Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alchemist


Alchemist
addikt

Azt csodálom, hogy az UWP-t még nem kukázták ki, miután már a Mobile platform is halott.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#2) Lacc válasza Alchemist (#1) üzenetére


Lacc
aktív tag

Szerintem te osszekevered valamivel. Az UWP a legujabb cucc desktopra - igaz xbox, tablet es "mobilra" is elerheto. .NET Core3-as verzioban szeretnek ha Linux alatt is elerheto lenne az UWP.

(#3) lewisfm válasza Lacc (#2) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia!

Azt honnan veszed, hogy az UWP / .Net Core 3 együttes kap Linux támogatást?

Tudtommal A WPF / Winform / UWP támogatás megjelenik a .Net Core 3-ban de Windowsra csak.

(#4) dkekesi válasza lewisfm (#3) üzenetére


dkekesi
tag

Én is így tudom. Helyette van az Avalonia UI, ami ugyan nem teljes XAML, de legalább van.

(#5) remete73


remete73
csendes tag

Na a Microsoft meg nem írta alá a drivert. Surface-re nem telepíthető.

(#6) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"a telepítéshez is internetkapcsolat szükséges"

Az nagyon fasza, főleg amikor 0-ról telepítesz újra egy gépet és még LAN driver sincs fent. Vagy épp nincs neted. Miért kell ilyen faszságokkal szivatni a júzereket?

(#7) Shing


Shing
őstag

Tulajdonképpen ez miben más/jobb mint a korábbi megoldás?

#6
Nem hiszem, hogy W10 ne ismerne fel egy hálózati kártyát, persze befuthat egy újabb vezérlő... De akkor felteszed először annak a driverét, úgysem úszod meg, friss win telepítés töltögetéssel jár.

(#8) Abu85 válasza Shing (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Holnap vagy hétfőn lesz egy hír a WDDM 2.5 változásairól, amelyben benne lesz a modern driver is. Most nem akarom részletesen kifejteni. Röviden az a lényeg, hogy így ez már az UWP-n fut, vagyis sokkal nagyobb kontrollja van felette a Microsoftnak. Ezek egy része még nem él, de például bizonyos modulokat le lehet majd csendben is cserélni a gép indításakor, vagyis egyfajta alvó install kerül bevetésre. Anélkül frissül a driver, hogy a felhasználó tudna róla, stb. Egyik este kikapcsolja a gépet, és reggel már az új meghajtóval indul. De ez még csak opció, viszont ez a célja ezeknek a változásoknak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) dokanin


dokanin
aktív tag

Az UWP annyira univerzális, hogy még win7-en sem megy.
Gyakorlatilag a Phone megszűnése után már semmi értelme.

(#10) Male válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Zseniális valóban. Várom mikor lesz ilyen a hálókártya driver is :D
Felhasználó számára az előnye: semmi. Gyártó számára az előnye: bármikor elintézhető lesz, hogy ne lehessen használni adott hardvert már, vegyél újat... meg legalább még több adatot tudnak gyűjteni, stb.

(#11) Zotya84 válasza Male (#10) üzenetére


Zotya84
őstag

Az UWP hálódriverrel csak az lesz az igazán szép, ha valahogyan kijön egy hibás driver, amitől megbénul a hálókártyád. Visszaállni a régire nem tudsz, frisset letölteni nem tudsz, mert csak Storeból lehet, szóval marad a másik hálókártya, más gyártótól származó vezérlővel. Mert az ugye minden alaplapon alap, hogy két külön gyártótól van integrálva min. 2 kártya, vagy mindenkinek van otthon egy PCIe/USB kártyája, amihez nem az a driver kell.

De ugyanez igaz az olyan hibára, amikor újraindítás után nem lesz képed. Akkor vadássz hirtelen egy más gyártótól származó VGA-t, hogy legalább lásd, hogy mif@szvan éppen...

Úgyhogy, mindent összevetve, nem tartom jónak az UWP-s drivereket semmilyen körülmények között, még úgy is, hogy látom az előnyét. De sajnos több a kockázat benne, mint az előny, amit hoz...

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#12) SityiSXT válasza Zotya84 (#11) üzenetére


SityiSXT
őstag

Van ilyen hálókártya driver: a Killer Ethernet / Wireless.

(#13) Bodz válasza dokanin (#9) üzenetére


Bodz
nagyúr

(#14) DanD88 válasza Bodz (#13) üzenetére


DanD88
tag

8.1 meg még bőven nem, aztán azt is mindenki le... már...

