Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sif85


sif85
tag

"A hátlapi kamera 2 megapixeles, fixfókuszos, legfeljebb 2048 x 1536 pixeles felbontásban tud állóképeket rögzíteni"

2 Megapixel általában 1600 x 1200 szokott lenni, nemde? Míg a 2048 x 1536 az már 3 megapixel felett jár. Az elkészült képek 3,14 megapixeles ezzel a felbontással.

Milyen kamera is van benne akkor pontosan?

Nem mintha ez lenne a legfőbb szempont a készülék megvásárlásnál, csak ezen fennakadtak a szemeim.

Persze lehet, hogy én néztem el valamit.

PS: Köszönjük a tesztet!

Ryzen 5 5600, 2x8 Gb DDR4-3200MHz Fury Beast RAM, Asrock B550M Pro Gigabyte 2080 SUPER Xiaomi Mi 11 Lite 5G

(#2) kapeti07


kapeti07
senior tag

Nekem a Design nagyon hasonlít a Nokia E52-re. Amúgy nem értem a Lenovo-t ha ráírnák a logojukat akkor az jót tenne az eladásaiknak.

Xbox: kapeti

(#3) Pantal


Pantal
senior tag

Azért a door-to-door 2 éves gari megéri szerintem azt a plusz 10.000 ftot.

(#4) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Szerintem meg sok ez az ár érte. Ennyit nem érnek ezek a cuccok.

(#5) Szergej01


Szergej01
csendes tag

Alapvetően korrekt telefon! Van egy kis Nokia 5310 es beütése, szép :)

Oneplus 7T

(#6) gzbotii


gzbotii
veterán

Kicsit mas recepet az alcimek: kulso= igy nez ki :DDD kicsit szajbaragos

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#7) kcsa


kcsa
veterán

látom a logotípia/logótípia problémát még mindig nem sikerül megoldani, ha már maradunk a fellengzős kifejezésnél a háztáji nyugdíjas számára is érthető logó/márkajelzés szavak helyett.

(#8) Kryczek


Kryczek
tag

"A cikk megírásának pillanatában 22 000 forintért lehet kapni gyönyörű szép, fémből készült Samsung C5212-t"

5212 kotu műanyagból van, abból is a legsilányabb, kopós, karcolódós vacak. Persze ettől még simán jobb, de nem fém. :U Tudom, ilyet használok. :U

L700 volt fémből. Na az minőségi is lett.

a cikk jó és irányadó volt köszönjük! :C

[ Szerkesztve ]

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Forintot nem adnék érte:)

(#10) Sir Riccio válasza hemaka (#9) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Detto.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#11) tzsolesz válasza hemaka (#9) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én sem, viszont tetszik. Ez mondjuk érdekes, mert ezek a vackok nem szoktak tetszeni. :N

(#12) hegyesidr


hegyesidr
tag

A megéri-e kérdés attól is függ, hogy ki és mire akarja használni. Én például most rendeltem meg a testvérét, a 6680-at a feleségem kérésére a Speedshop-ból 18 ezer forintért, holnap hozza ki a futár ingyér. Eddig is myPhont használt már kettő év óta,szerette nagyon, neki csak telefonálásra kell, magán és céges kártyái vannak, állandóan két készülékkel rohangált, ill. valamelyiket mindig kereste a nőitáska megszámlálhatatlan bugyraiban. Ez a készülék neki nagyon patent, nem kért tapi telefont, azt útálja, az okos telóktól kirázza a hideg / műszaki antitalentum /. Ez pont jó, könnyen kezelhető, kettő az egyben és még csak nem is olyan ronda , mondja Ő. Ízlések és pofonok ! :R

(#13) JanFe


JanFe
aktív tag

Jonak jo keszulek, csak egy kicsit draga :)

"There is nothing permanent except change"

