Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lirion válasza joey04 (#45) üzenetére


Lirion
addikt

Engem, mint felhasználót miért is kéne, hogy érdekeljen, kinek a hibája a sok rendszerverzió? Érdekes, hogy almánál nem probléma a kompatibilitás, a programoknál csak a hardver a szűk keresztmetszet, mert a rendszert bárki felrakhatja magának.
Mint ahogy desktop gépen is rendelkezésedre állnak az új és friss rendszerek. Ha a MS meg tudta úgy írni a windowst, hogy szinte minden konfigon elfusson, legyen rá képes a google is. Vagy ha ez nem megy neki, válassza az apple megoldását.

Másik: nem tudom, hogy vagy képes ennyire gyűlölni a symbiant, hogy egy attól teljesen független hsz-ra reagálva is képes voltál felemlegetni.

(#52) bikkamokka válasza Bog (#47) üzenetére


bikkamokka
tag

Huh. Pedig azt hittem ugyanaz. De ha mégsem, akkor inkább az XT5, 2.1-gyel, kicsit később.

(#53) joey04 válasza kaller1 (#49) üzenetére


joey04
titán

manapság divat szidni az androidot.

(#54) Thome


Thome
addikt

Itt nem olyan nagy baj az 1.6, pláne hogy a 2.1 jövetelét hírből se hallani, de az X10 mininél persze szidni kellett, hogy csak év végén jön a 2.1... Khmm...

(#55) RepeatSector válasza joey04 (#53) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Ez olyan mint a windóz vagy az eppöl ezeket mindenki szidja mert MENŐ
én megbarátkoztam az androiddal és nem mindenhol de bejött, pedig a megjelenésekor az MTK-hoz hasonlítottam volt HTC Tattoom ott utáltam meg először de most újra megszerettem

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#56) Bounasieaux


Bounasieaux
csendes tag

A teszttel az a problémám, hogy a kb ugyan ilyen csak valamivel gyengébb (és szerintem gagyibban kinéző) Optimust imádtátok és megy neki a reklám folyamatosan, ezt meg egy (androidok között) közepes nem túl érdekes telefonnak állítjátok be. Ettől még persze korrekt a cikk csak hát... Az LG ezek szerint trendibb vagy nem tudom.
Amúgy a kamera szerintem közel sem olyan gyenge mint írtátok. Ennél általában rosszabb képeket látunk a többi telefontól.

Ui.: szerintem nem divat szidni az androidot. Sokkal kevesebbet kap a fejére mint a többi rendszer. (legalábbis amilyen hozzászólásokat én látok) De, hogy beálljak a sorba a symbian tényleg megérdemli a lehúzást ;]

[ Szerkesztve ]

SonyEricsson k300i->Motorola V3xx(jó cucc)->HTC Desire(mégjobb :) )

(#57) akos727 válasza joey04 (#53) üzenetére


akos727
senior tag

Csak az applefanboyok körében. Aki kicsit is ért az effajta dolgokhoz, az nem így gondolja.

(#58) joey04 válasza akos727 (#57) üzenetére


joey04
titán

ez hülyeség. imádom az iphonet, és az androidot is. :D
inkább a nokiás/symbianos és wm-os nagy "öregek" nem kedvelik. lásd űj nokiák topikjai, vagy moonman és erdoke hozzászólásai. a legtöbb iphoneos valamilyen androidos készülék felé kacsint, ha eszébe jut a váltás.

[ Szerkesztve ]

(#59) Lirion válasza joey04 (#53) üzenetére


Lirion
addikt

Mint ahogy divat szidni a symbiant, a wm-et, a SE-t, az iphonet, az almát.. Az emberek már csak ilyenek, ha vmi jó, akkor azért, ha meg rossz, akkor azért fikázzák.

(#60) Karma válasza akos727 (#57) üzenetére


Karma
félisten

Én úgy érzem, eléggé értek a dolgokhoz, és nem szeretem az Androidot :)
Hány botütés?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#61) akos727 válasza joey04 (#58) üzenetére


akos727
senior tag

Nem rád gondoltam, hanem a fan boyokra, fan girlökre. Kislányok,kisfiúk akik azt hallják/látják, hogy ez a menő, ezzel nyomulnak a barátnők, haverok, és aztán azt gondolják, hogyha neked nincs semmilyen almás cuccod akkor te egy senki vagy.
Nekem is vannak haverjaim akiknek cső látásuk van e téren, egyik pl ilyet szól, hogy a Galaxy S egy reteksz*r, lagol, lassu, stb...
Nálunk is van a családban egy iphone 3gs, de azt munka miatt kellet megvásárolni, konkrétan egy alkalmazás miatt. Engem nem győzött meg. Ugyanolyan az összes, úgy kell használnod ahogy, ők kiadták, semmi lehetőség a modolásra.... Na mind1.

(#62) Kashim válasza akos727 (#61) üzenetére


Kashim
őstag

"Ugyanolyan az összes, úgy kell használnod ahogy, ők kiadták, semmi lehetőség a modolásra...."
:F

(#63) Thome válasza Kashim (#62) üzenetére


Thome
addikt

Nem lehet egyedi menüket, főképernyőket, boot logót, stb... mókolni az iPhonera legálisan. Androidon bármit módosíthatsz. Erre gondolt, szerintem.