Szuper hogy a MS még mindig elkötelezett az UWP meg a MS Store iránt, csak lehet hogy a userek jobban járnának ha a milliárdokat olyan dolgokra költenék amit a userek az OPrendszertől elvárnának, nem pedig egy olyan elbaltázott technológiára mint amilyen a Windows Phone volt(félő hogy az UWP is erre a sorsra jut).

Szerk.: akkor most ez azt jelenti, hogy ezentúl kukázhatom a win oprendszert intel vga-s gépeken?

[ Szerkesztve ]

(#15) myckie2 válasza DanD88 (#14) üzenetére


myckie2
őstag

Miért kukáznád? Sehol nincs a cikkben, hogy Intel mostantól csak Linuxot és MacOS-t támogat.

(#16) -Skylake- válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Vagy épp nincs neted."

Igen. 2018(19)ben. W10 redstone 1 ota nem toltottem le drivert. Mire clean install utan megjon az asztal, cigi kave es kesz a gep. Szakadjunk mar el ezektol az XP-s beidegzodesektol.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#17) -Skylake- válasza DanD88 (#14) üzenetére


-Skylake-
addikt

"...milliárdokat olyan dolgokra költenék amit a userek az OPrendszertől elvárnának, nem pedig egy olyan elbaltázott technológiára mint..."

Es mi is lenne az amit a userek elvarnak ? #kerjukvisszaastartmenut ? Komolyan kerdezem amugy, hogy szerinted mi az amiert a szazmillios felhasznaloi tabor sir es az ms csakazertse.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#18) Male válasza Zotya84 (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Na igen, ehhez még hozzájön amit Abu írt közben, hogy majd a háttérben lefrissül a driver, úgy, hogy nem is tudsz róla... hányszor is jön ki VGA drivernél, hogy a frissel elhasal már az indulás, vagy szimplán csak pár dolog nem működik vele, amit az adott felhasználó használna, és az előzővel még jó volt? Elég megnézni az nVidia, meg AMD új drivert adott ki cikkek alatti kommenteket... aztán jönnek a hotfixek... mindez majd automatikusan a háttérben, visszaállási lehetőség nélkül, tehát sebaj, legfeljebb havi pár napot csak nézegeted a kikapcsolt monitort, amíg malmozol, hogy javítsák a friss bugokat. Persze lehet reménykedni abban, hogy hirtelen minden gyártó csak hibátlan drivert fog kiadni ezentúl, de az esélye elég minimális :U

(#19) DanD88 válasza -Skylake- (#17) üzenetére


DanD88
tag

Hmm, nem is tudom... Talán egy random "megint mehet az újrainstalálás/visszaállítás régebbi verzióra/esetleg install médiával újra bootolható állapotba helyezése az oprendszernek, az új, olyan fícsörökkel, amiket szinte senki sem kért, telerakott windows update miatt" kommentszekciójában rá lehet lelni pár válaszra wink wink nudge nudge

De komolyra váltva a szót, mi zavar engem:

Pont ez a windows phone-os csempés dologgal elkezdődött modern ui (amivel amúgy stílusban nincs bajom, win8.1-et kifejezetten szerettem), ami alatt a régi is fut (lásd settings és control panel), eröltetett update-ek, amik újabb és újabb fícsöröket hoznak, miközben régieket rontanak el szándékosan vagy nem.

Home userek nem tudják késleltetni update-eket míg kiforrnak, ha éppen munkára használná a gépét az ember, és egy update brickeli, és miután mindent megpróbált egyedül az újrainstall oldja meg, ezzel időt és talán munkát(nem a munkáját hanem a gépen lévő félkész/kész-et) veszít akkor így járt.

El tudom képzelni hogy az egész alatt olyan spaghetti kód van hogy csak na, azért olyan lassú, és minden nagy update-el csak lassúbb lesz.

Vicc nélkül 5-10x lassabb mint a win7 - ezt arra alapozom hogy linux alul virtuálmasinában futtatva egész szépen megy a win7, míg win10 nyilván még nagyobb szenvedés mint ahogy előtte működött rendes os-ként. És nem, nem 1.5-2-szeres az eltérés hanem Hatalmas. Azt is megértem hogyha valakinek 4-5ghz-re húzott i5-i7 procija van ezt nem érzi meg, de könyörgöm, az nem azt jelenti hogy az OS hűdejó!

