsan hatalmas bajba kerül, mert ez nem járja hogy újabban túl gyakori a platformváltás...

(#7) Imre921


Imre921
tag

Mi komoly lesz amikor egy i3 tönkreveri JÁTÉKOK! alatt a csúcsryzen-t :DD :DD :C :C

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

Beigazolódott az, amit egyébként vártam is, így nem akkora csalódás. De azért kicseszésnek tartom.

(#9) Abu85 válasza lemusz (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nagyjából igen. Meg elsődlegesen a hat mag is azért jön, mert az lesz az ajánlott erőforrás az érkező játékok esetében. De a 4+HT ebből a szempontból jó lesz középszintnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Nem kell annyira sírni, a hardverpiacon 1-2 év alatt is gyökeres változások mennek végbe.
Aki most akar gépet újítani, ezek fényében megteheti.
Aki vett 1-2-3 éve egy minimum i5-ös procit (alapjáraton mondjuk egy i5 4xxx szériát), még egy ideig nem kell a fejét vakarnia.

Hiszen egy i5 4460 még ma sincs kihasználva a lakosság 99%-ánál. Hiszen egy 4k monitor, vagy vr lássuk be, nem alapvető kiegészítője a hazai játékos szcénának.

(#11) Lacok


Lacok
őstag

Ideje volt, hogy az i3 megkapja a négy fizikai magot. :C

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#12) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ez konkrétan azt jelenti, hogy a mostani alaplapokba nem mennek bele az új processzorok

:C :DDD
business as usual

[ Szerkesztve ]

OK

(#13) anulu


anulu
félisten

ezek a 6 magos i7-ek hogy fognak a legkisebb i9-ekhez képest teljesíteni? 6-7 éves a mostani gépem (i7-860), nagyon gondolkodom már a cserén, de lehetőleg olyanra váltanék, ami további minimum 5 évig bírja. vagy elég az i7-7700K? az legalább értelmes áron van...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) -KP- válasza Imre921 (#7) üzenetére


-KP-
addikt

Fél év alatt se sikerült még felfogni, hogy a csúcsryzen nem játékra való? De örülj nyugodtan, lehet venni méregdrága lapot ismét,hogy i5 áron i3 köntösbe bújtatott i5 procit vegyél és semennyivel se legyél előrébb.

[ Szerkesztve ]

(#15) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez szépen körbe van magyarázva, hogy a Z370 igazából egy módosított Z270, de a Z370 ennek ellenére mégsem kezeli a Sky/Kaby CPU-kat, ahogy a Z270-nek sem elég ehhez alaplapi firmware+microcode frissítés. (Mondjuk ez engem nem érint és mindenki megszokhatta már, hogy így vagy úgy, de 1-2 generációnként új lapot követelnek.)

Ha esetleg hajlandó lenne megállni az új 6 magos i7 a mostani 4 magos i7 áránál, miközben hasonló órajelekre képes (dacára a megemelt magszámnak, ami főleg hőtermelési szempontokból necces a Kaby-t ismerve, de tegyük fel, legalább ha levesszük a kupakját) és egyértelműen nőne az IPC (bár ezt még nehezebb elképzelni a közelmúlt alapján, hogy néhány százaléktól több jönne), akkor szerintem már úgy érezném, hogy lenne értelme leváltani az öreg i5-2500K CPU-t (de főleg a Z68 lapot).

A Ryzen 1700 is elgondolkodtatott ugyan, de nem győzött meg a konzervatív órajel, 2 modulos felépítés (lassú kommunikáció a modulok közt) és az én szememben túlszemcsézett, de csökevényes energiagazdálkodási megoldás miatt (az Intel féle HardWare P states [Skylake+] szerintem papíron és a gyakorlatban is jobban tűnik, mint az AMD féle software modulation csiliónnyi kis lépcsővel, amiken át agyba-főbe tudna váltogatni hevesen, így talán nem meglepő módon nem tud remekelni a governor), ami miatt vagy kis áramot, vagy kis teljesítményt pazarol a felhasználó.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#16) errorcode06 válasza -KP- (#14) üzenetére


errorcode06
őstag

Játékra is jó az, ha közben streamelni is akarsz egyéb hardver nélkül.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#17) -KP- válasza errorcode06 (#16) üzenetére


-KP-
addikt

ezt nem nekem kell elmagyarázd, nem én vagyok az intel fanboy.

