Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bounty123 válasza vicze (#99) üzenetére


bounty123
őstag

A szükségtelen appokat disabled-re tudod tenni és akkor nincs ott az ikonjuk - settings, apps. Vagy ha az ikon témára gondolsz, azt csak launcherrel. Mondjuk én amúgy is azonnal felteszem a Novát minden androidra, annyira jól testreszabható, nincs értelme a gyárival szívni.

[ Szerkesztve ]

(#102) dse válasza vicze (#99) üzenetére


dse
tag

boltban kirakott milyen?

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#103) vicze válasza bounty123 (#101) üzenetére


vicze
félisten

Nem, azt már rég lepucoltam. Egész értelmesen tényleg nem sok minden van rajta alapból, talán 6app letiltatlan.
Arról beszélek, hogy átrajzolja az alap ikonokat és fehér hülye ovális hátteret rak mögé, ez telefonon témákkal simán javítható, de Samsung tabletre nincsenek témák.
Túl sok igényem nincs a launcher szemben, mappázzon értelmesen és kb. ennyi.

(#104) Tetsuo válasza vicze (#97) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

+1 Köszi az értelmes kritikát!

(#105) vicze válasza vicze (#97) üzenetére


vicze
félisten

~11óra 30perc lett a SOT.
Aki szerint 4GB mindenre elég csak annyit, hogy 3,5GB az átlag használt és 4,7 volt a max. eddig.
Opera 12 oldalt tud újratöltés nélkül megnyitva tartani és így használt 1,2GB RAM-ot, kizárólag asztali oldalkat megnyitva semmit mobil nézet.

Ami még negatívum az a WiFi, csak 200/200 a kapcsolódása és 150/150-et tud sebesség teszten.

[ Szerkesztve ]

(#106) Kasya válasza vicze (#105) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem hangzik veszesnek. A SOT kimondottan igeretes.

(#107) vicze válasza Kasya (#106) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy konkrétan 0 melegedés gyorstöltéssel se. Se alkamazás telepítésnél, se játék, semmit nem érezni sehol. 10nm és S670 elég jól teszi a dolgát.
Szerintem meglesz a 12h+ is majd idővel még szokjuk egymást, ez konkrétan az első full töltés volt és 2.5napot ment.

Amazon Update: 3.-án hozzák az előrendeltet is. :)

(#108) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Remélem az S5 elhagyja ezeket a karcsúsításokat/olcsósításokat: Kijelző, WiFi, csatlakozók stb.

[ Szerkesztve ]

(#109) vicze válasza Tetsuo (#108) üzenetére


vicze
félisten

A wifi szerintem SoC korlátozás, mivel közép kat. De a kijelző tuti ugyan ez lesz ez van az S4-ben is, amiket írtam mind OLED sajátosságok, nem kijelző hiba.

(#110) Tetsuo válasza vicze (#109) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Persze, hogy OLED, de olcsósítás. az S5 csak továbblép ezen! Remélem.

(#111) bounty123 válasza Tetsuo (#110) üzenetére


bounty123
őstag

Semmi olcsósítás nincs a kijelzőben. A Samsung csúcstelefonjaira ugyanúgy jellemzők ezek.

[ Szerkesztve ]

(#112) vicze válasza Tetsuo (#110) üzenetére


vicze
félisten

Azokból amiket írtam egyedül a szín hűséget lehet javítani, az csak SW kérdése, a többi megkeülhetelen OLED korlátozás.

(#113) Tetsuo válasza vicze (#112) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Írtad, hogy a gumihatás is nagyobb, mint más OLED-ek esetén. És nem tudom ki hogy van vele, de nekem fontos a színhűség (nem munka miatt).

[ Szerkesztve ]

(#114) vicze válasza Tetsuo (#113) üzenetére


vicze
félisten

Az csak a lasabb frissítés miatt van, mivel nem láttam még más ilyen méretű OLED kijelzőt, így nincs összehasonlítási alapom. Telefonok esetében a frissítés vertikális alapból, így ott egyáltalán nincs jelen.

Szín hűséget lehet javítani SW-vel. Amúgy tippre azért is kékebb, mert stripe és nem pentile, mint a telefonok.

(#115) AS


AS
félisten

Játékokban nem is rossz :
[link]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#116) vicze


vicze
félisten

Eszembe jutott a legnagyobb előnye a nem "prémium" Samsung tabletnek, nincs Bixby gomb. ;]

(#117) vicze


vicze
félisten

A 2. töltés is 11:30 lett 2,5 nap alatt. Valószínű ha egyhuzamban használnám meglenne a 12 vagy 13 is, de arra azért kicsi az esély. Mindenesre az üzemidővel sebességgel tejesen elégedett vagyok.

