Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) vicze válasza Tetsuo (#49) üzenetére


vicze
félisten

Samsung nem gyárt Kínában egyáltalán, pár beszállítójuk van onnan, de ennyi. Gyártás csak Koreában, Vietnámban és Indiában van.

(#52) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Remélem a Telekom is behozza kínálatba, mert a lassan 2 éves Mediapad M3-at erre lenne értelme leváltani.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#53) bounty123


bounty123
őstag

Ami szomorú, hogy egy cikkben azt olvastam, ide csak a 4GB-os verzió jön.

(#54) tuki2200 válasza bounty123 (#53) üzenetére


tuki2200
senior tag

A 6/128-as többe kerül mint a Tab S4, ami többet tud, nem biztos, hogy megérné. Legalábbis azért az árért sztem az jobb deal.

Am beszéltem a Samsung Magyarorszaggal elég gáz, hogy itthon nem lehet előrendelni hivatalosan, míg európában kb. mindenhol különböző 100€ környéki ajándékokat dobálnak az ember után csak vegye megfelé. Nekem is 93-ba lesz a tablet, ha levonom az ajándékot..

[ Szerkesztve ]

(#55) vicze válasza tuki2200 (#54) üzenetére


vicze
félisten

Semmilyen S4 képességre nincs szükségem, se a +100g súlyra, se a magasbb fogyasztásra az S835 miatt. Ujjlenyomat olvasó nélkül 100%, hogy nem veszek Tabletet, meg -1év support. 6GB-vel Koreán kívül nem kapható az S4, S5e pedig biztos lesz itthon is EU garival.

(#56) tuki2200


tuki2200
senior tag

Közben német Amazonon Out of Stock lett, olaszon pedig már előrendelői ajándék nélkül felment az ára a wifi onlynak 467 euróra! :Y

[ Szerkesztve ]

(#57) vicze válasza tuki2200 (#56) üzenetére


vicze
félisten

Azért out of stock mert tegnap megszűnt az előrendelés. És gondolom nem vették le a promóciót róla. UK Amazonon minden változatlan, még az ajándék se került el róla.

(#58) Iceman83 válasza tuki2200 (#56) üzenetére


Iceman83
tag

Mennyi volt német Amazonon előrendelésbe?

(#59) bounty123 válasza vicze (#57) üzenetére


bounty123
őstag

Köszi, végül meg is rendeltem a UK Amazontól, az ajándékkal együtt nem rossz így. Mázli, hogy még nem volt Brexit :U

[ Szerkesztve ]

(#60) vicze válasza bounty123 (#59) üzenetére


vicze
félisten

Hát a promós ajándék nem tudom hogy lesz neked, mert az elvileg Samsung oldalán beváltós, és valószínű csak UK címre kérhető.

[ Szerkesztve ]

(#61) bounty123 válasza vicze (#60) üzenetére


bounty123
őstag

Tényleg, csak UK lakosoknak, szar ügy. Sebaj, csak jöjjön meg épségben a gép.

(#62) tuki2200 válasza vicze (#57) üzenetére


tuki2200
senior tag

Pedig valami van, mert küldtek e-mailt, hogy csak májusba lesz készleten és akkor kapom meg, jövőhét helyett..

(#63) vicze válasza tuki2200 (#62) üzenetére


vicze
félisten

Samsung.de-n van előrendelés 26.-ai szállítással.
Amazon.de előrendelés 30.-ai szállítással, kicserélték ajándék nélkülire, arany verzió már elárazva 365EUR.
UK-ben továbbra is 19.-e a kiszállítás.

(#64) tuki2200 válasza vicze (#63) üzenetére


tuki2200
senior tag

Eleggé kib***tak most velem, jó lett volna utazáshoz, le is tudtam volna frankón tesztelni, de így nem kapom meg mire indulok...

(#65) vicze válasza tuki2200 (#64) üzenetére


vicze
félisten

Index már megkapta. :)
Nekem már biztosan 23.-án hozzák az ünnepek miatt.

(#66) Tetsuo válasza tuki2200 (#64) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Miért nem rendelted meg előbb? :U

(#67) vicze


vicze
félisten

Elérhetővé vált UK-be. :D
"Delivery by Wednesday, 8 May-Monday, 3 June Details
Usually dispatched within 1 to 2 months."

(#68) vicze válasza vicze (#67) üzenetére


vicze
félisten

És mára "Temporarily out of stock." egy két helyet kivéve mindenhol.

