Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) k.


k.
őstag

'Hagyjuk má'.
A világ változik. Én rühelltem a Halász Juditot, anyukám mesélte, hogy kiszedtem a magnóból a kazit, és áttoltam a Danubiusra. Ez van, gyerekfüggő. Pedig anyámék is megpróbálták, mégis inkább az akkori zenéket hallgattam "amit a felnőttek" ellentétben a gyerek dalokkal.

(#2) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Én a hupikék törpikék re verettem régen.

(#3) zH.


zH.
senior tag

Hát igen, hatalmas problémái lennének majd a gyereknek, ha olyan zenét hallgatna amilyet akar.

[ Szerkesztve ]

just be

(#4) művésznő4 válasza k. (#1) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Mások vagyunk....:) Én nagyon szerettem és sokáig is hallgattam őket. Rengeteg gyerek kazettám volt és állandóan azokra ugrabugráltam, meg hamisan kornyikáltam...:D

Persze, a gyerekeknek mindig vonzó és érdekes az, amit a felnőttek csinálnak, mert az olyan "nagyos" dolog...:)

Gamer: Tejóóóééég, hát hogy felejthettem ki a Hupikék Töpikéket?? :DDD Pedig az is nagy best volt. :C

[ Szerkesztve ]

(#5) plömplöm


plömplöm
őstag

a gyerekek nagyon aranyosak, de vajon hányszor hallgattatták velük végig ezt a szart, mire így rögzült? :W

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#6) Crystalheart válasza k. (#1) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát én meg Eddát hallgattam, ami anyám kedvence, és klasszikus zenét, ami meg az enyém. Pedig akkor azok már mind réginek számítottak. :D No de hogy a kisgyerek fluoron (vagy akár alvilágirapen, hardcoremetálon stb.) nőjön fel, az egyenest magas fokú felelőtlenség.

(#7) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Én kiskoromban beastie boys-t hallgattam aztán hova jutottam...metált hallgatok, és antiszemita is vagyok, mindkettő szöges ellentéte a beastie boysnak ;] .

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#8) albert8 válasza Cthulhu Dawn (#7) üzenetére


albert8
addikt

Ne is mond :DD

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9) művésznő4 válasza zH. (#3) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Igazad van, egy 2-3 éves gyerek valószínűleg sokkal jobban átlátja a felelősségét, súlyát és következményét annak, hogy milyen zenét hallgat, csak azért, mert ő azt AKARJA... :U

Azt ugye, azért vágod, hogy nem csak hogy nem fogják fel, hogy miről énekelnek, de mivel agyuk, akár a szivacs, a kis korban ért élmények tapasztalatok alapján komolyan rongálódhat a személyiségfejlődésük a későbbiekben?...:) Ezt most nem konkrétan arra mondom, mert megtanulták ezt az egy számot, de ha sorozatosan ilyeneken nőnek fel (vagy akár durvábbakon, amiben talán még káromkodnak is, stb.), akkor tényleg gondok lehetnek, aztán ne csodálkozzon a szülő, ha kezelhetetlen a gyerek... :U

NEM mellesleg, egyáltalán nem biztos (sőt, elég valószínűtlen), hogy a kisgyerek ment oda, hogy "Héhelóó, ősök, kapcsoljátok már be nekem azt a számot Fluortól, amit annyira szeretek! ;)"
Sokkal inkább úgy gondolom, hogy valamelyik nagyobb testvére hallgat ilyeneket orrba-szájba és egyszerűen csak megragadt a fejében a szövege, aztán a szülök, mikor meghallották, elolvadtak tőle, hogy milyen édes a gyerek, hogy ilyet is tud. aztán előkapták a kamerát és feltolták youtubra....

[ Szerkesztve ]

(#10) zH. válasza művésznő4 (#9) üzenetére


zH.
senior tag

Milyen következménye van annak, hogy olyan zenét hallgat ami neki tetszik? :O Nyilván azért kell szerencsétlennek zenét hallgatnia, mert te azt akarod.

Aha. Mondj már pár olyan előadót plz, amitől nagyon rongálódna a személyiségfejlődése. Mert nem hiszem, hogy a 3 éves gyerek Metalcoret akar hallgatni.

