Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sutszi


sutszi
veterán

Nagyon érdeklődve várom a folytatást... Éppen nemrég nézegettem, hogy telekomos előfizetőként, hogyan tudom a mobiltrácát aktiválni. A homályos rész ott jött be, hogy elvileg a banktól kéne kérnem valami paypass kártyát. Aminek értelmét nem látom, de legalább annak is lenne éves díjja...

Ilyesmiről is lesz szó mint -tehát bankok, bankkártyák, appok viszonya az egészhez?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2) bobiii1991


bobiii1991
csendes tag

A samsung pay csak s6-tól van?

(#3) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

Téma engem is érdekel, alig várom, hlgy Apple Pay legyen angol bankoknál. Aztán fizethetek oyster helyett is pl buszon vagy mas tomegkozlekedesen!

(#4) doooo válasza bobiii1991 (#2) üzenetére


doooo
veterán

Nem, S5-től van. Legalábbis ami az ujjlenyomatósdit illeti..

[ Szerkesztve ]

(#5) bobiii1991 válasza doooo (#4) üzenetére


bobiii1991
csendes tag

Tehát ez akkor gyakorlatilag is működik? Note 4em van, tudom használni?

(#6) doooo válasza bobiii1991 (#5) üzenetére


doooo
veterán

Most kicsit utánaolvastam a dolognak.. jól mondtad először, maga az alkalmazás csak az S6/S6 Edge-re elérhető, legalábbis ezidáig.. De ettől függetlenül bírsz fizetni a Note4-gyel is, csak az nem a Samsung Pay-en keresztül fog történni.

(#7) bobiii1991 válasza doooo (#6) üzenetére


bobiii1991
csendes tag

Köszi 😊

(#8) rwbag2012 válasza sutszi (#1) üzenetére


rwbag2012
tag

Ha jól láttam, a Mobiltárcához kell egy OTP-s mobil paypass kártya, melynek éves díja cirka 4000,- Ft. Ha tévedek, javítson ki valaki.

Egyéb költségről tud valaki?

[ Szerkesztve ]

(#9) sutszi válasza rwbag2012 (#8) üzenetére


sutszi
veterán

Én is ezt láttam...viszont ezt nem tartom reálisnak... De a másik, hogy a mobiltárca app-ba lehet több kártyát felvenni...amennyire láttam. Így viszont ellentmondásos a dolog.

Ha kell a plusz kártya akkor tuti kihagyom...ennyit nem ér meg.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10) modd3r


modd3r
őstag

Hiánypótló lesz, köszönjük!

(#11) sanyijedi


sanyijedi
őstag

na ez a cikk segített, hogy rávegyem magam hogy aktiváljam a MobilTárca alkalmazást (több hónapos huzavona után sikerült aktiválniuk)
indulhat az aktív mobilfizetés nálam is :P

(#8) rwbag2012
kelll kártya, az biztos. díját nem tudom, de ha 4000 éves díja van se érdekelne, megér a kényelem havi 333 forintot azaz naponta 10-et..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#12) VD válasza rwbag2012 (#8) üzenetére


VD
őstag

A bankszámla csomagodtól függ milyen díjak vannak. Pont úgy viselkedik mint egy normál bankkártya (Kártyadíj, tranzakciós és értesítési díjak).

(#13) sutszi válasza sanyijedi (#11) üzenetére


sutszi
veterán

Ez nagyon szép számítás... Azonban az aktuális bankkártyám is paypass képes, aminek szintén van éves költsége. Akkor miért fizessek duplán? Ráadásul az új kártya csak fizetésre jó másra nem...
De továbbmegyek mert specifikusan AMEX-et vonnék be a mobiltárca alá...ha már kényelem. Annak szintén van éves költsége. Szóval akkor hány kártyáért fizessek amikor a kártya nem is kell a fizikai tranzakcióhoz...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14) darvinya


darvinya
titán

Mobiltárca nagyon gyerekcipőben jár itthon.
Nem elég, hogy külön bank számlát kell fizetni, ezt külön NFC-s SIM is kell. :F
Plusz tranzakciós díjat számol fel a mobil szolgáltató.
Σ=1Ft költés ≈3Ft-ba fog kerülni.

Ennél jobb a tel. szolgáltató által közvetlenül vásárlás (pl: G.Play) és ez kibővíteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15) Gusztáv válasza sutszi (#13) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ez így tényleg csúnya nagy lehúzás, ennek a szolgáltatásnak meglévő kártya mellé ingyenesnek, vagy minimális éves díjúnak kéne lennie. Az igazi az lenne, ha bármelyik bank kártyáját be tudnád aktiválni (mint a Mastercard Mobile esetében).