(#69) julius75


julius75
aktív tag

Magyarországon, rendes áfával, garival (elő)rendelhető esetleg valahol?

(#70) vicze


vicze
félisten

Hát egyhamar nem kap ilyen tabot senki ahogy nézem... :(
Pár órája jött:
"items have been unexpectedly delayed
Estimated arrival date: May 16 2019 - June 18 2019"

Az előrendelés első napján lett megrendelve amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#71) bounty123 válasza vicze (#70) üzenetére


bounty123
őstag

Szuper, nálam se történt semmi az amazon uk-s rendeléssel. :(((

(#72) vicze válasza bounty123 (#71) üzenetére


vicze
félisten

Na túrtam kicsit a kínálatot.
Samsung hivatalos oldalán kizárólag az ezüst 64GB-s rendelhető semmi más.
Currys-ben kizárólag az ezüst 128GB-s elérhető.
Amazonon kizárólag az ezüst 64GB-s olasz modell elérhető jövő heti szállítással.
Páran már biztos hogy kaptak pénteken, mivel vannak review-k Amazonon és Samsungnál is, de nagyon nagyon kevés példány mehetett ki, az is valószínűleg mind ezüst.

Hát ez aztán a termék megjelenés. :(((

(#73) Tetsuo válasza vicze (#72) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Mondjuk a színnel semmi baj sincs, hiszen az ezüst jobb, mint a fekete, de amúgy teljesen mindegy, úgyis tokban lesz és csupán a hátuljáról beszélünk.

Az még érdekes lett volna, hogy WiFi-s vagy LTE-s verziókról van szó.

(#74) vicze válasza Tetsuo (#73) üzenetére


vicze
félisten

Egyrész nem rakok rá semmit, mert 0 értelme van egy 400g-os 5mm-es készüléket venni, ha rádobok 200g-ot és fél cm-et...

Márészt LTE még annyi sincs, mint WiFi. :D

Biztos ami biztos, benéztem egy Currys-be amire azt írta a weboltaluk, hogy átvehető a készülék. Ki volt rakva 1db 128GB-s fekete, szóval fogtam a kezemben. 5perc után közölték, hogy nincs készleten, egyetelen boltban sem, egyetlen modell se. :C

Ez paper lunch a javából... Mindjuk most a Fold-dal toppolták ezt is.

(#75) bounty123 válasza vicze (#74) üzenetére


bounty123
őstag

Most jött meg nekem is az Amazonos levél a késedelemről, május 20 és június 20 közé tolva a szállítást. Jó lenne megtudni részleteket a dolog hátteréről, fura ez a nagy bejelentősdi, amiből aztán nem lesz semmi. Itthon sincs híre hamva se még a kütyünek.

Amúgy számomra vicces, ahogy mint valami világrengető újdonságról számolnak be az 5.5 milliméter vastagságról és a 400g súlyról, miközben 4 éve a Tab S2 gyakorlatilag ugyanezt tudta, azaz kicsit könnyebb is volt még ennél. Ezért is nem cseréltem le eddig.

[ Szerkesztve ]

(#76) vicze válasza bounty123 (#75) üzenetére


vicze
félisten

Végül Samsungtól direktben vettem egyet(egyszer csak lehetett rendelni a honlapjuk, úgy 5nap után, LTE továbbra sincs), délután jön.
A vicces az egészben, hogy az promóció beváltás május 16.-ig él, tehát az Amazonos előrendelők nem fogják addig megkapni a tabletet. Ez meg megérdeklődöm Samsungnál, hogy úgy mégis hogy gondolják.


Nem világrengető, a 3éves Z4T tabletem, 5,5mm és 380g. ;)
A Tab S2 mérete is kisebb és az aksija is vagy 20%-kal +műanyag, ha ez is műanyag lenne akkor még nyernék vagy 20-30g-ot. (belül kell a fém merevítés)

(#77) vicze


vicze
félisten

Íme:

Ha valakinek van valamilyen specifikus kérdése, amit az eddigi Youtube tesztek nem válaszolnak meg, szívesen megválaszolom.

(#78) bounty123 válasza vicze (#77) üzenetére


bounty123
őstag

Wow, grat hozzá. Jól értem, hogy ezt külföldön szerezted be? Megnézném, hátha ide is szállítanak normális áron, hol rendelted?

(#79) vicze válasza bounty123 (#78) üzenetére


vicze
félisten

Direktben Samsung UK-tól lett rendelve, máshol konkrétan nem létezik jelenleg. Ők csak UK-be szállítanak. Végignéztem minden viszonteladót, de csak ezüst 64GB-s van mindenhol, ha van. LTE nincs konkrétan sehol. Kicsit bosszantó azért.

