Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

A bányászattal terjedtek el ilyen kis fake HDMI dugók, amik arra valóak hogy a videokártya azt higgye van rá monitor kötve... Szóval igazából még 2. kijelző se kell talán...

Ha ez így tényleg működik akkor k..va nagy szerencséje van az nVidiának hogy az erősebb Ryzenekben nincs IGP - ha lenne kb. senki nem fizetné ki többé a G-Sync felárat.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#2) jedis válasza Tyrel (#1) üzenetére


jedis
senior tag

Biztos lehetsz benne, hogy a következő frissítéssel tesz róla az NV, hogy ez így ne működjön ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#3) Tyrel válasza jedis (#2) üzenetére


Tyrel
őstag

Biztos vagyok benne hogy ha megtehetnék megtennék, de szerintem nem tudják... Az hogy a Windows hogyan kezeli a különböző kijelzőket több okból is problémát okoz nekik és eddig nem volt rá workaround-juk, sztem eztán se lesz, nem tudnak ilyen mélyen belenyúlni az OS-be...
...a FreeSync-be ill. az AMD driverbe pedig szintén nem...

Ha lenne pl. egy Ryzen 2600X vagy 2700X szintű processzoruk IGP-vel akkor nVidia most nagyon ráb*szna... :U

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#4) Hannibhál válasza jedis (#2) üzenetére


Hannibhál
őstag

Ha jól értettem a cikket s az angol verziót is, akkor ez a win10be van beépítve igazából, szóval akkor ezt az nvidia hogy csinálja? letiltja a több monitort? vagy átírja a win10et? Csak mert szerintem ez tőlük független, nagyon is

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#5) Bici válasza jedis (#2) üzenetére


Bici
félisten

Vagy rajonnek, hogy azzal meg nagyobbat rugnak az AMD-be ha engedelyezik a freesync-et (nyilvan valami sajat nevvel), es azzal ledontik az AMD utolso tornyat is a gamer fronton.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) Tyrel válasza Bici (#5) üzenetére


Tyrel
őstag

És hogyan magyaráznák ki ezt a döntést?
A G-Sync-ről a kezdetektől fogva nyilvánvaló volt, hogy csak arról szól hogy lehúzhassák a vásárlóikat ill. plusz pénzért szembe menjenek egy szabványos dologgal... csak azzal adták el hogy "de ez jobb".

Most ha hirtelen váltanának FreeSync-re szerinted hány G-Sync vásárló állítaná bele a hátukba a teljes konyhakés készletét? Me szerintem az összes... Nem léphetik ezt meg, saját magukkal b*sztak ki, hoztak egy rossz döntést mi szerint sz*rnak a szabványra, és ez egyre jobban fog fájni nekik...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#7) Dragon3000 válasza Bici (#5) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor meg alátenne a gyártóknak, akik drágán árulják a G-Sync megoldásaikat, mert rájuk rohadna az a kevés is, amit megvennének.

(#8) Kansas válasza Bici (#5) üzenetére


Kansas
addikt

Csak épp akkor lehúzhatják a vécén a Gsync-et, mert a kutya nem fogja kifizetni a felárát, csak pár Intel fanatikus...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#9) flashpointer


flashpointer
őstag

Azt hittem jobban meg kell dolgozni az eredmenyert de ez igy a megfelelo hardwerrel csak par kattintas : q
Kiadhatna az amd valami jelkepes igp-vel egy dinnyet G edition neven :D

(#10) Bici válasza Tyrel (#6) üzenetére


Bici
félisten

Nem hiszem, hogy az nV szamara ez gond lenne.
Kitalalnak valami bullshit-et, hogy a freesync kevesbe jo, de ok akkora jofejek, hogy tamogatjak ezt is. De aki maxi-ficsort akar, az tovabbra is G-sync-et vegyen.
Addig is letiltanak par kevesbe fontos ficsort a freesync-bol.
Aztam szepen lassan elapadnak a G-sync-es keszletek, es utana mehet mindenki freesync-kel.

