Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Na soklesz már a jóból :DDD Lassan majd 4 magos mobilproci, és a pc ipar vége. Egyenlőre ez még a felesleges kategória, bár lehet flash alá kelleni fog ;]

(#2) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Meddig bírja majd az aksi? 10percig? :)

(#3) HyP3b0y válasza Lotusomega (#1) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Felőlem jöhet, nem fogok megsértődni :D Bár kíváncsi vagyok egy ilyen mobil eszköznél hogy oldják meg a hűtést :) nekem nem kell egy készülék ami a sok csöves flash-adek-től 50-60fokosra melegszik a kezemben.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#4) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Hol van jelenleg olyan alkalmazás ami igényelné egy mobilba ezt a teljesítményt?

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#5) Harlek


Harlek
tag

Szerintem csak megnézték a Motorolás srácok az iPhone 4 bemutatóját, és úgy gondolták, hogyha már Steve Jobséknak ennyire megy a nagyot mondás, akkor ők mondanak még nagyobbat. Max nem lesz belőle semmi. :)

(#6) rudymester


rudymester
senior tag

Pár napja voltam LG telefon "workshopon", ahol az idei telókat mutatták be és már ott is felhúztam a szemöldököm, hogy 1,3Ghz-es lesz a legkomolyabb telójuk. Elég durva a lépték, ahogy halad a technika.

A Motonak már nem is kell sok és behozza az asztali gépem teljesítményét. Mindez a zsebemben? Jól hangzik, de a fogyasztás még kérdéses lehet.
Kicsit kezd ez olyan lenni, mint a fotózásban a megapixel háború. Egyre több, de nem feltétlenül jobb. Hiába a bika proci, ha nem optimalizálják a szoftvert és a hardver többi komponensét.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#7) Liudvikas


Liudvikas
tag

első blikkre megijedtem, hogy Győzike mutogatja vidáman az új Moto'kat :DDD

az akksit gondolom táskával adják hozzá, mint a legelső telefonjaikhoz

(#8) BloodyEddie válasza Stimpy001 (#4) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Mivel nincs ilyen teljesítményű mobil, nincs ilyen alkalmazás sem :U Minek írjanak ekkora procit igénylő appot, ha nincs alá hardver?

(#9) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

És azt hiszem szépne eljutunk majd odáig, hogy megjelenik az első venntillátor hűtésű mobil :DD Új iparág, telefonhűtő 6 heat pipeos, full réz borda, hatalams venti az lenne ám az igazi, meg a mini vízhűtés, micsoda dolgok lesznek ezek :DDD

(#10) Zirowe válasza rudymester (#6) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ja, pontosan olyan, mint a kompakt gépek megapixel háborúja..
Egy kivétellel talán: kompaktoknál még talán látszik a különbség a megapixelek között (nagyobb a kép felbontása, még ha a minőség nem is olyan jó).

De ez a 2ghz..

Őszintén szólva nem látom sok értelmét.

A "csak azért,mert megtehetjük és mi akarjuk elsőnek megtenni" érv eléggé nevetséges.

Jelenleg szerintem az 1ghz snapdragon bőven elég, és nem tudok elképzelni olyan műveletet mobilon, amihez ekkora számítási képesség kéne (ja, navigon 10mp helyett 5mp alatt számítja ki az útvonalat, de nem hiszem,hogy ez egy döntő érv lenne).
Androidon az 1ghz bőven elég, divxet még 2ghz alatt se fogja tudni lejátszani, mert nem proci kérdése.

Hdmi,720p felvételt és 1080p lejátszás már jelenlegi 1ghz snapdragonokon is elérhető, akkor mire a 2ghz?

