Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) norbx


norbx
aktív tag

Mármint a szolgáltató oldalról leválasztani a lakást és a napelemre ráterhelni?Sziget üzemű vagy milyen megoldás?

(#2) joghurt


joghurt
addikt

A Napelemes topicot nézted már?...

A tej élet, erő, egészség.

(#3) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Én is sokat gondolkoztam már rajta.
A jelenlegi szolgáltatói szabályzat szerint kizárólag szigetüzemben megvalósítható.
Azt úgy lehet jól megoldani, hogy vannak bizonyos konnektorok a házban, amik a napelemre vannak kötve. És én nem ilyen ad-hoc jellegűre csinálnám, mert úgy használhatatlan, hanem néhány autóaksit kötnék rá.
Egy villanyos ki tudja számolni, hogy hány autóaksi szükséges... meg milyen érintésvédelem!

(#4) carr válasza Krugszvele (#3) üzenetére


carr
őstag

lukács lacinak láttam nemrég vidit, hogy valami targoncaakksit pakolt rá a rendszerre, és úgy kötötte a házra.
az autóakksi nem jó erre hosszútávon. de megértem, hogy olcsó... :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#5) Bukk900


Bukk900
őstag

Én egy Elko fénykapcsolót használok a fogyasztó napelemre kapcsolására. Ha kisüt a nap bekapcsolja, ha befelhősödik, vagy lemegy a nap kikapcsolja.

(#6) Krugszvele válasza carr (#4) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Az a fickó nem ezermester! Ezeregy-mester. Létezik, amihez nem ért? :D

(#7) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Hamarabb lett belőle kormányprogram, mint sejtettük :D
Most akkor tényleg létkérdés lesz, hogy akkor kapcsoljon be egy fogyasztó, amikor van termelés.

(#8) Sleeper987


Sleeper987
csendes tag

Én egy Elko fénykapcsolót használok a fogyasztó napelemre kapcsolására. Ha kisüt a nap bekapcsolja, ha befelhősödik, vagy lemegy a nap kikapcsolja.

Szia!

Megkérdezhetem melyik típus a fénykapcsoló és milyen lux értékre van állítva?
Esetleg milyen fogyasztó van rá kötve ami bírja a ki-be kapcsolgatást?

Köszi!
:)

[ Szerkesztve ]

(#9) Bukk900 válasza Sleeper987 (#8) üzenetére


Bukk900
őstag

Szia!
Elko SOU-3 típusú, a lux érték nem mond sokat, mert nekem szobából néz az abalkon kifelé kb. 800 luxra állítva. De három fokozatban lehet állítani (10-1000, 100-10000, 1000-100000 lux) így direkt napfényre is ki lehetne tenni.
Eleinte egy DC36V/AC230V inverter volt közvetlenül a napelemre kötve, amiről egy infrapanel ment. Ezért kellett a fénykapcsoló, mert az inverter sípolt és letiltott, ha jött egy felhő...
Végleges megoldás radiátorba szerelt 36V-os fűtőbetét lett, amit most kapcsolgat.

[ Szerkesztve ]

(#10) Sleeper987


Sleeper987
csendes tag

Köszi a választ!

(#11) kisssjoe


kisssjoe
csendes tag

En ESP 8266 alapu fenyszezorral irányítok minden fütést a lakásban - az kapcsolja ki/be a höszivattyu távszignált. Minden arra erdemes fogyasztora egy ewelink vagy / tasmota alapu wifi relé van kapcsolva. A rendzser agya egy 24/7 ben futo Home assistant rendszer egy raspberry pi4en. A napelem itt egy ugynevezett gridfree rendszer - elvileg nemtolt vissza a hálozatba semmit mivel egy aramfojas szenzor meri a bejovo aram mennyiseget es annak alapjan termeli a napelemekrol az aramot - gyakorlatilag mikrovisszatoltesek keletkeznek egy ien rendszernel(nagy fogyaszto kikapcsolasa soran max1mp erejeig). Most allok at egy duplakonverzios inverter tipusra (axpert king szeria) ami a dupla konverzio ac/dc/ac miatt garantaltan nemtolt vissza a halozatba. A haz igy most szigetkent funkcional- ha szukseges az unverter sziv be aramot a halozatrol is ha lemerul az aksi vagy nincs Napsutes.

[ Szerkesztve ]

(#12) Narxis válasza Krugszvele (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mekkmester az, indukciós főzőlapot lecserélte gáztűzhelyre meg gázpalackra...

Thanos was right.

(#13) carr válasza kisssjoe (#11) üzenetére


carr
őstag

ez jól hangzik. mi alapján készítetted el? Több részletet is meg tudnál osztani? köszi
:)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#14) kisssjoe


kisssjoe
csendes tag

Meik része érdekel a rendszernek? A mai szituacio nalam egy 3-4 éves tanulo folyamat után értem el. Amit ajánlani tudok az kezdetnek egy youtube info kereses a home assistant témában. Abból lehet ihletet meríteni mit is tud egy ilyen rendszer. Fotovoltaika témaban googlizd kia gridfree témát (ahhoz nem kell elem) vagy a axpert king témát amivel legálisan készíthetsz komplet sziget alapu rendszert(ez a tipus a disztributor részéröl komplett úgy viselkedik mint egy fogyasztó - nem lép fel a visszatermelés)- ergo senkinek “semmi köze hozzá”

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.