Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Somatom válasza #72042496 (#39) üzenetére


Somatom
veterán

Használt autó. Én Euróban kapom a fizut, Euróban gyűjtöm és elég költséges, ha bankból egyben kéne váltanom, mozgatnom. Ezért veszegetem ki az Eurót.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#52) prolad válasza Mr. Y (#50) üzenetére


prolad
őstag

Igen, a nagyon moderneken az is van, az a legbiztosabb. Sajnos még nem annyira elterjedt.

(#53) Syl válasza sztanozs (#48) üzenetére


Syl
nagyúr

A lányommal soha nem csináltam ilyet, mégis normális ember lett belőle (már felnőtt, férjnél van). Sőt, okosabban bánik a pénzzel, mint én.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54) sztanozs válasza Syl (#53) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem volt zsebpénze?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#55) Mr. Y válasza sztanozs (#54) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nálunk, mikor gyerekek voltunk, házimunkáért járt a zsebpénz. Így megtanultuk, hogy semmi sincsen ingyen éshogy hogyan kell gazdálkodni, okosan :)

Szerintem teljesen jó rendszer volt.

But who is watching the guardians?

(#56) dabadab válasza Somatom (#51) üzenetére


dabadab
titán

elég költséges, ha bankból egyben kéne váltanom, mozgatnom

Erre van a Transferwise. Megnéztem, 10k EUR-ra (SOFORT-tal fizetve) ír összesen 55,64 EUR költséget és középárfolyamon váltja, vagyis a végén 3 555 009 Ft-ot utalnának a forintszámlámra. Rádásul pár órán belül meg szokott érkezni - ennél olcsóbbra (meg gyorsabbra) nem hozod ki sehogy sem.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#57) Diabolis válasza Syl (#46) üzenetére


Diabolis
tag

Ahogy írták. Amire SZÜKSÉGE van, azt persze én fizetem ki. De egy PC játék nem létszükség. Van zsebpénze, amit úgy gyűjt, hogy jön velem a másodállásomba. 500ft/alkalom. Neki annyiból áll, hogy kocsikázunk 2 órát, ez alatt ő kinyit 3 lakatot. Meló végén az én 4000 forintomból kap ötszázat. Amikor akar jön, amikor nem akar, nem jön.
Amikor valamire összejön neki a pénz, szól nekem, megbeszéljük, számláról kifizetem, ő pedig odaadja a zsebpénzéből.
Így megtanulja, hogy a pénzért bezony dolgozni kell, értéke van. És kétszer meggondolja, hogy mire költi.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#58) Somatom válasza dabadab (#56) üzenetére


Somatom
veterán

Curve + Revolut 2200 Euró/hó ingyen és egy percet sem kell rá várni, mert nálam van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#59) dabadab válasza Somatom (#58) üzenetére


dabadab
titán

Forintban? Ha igen, akkor milyen árfolyamon?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#60) Somatom válasza dabadab (#59) üzenetére


Somatom
veterán

Nem. Euróban. Még nem tudom, hogy Forintban, vagy Euróban kell kifizetnem az autót. Addig nem váltok. De, Forintban is ennyit vehetnék ki és a Revolut is jól vált.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#61) Syl válasza sztanozs (#54) üzenetére


Syl
nagyúr

Volt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62) PSti


PSti
tag

Kb. 1 hete történt. Állok sorban abc-ben, előttem nő kb. 50 ezer terméket vett. Kipakolja nagy nehezen mindet, kasszás csaj lehúzza az összeset, végén kellett a csajnak fizetnie akármennyi pénzt. Elő is kapja a kártyáját, lehúzza, de hát nem jó. Próbálja újra, nem jó. Akkor most felhívja a férjét. Józsikám, itt vagyok az ABC-ben, most miért nincs pénz a kártyán? Közben mindenki átáll másik kasszához. 10 percet szenvedett közben a csaj, mire vagy Józsi rátett pénzt, vagy nem tudom, de sikerült kifizetnie. Aha, fasza a bankkártya de tényleg. Főleg ha van rajta pénz.