(#14) kolosanyi válasza hegyesidr (#12) üzenetére


kolosanyi
veterán

Persze, igazad van. Neki és a hozzá hasonló felhasználóknak ez jó választás. Más kérdés, hogy itt a fórumon nagyrészt nem ilyen típusú emberek vannak, ezért megy a fika. Én se tudnám magam elképzelni egy ilyennel, egyszerűen megszoktam az okostelefon adta szolgáltatásokat, nem mondanék le róluk. :)

(#15) #95590400


#95590400
törölt tag

egy készülék komolyan attól lesz minőségi, h bádogból gyárcsák a kínalyiak? hátö. szerintem a nehéz fémesebb telefonok vérszomjas kutyákat dobálni biztos jobbak, de az én zsebemet ne húzzák. és egy tepsi se domborítson, ha már itt tartunk.

[ Szerkesztve ]

(#16) kolosanyi válasza #95590400 (#15) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akkor neked ott az Xperia mini. :)

(#17) Jester95


Jester95
csendes tag

Jó kis teszt. :))
Ezekre a hagyományos candybar telókra még mindig van kereslet? Bár csak van ha még mindig gyártják őket. :D

(#18) V.T.CS. válasza Jester95 (#17) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

hidd el hogy van.kb. a nokia is szerintem az alsókat.-ból él amíg nem jön a nagy bumm.
amit már egy ideje várunk.
örülök neki hogy ebben a tesztben meg lett említve milyen is telefonálni egy telefonnal.
ezt nem piszkálódásból írom,csak nekem fontos.mondjuk ennél a készüléknél pont nem,de ez részletkérdés.

(#19) #95590400 válasza kolosanyi (#16) üzenetére


#95590400
törölt tag

samsung champ dualsim. :DDD

(#20) gybazsi válasza Jester95 (#17) üzenetére


gybazsi
senior tag

Szerintem igenis van kereslet rájuk. nekem is érintőkijelzős telefonom van, de nem igazán érzem, h ez annyival jobb lenne a régi, gombos megoldásoknál. Mindegyiknek van előnye is, meg hátránya is. Nekem egyébként, ha még gyártanának olyanokat, sima, gombos okostelefon (pl.:Nokia N73) kellene.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#21) nincsisbéla válasza hemaka (#9) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Én sem azt tuti, viszont a külseje egész jó lett. (jól kivitelezett Nokia koppintás)

Mentalita'

(#22) V.T.CS. válasza nincsisbéla (#21) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

ja.csak az összeszerelési minőség...
na az nem nokiás.

(#23) kolosanyi válasza #95590400 (#19) üzenetére


kolosanyi
veterán

Vagy az. Kezdek beszűkülten látni mobil témakörben. Lassan szinte csak az okostelefonok jutnak az eszembe ha valaki mobilt említ meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) hegyesidr válasza gybazsi (#20) üzenetére


hegyesidr
tag

Csak megemlítem, hogy 1993 óta egyfolytában Ericssonos ill. SE tulaj voltam /T28 , K800i, P1i /azután egy gyenge pillanatomban PDA-s lettem, Eten Glofish, HTC Pharos. Ezekkel együtt, no meg a munkám miatt kellett a navigáció, jött az Igo ! Jelenleg egy Omnia II-m van, képernyő cserén van éppen, még garanciális, porosodik a képernyője. Mivel még őrzöm a fiókban a K800-t, azt vettem elő és használom már 1 hónapja. Meglepett újra , hogy mennyire kézhez áll, mit tud. Rájöttem, minden olyan dolgot tud, amire az Omnia II-t is használtam, kivéve a navi az nagyon hiányzik, de máskülönben nagyon jól ellennék a K800-al, nem hiányzik a tapi képernyő, szeretem a billentyűket ! :C

(#25) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Üdítő néha napján ilyen klasszikus kialakítású teló a sok érintős csudamasina között.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#26) #95590400 válasza kolosanyi (#23) üzenetére


#95590400
törölt tag

én többször próbáltam mobilon netezni. aztán az vettem észre, valahogy mindig az x61-es thinkpad van a kezemben. :DDD ha meg nincs, akkor inkább nem netezek.
autóban jobb a nagyobb kiejlző gps-nek.
ellenben könyvet lassan kettőt is kiolvastam telón. vár az ember a hivatalban, orvosnál. és csak vár..... és csak vár. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27) Graphics


Graphics
Jómunkásember

"és a Mobilarena olvasókon kívül más nem is tudja, hogy a Lenovo megrendelésére készült a cucc)."

