Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Olyan körömnyiek már a mikrovezérlők, hogy tényleg annyira nagy előny ha maga a körömnyi IC is hajlékony? Vagy mi lenne ezeknek a konkrét felhasználásuk? Kijelzőbe integrálni?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2) ANOka válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


ANOka
őstag

Ruhába...

(#3) Z10N válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Ruhaba. Kepzeld el, hogy 10 ev mulva megjelenik a SMART ruhazat. Pulzust, testhomersekletet, paratartalmat, testhelyzetet, sugarzast, feny/hangerosseget, stb. mer.

Ezekre eleg lenne. Majd at adatokat ugy is atadjak a csuklon levo kozponti egysegre.

Ezt kombinalod a hajlekony kijelzokkel, amit ravarrnak a ruhakra es maris egy mobilis kijelzot kapsz. Reklamozas uj iranya (Cyberpunk). Uj piacok es trendek. Van benne potencial, akar tudomanyos, akar konzumer vonalon.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4) fatpingvin válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


fatpingvin
őstag

itt nem az a hűdehajde hogy apró hanem az hogy nem egy fémkristályon van a cucmó hanem mint az OLED kijelzők, egy hajlékony izén.

egyébként csak zárójelben jegyzem meg, 9x9 mm-es alapterülettel ez több nagyságrenddel nagyobb "csíkszélességgel" készülhetett mint egy szilíciumra vésett hasonló rendszer.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#5) IO.sys válasza Z10N (#3) üzenetére


IO.sys
őstag

Neked meg faxa az aláírásod!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#6) Z10N válasza IO.sys (#5) üzenetére


Z10N
veterán

Koszi :) Nem sokan vagjak a nmapot.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#7) IO.sys válasza Z10N (#6) üzenetére


IO.sys
őstag

Z10N0101-et se sokan.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#8) Z10N válasza IO.sys (#7) üzenetére


Z10N
veterán

Azt meg plane.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#9) #16939776 válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy átlagos billentyű kupakjában lehetne egy egér/pointer vezérlésére alkalmas tuch-pad/joy-t csinálni, úgy hogy a gomb tehetetlenségéből nem vennéd észre hogy ténylegesen van is benne valami.
Vagy olyan helyen, ahol nagy energiájú rezgést/gyorsulást kell túlélni mechanikai károsodás nélkül, de maga a feladat rém egyszerű, de már program által vezérelt megoldás kell.

[ Szerkesztve ]

(#10) fatpingvin válasza IO.sys (#5) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt amúgy én is néztem egy ideje csak nem tettem szóvá :DD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11) E.Kaufmann válasza #16939776 (#9) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mert most nem lehet egy gombba tenni? Egy betokozott kiöntött IC milyen rezgéseket nem bír? Úgy rémlik, némelyik Sony Walkman-ban hajlékony volt a nyák. Űrhajók/vadászgépek meg jól elvannak az ARM ezen fejlesztése nélkül is.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12) #16939776 válasza E.Kaufmann (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Írok nekik egy levelet, hogy kérjenek tőled is elnézést, hogy ma szar napod van.

[ Szerkesztve ]

(#13) Bici válasza E.Kaufmann (#11) üzenetére


Bici
félisten

Akár bőr alá is mehet hajlékony cucc, vagy olyan helyre, ahol nem lehet előre tudni a tokozás formáját, és így elég egyféle hajlékony chipet gyártani, majd belegyömöszölni különböző formákba.
Okos gyűrű, okos fülbevaló, okos fülhallgató, okos peircing, stb.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) fatpingvin válasza Bici (#13) üzenetére


fatpingvin
őstag

biohacking yes

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) E.Kaufmann válasza #16939776 (#12) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Neked van, én csak továbbra sem értem, miért jó hajtogatni egy MCU-t

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16) fatpingvin válasza E.Kaufmann (#15) üzenetére


fatpingvin
őstag

nyugi, átérzem, én ugyanígy voltam a hajlékony OLED kijelzőkkel: minek?

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#17) #16939776 válasza E.Kaufmann (#15) üzenetére


#16939776
törölt tag

(#18) Darmol válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


Darmol
senior tag

Majd kiderül mire érdemes használni.
Pl. lehet hogy olyan helyeken lesz használható, ahol a hagyományos elektronika degradálódik. A szénszálat sem a réz leváltására fejlesztették ki, mégis használják jelátvitelre.
Ha kitalálod mire lehet használni, gazdag lehetsz. ;)

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#19) niof


niof
addikt

PlasticARM... :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#20) E.Kaufmann válasza #16939776 (#17) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Rokonod? Hogy jön ide?
Én legalább írtam ellenérveket, a többiek meg a ruhaipari felhasználást.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#21) #54625216 válasza E.Kaufmann (#20) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ellenérvet mire?
Egy kísérleti projekt kísérleti felhasználásával kísérletezzenek, Te meg azon problémázol, hogy itt és most nem látod a praktikus előnyeit?

(#22) Darmol válasza niof (#19) üzenetére


Darmol
senior tag

:C
gugliztál a témára? :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#23) E.Kaufmann válasza #54625216 (#21) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

https://prohardver.hu/tema/re_muanyagbol_tervezett_mikrovezerlot_az_arm/hsz_11-11.html
A ruhákat felírtam egynek. Bár ott is inkább a szenzorokat kellene hajtogatni, nem az MCU-t, amit egy gombba be lehet passzintani.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24) niof válasza Darmol (#22) üzenetére


niof
addikt

Ja, ja..... :DDD Megláttam ezt a szó összetételt a cikk végén, és nem bírtam magammal.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#25) #54625216 válasza E.Kaufmann (#23) üzenetére


#54625216
törölt tag

Úgy értem, hogy ez egy erősen kísérleti technológiának az egyik első prototípusa, így még baromira nem lehet megmondani, hogy a fejlesztés merre megy és mire fogják használni, felesleges a jelenlegi megoldásokból vagy piaci igényekből kiindulni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.