Ugyesen meg lehet ezt oldani szerintem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) schawo válasza Tyrel (#3) üzenetére


schawo
titán

Ha lenne pl. egy Ryzen 2600X vagy 2700X szintű processzoruk IGP-vel akkor nVidia most nagyon ráb*szna... :U

Miért baszna rá? Mert AMD VGA helyett nVidia VGÁ-t vennél? Az a variáció egész valószínűtlen, hogy valaki azért venne AMD procit plusz IGP-vel, és egy plusz Freesync monitort a másik mellé, hogy nVidia kártyával hajtsa. Ennél sokkal egyszerűbb lecserélni a VGÁ-t AMD-re, ha valakinek ennyire kell a Freesync, vagy venni gsync monitort a másik helyett, ami összesen olcsóbb, mint az IGP-s proci plusz egy monitor kombó, és még bohóckodni sem kell.

Ez a kiépítés csak azoknak érhetne valamit, akinek véletlenül van két monitorja, abból az egyik Freesync, és közben VGÁ-t szeretne cserélni, és máris lehetősége nyílik nV-n gondolkodni. Így is kábé 0.0...%, akiket ez érinthet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) Tyrel válasza Bici (#10) üzenetére


Tyrel
őstag

Ez így akkor működhetne ha maga a G-Sync tényleg jól működne vagy egyértelműen jobb lenne a FreeSync-nél, de egyik sem igaz... :))

(nekem volt mind2)

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#13) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ej ha ha intel vgaval is működne.... az évtized "hack"ja lenne.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) schawo válasza Dare2Live (#13) üzenetére


schawo
titán

Csak épp intel nem támogatja a Freesyncet sehogy.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) Poplacsek válasza Tyrel (#12) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Én hasonló konfigban (60Hz-es freesync monitor & NVIDIA GPU) NVIDIA fast sync-et használok és nem érzem hiányát az adaptív megoldásoknak. Szóval azért az NVIDIA is kínál ingyenes megoldást.

(#16) Tyrel válasza schawo (#11) üzenetére


Tyrel
őstag

Sokan élből nem vesznek AMD VGA-t me megkajálták valamelyik X éves hülye propagandát, pl. hogy szarok az AMD driverei... megint másoknak az RX580 teljesítménye kevés, a Vega meg túl drága és túl hangos, amin az RTX széria tovább ront... felsőkategóriába nincs most olyan AMD kártya ami tényleg elég lenne, vagy ha mégis elég akkor meg már olyan kompromisszumokra kényszerít amit abban az árkategóriában már nem sokan néznek el neki...
Pl. nekem volt Vega 56 pár hónapig, jó kártya volt, szerettem, de hogy én annak a hűtőjét még egyszer nem hallgatnám az is biztos...

Az Intel-ben sok ember bizalma megrendült, sokan váltanak Ryzen-ekre jó okkal, viszont ezen emberek egy jelentős része nVidia kártyákat használ. Nekik így az egyetlen opció a G-Sync, aminek ha jól emlékszem 40-70 ezer Ft a felára.
Ezzel szemben ha kijönne pl. egy Ryzen 2700GX, valami kis fittyfasz IGP-vel ami épp csak annyira elég hogy a FreeSync támogatás meglegyen, és mondjuk 10 rugóval lenne drágább a sima 2700X-nél, sztem elég egyértlemű hogy melyiket választanák az emberek.

Turenkarn

(#17) schawo válasza Tyrel (#16) üzenetére


schawo
titán

Aki ilyen kajára ugrik, az úgyis gsyncet akar. Zöld szemüvegen át egyáltalán nem látszik a freesync se.

Ki kéne fizetni a 10k cpu felárat, meg az új plusz monitort. Ha gsync monitort vesz, akkor eladható a régi moncsi, meg elég az olcsóbb cpu, és máris a gsync monitor olcsóbb megoldás lett. És nincs egy használhatatlan fölösleges monitor az asztalon, meg bohóckodás a FS életre keltésével.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) X Factor


X Factor
addikt

Vega64 eladó 1080TI-ra váltás miatt :D

UI.: Vajon nem igp-vel, hanem lowend amd karival ami fs kompatibilis is műkődik?