(#18) Lacc válasza Pete55555 (#1) üzenetére


Lacc
aktív tag

A tokozás LGA1151 lesz minden esetben, de az aktuális útiterv kiemeli, hogy a Coffee Lake-S modellek csak a 300-as sorozatú vezérlőhidakkal működnek.

Ezzel meg maguk alatt vágják a fát...

Új processzor, új vezérlőhídat igényel, mi ezzel a gond? A jelenlegi valszeg nem tudja 100%-osan kihajtani CL-S-t.

Persze volt az Intelnek érdekes húzása, hogy mindig újabb alaplap kellett. Azonban még így is olcsóbb néha mint az AMD AM4-es alaplapok, én legalább is ugyanazt a minőséget alacsonyabb áron tudom Intel fronton beszerezni.
Anno az AMD is elkövette ezt a hibát, vagy direkt, vagy mittudom én, lásd Parallel módon ment az AM3 és az FM2-es tokozás, vagy ott van az FM2 és FM2+, anno az AMD azt ígérte, hogy az összes APU-nak elég lesz az FM2-es tokozás, hát rohadtul nem :D. Akkor megszívattak engem.
Sőt még ott van az AM3 és AM3+. Ekkor mondtam az, hogy b#### meg az AMD :)

-KP- nem csak játékokra, sajnos van olyan munka TASK típus ahol ugyanúgy szétvérzik a Ryzen, olcsóbb Core szétveri :(

[ Szerkesztve ]

(#19) kkf


kkf
aktív tag

első gondolatom az volt, hogy a b**** k**** a******, aztán a második is. :DDD
De jó, akkor akik esetleg lecserélnék a korábbi a korábbi I7-eseiket, azok most legfeljebb nem fogják, de szerintem a I5-6600k, I5-7600k tulajok sem fognak nagyon kapkodni.
az különösképp gusztustalan, hogy inkább ráncfelvarják a Z270-est, úgy hogy natív USB 3.1 még mindig nincs benne, csak hogy semmiképp ne lehessen a Z270-esbe berakni...

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#20) Abu85 válasza anulu (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudsz olyan foglalatot venni, amit annyira sokáig életben tartanak. Az aktuálisan elérhetőkből a Socket AM4-be fog jönni legtovább proci, legalábbis erre már biztosíték van. De azt is el fogják vágni 2019-ben. Az LGA1151-nél már jövőre viszlát lesz, tehát a Coffee Lake az utolsó.
A nagy foglalatok közül az útiterv nagyon ködös még. Az Intelnél a Cascade Lake egyelőre csak szervertermékként van jelölve, míg az AMD-nél az SP3r2-be be van jelölve opcióként a 12-magos Rome kódnevű fejlesztés, de ebből még közel sem biztos, hogy tényleg lesz 24-magos Threadripper verzió.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) Jhonny06 válasza anulu (#13) üzenetére


Jhonny06
veterán

Bármire cserélsz, az bírni fogja 5 évig. Még az i7-860 is teljesen jó.

(#22) berVi


berVi
senior tag

"a mostani alaplapokba nem mennek bele az új processzorok, és még a régebbi Skylake és Kaby Lake lapkákat sem lehet majd használni az új, 300-as vezérlőhidakat használó alaplapokkal"

:W :W :W :W :W :W :W

(#23) Zotya84


Zotya84
őstag

Akkor jól értem, ugyan ugyanaz a foglalat, mégis megoldják, hogy fizikailag ne lehessen őket a másikba tenni, mert az egyikbe "nem lehet" megoldani a támogatást, míg a másikba meg nem akarják megoldani a fizikai kompatibilitást?

