Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Ha elmulasztott eseményünk van, akkor pedig a jobb alsó gomb, a kettőskereszt villog kékkel, ezek nagyon finom kis ötletek.
ez valóban nagyon hasznos tud lenni, ezért is hiányolom az állapotjelző ledet az újabb mobilokról. (ha ott hagyom az asztalon, elég lenne csak rápillantani, nem kellene billentyűzárat buzerálni/szétcsúsztatni/stb típustól függően.)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2) BloodRay


BloodRay
veterán

Nekem pedig így a képek alapján az emporia tetszik jobban. :B
Szerintem jól sikerültek, de az áruk úgy max 20k HUF környékén lenne reális.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3) plus44


plus44
veterán

"Az Emporia még nagyobbat ég, ugyanis a készülék oldalán szintén van egy remek 3,5 mm-es jack csatlakozó (a Bea-fon esetében ez felül helyezkedik el), úgyhogy beledugtam egy tetszőleges fülest, és a telefon megszűnt működni. Világított, mint valami reptér, de a gombokra nem reagált (a zseblámpa viszont ilyenkor is megy, hehe), s ennek az az oka, hogy ez bizony a töltő helye. Hát nem pont sikerült olyan bemenetet alkotni, mint egy szabványos headset csatlakozó? Gratulálok, komolyan."

:DDD Én ezen dőltem.

Am. nem rosszak ezek a készülékek, az Emporia kifejezetten hasznos cuccnak tűnik, a Bea engem nem fogot meg. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#4) evone válasza DeltaPower (#1) üzenetére


evone
őstag

Nokia 6300. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5) korpicschess válasza plus44 (#3) üzenetére


korpicschess
veterán

Nagyon nagy :DDD

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#6) Csiszike


Csiszike
tag

Aztán ékes magyar nyelven tudnak-e ezek a készülékek (képeken angol a menü), mert különben megette a fene az egészet, ha nagyit még angolra is oktatni kellene.

(#7) cilo9


cilo9
aktív tag

Én pont az elmúlt hetekben néztem ilyen fajta "nagyi telefonokat"...Doro, Emporia. Pont ilyen kütyü kéne nagyimnak, Ő tényleg csak telefonálna, illetve mi hívnánk rajta. Már az összes jó fajta régi Nokia járt nála (3210, 3310, 6210) ami nagy gombos, nagy betűs. Csak az a baj, hogy szép sorban mindegyik megadja magát, nem mai darabok és most jutottunk el oda, hogy elfogyott a családban a retro nagyinak való telefon. Most a k750-em van nála, de képtelen kezelni.
Gondoltam veszünk neki 10k körül valamit, de nem könnyű megtalálni a megfelelőt. Aztán majd kiugrottam a bőrömből, amikor megtaláltam ezeket a nagyi mobilokat...Maga normáááális????? Kártya függetlenül 30 lepedő?????? Nem is értem. Nagyimnak van egy pannonos kártyája és egy vicc, hogy kössem le a T-hez azért hogy egy funkcionalitását nézve 5 forintot érő telefont megvegyek egy ezresért. :((( 30 ezret meg nehogymár ezért kiadjak. Szomorú és egyet értek Boggal, hogy ez így ebben a formában nem Mo-ra való konstrukció!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

(#8) rudymester


rudymester
senior tag

Ajánlatom idős felhasználóknak: Nokia 2720. Nagy gombos, fold kialakítás. Ha valamit elrontot, becsuk-kinyit, újra próbálkozik. Mostnában ezt viszik az idősebbek(nek).

Ezeknek is meglenne a piaca, de ezek ennyiért sokba kerülnek.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#9) Bog válasza Csiszike (#6) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mindkét eszköz beszél magyarul, a mi példányainkban még nem volt benne, de a boltokba olyan kerül.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#11) plus44 válasza rudymester (#8) üzenetére


plus44
veterán

Azt azért nézd meg, hogy ott a kjelző relatíve kicsi, és bár ezeken sem nagy, a betűk meg a számok kani nagyok, jól olvashatóak, ezt a 2720-ról már nem lehet elmondani.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#12) glutamin


glutamin
őstag

Az Emporia nekem is tetszik. Egyáltalán nem ronda. Inkább szokatlan a mai telefonok mellett. A narancs háttérvilágítású monokróm LCD a krómozótt díszítésekkel kimondottan jól néz ki szerintem.