Laci

(#16) VD válasza darvinya (#14) üzenetére


VD
őstag

Nem kell külön bankszámla, lévén a meglévő bankkártyád mellé tudod aktiváltatni.
Az NFC-s SIM csere ingyen van mind a 2 szolgáltatónál.
Nincs szolgáltatói költség, mivel a terminál kommunikál a banki szerverrel, nem a telefon! Az aktiváláskor van egy minimális adatforgalmad (ez lehet wifin keresztül is, ha nincs mobilneted), amikor a SIM-re költözik a banki alkalmazás ami a kártya adatait tartalmazza.

Mivel ez egy külön bankkártya, így érthető, hogy lehet kibocsájtási és éves díja. Elvégre egy terméket veszel igénybe. De mint írtam, ez a számlacsomagtól függ kinek mennyi!

[ Szerkesztve ]

(#17) fene_vad


fene_vad
senior tag

"lassan az ujjlenyomat-olvasó is alapvető felszereltség lesz (...), ami sok olyan felhasználóban ébreszthet bizalmat, akik jelenleg még ódzkodnak ettől az egésztől."

Vagy elrettent.

(#18) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Látszik, hogy közöm nincs a dologhoz, de az NFC-s fizetés nem működhet kvázi mobiltárcától függetlenül?
Itt van előttem a BlackBerrym, papíron képes ilyenre. Ha ebbe betáplálom a kártyám adatait, ugyanúgy le tudom csippantani, mintha a PayPass kártyával tenném ugyanezt, nem? Persze jelen esetben nem ujjlenyomat alapú a biztonság, de most nem erre a felére vagyok kíváncsi. Tehát a bank oldaláról nem kell hozzá külön infrastruktúra.
Amit bukhatok ezzel a kényelmi megoldással, hogy nincs szolgáltató aki felel a nem létező mobiltárcán tárolt pénzemért. De technikai oldalról működőképes lehet?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#19) sanyijedi válasza sutszi (#13) üzenetére


sanyijedi
őstag

értem.
nekem szerencsére, jó hogy csak egy mobilt kell magammal vinni és kártyát nem.

utána néztem:
kártya kibocsátás díja 988 Ft, de június 30-ig akció keretén belül elengedik ezt az összeget
az éves kártya díj pedig 3982 Ft

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#20) oromisu


oromisu
csendes tag

Kár, hogy a Google Wallet App nem használható idehaza, csak néhány típusú root-olt telefonon, mert akkor bárki tudna NFC-vel fizetni és se SIM csere, se kizárólag OTP-s számla, semmi nem kellene. Biztonságos és szuper.

Ehelyett viszont idehaza csak az OTP-nél működik (egyelőre), mert ők kezdtek ebbe bele banki oldalról. Készítettek egy aránylag használható alkalmazást, de a biztonságos fizetéshez szükség van egy ehhez készített SIM-re is. Ennyire túlbonyolítani... ja és talán csak agy egyik mobilszolgáltató tud ilyet biztosítani (egyelőre), gondolom a T-Mobil :)

Vicces... Google engedné a Wallet-et használni és bárki bármilyen kártyát beállíthatna, utána azzal NFC-n keresztül is fizethetne. Ennyi. De ugye akkor nem kellett volna milliókat erre a fejlesztésre költeni és milliókat zsebekbe fizetni (és ez nem politizálás, kormánytól függetlenül így működik, de ezt tudjuk...)

[ Szerkesztve ]

(#21) oromisu válasza MittuDomain_ (#18) üzenetére


oromisu
csendes tag

Nem, ez nem így működik sajnos, bár megpróbálhatod felvenni a kontaktok közé :)
Viccet félretéve, azért ehhez nem árt egy alkalmazás és egy gyönyörű szép adatbázis és a többiek, mint mondjuk a Google Wallet - ami idehaza nem használható.

(#22) darvinya válasza oromisu (#20) üzenetére


darvinya
titán

Vodafone-nál van G.Wallet, de OTP PP számlához kötve.
Ezt nyomják orr… száj… tv reklámba.

(#16) VD

Nem igazán, már virtuális számláért sipákolnak.
Nincs ingyen a SIM, azaz levonják számlából.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23) metaboy


metaboy
tag

Nagyjából egy éve jártam körbe a témát..tekintve, tényleg mindenkinél ott az nfc-s telefon. Sajnos itthon NINCS olyan lehetőség, ami bárkitől és bármitől független lenne. Sajnos amiről én tudok, az az OTP és mobilszolgáltató által működtetett szolgáltatás. Amit már előttem is leírtak, macerás és sokba kerül. Ha nem off, valaki dobjon linket, mire gondolt a rootolt telefonok és google wallet féle megoldásnál... :)

(#24) rwbag2012 válasza sanyijedi (#19) üzenetére


rwbag2012
tag

Akkor jól mondtam, az éves kártyadíj kb. 4000,- Ft. Úgy gondolom, ha szeretnék, hogy elterjedjen, az OTP-nek pár évig hagyni kéne a fenébe ezt a díjat.