Értem...

Ugyan nem terveztem egyik tóba se beruházni, de azt hiszem ezek után sem fogok. Intel meg békaphassa – ha már szívatja a saját vevőit ezzel. Legalább csinált volna belőle LGA1152-t, vagy valami. ;]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#24) ttt


ttt
senior tag

Na megint eladják átcímkézve a régi prockóikat. Tudom új architektúra, de azért mégis ;) (i3 -> i5, i5 -> i7, i7 -> i9)
De az meg gyalázatos, hogy ilyen trükköket dobnak be miszerint foglalat nem kell új, de azért csak vegyél új alaplapot, mert nem fog menni a régivel. Halljuk, hogy szarok az alaplap eladások, de tényleg ilyen átkúrásokkal kellene ezen javítani?

Nagyon kellene még egy harmadik vagy több (x86)proci gyártó, mert nagyon el van kanászodva a jelenlegi kettő. (Az AMD-t a korábbi hasonszőrű húzásai miatt nem csípem, de az Intel is többedik ilyen húzással és a - nekem - magas áraival kezd ellenszenvessé válni.) Tudom, oda szinte lehetetlenség betörni és valszeg nem is próbálkozik jó ideig még senki, aki volt is belepusztult.

(#25) berVi válasza ttt (#24) üzenetére


berVi
senior tag

Milyen atcimkezes?

(#26) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

OK, szép dolog a magszám-emelés, de vajon a magonkénti teljesítmény fog javulni, vagy megmaradunk az 5%-al gyorsabb órajel/5%-al jobb teljesítmény/10%-al több fogyasztás képletnél?

Igen, ehhez kellett a Ryzen, hogy VÉGRE kidobjon egy a Sandy/Ivy-szinten túlmutató konzumer procit az intel:R. A piros csapatnak akadnak még gyerekbetegségei, de ha sikerül finomítani a Ryzenen (pl órajel mehet 4.8GHz-ig), akkor fogunk mi még itt komolyabb intel procikat is látni.

A Cannonlake-el nem tartom kizártnak, hogy a 10 mag is lejön konzumer-szegmensbe és végre lesz értelme cserélnem a 4770k-t (Threadripper-re vagy 10magos intelre).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Archttila válasza Pete55555 (#1) üzenetére


Archttila
veterán

"Így viszont akinek 1151 lapja van, az majd szépen elgondolkodik rajta, hogy AM4-et vegyen, ha már úgyis mindent cserélni kell..."

+1 szerintem a következő gépem már AMD lesz.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#28) Egon válasza HUN_Sector (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy ha esetleg kevés lenne a 4 mag 4 szál, sokkal költséghatékonyabb (és valszeg értelmesebb) lépés egy i5-öt adott szériás i7-re cserélni, mint komplett platformot váltani (azt pedig nehezen tudom elképzelni, hogy az elkövetkezendő 2-3-4 évben kevés lenne bármely játékhoz egy legalább haswell szériás i7...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) t72killer válasza Egon (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Főleg, hogy a játékok egyre inkább a VGA-ra támaszkodnak pláne 4k-s kijelzőknél.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) GAI válasza ttt (#24) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nem tudom ezen miért lepődik meg mindenki, egyáltalán nem újdonság. Már a Socket 370-nél elkezdődött (az újabb, FCPGA-s procikhoz való lapokban nem mentek a régebbi PPGA Celeronok), aztán jött a Socket 478 a 3 féle (400, 533, 800) FSB verzióval, és persze a régebbi lapok nem ették az újabb procikat, sőt a régi, max. 533 FSB-s lapok se ették az 533 FSB-s Prescottokat. AMD fronton ugyanez a Socket A-nál, 200/266/333/400 FSB-vel. De ott még az alaplap gyártóján is múlik, hogy az azonos chipsetre épülő lapok közül melyik eszi meg pl. a Bartont és melyik nem. Aztán a csúcs ebből a szempontból az LGA775 volt, ahol szintén azonos fizikai felépítés mellett megkülönböztettünk "nem Core2 ready" (csak P4-et evő), "Core2 ready, de nem 45nm ready", és mindent evő lapokat. És sokszor itt sem a chipseten, hanem a BIOS támogatáson múlott a dolog.