Mondjuk a kihúzható telefonkönyv... Az üt rendesen:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#13) Lenry válasza DeltaPower (#1) üzenetére


Lenry
félisten

az E50-ben van ilyen. a joystick körül zölden villog a keret, ha SMS/nem fogadott hívás van

(#12) glutamin: szvsz jobb lett volna valami 3310-es Nokia-zöld. az kontrasztosabb a fekete betűkkel, mint a naracssárga

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) papaya


papaya
senior tag

Én már Ausztriában próbálgattam másik Emporia típusú készülékeket, valóban ötletes, de valami 130 euro volt anno :Y .
A nyugdíjas tulaj leejtette , tönkrement, aztán vett egy csepp -ütésálló mini samsungot, amit azóta szid, mert nem képes megtanulni hogy ami a képernyő alján felirat, az éppen az alatta lévő gomb funkcióját jelenti, és ezért össze vissza nyomkodja, türelmetlen hozzá , sőt sokszor kikapcsol neki a telcsi, mivel túl hosszan nyomja meg a piros hívás megszakító gombot amikor kiakar lépni a menüből :DDD

Karácsonyra nézegettem, milyen telcsit vehetnék olcsón nagyimnak, aki sajnos még a tv távirányítót is nehezen kezeli. Végül a lecsóban akciós T-s kártyás csomagban kínált Samsung e1080 mellett döntöttem. Nagy gombok, színes kijelző, nagyon erős világítás, alapból is hatalmas számkijelzés, iszonyat hangos csengés és mindezt kártyával 3e-ért adják ... :C

Tehát aki ilyesmin gondolkozik, mindenképp nézzen ennek is utána (szvsz: tipikus best buy) ;)

[ Szerkesztve ]

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

20-é' veszek nagyanyámnak :D de ha nincs benne magyar nyelv, akkor nem.

(#16) Lenry válasza hemaka (#15) üzenetére


Lenry
félisten

van benne, lásd #9

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Integra


Integra
titán

nagyanyóm ilyet a büdös életben nem nyomogatna, már csak büszkeségből sem.
vettem neki egy d900-as samut, imádja, úgy nyomogatja meg fotózik, meg tanulgatja a menüket, meg bluetooth, meg hogy mit tud..
igaz ő lapos tévézik dvd-s felvevővel saját magától is.. modern a vénacsaj lassan 80 év felé:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) Khaal


Khaal
őstag

Ezek se hoztak annyi újat, még mindig elég kicsi a kijelző és még mindig pofátlanul magas az ár.

(#19) Cathfaern válasza Integra (#17) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amúgy hosszútávon épp ezért nincs ezeknek a készülékeknek piaca. Mert a mostani időseknek kell, de ha a mi generációnk lesz 50-60 éves, akkor lehet, hogy a nagy kijelzőt és gombokat igényelni fogjuk, de a tudást is.

(#20) moli.hu


moli.hu
őstag

nagyobb osszegben hajlando vagyok fogadni (komolyan.), hogy ezert az arert bukas lesz.
massziv bukas.
a maximum ar, ami ezekert adhato 10000ft, a realis ar 5000ft, hiszen ott van a motorola f3, amit 1500 ft-ert vettem prepaid(!) vodafone.

azt nem ertem, ha valami ennyire nyilvanvalo bukas, kinek eri meg a gyarto cegbe penzt fektetni? ez valami penzmosoda?

[ Szerkesztve ]

(#21) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Ez komoly majd ha lesz használtan akkor veszek egyet olcsón és ilyennel fogok lazulni :DDD a bulikban, addig meg megteszi az N90 is ;] !

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#22) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Mondjuk azért vicces, hogy a mostani "öregek" generációjának ilyen telefonok vannak, bár érthető.