Inkább ölnék ezen fejlesztési pénzeket az akksik üzemidejének fejlesztésébe!
Mert minek egyre erősebb mobil, ha egyre kevesebb ideig bírja :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11) Lotusomega válasza HyP3b0y (#3) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Amúgy én emlékszem a moto v3ra ami ha neteztem rajta 5 percet olyan hőfokra melegedett fel hogy nem lehetett sokáig kézben tartani, és szó mi szó 5800 is net alatt melegszik rendesen, főleg 3gvel. :U szóóval..akkor milyen lehet egy 2 gigás procival

(#12) szuper-t válasza Zirowe (#10) üzenetére


szuper-t
senior tag

Androidon az 1ghz bőven elég, divxet még 2ghz alatt se fogja tudni lejátszani, mert nem proci kérdése.

Én Qtech 9000-en divx et néztem akkor most mi van :F

(#13) Zirowe válasza szuper-t (#12) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mert mint írtam nem proci kérdése!
Az android sdk-val van a gond, elvileg ezt már az új 2.2es sdk orvosolja.
De elvileg hamarosan kész lesz a coreplayer,az már minden vason vinni fogja a divxet,szóval ismételten nincs köze ennek a proci nagyságához.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14) DemonDani


DemonDani
addikt

az év végén "eljövő" Tegra2 alapu telefonokban a 2magos CortexA9 lesz ami magonként 1GHz, szerintem ez a szerencsétel hülye mindössze erre gondolt!

2*1Ghz=2Ghz :DD
Ebben semmi nagy kunszt nincs mindössze nagy szavakkal dobálózik szerintem és ennyi. Az h év végén az Android 3.0ával jönnek a Tegra2 alapú termékek ez meg már "köztudott"

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15) DemonDani válasza szuper-t (#12) üzenetére


DemonDani
addikt

a divx támogatás pénzes, nem ingyenes. ennyi a leglényegesebb.
Sokan nem veszik meg, nem csak mobilra igaz ez, hanem mindenre ahol csak a divxel találkozhatsz...
Meg ehez társult, hogy mivel igény nem utatkozott rá az android sem úgy volt kialakítva azon a területen hogy pik pak betudják tenni, de most hogy a vasak felerősődnek így már ez a kérdés is felmerült és javítják a dolgott mint alább már leírták.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#16) Ricardo


Ricardo
félisten

"a Motorola a mindet elsöprő sebességű processzorok piaci bevezetésével szeretne tarolni."

Nem ártana rágyúrni a mindent elsöprő teljesítményű akkuk fejlesztésére sem.

(#17) Karma válasza DemonDani (#15) üzenetére


Karma
félisten

De, úgy volt kialakítva eddig is, moduláris a multimédiás alrendszer, csak a Samsungon kívül senki se fizetett licencdíjat az MPEG-LA-nak.

“All nothings are not equal.”

(#18) szuper-t válasza Zirowe (#13) üzenetére


szuper-t
senior tag

Jah így már értem csak számomra nem volt kerek a mondat:) :K

(#19) NathanCullen válasza Stimpy001 (#4) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Még nincs rá igény, de majd lesz. Pl.: egy-két éve még nem akarták mobilon filmet nézni, ma már viszont sok zárt OS -es telefon is viszi az .avi-t. Jó grafikával rendelkező játékok jönnek, HD filmek, erőforrást igénylő programok stb. stb. Kellesz a nagy processzor, és mire elkészülnek a komoly számítási képességgel rendelkező mobilok, lesz is rájuk igény.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#20) Phili


Phili
tag

Nem sz@roznak ha így lesz,de szerintem ez egyfajta szócsata,ki tud nagyobbat mondani :U

(#21) Straw


Straw
senior tag

Én személy szerint örülök ennek a fejlődésnek, de szerintem van az határ amit még elviselnek az emberek, gondolok itt arra, hogy mennyit kell tölteni a telót, már a mostani vasak is alig bírnak egy napot intenzív használat mellet 1400mAh-s aksival és csak sima (1mag, 1Ghz) snapdragonnal, ha motoék belepakolnak x magot 2ghz-en akkor annyira megugrik a fogyasztás hogy többször is fel kell dugni tölteni a fónt egy nap alatt, és ez sok embernél elegendő indok lehet hogy ne vegye meg.