[ Szerkesztve ]

just be

(#11) Crystalheart válasza zH. (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Biztos vagyok benne, hogy ha eleget foglalkoznának vele, tetszene neki más típusú zene is. Aztán lehet, hogy tinédzser korában, 14-15 éves kora körül merőben megváltozik az ízlése (nekem is megváltozott, elkezdtem power metált és kortárs szimfonikus zenét hallgatni), de addig is vagy kulturált zenét tegyenek be neki, vagy semmilyent.

(#12) zH. válasza Crystalheart (#11) üzenetére


zH.
senior tag

Mióta foglalkozás kérdése, hogy kinek, mi tetszik? Elég nagy baj, ha valakinek 14-15 éves koráig nem alakul ki az ízlése zenei téren. - már megbocsáss.

[ Szerkesztve ]

just be

(#13) Crystalheart válasza zH. (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Úgy értem, ha nem csak bekapcsolnák neki a TV-t, hanem figyelnék, milyen zene tetszik a gyereknek - persze a színvonalasabb zenével kezdve. Pl. akár szeretik a szülők, akár nem, illő volna a klasszikus zenével kezdeni a sort, hátha megtetszik a kicsinek, ugyanis az tesz neki a legjobbat. Nagy baj, hogy manapság nincs idejük a kicsikre a szülőknek, így csak leültetik valami zajláda elé.

Nem értem, miért baj, ha valaki 14 éves, éretlen fejjel mást hallgat, mint később, amikor már normális esetben meg is érti a zenét, még ha szövege sincs. (Ja, bocs, a fő szennyhullámokon nincs igazán mit megérteni.)

(#14) adyz.


adyz.
aktív tag

simán dubstep-et nyomnék neki(k) :D

(#15) mephi666 válasza adyz. (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

én meg lagzi lajcsit ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) adyz. válasza mephi666 (#15) üzenetére


adyz.
aktív tag

lagzi lajcsi már a nagyon durva kategóriába tartozik... :DDD

(#17) k. válasza Crystalheart (#13) üzenetére


k.
őstag

"Ja, bocs, a fő szennyhullámokon nincs igazán mit megérteni."
Nekem meg a power metál a szenny. Ennyi.

Fogadjuk el, hogy minden relativ. Egy ilyen számtól a gyereknek semmi baja sem lesz, ellentétben pl egy faja kis balázs fecótól, az tuti kikészíti. :U
Na viccen kivül, szerintem annyi az egész, hogy mindenkinek el kell fogadni, hogy mások az izlések. Ha épp a gyerek flourt- akar hallgatni, hát tegye.

(#18) Cthulhu Dawn válasza zH. (#12) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Azért a zenei ízlés nem olyan, mint az elsődleges/másodlagos nemi jellegek, hogy 14-15 éves korig kialakul aztán nem változhat, ott marad fixen. - már megbocsáss.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#19) Crystalheart válasza k. (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Épp azt mondom, hogy gyerek korában ne hallgasson minden áron olyat, amit a szülő szeret, és amit épp nem tart szennynek, és amire így rá is kap a kicsi. Klasszikus zenét kell először. Beethoven, Mozart, Dvorak, Orff, Brahms, stb. Olyan nagy a választék, hogy szinte elképzelhetetlen, hogy nem lehet olyat találni, amire babakorban megnyugszik, és később is szeret.

(Ami az én zenei ízlésemet illeti, power metalból sincs egy album sem, amiből egy-kettő számnál több tetszene. A legtöbb könnyűzenei darab egy albumról talán a régi Dinamit lemezekről tetszik, ami meg sima régi rock. De nem is a felnőtt ízlésről van szó.)

[ Szerkesztve ]

(#20) Csemike


Csemike
csendes tag

A zenében nőttem fel, köztük abban, hogy oviskoromban a kedvenc slágereim a következők voltak: "Túúúúúl szexi lány méééér mongyátoknekem, nemvagyokénilyen!" meg "Gyere, gyere szeress, úgy kivánlaaaak!" Unokatesóimmal a nagy családi összejövetelen koncerteset játszottunk. Ilyeneket "énekeltünk" közben a szüleinknek szigorúan felemelt kézzel kellett végig tapsolni ritmusra. :) Na, azt nem lett belőlem sorozatgyilkos.

