Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JanR


JanR
addikt

Nekem tetszik, bar en a PS3-ra asszocialok a keprol:)
Amugy jo az a 6db USB is.

(#2) vgergo


vgergo
aktív tag

Kiváncsi vagyok az árára.

Mondjuk személy szerint én ezek közül választanék:
Shuttel X27D 244€
Intensa 52k

[ Szerkesztve ]

(#3) v.tom


v.tom
őstag

Eléggé átlagos külsőt sikerült összedobni szerintem rá. Manapság ez nagyon sokat nyom a latban, nem így mint régen. Nem is igazán értem. Az MSI otebookjai és netbookjai pedig kifejezetten igényes és szép megjelenésűek( is lehetnek).

(#4) cannibal


cannibal
senior tag

Mondjuk a Wind notihoz viszonítva eléggé drága, és abban még kijelző is van meg a blue és társai is... Szal khm ha legalább jól nézne ki,de nem :(

(#5) .mf


.mf
veterán

Csak nekem tűnik ez akkora nagynak, hogy egy mATX is elférne benne? Jó elrendezéssel feleekkora dobozba is be lehetne sűríteni az egészet...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) GuMiSZu válasza .mf (#5) üzenetére


GuMiSZu
tag

Olyan 35E HUF környékén jó is lehetne, ennyiért nem éri meg... akkor inkább egy Wind plusz egy külső DVD.... és ha kell akkor még cipelhető is ...

:(

ITAL is YOURS

(#7) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Ha ez most az MSI Wind Nettop 120, akkor azt már egy ideje lehet kapni.
Szerintem a normál méretű ODD miatt lett nagyobb, mint pl. az Asus hasonló megoldása, de pár órán belül lesz nálam egy ilyen és majd jól megvizslatom ;)

Amúgy a nagyker ára ~56 ezer nettó.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#8) Gergő_


Gergő_
őstag

a nyáron még msi wind pc volt a neve és 150$ ért árulták vinyó odd és ram nélkül
most meg nettop 120 lett a neve,mindegy árban sajnos nem versenyez az eee box-szal(65e)

ha eladtam mostani konfigom én vagy eee boxot vagy shuttle x27d-t veszek

(#9) mephi666


mephi666
nagyúr

"monitor csatlakozóról sem feledkezett meg a tajvani gyártó" ezen mosolyogtam egy jót... csúnya lenne, ha nem lenne rajta :D amúgy olcsó kategóriában nem tűnik rossznak... aki nem akar játszani, annak tökéletes... meg kinézetre sem csúnya... fekvő változat nincs belőle? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) Kobaljov válasza Pompi (#7) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Olyannyira lehet kapni, hogy emlékeim szerint az egyik Hazai Pályában is szerepelt már jópár hete itt a PH-n, így nem egészen értettem, hogy ez most miért új hír...

A nagyobb ház egyébként némileg jó lehet, mert több hely van a (nagyobb, halkabb) hűtéshez, nem kell annyira összezsúfolni, mint némelyik mini-ITX háznál amibe végül csak sívító 4 centis ventik férnek be, és talán még a PCI aljzat is kényelmesebben használható.
(Most néztem, hogy a Point of View M 2 multimédiás jellegű fekvő ATX háza táp nélkül, kapható már 5-8K körül)

Mondjuk egy kétmagos Atommal érdekesebb lenne..

(#11) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

ezért az árért még belerakhattak volna + 1 gb ramot vagy bt/wifi bodult vagy egy kicsit jobb integrált grafikus vezérlőt (X4500HD)/annak ellenére, hogy nem játékra venné az ember/. :)
külsőre elég visszafogott, de ez nem gond.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#12) Kobaljov válasza Kobaljov (#10) üzenetére


Kobaljov
senior tag

(Egészen pontosan ebben a Hazai Pályában szerepelt már)

(#13) tupacamaru válasza mephi666 (#9) üzenetére


tupacamaru
veterán

Kiveszed a talpából és már fekszik is neked. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#14) simonzé válasza v.tom (#3) üzenetére


simonzé
addikt

Mekkora baklövés! Hát mi a tüdőért tettek bele 5,25-ös DVD-t? Egy SlotIn mechanikás laptopDVD-vel pármilliárdszor jobban festene.
Mindegy, legalább van benne DVD. Egy dologtól tartok: Kb ennyiből összerakok egy ASUS Punditot normál asztali alkatrészekből integrált VGA-val, de többszörös teljesítménnyel. Kicsi telj.csökkentő tuning, és még a fogyasztás is azonos lesz. Akkor kinek fog kelleni ez a kütyü?

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#15) mephi666 válasza simonzé (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

van benne valami... egyik ismerősnek raktam össze gépet még vagy fél éve... adott volt egy microatx ház... néztem hozzá integrált vga-s microatx-es gigabyte lapot (talán valami gef6100 volt rajta) meg az akkor legjobb árfekvésű x2-t, ramból 1giga elég volt xp-nek, pioneer író ment még bele meg egy samu vinyó (talán 250es)... a monitor volt asszem 40 körül, a végösszeg meg 90 alatt megállt... 45-50 körül volt a gép monitor nélkül... szerintem teljesítményben meg mégis jobb... igaz sokkal nagyobb, meg nem ennyire designos...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) Kobaljov válasza mephi666 (#15) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Házilag összerakva ez is olcsóbb lenne, egy egymagos Atomos alaplap kb. 12-15K, a kétmagos 19-20K, ergo mATX-ben ki lehetne hozni ugyanannyiért vagy valamivel olcsóbban is

(#17) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Szép kis black box :)

...