(#25) Gusztáv válasza MittuDomain_ (#18) üzenetére


Gusztáv
addikt

Anno volt valahol egy leírás, hogy működik a dolog BB-vel és WP-s telefonnal is, csak a kezdeti konfigurációhoz kell az alkalmazás (ha minden igaz). Szóval Androidon beállít majd át lehet rakni a SIM-et más telefonba.

@oromisu: a hírek szerint a WP10-be is olyan megoldás kerül, amihez nem kell speciális SIM meg banki alkalmazás

Laci

(#26) Kbali


Kbali
nagyúr

Gratula a szerzőknek, legalább elolvashatták volna a témában megíródott cikkeket, mobiltarca.com.hu vagy mibilfizetes.blog.hu :W :W

(#27) dlaj válasza Kbali (#26) üzenetére


dlaj
őstag

Lehet, hogy el is olvasta volna, csak sajnos az említett oldalak egyike sem létezik.
(és most is verheted a falba a fejed)

(#28) Bodoo válasza Kbali (#26) üzenetére


Bodoo
tag

az érdeklődők kedvéért javítom a fórumtárs linkjeit:
mobiltarca.hu
mobilfizetes.blog.hu
továbbá:
OTP Bank - Mobiltárca
rövid Youtube-os ismertető

[ Szerkesztve ]

POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

(#29) Bodoo


Bodoo
tag

fontos:
- fizetéskor nem történik mobiladat-forgalmazás
- a SIM kártya csere INGYENES
- az eltárolt bakkártya adatai az új speciális SIM-re lesznek elmentve, külön jelszóval védve, de ettől még lehet vele azonnal egy érintéssel fizetni, tehát a telefon elvesztése esetén azonnal értesíteni kell a szolgáltatót, hogy tiltsák le a Mobiltárcát (meg a készüléket és a telefon előfizetést), és persze a Banknál a Bankkártyát is le kell tiltatni

én holnap már el is kezdem intézni a szükséges hozzávalókat, amint lesz tapasztalatom beszámolok róla, a PayPass chip úgyis pont most döglött meg a bankkártyámon..

[ Szerkesztve ]

POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

(#30) kimista


kimista
aktív tag

Üdv.

egy kis háttérinfó: mobiltárca tesztelő voltam, amikor elindult a dolog, kb két(!) évvel ezelőtt. azóta folyamatosan használom. 1 év után lett vége a tesztnek, akkor letiltották a dolgokat, és kb fél éve lett újra elindítva, de már nem csak nekünk tesztelőknek, hanem publikusan. Ez ugye T és OTP, és most jött a voda+otp.

biztonság: ugyanaz mint a paypass kártya. azt is elhagyhatod, azt is lehúzhatják az utcán.
Költség: Igen, éves díj 5000 ft, de csak a második évtől. ez havonta 416 ft. ki az aki havi 400 fton spórol? mindegy, ez csak sztem kifogás.
a kártyát ignyelni kell otp webbankban. két kattintás. nincs papírmunka, se teleofnálás se semmi.

csak a T-ről tudok nyilatkozni, de jelenleg ugye whitelist van a telókat tekintve. de ha aktívvá teszed a kártyát, mehetbármibe ami nfc-s. akár bb-be is.
én két éve használom ugye a mobiltárcát, és simán megéri "felvágni" fizetéskor.. idáig a legtöbb pénztáros fogja a fejét mikor tolom a mobilt a terminálhoz, egy mondta azt, hogy áh, látott már olyat, aki a karórájával fizetett.