Make things work

(#19) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Mekkora szemétség már ez is, ugyanaz a technológia, mégsem kompatibilis egymással, de persze egy apró átveréssel ez is könnyedén működésre bírható.. a birka fogyasztó meg higgye csak azt hogy ez valami nagyon különleges dolog, és fizesse ki szépen azt a 100 ezres felárat a gsyncért :W

(#20) Tyrel válasza X Factor (#18) üzenetére


Tyrel
őstag

Valószínűleg nem aktív a Windows-nak ez a notebookos / power-saving GPU váltó modulja ha legalább az egyik GPU nem IGP.

Mondjuk elképzelhető hogy meg lehet haxxolni hogy aktív legyen akkor is ill. hogy az egyik GPU-t IGP-nek gondolja, de az már valószínűleg tényleg túl sok bűvészkedés lenne... :U

Turenkarn

(#21) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Regi szep idok amikor PhysX-et szamoltattunk ATI GPU mellett low end nV karikkal....[link]

Aztan letiltatta driveres mókolásokkal a drága...vajon megint igy lesz?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#22) mpierre


mpierre
veterán

Kísérletnek egész pofás, értelme nem sok van.. Na ennyit arról, hogy a gyártók, mindig a saját szabványaikat tolják. Még ha túlárazott is.

Ez kb ua, mint a hibrid physx. Radeon vga dolgozik, nvidia csak fizikát számol egy dummy-val a seggében. Wddm 2.0 miatt meg a radeon mellett is van fizika. (Korábban kellett hozzá nv hack is, de ha jól tudom a wddm 2 miatt már az se kell, csak egy hdmi / dvi dummy.)

@ wwenigma: Akkor nem csak nekem ugrott be a hibrid physx. :DDD

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#23) snecy20


snecy20
veterán

Jó lenne valami ilyen átfedést találni, mert a piacon fellelhető monitorok nagyrésze FreeSync-es és nem GSync-es, ellenben a felhasználók zöménél Geforce kártya található.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#24) SP!T


SP!T
addikt

Nem vagyok egy nagy monitor guru, lehet hülye a kérdés... Ez a módszer nem jár extra laggal?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#25) BiP válasza schawo (#17) üzenetére


BiP
nagyúr

Ööööö, miért is? Nem lehet, hogy valaki csak a teljesítménye miatt vesz nv kártyát, nem azért, mert zöld a szeme?
Ill. minek kéne még egy monitort venni? Tyrel már linkelt fake-hdmi dugaszt (3e Ft alatt), ha azzal működik, akkor nem kell +1 monitor.
Meg pl. az én monitorom már most Freesync-es, (pedig nv-m van), nem is kéne új monitort vennem. Jelenleg viszont nem tudom kihasználni, de csak emiatt nem váltok AMD kártyára, de ha olcsón meg lehetne kerülni, miért ne?

(#20) Tyrel + (#18) X Factor: Már ezen járt az agyam nekem is, hogy olcsó diszkrét kártyával esetleg megy-e? Próbálták-e.

(#2) jedis+(#21) wwenigma: Erre gondoltam én is. Mondjuk ha desktop nv VGA van, driverből letiltatja a módot. Voilá. Amilyen az nv stílusa, simán benne van a pakliban.

[ Szerkesztve ]

(#26) Raggie válasza schawo (#17) üzenetére


Raggie
őstag

Ez nem helyes gondolatmenet... :U
Vagy eleve freesync-es monitorja van és akkor nem is kell monitort venni, csak vga-t meg cpu-t, vagy nem freesync-es monitorja van és akkor olcsóbb freesync-es monitort tud venni és ugyan úgy eladja a régi monitorját mintha drágább G-sync-eset kellene vennie. Sehogyan sem olcsóbb a G-sync.

Szerintem igenis Tyrel által javasolt dolog egy életképes valami volna az AMD-nek. Az már más kérdés, hogy kisebb "arcvesztés" a vásárlók felé, hogy kb kifejezetten azért ad ki egy cpu-t, hogy a konkurencia VGA-jával használják. :D

Clint Eastwood FTW

(#27) Huntszy


Huntszy
tag

Pont most tervezek Ryzen CPUs GForce-os PC-t építeni, freesync monitor meg már most is megvan
Csak épp Ryzen 5 1600x-et tervezek amiben nincs IGP :/
Szóval tényleg jó lenne ha valami fos olcsó freesync képes AMD gpu-al is el lehetne érni az eredményt. Adnám, még ha kell is vacakolni vele pár napot :D

[ Szerkesztve ]

(#28) #16939776


#16939776
törölt tag

A cikk logikája szerint, AMD IGP-vel és dedikált kártyával is működnie kellene a "trükk"-nek.

