Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViZion


ViZion
félisten

Érdekes kezdeményezés! Sok sikert hozzá :R
Mindenkinek alienesre szabja vajon? ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2) Viktor677


Viktor677
csendes tag

Lehet, hogy csak én vagyok ilyen perverz! :C
De nekem nagyon is tetszik!

(#3) Apollo_21 válasza ViZion (#1) üzenetére


Apollo_21
addikt

Egy SC-s moddot elviselnék mondjuk egy Extreme engine 3T első ventijének a kör alakú ezüst karimáját felhasználván..akár..motorikusan meghajtva "betárcsázza" ugyanúgy az ékzárakat:D
Sztem brutál lenne...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#4) miazmá


miazmá
tag

OMG, de gyönyörű! :R

(#5) tailor74


tailor74
őstag

Jó kezdeményezés, hozzáértő embertől.... :C

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#6) mickemoto


mickemoto
őstag

Csoda hogy a Discovery még nem csinált sorozatot belőle.Ami késik nem múlik.

(#7) SkS7891


SkS7891
tag

Engem a modding egy hangszigetelés formájában érdekelne csupán.

(#8) anaqer


anaqer
veterán

:U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) macman507 válasza anaqer (#8) üzenetére


macman507
aktív tag

Házhoz megy és megnézi milyen lerobbant fos a jelenlegi hardver, furcsa dolgok szanaszét stb :DD

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#10) ViZion válasza SkS7891 (#7) üzenetére


ViZion
félisten

Segíthetek?
Bótba be (elektronika, hangszer, ilyesmi). Öntapadós hangelnyelő szivacsot kér. Ragaszt. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11) kaszaking


kaszaking
tag

Érdemes megnézni Ramses07 weboldalát is. Ott találhattok még több képet a munkáiról. Nagyon szép munkái vannak
[weboldala]

(#12) Sicilian válasza anaqer (#8) üzenetére


Sicilian
addikt

PIMP my ride helyett, PIMP my PC ! :DDD Egyébként jó ötlet..

[ Szerkesztve ]

nothing is true everything is permitted..

(#13) feco72


feco72
Modder

Ramses zseniális az ötlet :R . Jómagam is hasonló cipőben járok, kár hogy nem nekem jutott eszembe. Viszont a PH! létrehozhatna erre valami börzét,stb. ahol az érdeklődők/modderek egymásra találhatnának. Akár az ilyen CM versenynél, akár a Veletech/DCMM kapcsán, ezzel segítve a versenyzőket gépekkel, illetve holt időszakban pedig némi pénzmaggal. Sok sikert :C

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#14) rudi válasza mickemoto (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

A Sapphire nemrégiben indított ilyen videósorozatot, de egyelőre még nem sok minden történt benne, szóval várunk még egy kicsit a hírbe foglalásával.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Fr0z3n válasza ViZion (#1) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Én már tudom, hogy mi lesz kb :D De ez szakmai titok :P

(#16) ViZion válasza Fr0z3n (#15) üzenetére


ViZion
félisten

eeehhh :(((
Remélem csillámpónis lesz ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) Fr0z3n válasza ViZion (#16) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Majdnem. Teletabis ;]

(#18) m0h0senator


m0h0senator
őstag

A gépemet már most viheted! :K

An odyssey through the realm of consciousness.

(#19) Smiley válasza mickemoto (#6) üzenetére


Smiley
őstag

Pedig milyen jo lenne nezni azokat a megrendezett veszekedeseket, meg a folyamatos aggodast a penz es az ido miatt...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#20) Geller72


Geller72
veterán

..van egy rossz Hetra trafóm, ahogy nézem, ide simán jó lenne.. ;] ..háznak. (Sry, nem hagyhattam ki.)
Amúgy ha nem jönne össze a hw, meg lehetne oldani úgy is, hogy összedobjuk neki a hardvert. Elég neki csak házat néznie, a többit simán összeadjuk szerintem. Már akkor is olcsóban jön ki. Megmondja, mi kell neki és mi összedobjuk. Ilyenben szívesen segítek én is. :R.