Persze KP-vel is lehet szívni, mind a kettőnek megvan az előnye meg hátránya, de ha csak az egyik féle van neked könnyen megszívhatod.

(#63) Tikakukac válasza PSti (#62) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nincs pénzed akkor marha mindegy hogyan nincs pénzed. Vesszek meg ha értem az írásodat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64) janeszgol válasza PSti (#62) üzenetére


janeszgol
félisten

Azért sajnálom a nőt. Megalázó helyzet.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#65) waccamár válasza PSti (#62) üzenetére


waccamár
senior tag

Wtf? :D szoval az az erved a kartya ELLEN, hogy lattal valakit akinek eppen nem volt penze rajta? :C

(#66) Tuomas válasza PSti (#62) üzenetére


Tuomas
addikt

Ezt most vizsgáljuk meg egy párhuzamos univerzumban:

Állok sorban abc-ben, előttem nő kb. 50 ezer terméket vett. Kipakolja nagy nehezen mindet, kasszás csaj lehúzza az összeset, végén kellett a csajnak fizetnie akármennyi pénzt. Elő is kapja a pénztárcáját, kinyitja, de hát üres. Megnézi a zsebeit, üres. Akkor most felhívja a férjét. Józsikám, itt vagyok az ABC-ben, most miért nincs pénz a pénztárcámban? Közben mindenki átáll másik kasszához. 40 percet szenvedett közben a csaj, mire vagy Józsi megérkezett a boltba a kp-val, vagy nem tudom ki, de sikerült kifizetnie. Aha, fasza a kp de tényleg. Főleg ha van nálad pénz.

Értsd: Kártyára legalább tudtak neki rakni pénzt, ha Józsi az asszony pénztárcájából veszi ki a deákot, és azt a kedves neje csak a boltban veszi észre, akkor a pénztárcát nem tudják távolról feltölteni.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#67) Syl válasza waccamár (#65) üzenetére


Syl
nagyúr

Azért tavaly a nagy, országos, otp-s kártyaolvasós leálláskor sokan beszopták. Nekem is csak az volt a szerencsém, hogy volt nálam valamennyi kp (merthogy mindenhol telefonnal fizetek). Egy teljes bevásárlókosarat blokkolt be a kasszás a Lidlben és akkor derült ki, hogy a kártyás fizetés az nuku...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#68) Tikakukac válasza Syl (#67) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor gyorsan hozzuk fel a hamis és sérült pénzeket is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69) PSti válasza Tikakukac (#63) üzenetére


PSti
tag

#63 és #65: Itt az a gond, hogy a nő nem tudta, hogy nincs pénze. Azt hitte van. Ha lemész a boltba egy papír tízezressel, akkor tudod, hogy van nálad 10.000. Ha lemész egy kártyával, a _többség_ nem tudja, hogy most mennyi pénz van nála. Lehet 0, lehet 6506078967. Lehet te forintra tudod mennyi van a kártyádon, de a többség nem.

[ Szerkesztve ]

(#70) PSti válasza Tuomas (#66) üzenetére


PSti
tag

Teljesen jogos, ezért mondom, mind a kettőnek van előnye és hátránya is. A KP előnye egyelőre az, hogy a boltok 100%-ba tudsz vele fizetni. A kártyával nem. A kártya előnye, hogy nagyon kényelmes, a KP meg nem. A kártya további hátránya, hogy ha a boltba nincs internet, akkor nem tudsz vele fizetni mert nem megy a leolvasó, a KP-nál ilyen helyzet nincs ugye. A KP nagy hátránya, hogy nincs kisebb, nincs nagyobb, nincs 54 forint, nem tud visszaadni stb, ez meg a kártyánál nincs.