én nem értem a lehúzó hozzászóásokat.. 2015 van, nem?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#31) Krisztián777


Krisztián777
csendes tag

Szóval szinte csak bankokon keresztül lehet majd ezt az egészet használni,és csak néhány esetben a havi számla terhére aminek legalább értelme is lenne számomra,mert kizárt dolog hogy bármelyik bankkal szóba álljak így marad a jó öreg kp!Igen a fizetésemet is kp-ban kapom :)

(#32) sutszi válasza kimista (#30) üzenetére


sutszi
veterán

Mivel te vagy a második aki "megragadja a lényeget" ezért szeretném felhívni a figyelmet két problémára:

1. Az oktatási rendszerünk egy kalap kutygumi, mert egy csomó szövegértelmezésre képtelen embert enged ki az életbe...

2. Jó, hogy ilyen nagy lelkűen számolod a bank javára a dolgokat. De ismételten jelezném, hogy általában az embereknek a folyószámlához alapból tartozik egy bankkártya aminek az első éves költségét elengedik, de nem mindenki friss hús a bank számára így már fizetnie kell érte. Tehát most köteleznek egy második kártya kiváltására. Ami ráadásul technikailag szükségtelen, hiszen nem vesz részt aktívan a tranzakcióban. Elvileg telefonnal fizetsz nem? A szoftver kezeli le a kártyaadatokat...nem?

Akkor még nem is beszélek arról, hogy bizonyos esetekben még ezen kívül is lehet bank- illetve hitelkártyája az embernek ami ismét X ezer forint évente...

Nem a havi rongyos 400 forintról van szó...hanem arról, hogy 2015-ben virtuális dolgokat materializálnak és pénzt kérnek érte... újra...meg újra...

Ha annyira nem számít neked éves szinten 5 rugó, akkor kérlek fizess be valamelyik állatmenhelyre, vagy alapítványnak évente...hiszen ennyin nem spórolsz...ez neked semmi... vagy így már mégis? :U

Nem szeretnék vitába bonyolódni, de egyszerűen nem tudok elmenni amellett, hogy ennyire kiforgassák a szavaim. :(((

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#33) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Nos izlések,pofonok,fizetési formák,ki-mit-hogyan használ,s tud is?különbözöek! Leginkább a Pénz,jövedelem amibul lehet költögetni bármely formában.Sajna minden drága s még tovább a Banki szolgáltatások pláne,valamint kényszeriteni "Állampolgárokat??" bármely kártya megvétére,ill tranzakcios dijak kifizetésére.Lehet vitatkozni,sajna kinek kevés a jövedelme s ez a többség hazánkban,azt semmi ilyen nem érdekeli./Ismeretségben a NAGY jövedelmüek eddig is megoldották fizetgetési problemájukat//Sok-sok idös NYÖGDIJAS meg ragaszkodik a bevált CASH modhoz ök semmit semmire feleslegesen nem költenek.Talán ha szolgáltatásban bizonyos korlátos összeg határig,a Telefon számlában ki eggyenlithetöen müködne,akkor tán életképesebb lehetne bármely alternativa.Sajna sok-sok van s mind Drága a használata. A jövö eldönti,addig meg ki,ki azt ott s úgy használ,fizetget ahogyan akar! ;] :(

föolvaso

(#34) VD válasza sutszi (#32) üzenetére


VD
őstag

Pár dolgot azért tegyünk helyre! :U

"Tehát most köteleznek egy második kártya kiváltására." - Nem kötelez senki, de ha igényelsz egy szolgáltatást, aminek vannak működési feltételei, akkor mi a probléma? Ha nem tetszenek a feltételek, nem kell megrendelni!
"Ami ráadásul technikailag szükségtelen, hiszen nem vesz részt aktívan a tranzakcióban. Elvileg telefonnal fizetsz nem?" - Nem. Technikailag ez egy bankkártya aminek a megvalósítása más. Nem egy plasztik lapot kapsz chippel, mágnescsíkkal, hanem a SIM kártya veszi át kvázi ezt a funkciót. Ha kiveszed a SIM-et, nem fogsz tudni fizetni a telefonnal!
"A szoftver kezeli le a kártyaadatokat...nem?" A szoftver csak arra szolgál, hogy vizuálisan megjeleníti a kártyákat és tájékoztat azok állapotáról. Semmilyen tranzakcióban nem vesz részt és nem kezeli a bankkártya adatait!

"Akkor még nem is beszélek arról, hogy bizonyos esetekben még ezen kívül is lehet bank- illetve hitelkártyája az embernek ami ismét X ezer forint évente..." - Többféle csomag is van a bankoknál, nem egyben nincsenek ilyen költségek megfelelő feltételek teljesülése esetén.
"Nem a havi rongyos 400 forintról van szó...hanem arról, hogy 2015-ben virtuális dolgokat materializálnak és pénzt kérnek érte... újra...meg újra..." - IAP, support és licensz díjak(Office 365), digitális előfizetések(könyv,magazin, zene, film), ez a jelen, a tartalomért fizetsz, nem az eszközért.