Míg elképzelem mi lesz akkor majd, amikor a "mi" generációnk megöregszik és nekünk csinálnak telefont :)

Egy olyan generációnak,akiknek a gps,wifi,kamera+vaku meg ilyen baromságok alapnak számítanak.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#23) Matthu


Matthu
aktív tag

Szerintem jó az ötlet. A kivitelezés kevésbé, gondolok itt a béna kijelzővilágításra. Időseknek tényleg jó lehet. Nagy gombok, egyszerű kezelés, bár a kijelző lehetne nagyobb. Az ár döntő lehet.

(#24) daninet


daninet
veterán

"És mond csak aranyom, be tudod állítani a nagyinak a titkosított POP3 levelező fiókot?"
:DDD

Érdekes, habár nagyfater már annyira virtuóz lett telóban, hogy ez az egyszerűség megölné pedig 70éves :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#25) Beerwolf válasza Khaal (#18) üzenetére


Beerwolf
senior tag

és a bazi nagy billentyűk. :))

(#26) Kloden


Kloden
senior tag

Hangyányit lehetnének világosabbak a menüről készült képek...

Az ötlet egyébként nem rossz, de véleményem szerint még mindig nem elég egyszerű a kezelése. Magyarországon nem lesz sikere ennyi pénzért, még ha jön is a karácsony. Dráda.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#27) k_laci válasza moli.hu (#20) üzenetére


k_laci
tag

nálunk is ilyen van a nagyinak :D 1500-ért vettük mi is, dominoval a tescoban :DDD

(#28) gtamate2


gtamate2
veterán

És hol maradnak a specifikációi?:)
Átfutottam a tesztet, szerintem 30k-ért kicsit túlzás 20k-ra tehető a valós értéke.

*Sn0w

(#29) Roxy88


Roxy88
csendes tag

Hát besz@rok ezt a mobilt milyen hülye veszi meg 30k ért hát nem tudom Mariska néni nyudíjából erre nem telik :DDD :D

(#30) Roxy88


Roxy88
csendes tag

Legalább az én nagyimé színes :DDD

(#33) Pinokkio válasza Integra (#17) üzenetére


Pinokkio
csendes tag

Gratula a modern nagyidnak, az enyém Forma 1-et néz és ska-t hallgat :D Mondjuk a magabiztos telefonhasználat sok ideig tartott, míg kiépült, de már egész jól elvan a Samsung C100-zal (az se egy mai darab)...

(#34) PierNight


PierNight
aktív tag

tök jó a két telefon :) de ennyiért....:D
nálun ka helyzet ak övetkező az 1ik mamám és papám mobilozok...papa főleg...fényképez meg minden :D mama csak hivogat meg smseket olvas... tök modernek.. lapos tv meg minden =D
a másik nagyim pedig utálja a telefonokat és sziveszerint a földön lévő összes telefont elásná 1 nagy gödörbe :D (ő modnta így...)

(#35) plus44 válasza moli.hu (#20) üzenetére


plus44
veterán

Azért megnézem melyik idős kezel el egy F3-at. Néha nekem nehéz eligazodnom azokon a betűkön (boccs, idegen eredető kricc-kraccokon..), hát még egy nálam jóval rosszabb látású idős embernek.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#36) Napfénysüti

Szerintem eléggé túlárazottak pedig az ötlet és a megvalósítás is egész rendben van. De egy mai kis nyugdíjas ilyet nem engedhet meg magának. :(

Més que un club!

(#37) Bling95


Bling95
őstag

ezt az árral nagyon elrontották, pedig belehúzhatnának mert ez a piac szépen lassan el fog tűnni, mert a mi generációnknak teljesen más igénye lesz ha megöregszünk.

nekem dédpapám mobilozik, valami samsungja van. nagymamám meg nyomja az msn-t ;]

(#38) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Bocha szerint olyan volt, mintha egy különösen vérszomjas szúnyogot szeretnék átpréselni a rádióhullámok segítségével közvetlenül a fülébe, én inkább csak morgásnak aposztrofálnám a jelenséget, de tény, hogy létezik.

:)) Ezen dőltem :)
De akkor a szúnyog létezik? :U

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#39) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

én nagyszüleim sem igénylik ezt... nagyanyám kapott egy Nokia 6555-öst, elvan vele, szereti kirakni háttérnek a kisebbik unokája képét, nagyapám is hasonló csak ő egy 1680-as Nokiával nyomja, neki nem fontos a tudás, csak a színes kijelző. első telefonjuk mind a kettöjüknek egy Ericsson A2618 volt. Igazából nem hiszek ezeknek a sikerében...