(#71) Tikakukac válasza PSti (#69) üzenetére


Tikakukac
titán

Mihhh? :DDD

Reálisnak érzed, hogy egy embernek sacc ötlete se legyen mennyi pénze van a számláján? Ezt tényleg valósnak érzed? Mert a példád az minden, csak nem ez.

Elmondom, hogy megy ez. KP-t is kb. tudod mennyi van nálad. Ha bizonytalan vagy, megnézed. Megszámolod. És akkor úgy vásárolsz, hogy beférj. Ha tudod, hogy van nálad vagy 10k, akkor nem számolod, bemész, veszel 3k-ért bármit és fizetsz.

Bankkarinál, tudod, hogy kb. mennyid van. Ha nem tudod, előkapod a szutykos telefonod, laptopod, számológépedet, okosórád, mikródat amit akarsz és megnézed az egyenleged. Ez OTP-nél úgy néz ki, hogy az appodba be sem kell lépni, az egyenleged minden számlánál kiíródik mindenféle okoskodás pötyögés nélkül. Ingyenesen, bármikor.

Ha pedig tényleg nem tudod meg se nézni, tipped sincs, akkor automatázol és utána vásárolsz.

A felhozott példa az emberi hülyeséget mintázza csak, nem a KP vs bakkártyát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72) Tuomas válasza PSti (#70) üzenetére


Tuomas
addikt

Én jártam már úgy, hogy a kassza halt be, úgyhogy ott se kp, se kártya nem játszott. :DDD

We were here

(#73) donmackó válasza PSti (#69) üzenetére


donmackó
őstag

Azért van a legtöbb banknak mobilos app-ja, vagy legalább egy szutyok weboldal a hogy megnézze az illetékes. :U

Release the cable hounds!

(#74) PSti válasza Tikakukac (#71) üzenetére


PSti
tag

Ja, teljesen igazad van, csak a hülyéknek is lehet bankkártyájuk. Ráadásul sokan vannak közös számlán, azt hiszi van a számlán XXXXX ezer, párja költ, nem ő kapja az sms-t hanem párja, azt hiszi vásárolhat, ja mégse. Sajnos nagyon is reális ez.

(#75) PSti válasza Tuomas (#72) üzenetére


PSti
tag

Na ez mindent visz :C

(#76) stickermajom válasza PSti (#74) üzenetére


stickermajom
addikt

"Ráadásul sokan vannak közös számlán, azt hiszi van a számlán XXXXX ezer, párja költ, nem ő kapja az sms-t hanem párja, azt hiszi vásárolhat, ja mégse."

Ezt önszopatásnak hívják, nem reálisnak.

(#77) Tikakukac válasza PSti (#74) üzenetére


Tikakukac
titán

És kit érdekel a hülye, meg az ő butasága és emiatt keletkezett problémája?

Ilyen alapon az sem reális, hogy aláírást kérnek dolgokhoz. Mert anyám meg sok olyan emberel találkozik aki bizony még a nevét leírni sem tudja. Hadd ne a rendszer hibája legyen az, hogy valaki félcédulásan viselkedik, pedig tehetné máshogy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#78) freeknight válasza PSti (#74) üzenetére


freeknight
őstag

Még mindig nem érted. Nullára költekezni készpénzzel, és kártyával is tudsz, ez nem a kártya hibája lesz, hanem az idiótájé. Az okostelefonok világában ugyanannyi erőfeszítést igényel ránézni a számlaegyenlegedre, mint belekukkantani a bukszádba. Ha ez valakinek megoldhatatlan feladat, az nem a kártya hibája. Az ilyen ne kápét használjon, hanem monopoly bankókat. A 82 éves nagyanyám is tudja, mennyi pénz van a számláján, pedig se okostelefonja, se számítógépe, nem is tudna használni egy távirányítónál bonyolultabb technikai eszközt. Viszont van esze, és számon tartja a bevételeit és kiadásait.

(#79) dabadab válasza Tikakukac (#77) üzenetére


dabadab
titán

Ilyen alapon az sem reális, hogy aláírást kérnek dolgokhoz.