(#31) Egon válasza t72killer (#29) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja.
Multinál lehetnek esetleg gondok, sok játékost tartalmazó pályákon (a rájzen-fanok kb. a BF1-et mondják, mint egyetlen példát, ahol esetleg elvérezhet egy i5, egy 64 fős pályán...), de szerintem ez a probléma a játékosok igen kis részét érinti csak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) proci985 válasza janos666 (#15) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Ez szépen körbe van magyarázva, hogy a Z370 igazából egy módosított Z270, de a Z370 ennek ellenére mégsem kezeli a Sky/Kaby CPU-kat, ahogy a Z270-nek sem elég ehhez alaplapi firmware+microcode frissítés.
ja, kb ez volt a lenyege.

meg vegre van 6magos i7 mainstream platformon, szoval igy par evvel az 5820k utan az 5820k araban a mainstream platformon is az intel vegre eloallt egy 6/12es procival.

egyebkent itt latszik, hogy az intel ezt mennyire nem igy tervezte, ld a Kaby Lake X 7740k 4/8as 340USDert. hulyenek is megeri, de cserebe jelentosen megneheziti az alaplapgyartok dolgat (a 7640X meg siman egy vicc).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) nubreed


nubreed
veterán

Az Intel véletlenül sem fogja azt kommunikálni (beismerni), hogy az AMD beért fejlesztései miatt kénytelen ők is fejleszteni és végre kialakulhat újra igazi verseny és fejlődés. De mindegy mit kommunikálnak és hogyan, a végeredmény remélem csak nekünk lesz jó.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34) tom_tol


tom_tol
addikt

Cím alapján vártam valamit, de semmi. Miért is "nagy előrelépés lesz" a Coffee Lake ?

(#35) [CsuCsu] válasza Egon (#28) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ha elmennek a 4+ mag valodi tamogatasa fele a fejlesztok, a magasabb beallitasokhoz mar konnyen elkepzelheto, hogy nem lesz eleg.

(#36) Egon válasza [CsuCsu] (#35) üzenetére


Egon
nagyúr

8 szál? :U Aligha... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#37) janos666 válasza [CsuCsu] (#35) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

ha..., akkor..., talán... :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Azt azért tegyük hozzá, hogy aki használható zintelt vásárolt (minimum erősebb i5 - + normális(nak tűnő) hozzávalók), annak elég 4-6-8 évente cserélnie a gépét és így nem olyan felkavaró az az akár gusztustalannak is nevezhető üzleti húzás - máshol is uí van, sajnos - , hogy minden új processzorhoz új alaplap is dukál. (Nálam az első generációs E6600-ot (72k HUF) váltotta a 4690-es (59k HUF) és egy darabig nem óhajtok hozzányúlni.)
Ha meg az üzleti szegmensben mozog az illető (cége), akkor ez még inkább megszokott...

Nem a zintel volna, ha nem így csinálná! ;]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#39) VTom válasza Abu85 (#9) üzenetére


VTom
veterán

Azért mire megkövetelik a játékok a hat fizikai magot HT-gel, elkopik még pár processzorgeneráció.
A 4 mag + HT szvsz még évekig bőven elég lesz.

Ez az egész magosdi azért van, mert az AMD végre felkavarta az állóvizet a Ryzennel, és az Intelnél muszáj lépni. Különben még 5 évig nézegethetnénk a generációnkénti +5% teljesítménynövekedést.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#40) nubreed válasza Kotomicuki (#38) üzenetére


nubreed
veterán

Végülis hozzászoktunk már, hogy az Intel mindig is ezt csinálta. Ezen nem kell csodálkozni.