(#21) ViZion válasza Geller72 (#20) üzenetére


ViZion
félisten

+1
:R
FSP SAGA II 500 Watt-os tápom felajánlom ezennel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) Griff55 válasza Smiley (#19) üzenetére


Griff55
senior tag

én komolyan nézném :D

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#23) FID válasza feco72 (#13) üzenetére


FID
őstag

"Viszont a PH! létrehozhatna erre valami börzét,stb. ahol az érdeklődők/modderek egymásra találhatnának."

Az ötlet jó, de nem lesz belőle semmi sajnos. Kis hazánkba még ez nem divat és szerintem nem is lesz.

Kevés ember műveli a moddingot ahoz.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#24) feco72 válasza FID (#23) üzenetére


feco72
Modder

Jó a kép :DD !

Nem gondolom, hogy ez lenne a legfelkapottabb topic, de attól még lehetne egy az adás/vételhez hasonlót létrehozni. Feldobod a gépet, kapsz rá pár tervet meg árat és döntesz. Nekem kellene valami moddingolni, felrakom óhajt sóhajt, mi kellene, miért, mire azután akinek van válaszol rá. Akkor nem kellene így mint ramsesnek minden esetben külön topicot indítani, ráadásul az akár gyorsan el is tünhet a címlapról.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#25) FID válasza feco72 (#24) üzenetére


FID
őstag

Igen ez rendben van! De mi tudjuk mennyi az anyag költség és a járulékos dolgok ára, +munkadíj. Amire a legtöbb ember legyint és elküld a csába.És itt bukik el az egész.

(Persze a rangom nem modder, de csináltam már ezt azt az évek során) Én csak magamat szórakoztatom most pl a predatorral. De ez is amennyibe már van pff.

Amikor még volt mth és kint voltam a címlapon a géppel annak pl 70k volt az anyag ára ház +festék meg ami még nem volt szerszám tehát a járulékos. Csak volt néhány gond akkoriban és le kellett állítanom magam :DDD

Most hirtelen gubíztam pár félkész képet:

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#26) feco72 válasza FID (#25) üzenetére


feco72
Modder

Láttam pár munkádat meg a fórumon hozzászólásokat, tudom hogy vannak bőven versenyképes dolgaid :K
De elsőnek maradjunk a Ramses ötleténél. CM verseny nincs gép amit csináljon. A szponzor kérdés, ahogy rudi mondta nem a PH! sara, ahol lehet segítenek, de a cégek... szóval hagyjuk. Csabinak most sikerült szerezni egy gigabyte alaplapot :Y ??
Szóval az alap: CM verseny kéne gép.
1: valakinek van komplett cucc, amit odaad neki a versenyig ,csinálja meg, cserében olcsóbban lesz kész.
2: nincs komplett gép, x-nek ház, y-nak táp, de odaadják neki, ezért erkölcsi elismerés ( tudom, ez nem sokat ér), esetleg verseny után visszakapják a darabokat.
.
..
N+1: itt jönne ez fórumos/börzés dolog
Vannak egyéb versenyek is évközben, akkor ne egy fél nap alatt a címlapról lemászó blog legyen belőle ( bár mint látom sokan odafigyeltek rá és szurkolok neki, hogy sikerüljön), hanem legyen külön helye, ahol ha van olyan akkor kiírom, hogy kingston memória verseny van, ötletem ez meg ez, de se lapom se memória nincs, akit érdekel írjon és megbeszéljük.

A normál moddolásos költségeknél tudom mi a hozzáállás, persze sokallják, de mindig azt mondom, ha elosztom a munakórával (anyag nincs benne!), akkor minimálbérre se futja. Ez van, ebből itthon tényleg nem lehet megélni.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#27) DigitXT


DigitXT
félisten

Lehet hogy néhány praktikusabb átalakítást érdemes lenne szakértő
kezekre bízni. (Átlagembernek már egy plexiablak, vagy egy radi hely
vágása, fúrása, faragása is problémás. Szerszám, műhely, minőség.)