Szerintem ezek a gyerekek sem lesznek nyugdíjasbosszantó, villamosfirkáló anyagyilkosok. :) Nem kell ezt túlspilázni.

#21: Kétlem hogy a többség, és ha ilyenné válnak, az vajmi kevéssé írható az adott kor zenéjének a számlájára.

[ Szerkesztve ]

(#21) Crystalheart válasza Csemike (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Szerintem ezek a gyerekek sem lesznek nyugdíjasbosszantó, villamosfirkáló anyagyilkosok. Nem kell ezt túlspilázni."

A mai gyerekek többsége mégis valamiért ilyesmi lesz. És ennek nem egyetlen oka van, hanem összetett a probléma, a gyökerében pedig az elhanyagoltság áll.

(#22) művésznő4 válasza k. (#17) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Szerintem meg nem szabad mindent ráhagyni, mert AZ a felelősség. Igenis egy pici gyermekre oda kell még figyelni, mivel ez is a neveléséhez tartozik.

Én egy szóval sem mondtam olyat, hogy rá kell erőltetni az én akaratomat. Nem, ilyet én sem tennék, de igenis megfogom válogatni, hogy mit engedek be a kis lelkivilágába, ami gyakorlatilag még csak akkor kezd kialakulni, fejlődni. Ugyanúgy meglesz a döntési lehetősége, ahogy nekem is megvolt nemcsak zenei, de minden más téren is. Nekem is volt rengeteg minden, ami közül válogathattam. Volt, ami jobban szerettem és volt, amit kevésbé. Amit nem akartam, nem hallgattam, nem erőltették rám, de azért az sem volt, hogy csak odanyomták a kezembe a távirányítót, oszt' nesze kölök, keressé' valamit, ami bejön neked...:U

Azzal a részével viszont egyetértek, hogy ízlések és pofonok a zenei ízlés relatív dolog, így ne is nagyon menjünk bele ebbe a kérdésbe, mert nem kimondottan a Fluor által képviselt műfaj fikázása volt a célom ezzel a posttal... :R

Amúgy Crystalheart-nak kell, hogy igazat adjak. Sőt, azt mondják, hogy a komoly zene kifejezetten jót tesz - nemcsak a kis gyerekeknek, de már az egész piciknek, a csecsemőknek is! :K Volt ezzel kapcsolatban valami kutatás...vagy felmérés, amivel bebizonyították, hogy sokkal értelmesebb, nyitottabb, érzékenyebb (jó értelemben) lett dolgokra az a kis baba, akivel kiskorában komoly zenét hallgattattak, mint akivel más jellegű zenéket...

(#23) k. válasza Crystalheart (#21) üzenetére


k.
őstag

Ez eléggé hülye komment volt. A mai gyerekek 5%a lesz max ilyen. Elötte is kb ennyi volt. Az hogy szerinted ez igy van, max azt bizonyítja, hogy falun élsz, és irtó ritkán találkozol a nagyvárosokkal. Én BP-n lakok, és hidd el a fiatalok nagyrésze nem áll neki bkv-t firkálni...

Művésznő: Velem nem halgattatak komoly zenét. Eléggé paraszt is lettem. Baj?

[ Szerkesztve ]

(#24) No-kia


No-kia
őstag

nálunk még ma érettségi előtt is a duck tales ment, nem a mizu:D meg akárhol vagyunk az osztállyal és valaki elkiabálj hoyg duck tales, az egész osztály egyszerre rdítja hoyg HUUU-ÚÚÚÚ :Dde ezt komolyan akárhol ellehet játszani velünk,bármondjuk az iskola 22 éves történelme alatt a mi osztályunk volt a legnormálatlanabb(jó értelemben!!) :D :D

duck tales.

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#25) adyz. válasza Crystalheart (#21) üzenetére


adyz.
aktív tag

ez nem a zene hibája, hanem a nevelésé. ha úgy nevelnek valakit, hogy sehogy, akkor nem csoda, hogy anyahomorító k*csög lesz, meg embereket gyilkolászik.

