Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Frissítettem a leírás végét egy kiegészítés szekcióval.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Talán itt jobb helyen van a kérdésem, problémám.
Beállítottam a kiegészítőt és az EPG-t is.
Viszont, ha az EPG-ből keresek ki egy korábbi műsort, amit megnéznék, akkor csak a csatornára vált, az élő műsorra, nem a kiválasztott korábbira.
Mi lehet a gond?

Samsung Galaxy A54

(#3) Mr Dini válasza Viktor0610 (#2) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A 0.7.5-ös verzióba került bele a régebbi műsorok megtekintésének lehetősége EPG-ből, amit tegnap raktam össze. Itt írtam a mikéntjéről részletesen: [link] Hamarosan ezt a cikket is frissítem. Utána ebből a nézetből a legkönnyebb régi adásokat visszanézni:

Elég rákattintani a kiválasztott műsorra, majd a műsor visszajátszása gombbal indul is.

A kapcsolódás pedig nyilván az élő műsort hozza be.

Annyi, hogy a Kodira jellemző, hogy cacheli az EPG-t. ezért a Kodi beállításokban lehet kelleni fog egy PVR & Live TV -> Műsorújság menü -> Adat törlése:

Ha a műsor a múltban van, nézhető lesz azonnal, ha a jövőben, akkor felajánlja a felvétel készítést, ha pedig éppen fut, akkor vagy nézheted az elejéről, vagy felveheted.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4) Viktor0610 válasza Mr Dini (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Belőttem, köszi! :R
Az mennyire normális/user error, hogy bár beállítottam, ha elérhető, magyar hanggal játssza a csatornákat, mégis vagy néma az első odakapcsoláskor, vagy angolul szólal meg?
A Kodi angol nyelvű.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5) Mr Dini válasza Viktor0610 (#4) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ez egy kényes téma sajnos. A kodi nem nagyon ad lehetőséget arra, hogy a hangsávot változtassam. És alapból azzal indul minden csatorna, ami a default hangsáv, ha van ilyen, vagy a legnagyobb bitrátájú első hangsáv. Namost ez Yettelnél általában külföldi hangsáv.

Az a magyar hang preferálása opció úgy működik, hogy van egy háttérfolyamat a kiegészítőben, ez folyamatosan fut és monitorozza, hogy van-e aktív lejátszás. Ha talál ilyet és megállapítja, hogy van köze a kiegészítőhöz, akkor vár 3 másodpercet, míg elindul a lejátszás és váltja a hangsávot. Ha eddig nem indult el a lejátszás, mert lassú az internet/box, akkor nem vált hangot. Arra nem találtam megoldást, hogy eleve magyar hanggal induljon fixen. Max azt lehetne, hogy felülírom a yetteltől érkező médiában a default hangsávot, hogy az mindig a magyar legyen. A kodiban pedig van egy olyan beállítás, hogy mindent játszon az eredeti nyelven. Mivel ennek a megvalósítása enyhén macerás, eddig nem akartam ezzel foglalkozni, de úgy látom lenne létjogosultsága. Nálam laptopon, Android TV-n és Android telefonokon olyan 20-ból max 1x nem vált át rendesen ezzel a mostani 3 sec várakozásos trükkel a hangsáv.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha van kedved tesztelni, felraktam ide egy teszt verziót: [link]

Kézzel tudod telepíteni zip fájlként.

A Kodi lejátszó beállítások meg nézzen ki így:

A kiegészítő beállításokat meg így célszerű hagyni a teszt erejéig:

Meg ebben a verzióban már van az EPG-hez sorozat rész scraping is. :) Még nem adtam ki, mert ezen kívül más újdonság nem került be.

Szerk.: Bocsi, az elsődleges nyelvnél ne a média alapértelmezése legyen, hanem az eredeti nyelv opció legyen kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#7) KaqXar19


KaqXar19
tag

hello!
nasra lehet vele felvenni musorokat? ha igen, akkor mas eszkozzel is le lehet jatszani, vagy csak azzal a kodissal, amivel felvettem? mibe ment?
koszi

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.