Szóval ez 128/6GB fekete UK verzió.

(#80) Kasya


Kasya
nagyúr

Berendeltem itthon egy fekete 64-es LTE verziot. 2-3 het mire megjon :(

(#81) vicze válasza Kasya (#80) üzenetére


vicze
félisten

Annak várd ki a végét. :)
Biztonság kedvéért készülj arra, hogy több lesz.

(#82) julius75 válasza vicze (#79) üzenetére


julius75
aktív tag

Elárulod mennyit fizettél érte?

(#83) vicze válasza julius75 (#82) üzenetére


vicze
félisten

(#84) julius75 válasza vicze (#83) üzenetére


julius75
aktív tag

Nálunk ennyiért 64-es lesz.....ha lesz egyszer.

(#85) Tetsuo válasza julius75 (#84) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem szokott Magyarországon drágább lenni, mint a UK-ban, de ez a készlethiány módosíthatja a az árakat.

(#86) Tündike25 válasza vicze (#77) üzenetére


Tündike25
tag

Szia!
A fizikai "Home" gomb eltűnése miatt, ennél is belekerült esetleg a képernyőbe, mint pl az S8-aknál? Vagy abszolút nincs? Köszi!

(#87) vicze válasza Tündike25 (#86) üzenetére


vicze
félisten

Nincs. S10-en sincs, a Samsung már 3éve meg kellett volna szüntesse, mint mindenki más.
Ráadásként egy tabletnél, ahol a gombok folyamatosan máshol vannak orientáció váltás miatt, szinte semmi értelme nem lenne.

(#88) Tündike25 válasza vicze (#87) üzenetére


Tündike25
tag

Köszi az infót! Én mindenesetre imádom az S8-amnál... :) Az S10-ben újjlenyomatolvasó van helyette ugyanott, ami szintén feloldja a készüléket, de akkor ennél a tabletnél ezek szerint csak az oldalsó gomb nyomogatás marad... :(

(#89) bounty123 válasza Tündike25 (#88) üzenetére


bounty123
őstag

S10-nél nem kell feltétlen az ujjlenyomat olvasó, dupla koppintás is van a kijelzőn. Gyanítom, hogy az itt is működik, legalábbis remélem.

(#90) vicze válasza Tündike25 (#88) üzenetére


vicze
félisten

Nem kell megnyomni, hosszabb érintésre is felold, valamint dupla tap felébreszti a kijelzőt.

(#91) vicze


vicze
félisten

Hm GPS mellett rezgő motor sincs benne.

(#92) bounty123 válasza vicze (#91) üzenetére


bounty123
őstag

Rezgő az ok, de GPS-ben biztos vagy? GSMarena írja a speckók között és annak a hiánya gáz lenne szerintem. Mindenhol azt írják, van benne, vagy 10 helyen megnéztem.

[ Szerkesztve ]

(#93) Kasya válasza vicze (#91) üzenetére


Kasya
nagyúr

(#94) vicze válasza bounty123 (#92) üzenetére


vicze
félisten

Elnézést igazatok van, van benne GPS, működik, tesztelve. Véletlen mikor a szenzor listázó programmal néztem ki volt kapcsolva a location, illetve beltérben még csak műholdat se lát, semmit
Tudom, hogy normális hogy beltérben nincs jel, de a telefonon azért szoktam néha beltérben fix-et kapni és legrosszabb esetben is pár műholdat lát az ablakban is, ez nem.
Ha jól láttam minden jelenleg elérhető rendszert támogat, Galileo műholdak is látszottak.

@Kasya: Ez csak egy random blog, a Samsung hivatalos oldalán nincs jelezve, direkt megnéztem többször is, illetve a korábban linkelt Youtube tesztben is ezt jelezték, de kb. pont ugyanúgy benéztem mint ő.

[ Szerkesztve ]

(#95) Kasya válasza vicze (#94) üzenetére


Kasya
nagyúr

Basszus, tényleg SamMobile. Azt hittem a Samsung oldalát néztem :W

(#96) sirály69


sirály69
őstag

Itthon elő lehet rendelni valahol?

Szerver Hosting Debrecenben

(#97) vicze


vicze
félisten

A következőket NE olvassa el senki aki Samsung vagy OLED rajongó!!!