42

(#22) DemonDani válasza Karma (#17) üzenetére


DemonDani
addikt

hát a coreplayeres team panaszkodott tán hogy külsős alkalmazásukban nem jó valami, de tudom hogy van divxes androidos cucc a piacon, nem is azt mondtam h lehetetlen, csak h nem egyszerű eset volt eddig.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#23) Karma válasza DemonDani (#22) üzenetére


Karma
félisten

Az más. A CorePlayeres csapat jogosan panaszkodott, az NDK elég halvány volt egy natív videolejátszó elkészítéséhez, de ennek semmi köze ahhoz, hogy az Androidon belül "csak be kell dobni" egy LEGO-elemet a gyártónak, és megy a DivX.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24) Zirowe válasza DemonDani (#22) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, kb két divx lejátszó van az android piacon: az egy vmi wu player (kínai cucc), a másik az xyflash player.

Mind a kettő szaggat, darabos és nem lehet rajta normálisan nézni filmeket, még 1ghz-s snapdragon mellett sem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25) Stimpy001 válasza NathanCullen (#19) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Én most sem akarok mobilon filmet nézni, nem hiányzik a sötét szemüveg meg a fehér bot! :)
Valaki akkor mondjon olyan alkalmazási területet MOBILRA ahol kell az a bődületes nagy CPU teljesítmény. HD anyagok - most is mennek (csak tudnám 3.5"-on ki tud különbséget tenni DVD és HD minőség között), 3D játékok - GPU.... nekem nem jut eszembe más

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#26) Karma válasza Stimpy001 (#25) üzenetére


Karma
félisten

Pl. hogy normális sebességgel menjen a rendszer, ne szaggasson meg várakoztasson? :)

“All nothings are not equal.”

(#27) AS


AS
félisten

Nem értelek titeket ez csak nekünk jó. :)
Bár ez 2 magos tegra nem semmi lesz, :) Igaz tudom a HTC nek , és Samsugnnak is lesz hasonló :) 2011 ben.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#28) Zirowe válasza Stimpy001 (#25) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Itt jön a képben a hdmi csatlakozó, amivel kilövöd lcd tv-re az 1080p-s anyagot és a teló szaggatásmentesen lejátssza (más kérdés, hogy szerintem még nincs megfelelő app erre).. Amire elvileg már a mostani 1ghz-s snapdragonok is képesek...
Meg azért ezek a mai készülékek 3,5-4" körüli kijelzővel jönnek, amin már élmény utazás közben filmet nézni..
Jobb,mint unatkozni vagy lapost cipelni:D

#26 Karma: azért nexus és desire-n nem kell sokat várni már most sem, hát majd froyoval!
A karácsonykor jövő frissítésről nem is beszélve..
Tehát szerintem tényleg értelmetlen a proci növelés, az akksi rovására..
Ha csak vki nem olyan perverz, hogy videókat kódoljon a telóján, de arra meg nincs alkalmazás még! :DD :DD (bár én találkoztam már olyan app-al, ami lejátszó, és lejátszás előtt átkódolja a videót ehető formátumra.. Így kb 10perc, mire elindul egy film:D )

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#29) Straw válasza Karma (#26) üzenetére


Straw
senior tag

Erre írnák az almafanok (és joggal) hogy optimalizáció :D

42

(#30) Zirowe válasza Straw (#29) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az optimalizáció és a végletekig lebutítás/korlátozás azért nem egyenértékű.. ;] ;]

Android már most is zökkenőmentes a jelenlegi felsőkategóriás gépeken, és 2.2 majd csak gyorsít ezen,remélhetőleg:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31) Goose-T válasza Stimpy001 (#4) üzenetére


Goose-T
veterán

Farmville. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#32) Straw válasza Zirowe (#30) üzenetére


Straw
senior tag

Tudom, én android párti vagyok, de azért azt nem lehet csinálni, hogy szarunk a soft-ra majd az erős vas elviszi, és ezzel a gigahertz növeléssel néha azt érzem ilyen irányba haladunk.