Na most akkor mi van? :D, myPhone akart az lenni nem?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) V.T.CS. válasza #95590400 (#26) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

ismerős a szitu.amikor bb-m volt én is sokat olvastam:)

(#29) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

2048 x 1536 az nem 2mp....

(#30) kolosanyi válasza #95590400 (#26) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én állandóan netezek és zenét hallgatok a telefonomon. Másképp nem bírom ki a BKV-t, muszáj kirekesztenem a reggeli hülyeséget. :DDD
Bár hozzá is tenném, hogy 4"-es kijelzőn már kicsit kényelmesebb, de simán el tudnék viselni nagyobbat. Például a Galaxy Nexus-félét. :))

(#31) JR.CSé válasza kolosanyi (#30) üzenetére


JR.CSé
senior tag

+1 itten nálunk a DKV-n se jobb a helyzet:D Bocs az offért:R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#32) Slab


Slab
csendes tag

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy vajon mi történik akkor, ha már van egy aktív hívás pl. a SIM1-en, addig a SIM2 elérhető? Vagyis, ebben az esetben a SIM2-re történő hívás indítás esetén a hívó mit hall (foglalatat jelez neki a telefon, vagy kikapcsoltat?)

MyPhone 6680 esetére (valaki lejjebb írta, hogy éppen most rendelte meg) is ugyanez lenne a kérdésem!

A speedshop ugyanis az ellenkezőjét írja, mint ez a cikk.

Vagyis:
MyPhone 6680: Ha már fogadott egy hívást az egyik SIM-en és közben keresik, akkor a második SIM kikapcsolt állapotba kerül.

MyPhone 6500:Ez a készülék is ugyan azon az elven működik, mint a myPhone 6680.

Ezekkel szemben pedig jelen teszt:
a hálózatkezelésnél pedig a dual active standby a kulcsszó, azaz egyszerre mindkét kártya fent van hálózaton, de ha az egyiken beszélünk, a másik foglalat fog jelezni annak, aki hívja

(#33) HaZse


HaZse
őstag

Én inkább vennám ezt.

Jelenleg egy tapitelefont használok és mellette egy Samsung C5212-t. tökéletes páros 3 SIM esetén.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#34) hegyesidr válasza Slab (#32) üzenetére


hegyesidr
tag

A másik SIM foglaltat jelez. Amikor befejezted az előző hívást, kiírja, hogy a SIM2-n van egy nem fogadott hívásod. Pont az előbb telefonált a futár, kb. 10 perc múlva itt a telefon amit tegnap rendeltem a Speedshop-tól. Gyorsak, pontosak, nagyon korrektek, csak kicsit drágák ! :R

(#35) Slab válasza hegyesidr (#34) üzenetére


Slab
csendes tag

Ezt most melyikre írtad? :)) a 6500-ra gondolom, ha a másikat csak most hozza a futár.
Ez személyes tapasztalat???

Ill. jól gondolom, hogy akkor ezek szerint átlehet venni a 2. hívást menetközben is (az eredetit ezzel tartásba helyezve)?

(#36) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

hívás várakoztatás nincs?

(#37) Mosanke válasza V.T.CS. (#36) üzenetére


Mosanke
senior tag

Mármint melyiken nincs?
Én Telenoros vagyok és ennél a szolgáltatónál van Hívástartás/Hívásvárakoztatás szolgáltatás, amely minden ügyfél számára ingyenesen elérhető és csak aktiválni kell a telefonon, hogy használhasd.
Ez a szolgáltatás működik gond nélkül az egy SIM kártyás telefonokon is. :K
Itt a leírás a működéséről.