Üdv: Laca

(#40) glutamin válasza Integra (#17) üzenetére


glutamin
őstag

Egyetértek. Az időskor nem egyenlő a teljes szellemi leépüléssel. Nekem is olyan idős ember az ismeretégi körömben, akiknek nem okoz nehézséget megtanulni valamit. Más meg már egy digitális mikrótól is kiborul.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#41) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Szerény véleményem szerint ezen kettő darab készülék és társait nem igazán az időseknek kellene reklámolni és azokra erőltetni mert amelyik nagyi vagy papi akar telefonálni az tud egy iphon-al is meg egy ilyennel is... ha az onokával akar beszélni megtanulja kezelni a telcsit. De azon nagyszülőket, szülőket kiket nem ihletett meg és csapott meg a technika szele azoknak lehet akkora betűs telefon mint a ház akkor se fog vele telcsizni, mert ha netalán megveszi a család akkor meg tuti jönne a sugárzás dumával. Nekik marad a mazzagos telefon.

Viszont azok akiknek igazán nagy szükségük van rá, azok szerintem a gyengénlátók, értelmi fogyatékosok és még lehetne a listát bővíteni. Sajnos.

De amúgy up a telcsiknek. Jópofák.
Minek kell SMS funkció meg ilyenek? Hívás-fogadás. Névjegyzék. Szerintem ennyi doszt elég lett volna :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#42) cigam


cigam
félisten

Azért én kíváncsi lettem volna, hogy a 15k-ért kapható 3. nagyimobil mit tud. Pont illett volna ebbe a tesztbe.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#43) JohnyBlue válasza Roxy88 (#29) üzenetére


JohnyBlue
őstag

TB támogatás? Közgyógyra felírja az orvos ;] :DDD

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#44) Roxy88


Roxy88
csendes tag

Most már a nagyi nem arra fog panaszkodni, hogy kicsik a számok hanem arra, hogy kicsi a képernyő :DDD :DD

(#45) Roxy88 válasza JohnyBlue (#41) üzenetére


Roxy88
csendes tag

Egyetértek veled minek kell külön teló a nagyi,papi kategóriának már van gyerekeknek,kamaszoknak,felnőtteknek,üzletembereknek,háziasszonyoknak minek kell a nagyinak is a felnőtt kat. és a háziasszony kat. telójait is simán használhatják a másik modernebb nagyim Nokiával és egy céges Samsunggal nyomja ! :F :R

(#46) plus44 válasza Roxy88 (#45) üzenetére


plus44
veterán

Az a baj, hogy általánosítotok. Persze, van olyan idős ember, aki iphone-nal nyomja, meg HTC HD2-vel, de nem ez a többség. Ők akkor mit csináljanak? Ne telefonáljanak és maradjon nekik a távirat. Azért nem mindegy.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#47) Gergő_


Gergő_
őstag

65 év fölött instant get mindkét telefon.

(#48) Roxy88 válasza plus44 (#46) üzenetére


Roxy88
csendes tag

De egy ember élete végéig tanul, miért nem lehet egy telefon kezelését megtanulni aki meg erre aztán végképp nem tud mit csinálni és tanulni az meg használjon használtat :C :U

(#49) elemke


elemke
tag

Nagyon formás kip praktikus gépek, a bea-fon külseje megnyerő, a másik viszont praktikusabbnak látszik.
Mondjuk az én nagymuterom mp3at halgat+ fotozza az onokákat............

(#50) plus44 válasza Roxy88 (#48) üzenetére


plus44
veterán

Érett gondolkodásra vall. :U Köteles megtanulni egy "nagyobb" funkcionalitással bíró készülék kezelését, a helyett, hogy specifikusan az ő igényeinek készített telefont használjon...

Megnézem majd amikor te odakerülsz, hogy se nem hallasz se nem látsz jól, és eléd tolnak egy Nokia N945-öt vagy egy Iphone 220GS-t, hogy na papa, akkor hadd szóljon, akkor te mit fogsz szólni...

“This is where the road crashed into the ocean...”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.