Mondjuk ez így a XXI. században tényleg hülyeség, főleg, hogy szerintem nem sokan vannak, akik tényleg meg tudják állapítani egy aláírásról, hogy eredeti-e.

DRM is theft

(#80) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Remek. Hó elején, a számlák rengetegében még éhezzek is 2 hétig?"
Ha már besétáltál a bankba, ott fel is vehetted volna a lóvét. Velem akkor történt ilyen, amikor lejárt a kártyám, és nem foglalkoztam vele :D
Ja, meg tartalékot tartani sem hülyeség, amiből röhögve kifizeted ilyenkor a számlákat.

Amúgy paff, kifogtál egy hibát. Ettől még nem lesz használhatatlan hülyeség az, hogy nem otthon van a teljes vagyonod.

Mutogatni való hater díszpinty

(#81) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Személy szerint nem szeretem a számlámon tartani a vagyonomat. Egyfelől nem bízok a bankokban, másfelől ha van a számlámon egy kis zseton, képes vagyok bármilyen hülyeséget megrendelni az internet világából.

Hm, egy pillanatra elbizonytalanodtam, 1999-et írunk? Én ennek pont a szöges ellentéte vagyok, kápét csak annyit tartok magamnál, amennyit feltétlenül muszáj, és szerencsére ez elég kis összeget jelent (kb havi max. 20 ezer Ft, amiben benne van a foci ára, a pékség - ahol nem lehet bankkártyával fizetni - és az épp nem működő terminálos helyeken elköltött pénz is). Itthonról így kb semennyit nem tudnak elvinni; ha az utcán leütnek, akkor sem; tuti nem hagyom el a pénztárcámmal együtt, ha úgy alakulna, stb. stb. Nekem a készpénz csak nyűg, felüdülés volt 2016-ban Dánia és Svédország, ahol egész egyszerűen mindenhol tudtam kártyával fizetni ( a miniatűr palacsintás kocsinál is), az utolsó napon a boltban kellett elkölteni azt a párszáz koronát, hogy ne hozzam haza.
Ja, az idén tavasszal vásárolt használt automnál is banki utalással intéztem a fizetést (kereskedő, de nem valami hivatalos márkakereskedő, vagy valami hálózat).

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#82) #90088192 válasza PSti (#70) üzenetére


#90088192
törölt tag

A KP előnye egyelőre az, hogy a boltok 100%-ba tudsz vele fizetni.

Amióta ez a Covid nyavalya van azóta nálunk(AU) a legtöbb bolt azt mondta nincs készpénzes fizetés, és az érintésmentes elektronikust kérjük alkalmazni :K
Felemeltek a Paypass limitet $100-rol $200-ra, hogy a PIN kódot se kelljen beütni a legtöbb vásárlás eseten :K

(#83) hcl válasza PSti (#70) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"A KP előnye egyelőre az, hogy a boltok 100%-ba tudsz vele fizetni."
Már ha van nálad. Ha tud visszaadni a boltos. Esetleg ha automatánál akarnál vásárolni papírpénzzel, akkor is megszívtad, de szerencsére elég sokon van kártyaterminál.

Mutogatni való hater díszpinty

(#84) dabadab válasza PSti (#70) üzenetére


dabadab
titán

A KP előnye egyelőre az, hogy a boltok 100%-ba tudsz vele fizetni

Magyarországon. Norvégiában már nem feltétlenül: ott kártyával mindenhol lehet fizetni, készpénnzel viszont már nem - és mi is erősen arra haladunk.

DRM is theft

(#85) Somatom válasza dabadab (#84) üzenetére


Somatom
veterán

Norvégiába? Nemáááá!!! Miért pont arra haladunk? Ott nem nő pálma a tengerparton. :N ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86) Mr. Y válasza Somatom (#85) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ott még igazi tél van és igazi hó. Hidegben pedig nehezebb a pénzt leszámolni, mint a kártyát odatenni :)

But who is watching the guardians?