[ Szerkesztve ]

(#38) hegyesidr válasza Slab (#35) üzenetére


hegyesidr
tag

Most nézegetem, elég jól néz ki, súlya is van, mert fém a burkolata. Egynémelyik márkás kütyü megirígyelhetné a burkolatát, fogásra biz. isten márkás érzete van az ember fiának. Én tapasztalatból írtam de a nejem előző telefonja alapján, az is myPhone volt, csak az 3 évvel ezelőtti tipus, 3350-es, azt már nem lehet kapni, pedig az sokkal kisebb, nőiesebb, kecsesebb és könnyebb volt. Ez inkább férfiasabb.

(#39) Slab válasza hegyesidr (#38) üzenetére


Slab
csendes tag

Ha megkérhetlek, akkor tesztelnéd konkrétan a 6680-at is? Ugyanis pont az a nagy helyzet, hogy régen szinte mindegyik készülék dual active stand by volt, de újabban sajnos ez már elég ritka, hogy mindkét SIM folyamatosan elérhető (még akkor is, ha az egyiken éppen beszél az ember).

[ Szerkesztve ]

(#40) hegyesidr válasza Slab (#39) üzenetére


hegyesidr
tag

Megpróbálom, ha a jóistenke és az asszony is úgy akarja ! Egyébként, szerény véleményem szerint, a 6680-as sokkal jobban néz ki mint a teszt 6500-as, olcsóbb is. Tudáson nem vitázhatok, mert sem a kamera,sem más cuccok nem egyformák benne. Minden esetre, ha nekem kéne használnom két SIM miatt, én a 6680-at választanám.

(#41) V.T.CS. válasza Mosanke (#37) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

én tudom,mivel használom.
úgy értem ha beszélsz az egyik kártyán akkor nem lehet beállítani hívásvárakoztatást mind a 2-re?elég kusza de remélem lejött mit szeretnék.

(#42) Slab válasza hegyesidr (#40) üzenetére


Slab
csendes tag

Oké, köszi.

Közben egészen cizellált már a helyzet! Egy másik topicban ezt írta valaki:
"MyPhone 6500/6680 >> Kezelik mind a két SIM-et egy időben, de ha az egyik aktív használatban van (telefonálsz rajta éppen), akkor ha a másikra jönne hívás azt a hívó fél foglaltnak hallja vissza, holott nem azon a telefonszámon beszélsz. Azaz nem kapsz egy figyelmeztető hangot, hogy a másikra közben jött egy bejövő hívásod és nem is tudod várakozásra tenni azt amelyiken beszélsz és átváltani a másikra."

Én erre nem is gondoltam, hogy ilyen "átmeneti" állapota is lehet...Lehet ez lesz a rejtély nyitja, mert ebben a tesztben is csak foglalt jelzéről írt a szerző. Az más kérdés, hogy ezt technikailag jóval nehezebben megoldható feladatnak gondolom, mintha egyszerűen csak nem lenne elérhető a nem aktív SIM.
No, meg szintén személyes vélemény, hogy ez a lehető legrosszabb megoldás, hiszen a hívó várhatja a visszahívást (felhívott, fogalaltatt jelzett a telefonod), de te meg nem is tudsz róla, hogy kerestek
:W

(#43) hegyesidr válasza Slab (#42) üzenetére


hegyesidr
tag

Miért ne tudnád visszahívni ? Amint befejezted az előző beszélgetést, megjelenik a képernyőn, hogy 1-2-3- stb. elmulasztott hívás a SIM1-n ill. SIM2-n, a hívószámokat kijelzi, így nyugodtan visszahívhatod ! Mi ezzel a gond ? Csak akkor van probléma, ha azt írja ki, ismeretlen szám. Az meg ha sűrgős neki a dolog, úgyis újrahív ! :DD

(#44) Slab válasza hegyesidr (#43) üzenetére


Slab
csendes tag

Tehát, a hívónak foglaltat jelez, viszont, te, aki a másik kártyán beszélsz, nem érzékeled, hogy hívtak, csak utólag????
Elég fura ez így...akkor ez jelenti azt, amiről itt lentebb is írt a kollega, ezek szerint nincs hívásvárakoztatás.