A Froyot már én is várom, kíváncsi leszek mennyire tudja tartani a HTC a kiadásra ígért dátumot (Desire-re). Mert ha úgy mint a Hero-nál akkor megette a fene.

42

(#33) Zirowe válasza Straw (#32) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha a júni végére gondolsz, akkor már rég kiderült arról, hogy kacsa, mivel nexus se kapta még meg a frissítést (azt hiszem mai nap jön ki).
Elvileg most augusztus végét mondják, ami már reálisabb.
Reménykedjünk:)

Egyébként nem csak a vas az, ami számít, hanem a rendszer is.
Magic (528mhz) 1.6on ritka szar,élvezhetetlen és lassú..
Portolt 2.1-el már gyorsabb, és elvileg froyo is lesz rá portolva..
Szóval azért törekednek arra, hogy optimalizálva legyen a cucc, ne csak az izomra támaszkodjunk :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34) Straw válasza Zirowe (#33) üzenetére


Straw
senior tag

A júni végére gondoltam, igen. De tudtam hogy túl szép ahoz hogy igaz legyen. :(

Magic nem volt a kezemben, azt nem tudom milyen. Viszont a Spica nekem kellemes csalódás volt, árához képest elég jó, nem egy rakéta de semmiképp sem mondanám rá hogy lassú.

Én nem azt mondtam hogy az Android nincs optimalizálva, csak azt hogy lehetne kicsit jobban, bár akkor évente csak egy telefon jelenne meg gyártónként. :DD

42

(#35) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Ehhez már minimum egy notebook akku (és hűtő) kéne, hogy érdemben használható legyen, ettől függetlenül nagyon jól hangzik. 4"-os AMOLED kijelzővel és teljesen fém házzal meg QWERTY/QWERTZ billentyűzettel elsőosztályú lenne.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#36) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Húha a Motorola nagyon nyomú ;] Ha belegondolunk hogy nemrég még temették :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37) Peterson_ válasza Cyberpunk (#36) üzenetére


Peterson_
addikt

:Y
Amikor betöltődött a kép, elsőre azt hittem, hogy a Győzike...
Majdnem leestem a székről :DDD

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#38) Cyberpunk válasza Peterson_ (#37) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hogy mi? ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39) plus44


plus44
veterán

2ghz?? Inkább rakjanak bele S-Amoled-et.:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#40) Alwares


Alwares
aktív tag

Aztán majd csodálatosan leégeti a lábadat, ha véletlen úgy rakod el, hogy megy rajta valami nagyobb felbontású film vagy valami :D

(#41) tariattila


tariattila
veterán

a motorola tulajok elmondásaira alapozva szerintem inkább a kezelőfelületen lenne kis csiszolnivaló... ha azzal megvannak utána lehetne vagánykodni a processzorral is... :DDD

lényeg, hogy legalább hozzák az 1GHz-es társaik üzemidejét...

(#42) Forceman


Forceman
tag

Ha gyorsabb proci kevesebb optimalizálás kell. Szerintem csak ennyi. Meg persze lesznek alkalmazások amik kihasználják. :U

Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

(#43) Eurofag


Eurofag
csendes tag

No, a mega(giga)hertz az új megapixel?

(#44) Ricardo válasza AS (#27) üzenetére


Ricardo
félisten

Nekem semmi bajom nincs vele amíg nem megy az üzemidő rovására. ha egy mobil nem bír ki egy napot , azt megette a fene. Ha nem csökken tőle jelentősen az üzemidő, akkor elismerem és ebben az esetben le a kalappal.