Annyit hozzátennék, hogy amíg dev opciókban ki nem kapcsoltam az animációkat, elég borzalmas volt nézni az egyfolytában mikro lagoló animációt, tök nevetséges. Amit kikapcsoltam őket vaj sima lett semmlyien akadás vagy dadogás nem volt.

Ha megjön a 2. példány és azt is meg tudom "vizsgálni" írok egy kicsi szőrszálhasogatást az összeszerelési minőségről és hogy esetleg mire érdemes figyelni megvételkor, ha esetleg valaki nagyon háklis az illesztésekre és összeszerelésre.

(#118) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok !

Nagyon gondolkodom, hogy vegyek egy ilyet, de nekem a ceruza nagyon fontos lenne. Ceruza nélkül csak szájhúzással tudnám használni.
Az "e" betű nélküli S5-ről van már valami konkrét infó, hogy mikor lesz, és mit fog tudni?

(#119) AS válasza ImI87 (#118) üzenetére


AS
félisten

Azt halottam. hogy a Note 10 el fog egy időben érkezni majd ősszel... Persze csak pletyka..

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#120) sirály69


sirály69
őstag

A Samsung Experience Store üzletekben már készleten az LTE verzió...

Szerver Hosting Debrecenben

(#121) ghiottone válasza sirály69 (#120) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Láttam én is + MM-et is ír 179-ért. Most gondolkodom, hogy az S4 helyett inkább még is s5e legyen.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#122) sirály69 válasza ghiottone (#121) üzenetére


sirály69
őstag

Szintén ez a kérdés foglalkoztat... :K

Szerver Hosting Debrecenben

(#123) vicze válasza ghiottone (#121) üzenetére


vicze
félisten

Ezt igazából az dönti el, hogy kell-e az S-Pen támogatás, amennyiben nem, úgy nem sok érvet tudnék felhozni a S4 mellett. Gyorsabb GPU, ha játszol, jobb WiFi, gyorsabb storage, 3,5mm jack, és kb. ennyi. Minden másban azonos vagy jobb a S5e.

Továbbra is ha valakit érdekel specifikus dolog szívesen megnézem, vagy mérem.

(#124) ImI87 válasza vicze (#123) üzenetére


ImI87
őstag

Egyrészt respekt a sok hasznos infóért. :R

Másrészt akkor nálam is él a fenti kérdés: ceruzás S4 vagy S5e..... :U

A wifi képesség miben tér el? Sebesség, vagy lefedettség?

Pl S5e esetében lehet nézni rajta fullhd-ben akadásmentesen netflix-en műsort?

[ Szerkesztve ]

(#125) sirály69 válasza vicze (#123) üzenetére


sirály69
őstag

Engem is érdekelni, miben különbözik a WIFI...
Nekem nem kell az S-pen.
Netezésre, néha online tv nézésre, zenelejátszásra használom.

Szerver Hosting Debrecenben

(#126) vicze válasza ImI87 (#124) üzenetére


vicze
félisten

S5e csak 200/200-as Rx/Tx-el kapcsolódik és így csak ~150/150-es fel eltöltést tud. S4 a tesztek alapján tudja a 400/400-as amit manapság elvárnék minden eszköztől.
Térerő szempontjából a S5e valószínűleg gyengébb lesz mivel fém a hátlap a S4 üvegjével szemben, így az árnyékolás nagyobb, akár a hátlaptól akár a kezedtől. Tesztelni nem tudom, az itthoni wi-fi fullos mindenhol.

S5e jelenleg nincs külön engedélyezve 720p feletti felbontásra, így az a max. L1 DRM-et támogat. HD-t lehet letölteni rá. Előzőből adódóan HDR sincs sajnos. S4 támogatja.
Tehát ennek semmi köze a HW-hoz, egy belépő szintű HW is viszi a 4K-t gond nélkül.

Youtube is 1080p-re van korlátozva, annak ellenére, hogy a tesztek szerint 1440p kéne legyen, de nekem nincs ott az opció, passz. Böngészőből akadás mentesen megy a 4K minden gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#127) sirály69 válasza vicze (#126) üzenetére


sirály69
őstag

Jól értem, hogy csak 720p videókat játszik le?
"Audio and Video
Video Recording Resolution
UHD 4K (3840x2160) @30fps
Video Playing Resolution
UHD 4K (3840x2160) @60fps"

Akkor ez most hogy? :F

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#128) sirály69


sirály69
őstag


Akkor ezek az adatok nem valósak?

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#129) vicze válasza sirály69 (#127) üzenetére


vicze
félisten

Nem érted jól. Szerintem érthetően leírtam.

(#130) sirály69 válasza vicze (#129) üzenetére


sirály69
őstag

Bocsi... Figyelmetlenül olvastam!