(#64) Karma válasza Thome (#63) üzenetére


Karma
félisten

Boot logót, státuszsávot, ikonokat hol módosíthatsz Androidon root és/vagy flashelés nélkül? Azért az álomvilágot nem kéne erőltetni.

“All nothings are not equal.”

(#65) Kashim válasza Karma (#64) üzenetére


Kashim
őstag

Így van, erre céloztam én is.

Ilyen szempontból szvsz majdnem ugyanolyan a két rendszer. Azért csak majdnem mert felületes dolgokat úgy tudom androidban lehet törés nélkül is, ebben + jár neki.
Nem tartom magam fanboynak, de arra allergiás vagyok, ha valaki az iPhone-ra ilyet ír, hogy 0 moddolási lehetőség. JB után úgy alakítod ahogy akarod, ha van rá időd pepecselni a dolgokkal. Ajánlom körülnézni milyen megoldások vannak, néhány után rá sem ismerni a rendszerre. Legalitás meg nézőpont kérdése, nemrég tették azzá a JB-t. Nyilván ne keverjük warezzal. De nem kívánok jobban belemenni mert off téma...

[ Szerkesztve ]

(#66) Thome válasza Karma (#64) üzenetére


Thome
addikt

A root és a flashelés illegális?
Segítek: Nem.

Jailbreak illegális? Igen.

[ Szerkesztve ]

(#67) Karma válasza Thome (#66) üzenetére


Karma
félisten

A root és a jailbreak ugyanaz a rendszer biztonsági eljárásainak megkerülése szempontjából, ami Magyarországon törvénybe ütközik? Segítek: Igen.

De ha már ennyire szórakoztatni akarsz, elmagyarázhatnád a különbséget.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#68) Thome válasza Karma (#67) üzenetére


Thome
addikt

Utánanéztem, valóban illegális a root. Viszont anélkül is szépen testre szabható az android, főképernyő, főmenü, telefonzár, készenléti képernyő, háttérkép (kac-kac, bár az iOs is tudja 3 év után legálisan is.)

Innentől kezdve vagdalózhatsz, a chips már itt van.

(#69) Karma válasza Thome (#68) üzenetére


Karma
félisten

Jo etvagyat a chipshez, en mar vegeztem.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#70) madstunt válasza Thome (#68) üzenetére


madstunt
addikt

amit már wm alatt is nagyrészt megtehettél,tényleg marhajó és új, eddig nem látott lehetőségeket kapsz az androiddal ;]
amúgy olyan marhanagy szükség nem volt az iphone-ba eddig se a háttérre hisz a lockscreen és a menű közt nincs semmilyen készenléti képernyő

joey20 aha divat szidni az androidot. aha. hát ez viccnek jó volt :C

[ Szerkesztve ]

(#71) Thome válasza Karma (#69) üzenetére


Thome
addikt

Nem csalódtam.

madstunt: De a WM egy szaaar... ;) Itt most az ájóes és androjid ütköztetésén volt a hangsúly(, a wm már említést sem érdemel ;) )!

[ Szerkesztve ]

(#72) madstunt válasza Thome (#71) üzenetére


madstunt
addikt

tudom annak a használatához kevés az átlagIQ ;]
ha tényleg nyílt rendszer kell akkor már maemoval érdemes példálózni IMHO nem a látszólagosan nyílt androiddal

(#73) Thome válasza madstunt (#72) üzenetére


Thome
addikt

De nem az én IQ-m... :D

Fúj android fúj ios, meg wm, meg a többi szarság, a maemó a király! :)

(#74) madstunt válasza Thome (#73) üzenetére


madstunt
addikt

hidd el tényleg. szeretem én mindet (trust me!) csak folyton mindenki a nyíltsággal jön android mellett(egy ideig én is ezt tettem) de pont annyira nem nyílt mint amennyire nyomják sokan. ha olyan marha nyílt lenne nem kéne hardsplezgetni meg rootolgatni :)
a maemo is csak egy kevéssel nyíltabb de nyíltabb:)

[ Szerkesztve ]

(#75) Thome válasza madstunt (#74) üzenetére


Thome
addikt

A többi os-hez képest nyíltabb, így nevezhető nyíltnak! :))
(Jól tudom, hogy ha valaki használni akarja az os-t, nem kell érte fizetni, teljesen legálisan pakolhatja oda ahova akarja, csak támogatást nem kap hozzá? Mert ha jól tudom, és így van, akkor bizony nyílt az os, mert bárki használhatja, szabadon. Bár ez ellent mond a root és a flash illegalitásának...)