(#87) Mr.Csizmás válasza freeknight (#25) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

chemtrail!!44 :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#88) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Neked Németországban van a helyed, azok ennyire bankfóbiások. Teljesen ugyanez a szemlélet, az a pénz a tiéd ami tényleg nálad van, a bankban az nem jó, mert azt bármikor ellophatják, másnál van, stb.

És a kártya vs kp. kérdésedre: csak "bulizni" viszek magammal készpénzt. Ez úgy működik, hogy még józanul megnézem mekkora összeg nem fáj ha az este eltűnik, annyi lesz kp.-ban a tárcámban és abból megy az estém. Van nálam kártya is, de elvből nem fizetek vele alkoholért, csak azért ha esetleg durva lenne az este és taxi kéne hazáig. Azt már azért kifizetem kártyával :)

De valahogy én lehetek az ellentéted, csak azért van Curve-m, mert míg a magyar bankok képtelenek megállapodni a Google Pay-ről (valahogy Apple Pay simán ment...) addig a Curve ezzel megy. CIB-esként nincs androidos alternatíva mint a Simple az OTP-seknek, így maszkolom a CIB-es kártyámat a Curve-val és már tudok is fizetni telefonnal.
De pl. Revolutom is többek között azért van, mert így nem csak a 150k-t vehetek fel 1 hónapban ingyen, hanem a Revolut is ad 75k-t bármelyik ATM-ből egy hónapban és ha kocsimra kell épp egy szabad szemmel jobban látható összeget költeni akkor így oldom meg.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#89) waccamár válasza HyP3b0y (#88) üzenetére


waccamár
senior tag

"így maszkolom a CIB-es kártyámat a Curve-val és már tudok is fizetni telefonnal."
Jó tipp, köszi, feleségem CIB-es kártyájára lehet meg is csinálom!

[ Szerkesztve ]

(#90) Syl válasza HyP3b0y (#88) üzenetére


Syl
nagyúr

> maszkolom a CIB-es kártyámat a Curve-val és már tudok is fizetni telefonnal

Erről valami bővebbet? A vejem CIB-es és nem akar iPhone-ra váltani, ragaszkodik a OnePlus-hoz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#91) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

- Igényelj Curve-t, ingyenes. (Érdemes kérni valakitől ajánló kódot, mert te is és ő is kap 5 fontot, úgyhogy miért ne. Használhatjátok az enyémet is: NB9XVV4N . Nem gondoltam, hogy ennyi embert érdekelhet a téma, úgyhogy így azzal sem jöhettek hogy csak saját kódom promózása miatt írom le :P )
- Míg megjön a kártya le kell töltened a Google Pay-t, de magyar Play store-ból nem fog menni úgyhogy vagy megoldod régiós ügyeskedéssel vagy mondjuk APKMirror-ról. (igen, mindenki döntse el vállalja-e a rizikót, hogy külsős oldalról tölt le APK-t. APKMirror "megbízhatónak" számít, de nem török pálcát azok felett sem akik itt feladják).
- Play store-ban settings és legalul ellenőrizd, hogy van-e Play Protect certification a telefonodhoz. Root, unlocked bootloader, stb. tuti nem certified. (Root esetén lehet spoofolni, de én inkább visszazártam a telefont, az a biztos.)

Innentől ha megjött a Curve kártya és aktiváltad akkor Google Pay-ben megadod, Curve app-ban pedig a saját, magyar bankkártyádat hozzáadod és kész is.