A kérdésre meg hogy miért kell kukázni, azért mert ha ebből az UWP-s cuccból nincs visszalépés és ezentúl csak így lesznek elérhetőek az új intel driverek windows alatt, én köszönöm szépen akkor is visszalépek.

[ Szerkesztve ]

(#20) dokanin válasza Bodz (#13) üzenetére


dokanin
aktív tag

"A Win 7 már egy halálra ítélt rendszer."

Ja lehet, de ha a potenciális ügyfeleid legalább fele azt használja, akkor olyan UI-t kell választani,
ami náluk is megy minden további nélkül.
A térítés meg legyen az MS dolga, ha akarja.

(#21) Bodz válasza dokanin (#20) üzenetére


Bodz
nagyúr

Lehet szeretni a helyzetet, vagy nem, de ez van. A 7 már nem igazán számít, ha újdonságokról, újításokról van szó.

(#14) DanD88: Az meg egy bukott rendszer. Ha nem haragszol most nem keresgélem, hogy mekkora a részesedése. :)
Nem kell kukáznod a Wint, gondolom egy ideig még ad ki az Intel hagyományos drivereket is.

Csodálkozom, hogy azon még senki sem akadt ki, hogy mér csak 64 bites Winre van a cikkben említett driver. :D

[ Szerkesztve ]

(#22) DanD88 válasza Bodz (#21) üzenetére


DanD88
tag

Nekem nem ez jön le a cikkből. És utánaolvasva is azt látom hogy a nem UWP-seket mostmár Legacy-nak titulálja, és meg van nehezítve az ezekre visszatérés - ez is azt sugallja.

Lassan az összes gyártó azt teszi(ha még nem tette meg), az újabb hardverre már csak 64 bites driverek vannak. Nincs is ezzel baj, új hardware-t már nehezen találsz 2gb rammal, aminél még értelme lenne a 32 bites rendszernek.

Szerk.: ahogy látom ez a kaby lake g-re is érvényes, remélem az AMD-nek lesznek még egy ideig hagyományos driverjei...

[ Szerkesztve ]

(#23) Zotya84 válasza SityiSXT (#12) üzenetére


Zotya84
őstag

Bazz, nekem van a deszkán Killer Ethernet, de még a jól bevált (és úgy néz ki, lassan Legacy státuszba kerülő) hagyományos driver van fent hozzá. Meg én saját megfontolásból egy ideje DualLAN-os lapot veszek, és ezek mellett van otthon egy PCIE-LAN kártyám dugiban, mert volt hogy még így is szükség volt rá... (Tehát most azért védett vagyok, az Atheros chipes Killer, az Intel, meg a Realtek eszközeimmel ez ellen.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#24) Buckey


Buckey
senior tag

Üdv.!

Én tegnap frissítettem erre az új UWP driverre (G4560 proci, HD610-es videóvezérlő), de VLC alatt és a store-ról letölthető Filmek+TV alatt nem volt állítható a hangerősség. Hiába volt 0 vagy 100%-on a csúszka, a hangerő nem változott, pedig próbáltam elég sok dolgot.
Eltávolítottam, majd ment vissza az előző. És érdekes módon minden jó lett.

(#25) Male válasza Buckey (#24) üzenetére


Male
nagyúr

Milyen szép lesz egy ilyen eset ha tényleg a háttérben, visszavonhatatlanul frissülnek majd, ha jól értem a tervet...

A cikkben ez van: "a kevésbé modern Windows környezetre írt driverekre visszaváltani csak nagyon nehezen lehet, tehát ez az út jelen esetben egyirányú".

Most akkor mégis simán vissza lehet tenni a régit? :F

(#26) Abu85 válasza Male (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Microsoft, vagy a meghajtó tervezője távoli eléréssel képes visszatenni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Buckey válasza Male (#25) üzenetére


Buckey
senior tag

Én is olvastam ezt a tervet, de simán letöröltem az eszközkezelőben. Újraindítás után az általános Microsoft driver volt, majd egy "Frissített illesztőprogramok automatikusa keresése" (nem eírás! :DD ) címszóval feltette a 2018. 02. 28-i 23.20.16.4973 verziójú Intel(R) HD Graphics 610-es drivert.