(#26) Zolás válasza Csemike (#20) üzenetére


Zolás
addikt

Én se lettem dadogós, pedig a Scatman slágereit ezerrel toltam :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#27) Csemike válasza Zolás (#26) üzenetére


Csemike
csendes tag

Oh, nekem ez már általános iskolai emlék. :)) Szóval Scatmant dúdoltál kiskorodban... Scatman meghalt... :U

(#28) művésznő4 válasza zH. (#12) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Elég nagy baj, ha valakinek 14-15 éves koráig nem alakul ki az ízlése zenei téren. - már megbocsáss.

Már megbocsáss, nekem (és hidd el, hogy neked is!), még a mai napig formálódik a zenei ízlésünk. Főleg, aki ilyen majomparádé, divatzenéket hallgat... (nem rád értem, csak általánosan). Lehet, hogy ma még ez tetszik, de holnap már egészen más fog. Jön egy új divathullám.....és tessék. :)
Ez hol van kőbe vésve, hogy 14-15 éves korában mindenkinek szilárd álláspontot kell foglalnia arról, hogy milyen zenei stílust képvisel? :N Szerintem nagy butaság ilyen kijelentésekkel dobálózni... és elég nevetséges olyat állítani, hogy "ELÉG NAGY BAJ" az, ha valaki egyelőre még csapong a zenei stílusok között... :U

(#29) EczkE


EczkE
addikt

Már itt is ez van...?

Asszem mindenféleképpen!

(#30) No-kia válasza művésznő4 (#28) üzenetére


No-kia
őstag

momint például most a dubstep, nagy divat lett, én már 2 éve is hallgattam akkor bezzeg leszólt mindenki hoyg mi ez a csörömpölés, most meg... de majd elmúlik náluk :D

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#31) művésznő4 válasza k. (#23) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Hát nekem aztán elhiheted, hogy nem az...:DDD
Úgy gondolom, én nem vádaskodtam, csak elmondtam a véleményemet, ahogyan te is. :) Csecsemő- és kiskoromban velem sem hallgattattak Beethowen-t és Mozartot, mégis normális ember lettem. Nem azt mondtam, hogy KÖTELEZŐ, de sok szülő alkalmazza, mert nem egyszer kimutatták már jótékony hatását. :K Én bevallom, óvodás és kiskoromban kifejezetten nem szerettem a komoly zenét, mert, "mamásnak" tartottam. Azt hittem, ilyet csak az öregek szoktak hallgatni, aztán mikor nagyobbacska lettem, rájöttem, hogy mennyire jó dolog is ez. Mára már, gyakorlatilag nincs olyan nap, hogy valamilyen formában ne hallgatnék komoly zene-féléket..:) De ezt is embere válogatja.

Ha ilyen jellegű zenét nem is hallgattattak velem, de a szüleim, - főleg Anyukám,- kivétel nélkül mindennap mesélt nekem könyvből esti mesét és énekelt altatódalt, mellém bújva az ágyban. Szerintem ennél nem adhattak volna többet nekem, mert ez a legszebb komoly muzsikánál is többet jelentett... :B

[ Szerkesztve ]

(#32) sz4blya válasza Csemike (#20) üzenetére


sz4blya
csendes tag

nem, de hülye lehet, aminek amúgy is nagy az esélye, nem kéne még tetőzni :(((
én ebbe szerintem simán belebolondulnék :U

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#33) Crystalheart válasza k. (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát iskolába nem itt falun jártam, gondolhatod. És nem csak konkrétan a vandalizmusra akartam célozni. De a fiatalok kezelhetetlenségéhez, az ízlésficamokhoz, az alacsony kultúra növekvő terjedéséhez nagyon sok tényező hozzátesz, és véleményem szerint ez is köztük van.

(#34) Csemike válasza sz4blya (#32) üzenetére


Csemike
csendes tag

Hogy "hülye" lesz, nem ezen a mizun fog múlni. Művésznő is említette, hogy a komolyzene milyen jó hatással van a gyermek fejlődésére akár már magzati korban is, és ez így is van. Csakhogy önmagában a komolyzene mit sem ér. Nem attól lesz intelligens egy ember, hogy csecsemőkorában mindig berakták neki a magnóba Mozartot. Hanem attól, hogy a szülei törődnek és foglalkoznak vele, szeretettel veszik körül, Mozart legfeljebb a kandírozott meggy lehet a habostorta tetején. Ahogy Művésznő is leírta, mennyivel többet ért, hogy az édesanyja mesét olvasott neki esténként, altatódalokat énekelt. Ez az, ami igazán fontos.
Ha ezt ezek a gyerekek is megkapják, akár Tankcsapdát is énekelhetnek, nem ez számít...

