Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Kövezzetek meg, de ezek brutálisan jól néznek ki. Jujj. :Y :Y

És akkor nem semmi hogy visszajöttek a gombok is, androidon. Hát én kipróbálnám. A navigációs gombsor felhasználási lehetőségei érdekelnének. Van benne fantázia.

(#2) saelin válasza tzsolesz (#1) üzenetére


saelin
veterán

Pont valamelyik nap folyattam a nyálam egy hasonló ázsiai telefonra. Kár hogy idehaza nincs egy darab ilyen sem, akár butább belsővel is jöhetnének, mert szerintem fölösleges az ilyenekbe ekkora craft. Nem fog senki sem játszani vagy 2K/4K videót nézni rajta.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#3) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Hiánypótló.

no fate but what we make

(#4) atosan


atosan
addikt

Mióta kijöttek a kagylómobilok (má marha régen volt), 90%-ban azokat használtam, kéne egy most is.

Maine coon

(#5) amanoba


amanoba
őstag

lenne rá igény az biztos..
várható árról kehet tudni valamit? gondolom eu-ba nem jönnek ezek a cuccok hivatalosan :(

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#6) Aryes


Aryes
nagyúr

Ha már ott vagytok, szóljatok már nekik, hogy hozzanak ilyet Európába is, mert baromira sokat el tudnának adni belőle?!

(#7) sBc


sBc
aktív tag

Mostanában azon gondolkodok, hogy egy kicsi butatelefon is is elég lenne az igényeimnek.
Legyen benne jó kamera, zenelejátszó, email, normális böngésző és működjön wifi hotspot-ként, mert ha több kel akkor arra ott a táblagép, vagy a laptop.
Jelenleg nem vesz rá a lélek, hogy 4,5 coll kijelzőméret felett telefont vegyek a kezembe.

[ Szerkesztve ]

(#8) PHM válasza saelin (#2) üzenetére


PHM
addikt

Egyetértek. Nem kicsit, nagyon.
Ha ezt nálunk is forgalmaznák, valószínűleg megvenném
életem első okostelefonját.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#9) wlandroid


wlandroid
tag

Csak szerintem iszonyatosan rondák? Semmi bajom a kagylótelefonokkal, de ennél szebben is lehetne kivitelezni...

(#10) prolad


prolad
őstag

Szépek lettek, de nem váltanék ilyen kialakításra.

(#11) -=RelakS=- válasza sBc (#7) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Teljesen egyetértek.

Pl vész esetén navigációra teljesen megfelelne egy ilyen kagyló mobil, akkor is, ha csak az előtelepített program lenne használható. ha meg előre tudom, hogy pl kocsival kell navigáció, viszem a tablet.

Ha meg úgy lenne megoldva, hogy a képernyő tapis, és megfordítva vissza lehetne hajtani, az még jobb lenne, mert úgy a csak tapipadra felkészített alkalmazásokat is tudná használni, és lehetne okosteló.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Gyönyörű telók. De azt vegyük figyelembe, hogy kinyitva marha hosszúak lehetnek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) Garada


Garada
őstag

Ha annak idején ilyen telefon felhozatal lett volna ezen a téren, biztos hatalmasat üt.

(#14) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Remelem ebbe is mt6582 duruzsol :))

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#15) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Nekem az alsó készülék designja sokkal jobban bejön. Inkább abba pakolnák a felső hardverét...

(#16) Kirrr válasza fornettisuti (#14) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Nem, mert az 1.3GHz.

(#17) dzsi23


dzsi23
addikt

Ahányszor jön egy ilyen flipes hír, mindig ugyanazokat írják alá. :D Viszont ez az Ice Cream Smart kifejezetten szép lett, nem úgy, mint pár napja-hete az a piros-fekete csoda. :D

(#14) fornettisuti:
Snapi lesz az. :K

[ Szerkesztve ]

(#18) TRIvidore


TRIvidore
tag

320x480? Ilyen felbontás még akad 2015-ben? :N Ettől függetlenül hiánypótló a kialakítás, a régi Benq-Siemens & Sony-Ericsson mobilokat juttatta eszembe, a fizikai billentyűzet, hívásfogadó/elutasító gombok hiánypótlóak. Kár h S-Korea only.

Never say no to...@##%%£...Panda

(#19) gabesz199


gabesz199
csendes tag

Ilyen tökéletes lenne mamámnak viccen kívül :D legalább ha muzsika tv-n nem megy a kedvenc zenéje benyom magának egyet vagy játszik valamivel rajta:D Ő nem szereti a "tapizós" telefont :)

Mosoly :)

(#20) azopi74 válasza janeszgol (#12) üzenetére


azopi74
addikt

Elképzelek egy ilyet 6" méretben :) Egyébként Ázsiában nagyon népszerű máig ez a form factor. Főleg a japánok kedvelik. Személy szerint nem teljesen értem a dolgot, én akkor is utáltam, amikor ez volt az őrület a butatelefonok körében.

(#21) Penguin95


Penguin95
senior tag

Az első egész jól néz ki, csak lenne belőle EU-s változat is.