Teljesen kusza nekem. Jól értem? :F

(#45) hegyesidr válasza Slab (#44) üzenetére


hegyesidr
tag

De ha az előfizetésed olyan , hogy a szolgáltatód biztosítja a hívásvárakoztatást és ráadásul az a kártya van betéve a SIM1 helyre, akkor működik. Ez csak a SIM1-n lévő kártyára vonatkozik ! Az az elsődleges, a preferált szolgáltató !

(#46) Mosanke válasza hegyesidr (#45) üzenetére


Mosanke
senior tag

Azt hiszem az alap probléma az az, hogy ha arra, a nem aktív kártyára jön azon idő alatt bejövő hívás, amikor éppen a másikon beszélek, akkor semmi sem jelzi azt, hogy van még egy bejövő hívásom a telefonban lévő másik SIM-hez tartozó számhoz.
Ebben az esetben teljesen mindegy, hogy az elsődleges vagy a másodlagos SIM kártyán beszélek éppen mert bármelyiket ki lehet jelölni elsődlegesnek.
Kicsit nyomoztam ez ügyben és a gsm boltos ismerősöm szerint - ha igaz, akkor ezt a dolgot így és ilyen korrekten kezelni tudomása szerint nagyon kevés készülék tudta, de azt biztosra mondta, hogy a Samsung C5212 tutira tudja/tudta kezelni oda-vissza.

[ Szerkesztve ]

(#47) Slab válasza Mosanke (#46) üzenetére


Slab
csendes tag

"...ha arra, a nem aktív kártyára jön azon idő alatt bejövő hívás, amikor éppen a másikon beszélek, akkor semmi sem jelzi azt, hogy van még egy bejövő hívásom a telefonban lévő másik SIM-hez tartozó számhoz."

No, pont erről beszélek

(#48) Mosanke válasza Slab (#47) üzenetére


Mosanke
senior tag

Ez a samu meg tudja azt, és remélem nem mondok nagy hüleséget mert én is csak másodkézből tudom, hogy ha a másik kártyádra jön közben bejövő hívás akkor az oldalsó átváltó gombbal egyszerűen csak átlépsz a másik SIM-re, ezzel az addigi beszélgetésed tartásba kerül, (gondolom ezt a telefon intézi valahogy) aztán amikor a másikon befejezted a beszélgetést, akkor bontod és az oldalsó SIM váltó gombbal visszalépsz az elsőre és ott folytatod ahol abbahagytad.
Ha igaz akkor a telefonban valahol be lehet állítani, hogy melyik gombbal vagy miképpen történjen a beszélgetés közbeni váltás és tartásba helyezés. Ez az a funkció amire nekem is nagyon szükségem lett volna a C3322-ben.

[ Szerkesztve ]

(#49) GSM Boy


GSM Boy
csendes tag

Ej de drága ez a myPhone! Az fentebb említett Samsungoknak sokkal jobb az ár/érték arányuk! Sőt, ott van a Samsung E2152, ami jelenleg kemény 15.000 HUF!!! Igaz, a hátlapja annak is kotu a javából! Fél éve van meg és tiszta karc, de tudja amit tudnia kell.