Sajnos a kijelző rettenetes csalódás. :(
Nem az élesség és ilyesmivel van a gond, az "OK", mivel nem pentail az elrendezés, így élesség kiváló.
A színhűség viszont katasztrofális, és itt nem elsősorban az OLED-del van a baj, mert van rendes szín hű OLED-em, hanem ahogy Samsung kalibrálja az szörnyű. Borzasztóan hideg, még kék fény filterrel is, a színek nagyon el vannak tolódva kék felé. Nem a szaturációval van a gond, azt jól állítható, hanem a színhűséggel. Mivel kalibrált monitor előtt ülök és más tabletem és a telefonom is sRGB színtérre van állítva általában minimális az eltérés, nagyon feltűnő a különbség a színekben, főleg sötétebb szürkés árnyalatok nagyon kék felé toltak elég erősen.
Erre jön még a fényerő probléma. Minél lejjebb veszed a fényerőt annál annál jobban maszatol, minimum fényerőn legalább 1cm-es utánhúzás van már, 20-30%-os fényerőnél tűnik el annyira hogy ne látszódjon(ott van csak 1pixel az utánhúzás), de mivel sokat használom este minimum fényerőn, így elég zavaró.
A 3. dolog a kijelzővel kapcsolatban a "gumi effektus". Ez alapvetően minden kijelzőnél van, és scrollozásnál jelentkezik, mikor húzod a tartalmat, és az egész nem egyszerre mozog, hanem hullámszerűen, elnyúlva. Ezt a képfrissítés iránya okozza, tehát ha egy kijelző landscpebe van akkor fentről lefele megy a képfrissítés, így görgetésnél, egyszerre mozog a tartalom látszólag, viszont állított nézetben a jobb vagy bal oldal frissítése előbb történik meg, így különbség lesz a két oldal között ennek eredménye, ez a gumi effektus. Ez magától értetődően minél nagyobb a felbontás annál erősebb, minél gyorsabb a képfrissítés, annál kevésbé látszik.
Na most az eddigi tableteimhez képest sokkal látványosabb, ez a hatás a lassabb pixel frissülés miatt, megint csak a fényerő csökkentével egyre rosszabb és rosszabb lesz sajnos.

Minden esetre eléggé felemás érzéseket kelt bennem sajnos. :(
Előnye eddig az üzemidő első feltöltésnél jár és most van 50%-on 6óra30perc SOT-val, szerintem olyan 12h-t simán vinni fogja, 90%-ban böngészéssel. Ez elég meggyőző.

Sajnos a Samsung tablet rendszer nem témázható, így nem tudom eléggé feketére belőni. Elég vicces, hogy appokban night mode estében is fehéren jelenik meg a navigációs sáv, elég zavaró. Android normál esetben dinamikusan alkalmazkodik az adott alkalmazáshoz, de úgy látszik Samsung ezt nem akarja valamiért.

(#98) bounty123 válasza vicze (#97) üzenetére


bounty123
őstag

A színhűséget nem lehet állítani, mint pl. az S10-nél vagy a régebbi Samsung telefonoknál is? Elvileg a Display szekcióban kellene lennie natural/vivid beállítási lehetőségnek, és azon belül még külön RGB összetevők is állíthatók.

Én a navbar színének (akár apponkénti) állítgatására a navbar apps-ot használom telefonon, hátha működik itt is. Ugyanúgy nem tetszett a navbar színe néhány appban az S10-esen se, ez nekem jó megoldás volt. Most már vagy 25 appnak megadtam kézzel a színét, így nagyon jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#99) vicze válasza bounty123 (#98) üzenetére


vicze
félisten

De lehet, de az csak a szaturációt változtatja, a kék beütés nem tűnik el akkor se ha lehúzom teljesen.

Android 5.0-tól a NavBar konkrétan átlátszó kellene legyen, és teljesen dinamikusan változzon attól függően milyen app van megnyitva, mivel Google, Sony és HTC eszközöket használok, más gyártói megoldást még nem láttam erre, de elég bosszantó egy sötét appnál a fehér Navbar.

Az idióta Samsung ikonok eltüntetésére van valami megoldás? Ugye témázás nincs, így csak Samsung sajátja van. valószínű kénytelen leszek Launchert váltani ehhez, ezt kivéve túl sok bajom nincs a gyárival, amit kell az tudja.

[ Szerkesztve ]

(#100) julius75 válasza vicze (#99) üzenetére


julius75
aktív tag

Hát akkor ez így szörnyű lehet.....basszus ne kínozd magad vele.
Most rögtön csomagold vissza a dobozába...
Privátban küldöm a címet, és utalom érte a 200 fontot.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.