(#76) madstunt válasza Thome (#75) üzenetére


madstunt
addikt

miért mondana ellent?
amúgy az átlagjúzer számára nem nyíltabb mint az s60 ha a legális keretek közt maradunk :P

(#77) Thome válasza madstunt (#76) üzenetére


Thome
addikt

Mert ha szabadon telepíthető, akkor azt jelenti, hogy úgy módosítunk rajta bármit, hisz nincs megkötve akkor, hogy hol nyúlunk bele. Tehát ellent mond. :)

Ha legális keretek között maradunk, akkor majdhogynem egy bármilyen Sony Ericsson telefon is nyílt rendszer az átlag júzer számára... :)

(#78) Karma válasza Thome (#75) üzenetére


Karma
félisten

Ott futkosol a probléma mellett, de valahogy azt ajtófélfát sikerült eltalálnod.
Pont ez a lényeg. Az ígéret az, hogy a rendszer nyílt, a júzer meg azt csinál vele amit akar, hiszen ott a forráskód, csak a valóság messze nem ilyen egyszerű.

Egynek ott van az, hogy a mindenki számára elérhető AOSP három lépéssel mindig le van maradva a gyártók által használt Androidtól.

Kettőnek az, hogy "hiányos", legyen szó driverekről vagy alkalmazásokról.

Háromnak pedig az, hogy a gyártóknak nem érdeke, hogy Te, mint felhasználó, saját rendszert forgass és telepíts - egyesek (pl. HTC) próbálnak védekezni, de az alapvetően támadható hardverplatformjukat nem hajlandóak lecserélni, így valaki előbb-utóbb megtöri és mehetnek a házi ROMok. Mások (élén a Motorolával) agresszív védelmet használnak, és esélyt se hagynak arra, hogy változtass. "Az Android lehet nyílt, de a telefon nem az."

“All nothings are not equal.”

(#79) Thome válasza Karma (#78) üzenetére


Thome
addikt

Ez így igaz, ahogy leírod. Viszont az Android elvileg nyílt, a vasat meg csak megveszed alá, elvileg. Azt nem piszkálhatod, ez logikus. A szoftvert is ha buherálod, akkor ugrik a garancia. Ez is ok, belefér. De ha a szoftver nyílt, és a vasat nem piszkálom, akkor miért illegális a téma? Nem károsítok vele senkit. Meg akkor a google már minden ilyen moddolós oldalt legyakott volna, mert illegális. Illetve itt a ph-n sem mehetne a diskurálás ezzel kapcsolatban. Tehát ez az egész most legális vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#80) madstunt válasza Thome (#79) üzenetére


madstunt
addikt

mert a BOOTLOADER NEM NYÍLT. ergo ha hardsplt etetsz vele akkor már egy védett tartalmat buherálsz

látom legalább arról leakadtunk hogy ha nyílt androidot akarsz kénytelen vagy magad megcsinálni a hardvert ami ugye nem fog előfordulni valszeg

[ Szerkesztve ]

(#81) Thome válasza madstunt (#80) üzenetére


Thome
addikt

Tehát ellent mond... :DDD

(#82) heroic


heroic
tag

ronda, de finom :D

self-improvement is masturbation. now self-destruction is the answer.

(#83) Thome válasza heroic (#82) üzenetére


Thome
addikt

iPhone fan

Vagy te egy vicces iPhone vagy? :) Nem mindegy, kérlek javítsd az aláírásod!

[ Szerkesztve ]

(#84) madstunt válasza Thome (#83) üzenetére


madstunt
addikt

mister helyesírás az iphone fun az iphone mókát jelent, a vicces iphone az funny iphone lenne :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#85) Thome válasza madstunt (#84) üzenetére


Thome
addikt

Töknyolc.... :DDD

(#86) Bog válasza Bounasieaux (#56) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az Optimus olcsóbb és 100% frissíthető lesz 2.1-re. Ennyi a különbség. Mivel nekem Optimus összesen volt a kezemben 5 percig, ezért kizárhatod, hogy elfogult lennék vele szemben.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#87) Gusztáv válasza Bog (#86) üzenetére


Gusztáv
addikt

Azt lehet tudni, hogy miért nincs gyakorlatilag semelyik szolgáltató kínálatában motorola készülék? Oké, hogy az elmúlt pár évben sehol nem voltak, de android vonalon elég erősek.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#88) Inarus válasza Bounasieaux (#56) üzenetére


Inarus
addikt

Reklám? Mármint itt az oldalon? Az LG blogra gondolsz? :F

(#87) Gusztáv: Gyanítom nem vagyunk nagy piac, a legtöbb készülékük bevezetése pedig túl sok befektetéssel járna, ami nem térül meg. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#89) madstunt válasza Gusztáv (#87) üzenetére


madstunt
addikt

például sikerült elég erősen lerombolniuk a valaha volt bármekkora presztízsüket

(#90) harminc3


harminc3
tag

Már megint az Iphone. Minden témának/hozzászólásnak ez a vége...
Már unalmas...
A Motorola XT3 egy androidos készülék, mi lenne ha kivételesen csak erről szólna??

(#91) talpalavalo


talpalavalo
aktív tag

Nekem az x10 mini jutott elsőre eszembe róla...

(#92) DarkByte válasza harminc3 (#90) üzenetére


DarkByte
addikt

Kihalna a topik, mint ahogyan most is. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.