(#50) Mosanke


Mosanke
senior tag

Olvasgattam néhány külföldi, a MyPhone 6680 típussal foglakozó fórumot. Hát nem valami rózsás a helyzet arra felé. :( Friss hsz.-ek voltak, 2 hónapon belüliek.
Megpróbálom emlékezetből beírni a hibákat amikre sokan panaszkodtak. Ezzel senkit sem szeretnék elriasztani a készüléktől, csak egyszerűen felhasználói valós tények, és a felhasználókhoz viszonyítva (kb, 40 fórumozó írása alapján) számszerűleg szerintem már sok ez a hiba és túl megy egy még elfogadható hibahatáron.
Tehát akkor jöjjenek:
* Kissé érzéketlen a térerőre. (ahol a Nokiák még közepes térerőt szignálnak, ott szinte meghal a MyPhone)
* A Ki/Bekapcsolási köszöntő hangot(zenét) hiába kapcsolják ki némításra, a következő alkalommal megint zenél.
* Átlagos használat mellett, alig tud 3 óra beszélgetési időt. Egyöntetű fórumozói vélemény!
* Max. 48 óra a készenléti ideje, amíg bírja az akksi. Szintén igen átlagos használat mellett. Ezt is elég sokan a fórumban észrevételezték!
* Beszélgetés alatt a másik fél a myphone telefonon beszélő beszédhangja mellett egy recsegő hangot is hall még elég hangosan, ami nagyon zavaró tud lenni. Többen jelezték ezt is. Főleg akkor jelentkezik ha kisebb a térerő, de többször előfordul max. térerő mellett is.
* Hárman is írták, hogy egyszer csak gondolt egyet és kikapcsolt magától a készülék. Bekapcsolás után vagy azonnal vagy pár perc múlva szintén kikapcsolt. Vissza a boltba, cserélték.

[ Szerkesztve ]

(#51) crwn


crwn
senior tag

Akárhogyan is van, a Samsung Dual SIM mobiloknál egyenlőre véleményem szerint nincsenek jobb készülékek. Használtam belőlük 4 fajtát is, egyikkel sem volt semmi gondom.

(#53) M@cika


M@cika
őstag

Sziasztok, most kaptam egy ilyet Tesco gazdaságos változatban 11-ért. A netet sajnos nem tudtam beállítani rajta, amúgy a kezelése kissé bonyolult, de megszokható. Zenéből nem játszik le csak wav-ot meg mp3-at, se aac, se flac se semmi használhatóbb formátum. Videóból is csak az alap 3gp megy vele, és a legnagyobb hiba, hogy nem lehet elfordítani a képet, valamint nem teljes képernyőn fut.
Ennek ellenére nekem bejön, mert a 2 kártyát szépen kezeli és Nekem most ez a legfontosabb.

Nasit a kis fehér medvének!

(#54) ufo13 válasza M@cika (#53) üzenetére


ufo13
tag

En hasznaltan vettem 4 e Ftert. Teljesen uj volt. Nekem tokeletes. Ket dolgot vettem eszre. Nincs billenyuzet vilagitas. Illetve sms irasnal nem tudtam beallitani azt hogy a mindat vege utan a kovetkezo mondat nagy betuvel kezdodjon. Vegig kell nyomkodnom a sok nyelvet. S kettoskereszt gombbal. Erre van valakinek megoldasa? Bocsi az ekezetek miatt mobilrol rtam.

(#55) Lacee83 válasza ufo13 (#54) üzenetére


Lacee83
tag

Nekem van billentyű világítás, lehet azért volt a tiéd 4 ezer :-)
Fél év használat után én meg vagyok vele elégedve, két simkártyás megoldásnak elég ha nem akarsz okostelefont használni.

Az akksija 4-5 napot bír. A készülék nem koptt meg de a kijelzőjét már sikerült összekarcolnom :-(

Előny:
-1000mAh akksi
-könnyen kezelhető dual sim
-jól összeszerelt,
-konzervatív és elegáns forma
-nagy kijelző (gombos telefon kategóriában)
-micro sd bővítés
-stabil szoftver

Hátrány:
-nem egyértelmű menük (beállítások itt ott elrejtve)
-a hivott fél néha visszhangra panaszkodik
-nincsenek témák, sms hang csak gyári lehet
-jelentéktelen fél megás belső memória
-gyenge kamera
-kimenő sms-t alapból nem ment, egyenként küldéskor lehet kérni..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.