Szóval nem feltétlen a csilivili* miatt, de az ötlet határozottan tetszik!
*: jó, a plexiablak inkább az: akkor mondjuk egy 5,25"-ös hely máshol.

(#28) FID


FID
őstag

Persze az 5let jó és sok sikert kívánok neki! Nagyon ügyes és a stílus is jó! Lehetne modding találkozó mint régen arra szerettem járni.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#29) zolee5016


zolee5016
őstag

:C Ramses
Érdekes és jó ötlet....
nekem is megmozdult az agyam a CM versenyre...de lehetetlen,hogy addig kész legyek.... kiváncsi vagyok egy ilyen versenyen nem látogatóként milyen érzés lehet résztvenni...

.....................................................
igyekszem,de nem a meló megy nehezen...
LINK
LINK
LINK
LINK

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#30) pocokxx válasza feco72 (#26) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Akár lehetne egy saját kategória aprón a komplett gép mellett,hogy modding börze vagy ilyesmi. Kérdés mennyire maradna meg "szakmainak", de oda pl. be lehetne írogatni ehhez hasonló kérdéseket.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#31) rudi válasza zolee5016 (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Szinte biztos, hogy lesz jövőre is CM verseny. Idén olyan modokkal lehet indulni, amiknek a készítését 2014 januárjában vagy később kezdték. Ha (kis ráhagyással) most indult a projekted, és nem fejezed be április végéig, akkor lazán jó lesz a következő évadba is. Egyébként nagyon szépen alakul!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) rudi válasza pocokxx (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Kétlem, hogy annyira lendületbe jönne a dolog. Inkább egy szerkesztett első bejegyzéses fórumtémát látok reálisnak Logout blogokkal megtámogatva. A modderek, akiket érdekel a dolog, készítenének szépen Logout blogba amolyan protfóliót, bemutatót arról, hogy mit csinálnak és nagyjából milyen árszinten, aztán a potenciális megrendelők feldobhatják a kéréseiket az előlap csatlakozópanelének átrendezésétől, a klánlogó gépházra festésén vagy radiátrornak kialakított helyen át a komplett gépmoddig.

Annak pedig különösen örülnék, ha beindulna a közösségi felajánlás, és a fórumozók támogatnák használaton kívüli hardverekkel a moddereket. Én ritkán frissítem a gépemet, de egy szerényebb AM3-a és LGA775-ös proci meg még ez-az áll itt a polcon, azokat szívesen felajánlom nemesebb célra.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) pocokxx válasza rudi (#32) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igaz, ez tényleg életképesebb megoldásnak tűnik.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#34) Fr0z3n válasza rudi (#32) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ez egy jó elgondolás. Én is az idei veletechre rgy apple g4-et alakítok át ami nem egy mai darab :DDD

(#35) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon jó az ötlet :R

Hajrá!

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) feco72 válasza rudi (#32) üzenetére


feco72
Modder

Már az is haladás lenne :R .
Viszont gondolkoztam egy face-s oldalon mittomén Magyar Modding Börze néven amivel esetleg külső embereket is el lehetne érni. Ha gondoljátok szivesen megcsinálom. Futhatna a fórummal párhuzamos tartalommal.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#37) Ramses07 válasza feco72 (#36) üzenetére


Ramses07
Modder

Jó ötlet! ;)

zolee5016: azért szépen haladsz vele! ;)

[ Szerkesztve ]

Life is short, ride hard!

(#38) Geller72


Geller72
veterán

Szóval. Akkor ahogy írtam is, szerintem a felajánlásos dolog működne. Ha a modder(ek) is benne vannak, el kellene kezdeni gyűjteni.

Eddig akkor van egy tápunk. Ha kell, nekem is van egy CM (!!!) 700-as, fekete tápom, új, 2 év garral még, használaton kívül. ;] Véletlenül pont CM. :D.
-Tudok kölcsönbe adni 2x2 gb ddr3 ramot.
-Hdd-t
-SSD-t
-Akármilyen procit. (S775/S771/S1366/S1155)

Ezek nagyjából mindig vannak itthon. lapok is, de az elég sűrűn változik, azt nem ígérném. VGA tózse.
Kb ennyi. Szóval várnánk a modder(ek) részéről a visszajelzést, hogy mi legyen.