A két képkocka-puffer közötti tartalom másolást mekkora késleltetéssel végzi el, és van erre FPS/felbontásban limitáció a Win10-en ?

[ Szerkesztve ]

(#29) AxBattler


AxBattler
félisten

Ügyes megoldás, de körülményes (+1 kijelző), és eléggé behatárolt (AMD APU).

Akinek számít a nagyobb teljesítmény a játéknál, és mindenképpen Freesync-et szeretne, az szvsz inkább vesz egy erős Vega-t az erős processzor mellé.

(#5) Bici
Könnyen lehet, hogy szorulna az AMD. :K
Szerintem sincs sok jövője a Gsync-nek, főleg hogy jönnek az Adaptive Sync-es TV-k az XBOX One-hoz, satöbbihez.

(#28) Duracellmumus
Tényleg! Ezek szerint egy erősebb Intel, vagy Ryzen CPU mellett is üzemelnie kell, pl. egy RX550 + GTX1070 kombóval.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30) schawo válasza BiP (#25) üzenetére


schawo
titán

A fake dugasszal az a baj, hogy ha nem látod, akkor át se tudod húzni a másik monitorra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31) tlac válasza SP!T (#24) üzenetére


tlac
nagyúr

Nem vagyok egy nagy monitor guru, lehet hülye a kérdés... Ez a módszer nem jár extra laggal?

de bizony igen, mert a videokártyáról át kell nyomni a képet az igp-re

(#32) Reggie0 válasza schawo (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert ne tudna? Ablak kivalaszt, windows gomb+jobbra/balra nyil parszor.

(#33) atok666 válasza DeathAdder (#19) üzenetére


atok666
őstag

Te mirol beszelsz? :)

Atok

(#34) #72042496 válasza AxBattler (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Őszintén szólva inkább használnék GeForce kártyát FastSync-kel vagy akár V-Sync-kel, mint Vegát FreeSync-kel. Nézegettem a Vegát, de a #16-ban már szerepel, miért vetettem el.

[ Szerkesztve ]

(#35) imi123


imi123
őstag

Én több mint fél év óta használok Nv kártyát Freesync monitorral. Dp-n keresztül nekem engedi bekapcsolni a freesyncet alapból. Vega volt előtte gépben és szerintem működik trükkök nélkül Nv-vel is. Amióta ezt a monitort használom képtörést még nem láttam, sem Vegával sem az 1070-el.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#36) X Factor válasza #72042496 (#34) üzenetére


X Factor
addikt

Én, anno overlclockers-től vettem, mind a ref 64-et, mind a mostani vizeset, megmosolyogtató, h. akkor mennyibe került...

vega56, custom hűtős powercolor 400gbp-ért előrendelhető ami elég korrekt ár., szvsz. Az itthoniak tényleg vicc kategória.

Az a bajom, h. én már 2-3 éve mindig rendszerben gondolkodok. Az adaptive sync kell, mióta létezik a technológia egyszerűen nem tudok nélküle meglenni, de anno gép upgrade-nel, sőt most is, akkora felára van a gsnyc kijelzőknek, hogy egyszerűen 500-600k csk a monitor vga kombó, ezt a vega64-et meg a mostani monitort meg megúsztan anno 320-ból.