(#35) cucka válasza zH. (#12) üzenetére


cucka
addikt

Elég nagy baj, ha valakinek 14-15 éves koráig nem alakul ki az ízlése zenei téren. - már megbocsáss.
Márhogy miért is olyan nagy baj? Mert te azt mondtad? Milyen súlyos következményei vannak annak, ha valakinek nem alakul ki egy határozott zenei ízlése 15 (20, 30, akármennyi) éves korára, vagy ha esetleg lesz*rja az egészet, és jó neki az, ami a rádióban megy?

(#36) Zolás válasza Csemike (#27) üzenetére


Zolás
addikt

Nekem is általános iskolás emlék, szóval nem vagyok én se már mai gyerek :P

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#37) mephi666 válasza Csemike (#34) üzenetére


mephi666
nagyúr

én azért szerintem nem fogok énekelni a leendő gyerekeinknek, mert szerintem pont ettől válnának pszichopata sorozatgyilkossá ;]

még otthon laktam 5-10éve és nővérem páréves fia gyakran bejött a szobába, amikor haverok is voltak nálam... teszteltük, hogy melyik zenére hogy reagál: kifejezetten élvezte a slipknot-ot, korn-t, manson-t :B (azért annyira nem üvöltettük, hogy megsüketüljön)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38) Csemike válasza mephi666 (#37) üzenetére


Csemike
csendes tag

(#39) k. válasza Crystalheart (#33) üzenetére


k.
őstag

Miből gondolod, hogy a kultúra amit te képviselsz, a magas. Úgyértem, hogy az, hogy neked valami idegen, nem feltétlen jelenti azt, hogy az "szar".

(#40) művésznő4 válasza Csemike (#38) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Jaajj, emlékszem erre a bejegyzésedre! :D :C Olyat mosolyogtam, mikor elolvastam...;] :DDD :)

én azért szerintem nem fogok énekelni a leendő gyerekeinknek, mert szerintem pont ettől válnának pszichopata sorozatgyilkossá
mephi: Akkor viszont dicséretes, ha nem teszed majd ki őket ilyen megpróbáltatásoknak...:P :R

[ Szerkesztve ]

(#41) Crystalheart válasza k. (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Minden viszonyítás kérdése. Nem feltétlenül kell azt mondani, hogy az afrikai bennszülöttek kultúrája rosszabb, mint az ókori hellenisztikus kultúra. Nem rosszabb. De európai mércével nyilvánvalóan alacsonyabb szinten áll, és ez nem szorul bővebb magyarázatra.

Csemike: "Hanem attól, hogy a szülei törődnek és foglalkoznak vele" - Szerintem ebbe beletartozik az is, hogy megpróbálják azt adni a gyereknek, amitől jobban fejlődik. És ha az omega3 zsírsav esetleg túl drága is a családnak, a komoly zene az információs társadalom korában könnyen és olcsón elérhető. :) Lehet, hogy csak díszítés a tortán, de a szép süteményt is a dísz emeli a művészet közelébe.

[ Szerkesztve ]

(#42) Csemike válasza Crystalheart (#41) üzenetére


Csemike
csendes tag

""Hanem attól, hogy a szülei törődnek és foglalkoznak vele" - Szerintem ebbe beletartozik az is, hogy megpróbálják azt adni a gyereknek, amitől jobban fejlődik." Ez így van, de senki nem dől a kardjába, mert a gyerek a rádióban meghallja a Mizut. :) Amilyen szivacs agya van az embernek gyermekkorban, elég ha kétszer hallja, már vissza is mondja... Ez nem minden esetben jó dolog, pl. az unokaöcsém első nap azt mondta az óvónéninek, hogy "a p...ba", amikor szólt neki, hogy alvás lesz. :U Előző nap a kedves nagypapája káromkodott barkácsolás közben.

(#43) Crystalheart válasza Csemike (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Valahogy úgy sejtem, hogy a fenti videón a gyerek nem egyszer-kétszer hallotta a számot, hanem nagyon sokszor.