A Ryzen 2 szerintem ugyanúgy bele fog menni a mostani am4 alaplap generációba.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41) Lacc válasza nubreed (#40) üzenetére


Lacc
aktív tag

Tutti nem fog. Kétszer eljátszotta az AMD. Lásd FM2 és FM2+ illetve az AM3 és AM3+ foglalatot. Mindig azt mondták az elején, hogy ááá nem fog kelleni az új foglalat és mégis kellett. Kétszer megtették, harmadjára is megfogják :D

(#42) Tomassy00 válasza Egon (#28) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Simán megoldják hogy az legyen. :K :U

(#43) t72killer válasza VTom (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Különben még 5 évig nézegethetnénk a generációnkénti +5% teljesítménynövekedést." - vagy épp visszafejlődést:

Az LGA20xx a dupla árú lapok mellett nemigazán szívem csücske, de meglássuk, úgy néz ki, intelék tényleg komolyan gondolják és 18magig tolják az anyagot a HEDT-re:R.

Amíg a játékokat konzolról portolják és lusták bármilyen optimalizációra, kétlem, hogy nagyon ráállnának a 6+mag támogatására. Ezek a procik már a megnövekedett média (videó)-feldolgozási igényeket próbálják kiszolgálni. Manapság már egy akciókamera/telefon is 4k-videót tol ki magából, amit azért melós megvágni, filterezni, stb.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) catalano


catalano
tag

Felesleges a sírás! Tavaly vettem az i5-ös gépemet... hozhatnak bármit, akkor is ez marad! Majd ha elgyengül, akkor megnézem mi lesz a középkategória és ennyi!

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#45) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Szerintem fölösleges évente gépet cserélni, annyit már nem hoz a konyhára teljesítményben 5-10%.

Azt nem értem, hogy akkor miért nem nevezik inkább át a tokozást pl 1151 helyett mondjuk 1145-re oszt jó napot. Abba jön 1-2 cpu, aztán a 2018 éven meg jöhet egy kis ráncfelvarrás.

(#46) Benőke


Benőke
őstag

"Pentium sorozatnál a Hyper-Threading újra aktív lesz, de a magok száma kettőre csökken"

Az most is így van ebben mi a fejlődés vagy a változás? :)
A 7 szériaban is így van.

(#45) hegegabi80

Mért maradt a foglalat? Benne van a cikkben, csak eldugva.
Valószínű változott volna, de sietni kellett, az új vezérlő híd még nincs kész, a jelenlegi meg kényszerűségből fogja támogatni az új processzort, a régi foglalatban.
Ezért taknyolás lesz kicsit, az új vezérlő híd is taknyolás lesz mert ezt a foglalatot kényszerülnek használni.
Nem lenne túl népszerű, ha az új lapba nem mennének bele a kiadott procik.
Bár tudva levő, hogy csak egy szűk réteg pakolássza a procikat, a nagy többség megvesz egy lapot és procit majd addig használja ameddig bírja, de akik miatt ezt az egészet megsürgetnék, pont őket szívatnák vele...

Nyilván az AMD miatt is van ez a kapkodás, de a játékosok kedvéért, hogy ne kelljen lecserélni az intel logót a gépházon ;]

[ Szerkesztve ]

(#47) KevinMulder


KevinMulder
tag

i7-2630QM processzorom van (XPS 15). Szegény, valami 5 éves konstrukció, de még hasít. Idén lesz lecserélve, Ryzen-re. Csak úgy megjegyeztem.

(#48) Petykemano


Petykemano
veterán

Jöjjön már, adják ki gyorsan, had vegyem meg olcsóbban az AMD-t

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#49) Robert07


Robert07
aktív tag

Ezt nyilván az Intelnek le kell reagálnia, és emiatt is lesz az új, asztali Core i3 négymagos.

Meg amiatt, mert a konkurencia is negymagosokat fog kinalni az also szegmensben is. :U

(#50) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

Ha elore lepes lesz,ha nem,en nemigen veszem meg,mert nem lesz ra annyi penzem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.