(#28) Dr. Akula válasza Abu85 (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És az UWD-s drivereket UWD-sre mi tudjuk oda-vissza cserélgetni, vagy ahhoz is az MS kell majd? Mert azért itt is divat a "1809-es" verziók készítése, mi van ha vissza kell állni, akkor majd a fél világ arra vár hogy pár MS helpdeskes egyesével mindenkinek visszapakolgatja a régit? Mi van ha a cégnél kell visszaállni és nem ér rá hónapokat?

(#29) Abu85 válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Modern drivert modernre oda-vissza lehet váltani, mindegy a verziószám. A modernről a legacy visszatelepítése a problémás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) Dr. Akula válasza Abu85 (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor jó. :) Mi lesz itt a különbség a cserénél, mert ugye a cikkben az van hogy a "have a disk" opció nem működik, itt miben más az eljárás? Már azután persze hogy visszarakja a .zip-et is az Intel, mert addig nyilván nem nagyon érdekes az egész. Lehet erről a modern izéről is lehetne egy cikket írni. Vagy van is már? Nyilván amíg nem volt érdekes nem is kereste az ember, de most hogy itt a nyakunkon az egész...

(#31) Abu85 válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lesz ilyen anyag, de a héten már nem, mert a WDDM 2.5-öt is írom, csak nem egyszerű összegyűjteni mindent. Hétfőre szvsz meglesz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Dr. Akula válasza Abu85 (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem sürgetés volt, csak ötlet felvetés. :)

(#33) beef válasza Abu85 (#29) üzenetére


beef
őstag

Az intel szerint nem akkora probléma:
This means if later you want to revert to a Legacy driver you will need to uninstall the driver via Windows Apps and Features and reboot the system before installing a Legacy driver. Failure to do so may result in minor to catastrophic issues on your system as well as system instability.

Azaz csak egy ésszerű sorrendet kell betartani.

[ Szerkesztve ]

(#34) Lalikiraly válasza remete73 (#5) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Lenovora sem engedi telepíteni...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#35) Alchemist válasza Lacc (#2) üzenetére


Alchemist
addikt

Legújabb cucc..?? jó másfél éve állítottunk le egy UWP-s projekt kezdeményt, a környezet lassúsága, BTLE driver problémák és a rendes IPC hiánya miatt. Jól tettük, mert a komolyabb programokra alkalmatlan multiplatformos homokvár a Mobile zuhanásával együtt úgyis érdektelen lett volna.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#36) Male válasza Buckey (#27) üzenetére


Male
nagyúr

:D Ez olyan lesz, mint a Catalystnál volt a "BeállításokV", ha jól rémlik :)

Szerk: Közben beef írta, hogy az Intel szerint is ennyi a kivitelezés. Persze lehet, hogy csak az elején, aztán állítanak rajta :S

[ Szerkesztve ]

(#37) Dot


Dot
őstag

Hali,

A szaturációt hol lehet állítani Graphics Control Panel nélkül? :)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#38) Buckey válasza Male (#36) üzenetére


Buckey
senior tag

Bízom benne, hogy így hagyják, de ha belegondolok, akkor a felhasználók érdekeit nézve...

...biztos hogy nem. :W
Nehogy jó legyen már annak a parasztnak. :W
Volt/van rá sok példa, hogy a nép akarata és felháborodása ellenére is azt csinálnak, amit ők akarnak.

(#39) beef válasza Dot (#37) üzenetére


beef
őstag

Most is Graphics Control Panel a neve, csak az appok között keresd.

(#40) Dot válasza beef (#39) üzenetére


Dot
őstag

Megvan, köszi. Nem voltam elég alapos a keresésbe. :D

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#41) Lacc válasza lewisfm (#3) üzenetére


Lacc
aktív tag

En vagyok a hulye felre olvastam. :U De lehet osszekavartam a szavazos oldallal, ahol sokan szavaztak erre a feature-re (na meg a Visual Studio for Linux-ra is sokan szavaztak)

(#42) odani2000 válasza Male (#10) üzenetére


odani2000
csendes tag

Szerintem manuálisan is lehet majd telepíteni, söt, net sem kellesz hozzá: Ugyanis bármelyik appot le lehet tölteni a Store-ból egy programmal. Igaz elég bonyolult, de az APPX fájlt miután letöltötted, elvileg fel tudod telepíteni offline is késöbb, ha az APPX telepítövel megnyitod, Ami minden Windows 10-en alapból fent van, ha jól tudom 1703-as verzió óta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.