Ma már nem emlékszem rá, de én meg "Széélvihaaar, mi motorra vágyunk"-ot nyökögtem kissrácként a Pataki Attila motorján :D de valószínűleg ez sem tett jobbat, mint ha komoly zenét tettek volna be nekem. Szerencsémre én magamtól rákaptam aztán a későbbiekben. :)

(#44) Gergő_


Gergő_
őstag

Attól függetlenül, hogy nem stílusom az efféle zene, szerintem nincs ezzel semmi gond, egy kisgyerek pont annyit érhet meg belőle legfeljebb, ami hasznos a testi-lelki egészségének: lány+fiú=1 pár. :)
Nem kell szerintem hülyének nézni a gyerekeket, már óvodában is kísérleteznek hiszen látják otthon a szülőket/tévét, ez természetes...
Azokat a gyerekeket viszont sajnálom, akik csak 12-13 éves korukban tudják meg hogy nem csak pisilésre való és a lányokat nem csak kergetni lehet. ;]
Ugye most nem a végletekről írtam, mert az sem jó, de kell valami természetes folytonos érdeklődés/fejlődés, ami (remélhetőleg) a másik nem általános testi és lelki vonásainak megismerését veszi alapul.

[ Szerkesztve ]

(#45) Csemike válasza Crystalheart (#43) üzenetére


Csemike
csendes tag

(#46) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Lehet, hogy a Kesh verzióját hallgatták, az egész jó :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#47) talmida


talmida
Közösségépítő

Állitólag az 5 éves kor előtti korszak a legfogékonyabb tanulási időszaka az embernek. Azt is hallottam, hogy a japánok ezt már régen fölismerték, ezért az óvodai pedagógusokat jobban megfizetik, mint az egyetemi tanárokat, mert ők fektetik le az jellem alapjait. Később egyre kevésbé alakítható az ember. Tehát egyáltalán nem mindegy, hogy mit hall és lát a csemete. Aztán, hogy ebből a fizetéses dologból mi igaz, nem tudom, ;] de nagyon szépen hangzik.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#48) danih


danih
addikt

Szerintem el kéne vonatkoztatni kicsit magától a zenétől, és jobban koncentrálni a szám mondanivalójára, arra az értékrendre, amit az tükröz. Még nem érti a kicsi (csak annyit lát belőle, hogy a szülőknek/felnőtteknek ez tetszik, figyelnek rá, nevetnek, a gyerek pedig mindig figyelmet követel magának ilyen vagy olyan módon), de ki tudja, mi rakódik le benne. Én nem szeretném, ha a gyerekem ilyenen nőne föl.

[ Szerkesztve ]

(#49) művésznő4 válasza danih (#48) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Hát ehhez nem igazán tudok mit hozzátenni, mert minden egyes szavaddal teljes mértékig egyetértek! :K :R Végre valaki összefoglalta röviden, amit már 1 napja próbálok elmagyarázni. :DDD

(#50) moha21


moha21
addikt

Nem tudom mi ez a nagy SP &Fluor utálat... :F
Na mizumizumizu?:D

(#48) danih: Részben egyetértek veled, de ilyen alapon elég sok zenét lehetne "tiltani".

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#51) cicafüles


cicafüles
csendes tag

Olyan kis aranyos ez a videó. :) A végén az a kis puszi :) ..... hát nagyon jól sikerült.
Először még nem tudtam, hogy mi ez a dal, de utána láttam kiírva alá, hogy Flour. Ezzel a dallal van tele az egész média.

(#52) darál0w


darál0w
Jómunkásember

tegnap volt vmelyik topikban közszemlére téve.

egy olyan érzés jött elő belőlem, ami ritkán kerül elő. szánalmas.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#53) SlayR


SlayR
senior tag

Hogy mi is a nagy "utálat"? Én inkább úgy nevezném, hogy az igénytelenséget nemszabadna díjazni...kis "magyarázat".. ;] na meg a "műelemzés amit bemásoltam, de már más kirakta szal nemrakom be mégegyszer -.-

.