Ellenben én is problémázok, mert itt az új nv széria, és a vega64 azért hozza egy 1080 szinvonalát, de néha nem ártana egy picivel több kraft és házno belül ennél egyszerűen nincs és most egy darabig nem is lesz erősebb kártya....

imi123 Attól h. a monitoron engedélyezted, attól még nem megy az, hidd el ;]

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#37) h_143570 válasza schawo (#30) üzenetére


h_143570
addikt

Ez nem akadaly Windows+Shift+Bal/Jobb kombinacioval siman mozgathatoak az ablakok monitorok kozott.
A kepernyo trukozes is lehet, hogy mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#38) jerry311 válasza schawo (#11) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem kell plusz egy monitor, plusz egy kábel kell.
Saját példa: Handbrake támogatja az Intel IGP-ket videó átkódoláshoz, de nem támogatja a dedikált GPU-kat.
Megoldás: DP-n be van kötve a dedikált GPU, HDMI-n be van kötve az IGP. Működik minden IGP feature rendesen.
Ugyanez az egy monitor 2 kábellel trükk simán működik az nVidia + IGP kombinációval is.

(#39) AxBattler válasza #72042496 (#34) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, akkor RX580-at... vagy VEGA-t custom hűtéssel. :D

(#36) X Factor
A VEGA64 nem adja a 144Hz-et 2560x1080-os felbontáson?
Freesync-el is érzed a frame drop-okat?

(#41) Balika911
Igen, megértem... ezért is váltottam RX560-ról GTX1050-vonalra.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40) imi123 válasza X Factor (#36) üzenetére


imi123
őstag

Akár hogy is nekem nincs képtörés amióta ezt monitort használom.
Előtte is 144.Hz monitorom volt és elég érzékeny vagyok a képtörésre.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#41) #72042496 válasza AxBattler (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Teljesítmény/fogyasztásban mindegyik gyenge, és nekem ez a nagy sirámom az AMD-s felhozatallal kapcsolatban.

(#42) schawo válasza imi123 (#40) üzenetére


schawo
titán

akkor mégse vagy :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43) Tyrel válasza AxBattler (#39) üzenetére


Tyrel
őstag

Amíg AMD kártyám volt én azt tapasztaltam, hogy egy picivel az átlag fps alá (de még bőven a FreeSync tartomány legalja fölé) lőtt Chill-el folyamatosabbnak tűnik a kép. Gondolom ez az lehet amit Abu "frame pacing" néven emleget és nagyjából azért történhet, mert a legtöbb képkocka kiszámítása után ráér picit unatkozni a kártya, mivel a Chill miatt nem kell még nekiállnia a következőnek... aztán amikor valami gebasz van vagy frame drop lenne, olyankor ezekből az unatkozásokból ott vannak a szabad erőforrásai, hogy ellensúlyozza őket.

Hogy őszinte legyek nekem így ex- Vega56 & XZ321QU tulajként az a véleményem hogy játékot még életemben soha nem láttam olyan vaj simán futni mint ahogy a Total War: Warhammer II futott a DX12 + Chill + FreeSync hármasával. Akármilyen jónak akarják a zöldek beállítani a G-Sync-et, azt a szintet nem tudja.

Persze ez valószínűleg a 3 tech együtteséből adódott, nem maga a FreeSync ennyire jó... konkrétan az LFC-vel nagyon nagyon sok bajom volt és megutáltam miatta a FreeSync-et (villódzik ezerrel LFC váltáskor), + mint mondtam a ref. Vega 56 hangjából hamar elegem lett még power saving profillal is, a customok meg akkor még sehol se voltak... igaz most már vannak, de az áraik még mindig nevetségesek...

Persze vehettem volna a Vega 56-ra aftermarket hűtést, de vizezni sosem akartam és nem is akarok + az nagyon drága is, így maradt a Morpheus II meg a Morpheus II... az meg nem erre a kártyára való és a VRM hűtés problémás vele... szóval ott elengedtem a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#44) fgp303 válasza schawo (#42) üzenetére


fgp303
csendes tag

Haha

(#45) Ciccuka


Ciccuka
veterán

NVIDIA GPUs Can be Tricked to Support AMD FreeSync

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46) X Factor válasza AxBattler (#39) üzenetére


X Factor
addikt

Macerás :), eleven nem 144hz-en járatom a monitort, hanem 120. 144 esetén veszit a fényerejéből és nagyon durva az overshoot lehetőség.

Igazából legszivesebben 3440*1440 játszanék, viszont ott a legjobb esetben is 48-100hz az FS tartomány és mindegyik kijelző elég problémás., plusz az inkább 1080ti terület.