Geller

(#39) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

a kreativitas 100-on porog. :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#40) feco72 válasza Dr.FantastiK (#39) üzenetére


feco72
Modder

Csak kellett egy jó alapötlet hozzá :D , mindjárt mennyi ember rá tudott kapcsolódni.

#Rudi: Valami régebbi Veletech-es csoportképet felhasználhatok borítónak?

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#41) Ramses07 válasza Dr.FantastiK (#39) üzenetére


Ramses07
Modder

Köszönöm!

Azért azt leszögezném mindenkinek, hogy a legjobb az lenne, ha valaki ( 1 ember ) tudna biztosítani 1 komplett gépet. A darabokból összehozott dolog is jó ötlet,de úgy igazából nincs a gépnek gazdája ( vagyis túl sok van ) és ott már nehezebb az üzleti részét lebonyolítani... :R :R
De a versenytől független is nagyon szívesen vállalok gépek építését, de ezügybe kérek mindenkit, hogy privátban keressen meg! :R

Life is short, ride hard!

(#42) Graphics válasza anaqer (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pimp my PC :D

Az ötlet szerintem jó!

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) mpierre


mpierre
veterán

Nagyon jó ötlet. :C Ha magamból indulok ki... :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44) rudi válasza feco72 (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

A PH egy tartalomgyártásból élő oldal, ami rengeteg energiát fektetett a moddingba és egy kerek számmal jellemezhető összeget vett ki belőle: nullát. Nagyon nem örülnénk neki, ha az általunk felélesztett kezdeményezés gyümölcsét egy a témában semmit sem tett közösségi oldal aratná le, ami amúgy is nagy kaszával pusztítja a reklámbevételeinket. Remélem, ez érthető.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Remélem senkit nem sértek meg ezzel :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) Ramses07 válasza Graphics (#45) üzenetére


Ramses07
Modder

Dehogy is!! :D :D Sőt! Nagyon állat!! :D

[ Szerkesztve ]

Life is short, ride hard!

(#47) Graphics válasza Ramses07 (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha kell módosítom a színvilágot :D

Meg ha bejött kiteheted a topicba is :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) dgabor80


dgabor80
tag

Nem igazán tudom hogy milyen áron mennek azek...
Egy szolidabb, letisztult moddolás esetleg szóbajöhet...az új sondblaster Z miatt amúgy is keresni akartam egy plexi oldalt a házhoz...Fractal Design Define R4
Egyenlőre csendesen megyeget a 6 db 14 centis noctua ventivel :-)

Asus Z87-A,
Intel Core i5 4670K,
4x2 GB Adata Gaming RAM 2000Mhz,
Asus direct CUII R9 270x 2 GB,
Thermalright Macho HR02,
Fractal Define R4,
Corsair CX600

[link]

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#49) Geller72 válasza Ramses07 (#41) üzenetére


Geller72
veterán

Akkor azért azt is meg kellene említeni, hogy mi jöhet neked szóba. Milyen ház, milyen egyéb cuccokkal? Estébé.. :U

(#50) Ramses07 válasza Geller72 (#49) üzenetére


Ramses07
Modder

Igazad van! Bár szerintem a cikkben szereplő képek önmagukért beszélnek stílus irányzatot tekintve..

Főleg az olyan jellegű házak érdekelnek amik inkább bonyolultabbak, nem a letisztult fajták, mert azokban több a fantázia. Pl.: HAF-X, stb...
A stílust pedig inkább az apocalyptikus, amolyan mad max féle lenne a mérvadó!

Akiknek válaszoltam levélbe a ( félreértések elkerülése végett ) nem az ő gépüket választottam, hanem versenyen kívül szívesen megcsinálom nekik!

[ Szerkesztve ]

Life is short, ride hard!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.