[ Szerkesztve ]

(#54) mephi666


mephi666
nagyúr

most komolyan megrohadhatna már a helyi rádió, hogy 7:00 óta már harmadjára adják ezt a sz@rt :W eddig ez volt a "cigiző-zeném" (kimentem rágyújtani mindig, amikor meghallottam), de most bajban vagyok :O

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55) A@ron válasza művésznő4 (#49) üzenetére


A@ron
tag

+1

(#56) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szegény gyerekeket ilyenekkel szennyezik. Szomorú ;]

(#57) xdx@


xdx@
aktív tag

Talán ettől jobb kedved lesz: [link] :DDD

(#58) plömplöm válasza xdx@ (#57) üzenetére


plömplöm
őstag

na és ez? :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#59) Böttike


Böttike
újonc

ez hülyeség, amint megtanultam beszélni Britney Spears szövegeit nyomtam.:D + NSync,Bstreetboys,stb:P

(#60) BITBOYS válasza plömplöm (#58) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hányjuk a szart lapáttal én meg még pár haver... :DDD

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#61) Bling95


Bling95
őstag

sztem hadd halgasson amit akar ( kivéve mondjuk nagyon pici korban a káromkodósokat nemkéne hogy szókincse csak abból álljon ) de felesleges ráerőltetni a klasszikus zenét , én pl mindigis rühelltem és először rock-ot aztán rap/hiphop-ot halgattam. rap részéről meg tudjuk hogy minden 2. szó káromkodás..

ahhoz képest mégse lettem falfirkálós megállás nélkül b.zdmegozós ember :) szóval szerintem nem a zenétől függ a dolog, nevelésre kéne odafigyelni....

(#62) Fecogame


Fecogame
veterán

Lehet, hogy csak én öregedtem meg, de az én gyerekeim biztos, hogy nem fluortomikát, espét, meg dzsásztinbíbört fognak hallgatni, ha rajtam múlik...

De nem rajtad múlik. Én sem olyan zenét hallgatok, amit régen hallgattattak velem kiskoromban. Olyant, amit szüleim nem szeretnek. De különösebben nem érdekel :D

Példa

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#63) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

kis adalék

nem akarok bant, szal nem kommentálok

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#64) moha21 válasza Motion_Blur (#63) üzenetére


moha21
addikt

Amúgy vicc RTL-en meg bocsánatot kér, de azt mondja semmi köze a 2 dalhoz, áhh csak full copy :D Szégyen pedig de szeretem a régi zenéit.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#65) Z86 válasza gamek!ller (#2) üzenetére


Z86
őstag

Gyakran ha hallom az adott szám dallamát a hupikék szöveg jut előbb eszembe az eredetivel szemben :)

(#66) zoltanz válasza mephi666 (#15) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A disco-sított mulatos az odacsap... :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67) Csemike


Csemike
csendes tag

Na, most akkor mindenki kapjon a szívéhez. :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#68) Gergő_ válasza Csemike (#67) üzenetére


Gergő_
őstag

:DD

(#69) Crystalheart válasza Fecogame (#62) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A kisgyereknek nem azért kellene klasszikus zenét hallgatnia, hogy később klasszikus zenét szeressen, hanem mert a fejlődésére az van a legjobb hatással.

(#70) Crystalheart válasza Crystalheart (#69) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyébként meg hülyeség ez, hogy a gyerek zenei ízlését nem lehet befolyásolni. Szinte minden testvérem lemásolta a zenei ízlésemet, kisebb-nagyobb eltérésekkel, de mind hallgat pl. epikus szimfóniákat, játékzenéket, és ezeket a szánalmakat is éppúgy utálják, mint én. Így van ez a teljesen eltérő jellemük ellenére: a család szokásai nagyban befolyásolják a fejlődést.

(#71) Csemike válasza Crystalheart (#70) üzenetére


Csemike
csendes tag

Mivel a család a szocializáció, a közösségi lét tanulásának első színtere, még jóhogy. :D

(#72) Crystalheart válasza Csemike (#71) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát perszehogy. :D Csak itten nagyon sokan bizonygatták, hogy tökmindegy, mit hallgat kicsinek a gyerek.

(#73) Csemike válasza Crystalheart (#72) üzenetére


Csemike
csendes tag

Miért? Nem mindegy? :DDD

(#74) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Előbb tanulták meg ezt a számot mint beszélni:)

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.