A mostani felbontás nagy előnye, hogy 50 alá nem igazán esik le, vagy ha igen, akkor belenyúlok a graf settingbe. Egy bf1,pubg, overwatch nagyon nagy élmény ennyire gyors kijelzővel. Inkább úgy mondanám, h. ha a szemed elekezdi megszokni ezt 80-120 közti fps tartományt, akkor hirtelen az 50-60 már vhogy elkezded észrevenni, holott a kép tökéletes, se tearing, se lag , ráadaásul 50-120 esetén is van LFC ha 50 alá bemenne.

pl. egy total war jatekban ahol jelentősen tud változni az fps érték, ha csataközben ugrálgatsz jelenteke meg közeli/távoli kameraállások között, akkor az ember egyből elkezdi értékelni amikor viszonylag stabilan van 90-120 között.

Balika911 Gyárilag igen, sajna UV-zni kell a vega-kat. Bár abban egyetértünk, h. ennyi pénzért azért vicces, h. neked kell belenyúlni a kártya műkődésébe, h. optimalizáld.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#47) Abu85 válasza SP!T (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A másolási művelet igen, de alapvetően többet nyersz a variálható frissítéssel, mint amennyit vesztesz a másolással.

(#30) schawo: Van rá billentyűparancs. Tehát ez nem egy nagy probléma. De elég ha rákötöd a TV-re, az szinten mindenhol van, és a nem hardcore Windows billentyűmesterek számára egyszerűbb. De persze, aki nagyon jól tudja, hogy mit csinál, mehet a dugaszra. :))

(#35) imi123: Attól, hogy a monitor engedi bekapcsolni az OSD-ben még nem fog működni. Kell hozzá a szoftver a meghajtó oldalán is. Illetve a FreeSync-re még kellene egy licenc is az AMD-től.

(#43) Tyrel: A Chill az egészen speciális történet. Egészen más minőségi szintet képvisel. Frame drop eleve nem lehet benne, mert a scene pacing az egész alapja. Ezt nem igazán szabad összehasonlítani a Chill nélküli, úgymond normál működéssel, mert Chill nélkül a pipeline bedugulhat, vagy rosszabb esetben kiürülhet is, tehát teljesen megjósolhatatlan az egész. Emiatt egy rakás olyan, végeredményben akadáshoz vezető probléma felmerülhet, ami Chillel nem is létezik.
Ettől függetlenül maga a Chill igazából nem több egy szoftvernél, ami le is másolható más gyártóknak. A probléma leginkább az, hogy a HiAlgo felvásárlásával a szabadalmakat az AMD birtokolja. Többen licencelik, például az Intel, de még a Sony is. Utóbbi esetben pár PS4-es játék használja, míg az Intelnél a Kaby Lake-G-vel működik, de mivel a licencért fizetnek, így semmi akadálya, hogy implementálják maguknak is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) Egon válasza Tyrel (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

A G-Sync-ről a kezdetektől fogva nyilvánvaló volt, hogy csak arról szól hogy lehúzhassák a vásárlóikat ill. plusz pénzért szembe menjenek egy szabványos dologgal... csak azzal adták el hogy "de ez jobb".

LOL. Egy kicsit utánanézhetnél a kronológiának (gyk. mi volt előbb: G-Sync vagy Freesync). Nehéz szembemenni egy nemlétező "szabványos dologgal"... :U

Ettől függetlenül nem szimpatikus, amit az nV csinál a G-Sync-kel, ez tény. De azt a hatalmas árkülönbözetet, ami az adott típus G-Sync-es és Freesync-es kijelzője között tapasztalható, jelentős részben a monitorgyártók generálják, ezt is látni (és belátni) kell(ene).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) jerry311 válasza Egon (#48) üzenetére


jerry311
nagyúr

A G-Sync logo és névhasználat nincs ingyen, tehát mégis inkább az nV drágítja meg az egészet.

(#50) Egon válasza jerry311 (#49) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt én is tudom.
Nézz utána, hogy a monitorgyártó mennyit fizet az nV-nek, ezek után nézd meg, hogy mennyi az árkülönbség a kétféle kijelző között... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.