Szerver Hosting Debrecenben

(#131) bounty123 válasza vicze (#129) üzenetére


bounty123
őstag

A Wifire kíváncsi leszek, meglepne, ha egy 2019-es AC-s tablet ne tudna ennél többet, majd letesztelem jól én is, ha végre megérkezik :) Május 3-ra ígérte az Amazon a szállítást, de én nekik már nem hiszek túlzottan.

[ Szerkesztve ]

(#132) sirály69 válasza bounty123 (#131) üzenetére


sirály69
őstag

Megnézem ma a boltban mit tud...

Szerver Hosting Debrecenben

(#133) vicze válasza bounty123 (#131) üzenetére


vicze
félisten

Mined más(ami tudja) a hálózaton 400/400 régebbi készülékek is, és gond nélkül megy a 350/350 is. Itt most hálózatom belső tesztjéről van szó, nem internet, ez csak wifi throughput teszt semmi más.
Messze nem minden tudja a max. sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#134) julius75 válasza vicze (#133) üzenetére


julius75
aktív tag

És mire nem elég a 150/150?
Amit azért én erősen kétlek, de ha megveszem (remélhetőleg napokon belül), azért ránézek.
Hátha csak nálad volt valami gubanc...

(#135) sirály69 válasza sirály69 (#132) üzenetére


sirály69
őstag

Debrecenben nincs még kirakva... :O

Szerver Hosting Debrecenben

(#136) Tetsuo válasza vicze (#126) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Azt olvastam, hogy az L1 a legátfogóbb engedély/rendszer, mégis hogyhogy korlátozva van? :F Pláne ilyen felbontású kijelzőnél? Ennyi erővel adhatnák 720p-s kijelzővel is. :Y

[ Szerkesztve ]

(#137) vicze válasza Tetsuo (#136) üzenetére


vicze
félisten

Az L1 csak a 720p-t engedélyezi és ezzel a HD letöltést is. Minden máshoz rajta kell legyen az eszköz a Netflix certezési listáján, ez egy külön engedély appon bellül. YouTube app is pont ilyen.
Pl az egyik legviccesebb hogy XZ1 compaktomon engedélyezve van a Youtube HDR, de csak 720p, és a kijelző nem támogat HDR-t. :F

(#138) ImI87


ImI87
őstag

Hát srácok nem lettem okosabb.
Továbbra sem tudom, hogy S4 vagy S5e..... :F

(#139) vicze válasza bounty123 (#131) üzenetére


vicze
félisten

Amazonos rendelés kiküldve, holnap érkezik.

(#140) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Igazából ez nem kimondottan verzióspecifikus kérdés, hanem olyan laikus kérdés a mai tabletekről:

Ha van mondjuk egy 4K filmem mkv vagy egyéb fájlban (ami 10-20 GB) azt le tudja ez a tablet játszani?
Tehát egy PC videólejátszó-képességét mennyire közelíti meg?

És mi a helyzet a Hi-Res audióval? (Rengeteg albumom van csak ilyen minőségben.) Pl. flac, ape...

[ Szerkesztve ]

(#141) ImI87


ImI87
őstag

Srácok !

Nagyon döntenem kéne a vásárlást illetően: S5e vs S4
Mindkét tablet átvehető, holnap valamelyiket el kéne hoznom.

Légyszi adjatok tanácsot! :F

Ha kivesszük a pakliból a ceruzát, akkor ma melyik tablet jobb vétel?
S5e 170K vs S4 205K

Amire használnám:
- netes böngészés, alapszintű céges email-ezés, főleg este, ágyban (amikor a laptop-ot már nem kapcsolom be, a telefon pedig nem kényelmes)
- munka során gyors jegyzetelés, 1-2 fényképezés
- utazás, nyaralás esetén filmnézés, facebook, youtube
- otthon okosház vezérlése (android app), kamerakép nézés

(#142) Tetsuo válasza ImI87 (#141) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

S5e-t választanám helyetted, egyértelműen. A fórumban visszaolvasva egyébként találhatsz érveket bőven.

[ Szerkesztve ]

(#143) julius75 válasza ImI87 (#141) üzenetére


julius75
aktív tag

150-ért vettem az MM-ben a csak wifis S5e-t. A fanyalgókkal ellentétben neünk mindenben tökéletes.
Megnéztem, most is annyi az ára.

[ Szerkesztve ]

(#144) bounty123


bounty123
őstag

A Gooogle Pixel 3a-ba ugyanezt a chipsetet tette és elég jók a vélemények róla. Nekem nagyon bejön a Tab, egyelőre maximálisan elégedett vagyok. Gyönyörű a kijelzője. Egy képernyő alatti ujjlenyomat olvasó jó lenne, de az majd gondolom 10 év múlva jelenik meg kb. tabokon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.