(#22) tjb007 válasza fornettisuti (#14) üzenetére


tjb007
nagyúr

Snapdragon 400

(#23) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Egy kis retró :)

(#24) hemaka


hemaka
nagyúr

Jóféle, de már nem használnám.

(#25) judas13


judas13
addikt

Japók mai napig csipázzák ezt a formát. Talán nem véletlenül. Nekem is kéne.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#26) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Basszus, ezek tetszenek. :D Másodtelónak simán el tudnám képzelni.

(#27) tzsolesz válasza r3dsnake (#26) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szerintem ilyen hardverrel elsődleges telefonnak is igen csak megállja a helyét.
A snapi 400 azért nem a legalja. Bár ha a felhasználási korlátokat nézzük, azért még sem egy teljes értékű tepsiról van szó. Talán ha átlehetne hajtani 360 fokban a kijelzőt.

(#28) r3dsnake válasza tzsolesz (#27) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Jó, de elsődleges telefonnak kínszenvedés lenne használni a kezelése miatt.

(#29) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Már nem mennék ide vissza...

(#30) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Több külföldi oldalon az Ice Cream Smart-ra is csak 320*480-as felbontást írnak, nem HD-t... A mérete pedig 118.6×59.4×16.9mm. Összehasonlításképpen a NOKIA 6260-as 102x49x23 mm volt, tehát tényleg kicsit hosszú kinyitva, mivel már a 6260-as is kicsit ormótlan volt az átlag kagylómobilokhoz képest, ez pedig 1.5cm-rel hosszabb.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#31) Kirrr


Kirrr
aktív tag

A tönkrement Samsung W2013 helyett jó lenne... hiányzik a flip.

(#32) dzsi23 válasza elfelejtette (#30) üzenetére


dzsi23
addikt

Akkor most hasonlítsuk össze egy Nokia 3310-es méreteit egy Samsung Galaxy S6 méreteivel is? Nem sok értelme van egy okostelefont butatelefonnal összemérni... :N
A Nokia 6260-ben 2.1"-es kijelző volt, már itt bukott az összehasonlítás...

[ Szerkesztve ]

(#33) zombinyul válasza elfelejtette (#30) üzenetére


zombinyul
addikt

A jo oreg 6260... De imádtam :)

Snapi 200, meg 400? Jol néznek ki, de nalam ezek mar használhatatlanul nagyok lennenek. Attol fuggetlenul tuti lenne ra vevő nem keves, jöhetne hozzánk is.

dzsi23: a 6260 is okostelefon volt, meg ha egy "masik világban" is.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#34) sBc válasza -=RelakS=- (#11) üzenetére


sBc
aktív tag

Valami hasonlót a mai technológiai szinten. Anno a SonyEricsson mekkorát kaszált a Xperia mini sorozattal, mert hiány volt a kicsit készülékekből. És Steve Jobs-ot is megértem mikor kijelentette, hogy 3,5 hüvelykes kijelző az ideális méret egy telefon számára. Én kijelző helyett, telefonméretre szabványosítanám, úgy 120x60 mm méretben. De ma már más világban élünk. Dobálóznak a számokkal, mert minél nagyobb annál többnek hisznek.

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) dzsi23 válasza zombinyul (#33) üzenetére


dzsi23
addikt

Oké, jogos, okostelefon volt, de szerintem akkor is összehasonlíthatatlan a 2 telefon. :) Egy 3.5"-es érintőkijelző nem fog beleférni egy ugyanakkora házba, mint egy 2.1"-es (még akkor sem, ha a kijelző helykihasználása szempontjából nem volt kiemelkedő a 6260, és akkoriban nagynak számított). :)

(#36) elfelejtette válasza dzsi23 (#35) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem a technológiát akartam összehasonlítani, hanem a méreteket. Egyébként meg a 6260-asba beleférne egy 3.2"-os kijelző, az még el is menne. Ilyen méretben tudnának HD felbontást, de ha csak qHD lenne, az is elég lenne.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#37) dzsi23 válasza elfelejtette (#36) üzenetére


dzsi23
addikt

Igen, beleférne a 3.5"-os kijelző is, ha kb. akkora lenne a káva a kijelző körül, mint a G3-ban. De amíg világviszonylatban ilyen kicsi a kereslet az ilyen telefonokra, addig nem fogják a fejlesztéseket erre irányítani. :) Amúgy szerintem én is a méreteket hasonlítottam össze. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Luck Dragon

Hiánypótló készülékek, és még nem is olyan rondák.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#39) no more


no more
addikt

Az alsó jól néz ki! :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#40) zsigus


zsigus
őstag

Ha ezeket kiadják az USA-ban is, pár év múlva tökéletes "eldobható" telefonok lesznek 15-20 dollárért. Mint most pl. ez, de már most is vannak talán androidos telók is ilyen ársávban (vagy egy picit drágábban).

Ide persze egy sem fog eljutni, de nem igazán említik az érintőkijelzőt sehol, szóval egy "gombos android" nem biztos, hogy kellene is ide.

[ Szerkesztve ]

(#41) dzsi23 válasza zsigus (#40) üzenetére


dzsi23
addikt

Ezekben érintőkijelző van. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.