(#18) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Ahogy igértem, itt van előttem. ODD nélkül fele ekkora lenne a doboz, nem beszélve a 3.5"-es HDD-ről. De legalább "korlátlanabbul" és talán picit olcsóbban bővíthető. Az U100 Winddel ellentétben itt nem az alaplapra van integrálva az 1GB memória, hanem modulos. Viszont csak egy foglalat van, tehát bővítése anyagilag macerásabb. Az alaplapon van még egy mini pci foglalat wifi kártyával, az antenna szépen kivezetve a hátoldalra, és egy CF kártya foglalat. A gépet lehet fekvőként használni, vannak kis gumitappacsaok az alján.

Két gyors shot a belsejéről: egyik másik

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#19) tupacamaru válasza Pompi (#18) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem a másik kép nem jön be. :( Csak ilyen alaplapot nem lehet kapni valahol? :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#20) Kobaljov válasza tupacamaru (#19) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Elvileg lehetne, de mostanában erős hiánycikk + árban is több mint duplája volt az Intelnek, Gigabyte-nak amikor tesztelte a PH

[ Szerkesztve ]

(#21) Pompi válasza tupacamaru (#19) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Köszi, javítva.

Feel Good Inc.

(#22) Komplikato válasza vgergo (#2) üzenetére


Komplikato
veterán

Kb. két hete 78.000 volt kiskerben. A jelenlegi árugrálásoknál viszont passzolom a pillanatnyi értéket. :U
Amúgy hihetetlen jól nézett ki a cucc.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#23) Komplikato válasza Dr_Syrex (#11) üzenetére


Komplikato
veterán

Fel tudnád sorolni a jelenleg kapható NEM i945GC chipsetes Atom alaplapokat? ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#24) Komplikato válasza Kobaljov (#16) üzenetére


Komplikato
veterán

Az árba belekalkuláltad az itthon kapható 40-80W külső tápok árát és/vagy beszerezhetetlenségét is? Esetleg az itthon kapható ITX házak árát?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#25) Kobaljov válasza Komplikato (#24) üzenetére


Kobaljov
senior tag

ahogy ott is írtam "mATX-ben ki lehetne hozni ugyanannyiért" (nem külső táppal)

[ Szerkesztve ]

(#26) Siera


Siera
senior tag

sztem randa.elég régi dizájn.eee desktopja legalább jól néz ki
ez elmegy 10 évesnek

(#27) Nyugdíjas válasza Siera (#26) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pont a fordítottját akartam ennek a mondatnak leirni. Nade izlések és pofonok... :D

Bár az ténykérdés, hogy a Shuttle megoldását meg sem közeliti designban.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28) Fifi válasza Pompi (#18) üzenetére


Fifi
őstag

A kép alapján nem látom, hogy hol férne el ebben a 2. HDD :F
Állítva gondolom a DVD meghajtó nem használható vagy mégis?

Egyéb tapasztalatok mik voltak vele?

Előre is köszi a választ.

(#29) Pompi válasza Fifi (#28) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Sehol nem volt róla szó, hogy elférne benne még 1 HDD. De még ha elférne benne se lenne hova dugni, mert csak 2 SATA port van a lapon. Lehet a korlátlanabbul bővíthetőséget értetted félre a mondandómban, de az arra vonatkozott, hogy a normál, desktop méretű dolgokból (HDD és ODD) nagyobb a választék és talán olcsóbbak is egy fokkal.

A DVD természetesen használható állítva, ahogy a többség már hosszú évek óta.

Egyéb tapasztalatok szempontjából pedig pont, mint egy Wind U100-as netbook. Mire vagy kíváncsi? Irodai használatra tökéletes, szerintem HTPC-nek is megállja a helyét ha nem akar az ember 720p-nél nagyobb felbontású filmeket nézni rajta, mert azok már megakasztják.

Feel Good Inc.

(#30) Fifi válasza Pompi (#29) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönöm válaszod!

Nem, nem az általad írtakat értettem félre, hanem a termék honlapján olvastam, hogy 2 db SATA eszközt támogat és egy kereskedő oldalán egy hozzászólás vezetett félre.
A képeket látva viszont egyből leesett, hogy nincs ebben ennyi hely és gondoltam rákérdezek olyantól, aki kezeiben fogta már.

Illetve, ha nem kellene a dvd, akkor annak a helyére lehetne hdd-t tenni, de kérdés az, hogy annak lesz-e takarólemeze elől? Ez software-s raid1-hez jönne jól, mivel nem desktop gépnek használnám és a dvd-re nincs szükségem, max. az oprendszer telepítésekor jön jól.

Elhalálozott az otthoni "szerverem" (Hp e-PC e40) alaplapja, így ennek pótlására keresek valamit.

Követelmény:
Halk, kis fogyasztás, kis helyen elférjen, max. 1 GB RAM, kb. 800-900 MHz-es CPU m ár elég, minél olcsóbban megúszni. Természetesen nem kap nagy terhelést, de 24 órában kellene mennie, mint print, imap, dns szerver.
Nem lesz rajt monitor és egyéb periféria, így nem kell jó VGA, hangkártya stb.

Esetleg ennek a célnak egyéb, olcsóbb gépet tud valaki, amibe elfér 2 db hdd, akár 2,5" is jó lenne? A lényeg, hogy téglatest alaku, állítható legyen, mert csak így fér el az asztalon.

(#31) emitter


emitter
őstag

Van egy ilyenem, de kicsi az antenna nyeresége. Hogyan lehet cserélni? Nem szeretném erőltetni..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.