(#45) zsigus


zsigus
őstag

Nem értem miért baj az, hogy fejlődnek a mobil procik?
Ez így működik, 2éve még az 1Ghz-re mondtátok ugyanezt most meg mindenkinek az kell, akkor miért kell felháborodni?
Így működik minden számítástechnikai üzletág, miért szerintetek a sz.gép processzorán se kellene fejleszteni igaz is minek, adjuk el ami van mert mindenkinek elég most.
MOST és később mi lesz????

Valaki pedig a fogyasztással van kiakadva, ha tudnak csinálni egy értelmes 2Ghz-es procit akkor valószínű nem fogják kiadni csak akkor ha legalább 1 napot kibír a telo vele. Tehát ugyanannyit fogyaszt mint bevezetésekor az 1Ghz-es. Ebből következik, hogy az újabb 1Ghz-es procik már kevesebbet fognak enni köszönhetően a fejlesztéseknek nem?

A VGA piacon mi van? Generációként kétszereződik a teljesítmény és felére csökken a fogyasztás mivel ha van egy 800SP-s VGA ami most 300W-ot fogyaszt jövőre lesz egy 1600SP-s VGA aminek ugyanúgy bele kell férnie a 300W-os limitbe
ergo: 2szeres teljesítmény ugyanannyi fogyasztás vagy ugyanolyan teljesítmény fele annyi fogyasztás.

És, hogy nem használja ki semmi a 2Ghz-et?? Vajon később se fogja?? NEM IGAZ
De ha nem fejlesztik a HW-t nem fejlődik az SW

Bocs, hogy hosszúra nyúlt a mondandóm de ilyen hsz-eket írni egy pozitív hirre?
Ha csökkentenék a teljesítményt akkor megérteném a felháborodást de így nem.

(#46) #16820480 válasza tariattila (#41) üzenetére


#16820480
törölt tag

semmi baj nincs a kezelőfelülettel. alap android, tökéletesen használható :)

(#47) tcsfm


tcsfm
tag

azért ez durva.
ha ezt a teljesítmény valóban beletolják egy kézikütyübe, ami wifin kiteszi a kezelőfelületet a lapostévémre és egy élhető rendszert alkot, áthajtok a kocsival a notin.
tudom ez elég sci-fi, de nyilván okosabb emberek dolgoznak ott és ez is az eszükbe jutott...kurvára lenyírná a portable piacot

[ Módosította: #65675776 ]

Two great European narcotics, Alcohol and Christianity, I know which one I prefer...

(#48) zsigus válasza tcsfm (#47) üzenetére


zsigus
őstag

nem hinném, hogy a WiFi lenne a legjobb módszer HD videók lejátszására, mert eléggé ingadozik a sávszél és akadozna rendesen (főleg az FHD)

Bár létezik WHDMI is, kíváncsi lennék rá, de itt nem véletlenül lesz HDMI a telón
De az 5let nagyon jó :) csak még tényleg Sci-Fi :O

A HW egy része már megvan a tegra személyében, csak a wifi-n kellene gyúrni.
Az sem lenne baj ha nem gyorsulna (N-es bőven elég) csak stabil legyen!

[ Szerkesztve ]

(#49) tcsfm válasza zsigus (#48) üzenetére


tcsfm
tag

nem vagyok wifi-fetisitszta, szal bármi jöhet:D
de úgy érzem ezt a fílinget csak vezeték nélkül lehetne eladni.
Pontosítás; én a tv-t NEM a hd cuccokra értettem, az mellékes, hanem az egész oprendszerre. megjelenítésre.
Leteszed magad a kanapéba mondjuk a csajodék nappalijában, és tolod amit otthon, úgy ahogy otthon, érted?:)

[ Módosította: #65675776 ]

Two great European narcotics, Alcohol and Christianity, I know which one I prefer...

(#50) Forceman


Forceman
tag

Nekem jelenleg 3ghz-es procim van, lehet 2 év múlva beérik a mobilok :Y ? Sőt lehet hogy rövidebb idő is elég mivel marha gyorsan fejlődik ez az iparág.

Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.