Hogy miért Curve: Egyrészt mert így a saját kártyád van valójában maszkolva, nem Curve egyenleget használsz fel. Másrészt ennek van UK IBAN kódja amit hozzá lehet adni Google Pay-hez. Revolut csak nagyon az elején adott UK IBAN-os kártyákat, mostaniakat nem tudod használni Google Pay-jel.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#92) Syl válasza HyP3b0y (#91) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#93) Gargouille


Gargouille
őstag

Én teljesen megértelek. A bizalmatlanságod a bankok felé - szerintem - ugyanannyira megalapozott (vagy épp alaptalan) mint azok bizalma, akik a bankszámla/kp nélküliség mellett érvelnek. Igazából nekik sincs semmilyen befolyásuk a saját pénzük felett miután bankszámlára helyezték, csupán hisznek abban, hogy a törvények és a szabályok elég garanciát adnak, hogy visszakapják amikor szükségük van rá, hisznek benne, hogy mindig van áram és működnek a banki rendszerek, működik a kommunikáció stb. Az esetek nagy többségében ez így is történik, de ettől még akkor is csak ugyanúgy bizalom, nem több.

Rengeteg ilyen kényelmi dolog vesz körül minket, nem csak a pénzünket tartjuk bankban, de már az adatokat is felhőben, a zene és film gyűjteményünket streaming szolgáltatóknál és így tovább. Nem vitatom, hogy ezek sokkal kényelmesebbek és praktikusak, de butaság vitatni azt, hogy növelik az egyén kiszolgáltatottságát.

Szóval csak annyit akartam mondani, hogy nem kell ezért ennyire ekézni a posztolót, nem feltétlenül a tudatlanság beszél belőle, csupán mást gondol a kérdésről. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#94) freeknight válasza Gargouille (#93) üzenetére


freeknight
őstag

Ha olyan kataklizma történik, hogy az összes magyar bank tönkremegy, ahogy az állam is, amelyik kártalanítani tudna, akkor nyugodtan elhiheted, hogy a pénzed pontosan annyit fog érni, mint a papír, amire nyomtatták.
Ha ennyire paranoiás vagy, akkor ne a kápét gyűjtögessed, hanem aranyat.

(#95) szipipeti válasza Gargouille (#93) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Én nem sarkítottam ki így..
De...
Mi van, ha valami kapitális hiba (vagy támadás) miatt mondjuk 3 napig nincs áram...
Mindenki gondolja végig, hogy mit és hogyan tud beszerezni elintézni....
És pl: hiába van papírpénzed, nem tudsz bemenni a boltba, mert rohad a kiolvadt hűtőkben a hús a tejtermék, nem megy a kassza, és a forgóajtó.... (ha csak be nem vered az üveget a babkonzervvért...)
Nincs gáz, víz, fűtés, (mert ugye a szivattyúk sem működnek) nincs lift, telefon, net, mentő, rendőr....gyógyszer, közlekedés... max bicikli...

[ Szerkesztve ]

(#96) Precorus


Precorus
tag

Nekem skrill van, de csak digitális. Azzal az a bajom, hogy pl. Vultr nem enged fizetni, mert prepaid.
A revolutot nézegetem még, illetve jól hangzik az is amit mondtál. Szóval a Revolut/Curve az nem prepaid?

Könyvtár == Old-school Netflix

(#97) Precorus


Precorus
tag

Mindig van itthon pár kg liszt, sok csomag tészta. Ehhez lekvár. Amíg víz lesz, kibirunk pár hetet áram nélkül.
Kényelmi dolgok :eltört a Knights and merchants CD-m. Dobozos verzió volt. Pár hete megvettem Steamen. De amúgy sincs CD olvasó a gépemben, még hely se lenne neki.
Szóval ha egy kényelmi szolgáltatás elég sokat megy, onnantól megbízhatsz benne. Nekik is érdekük fenntartani a pénzáramot, neked is érdeked a nagyobb, kényelmesebb szolgáltatás.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#98) HyP3b0y válasza Precorus (#96) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Felteszem nekem jött a kérdés, úgyhogy: Curve debit, Revolut szerintem prepaid.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#99) Precorus válasza HyP3b0y (#98) üzenetére


Precorus
tag

Igen, mellényomtam, köszi!

Könyvtár == Old-school Netflix

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.