(#35) Kbali válasza Bodoo (#28) üzenetére


Kbali
nagyúr

köszönöm a javítást (hülye ipad)

(#36) Kbali válasza sutszi (#32) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ahogyan VD is említette -a fizetési forgalom lebonyolításához továbbra is a meglévő pénzügyi közvetítő rendszer kártyás fizetési ága szükséges. Ahhoz, hogy ezt használni tudd, kell biza bankkártya kibocsátás, ami megjelenik a kártyás rendszerekben, mégha nem is plasztikban testesül meg, hanem virtuálisan (virtuális webkártya meg már ezer éve létezik pl.)
A hazai mobiltárca platform nyitott, bármelyik bank csatlakozhatna, ill. mindhárom szolgáltató részt vett pilotban, technikailag bármelyiknél is működhet(ne).

(#37) Gusztáv válasza VD (#34) üzenetére


Gusztáv
addikt

Persze technikailag ez egy külön kártya, csak kicsit vicces, hogy magasabb az éves díja, mint egy normál bankkártyának. Mikor ezt nem kell legyártatni, kipostázni (pl több csomagban a webkártya ingyenes).

Gondolom a szoftverrel lehet azt is kiválasztani, hogy melyik kártyát akarod használni, ha több van regisztrálva.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#38) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Kár hogy ez a Mobiltárca alkalmazás nincs WP-re. Minden feltételnek megfelelnék, és ki is próbálnám, de így... :W

PS4

(#39) VD válasza Gusztáv (#37) üzenetére


VD
őstag

"Nem kell legyártani". Azért mert nem a hagyományos értelemben vett fizikai formában kapod meg a kártyát, attól még ugyanúgy vannak költségei. K+F, valamint a szolgáltatónak is fizetnek bérleti díjat a SIM használatáért.
De még mindig olyan tételeken akadnak fenn páran, amik nincsenek kőbe vésve! Értelem szerűen, ha valaki egy olcsó havidíjú számlacsomagot kér, akkor minden extra szolgáltatásért fizetni kell pluszba! Míg ha olyan csomagot választ, aminek magasabb a havi díja, vagy bizonyos feltételek teljesüléséhez van kötve az igénybevétel, akkor kevesebbet, vagy egyáltalán nem kell fizetni egy-egy szolgáltatásért!

Igen, a kártyák közötti váltást az alkalmazással lehet menedzselni. Egyszerre csak egy kártya lehet aktív.

(#40) sutszi válasza VD (#34) üzenetére


sutszi
veterán

"Nem kötelez senki, de ha igényelsz egy szolgáltatást, aminek vannak működési feltételei, akkor mi a probléma? Ha nem tetszenek a feltételek, nem kell megrendelni!"

Ez egyértelmű... ennek megfelelően fogok tenni...

"Nem. Technikailag ez egy bankkártya aminek a megvalósítása más. Nem egy plasztik lapot kapsz chippel, mágnescsíkkal, hanem a SIM kártya veszi át kvázi ezt a funkciót. Ha kiveszed a SIM-et, nem fogsz tudni fizetni a telefonnal!"
Értem, tehát a telefon egy kvázi bankkártya lesz az NCF/Sim kárty/mobilapp kombinációval. Így már érthető a külön bankkártyaigénylés szükségessége.

"A szoftver csak arra szolgál, hogy vizuálisan megjeleníti a kártyákat és tájékoztat azok állapotáról. Semmilyen tranzakcióban nem vesz részt és nem kezeli a bankkártya adatait!"
Mivel információs funkciója van akkor így számomra tényleg értelmét veszti a dolog. Több számla, több kártyáját szerettem volna bevonni alá. Például paypal esetén is lehet default kártyát választani... Tudom ez nem olyan... De jó lett volna, mert így tényleg egy széleskörű fizetőeszközt csinál a mobilomból.

Értem, hogy mi miért van...de így nem vonzó számomra ez a megoldás.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41) eami válasza Gusztáv (#37) üzenetére


eami
addikt

Egy normál bankkártyának (ami nem maestro...) bizony magasabb a díja. Legalábbis lista áron. Ezeket a kártyákat nem a bankok állítják ki hanem a Mastercard (vagy esetleg majd a VISA egyszer). Az hogy végül ebből a díjból mennyit kell megfizetnie az ügyfélnek az már a bank / számlacsomag függvénye.

NFC SIM, külön bankkártya csak a biztonságot növeli. Nem játékpénz van mögötte és a bankoknak saját felelőssége is hogy megfelelően biztosítsák a pénzünket.

Amúgy érdekes hogy még nem hozta szóba senki, de megspórolok egy kört a Google Nexus eszközök használóinak. Nekik nem fog menni a mobiltárca, mert a Google telefonok nem képesek kezelni az NFC simeket :)

Az egész mobiltácásdi egyébként nem pusztán banki/kártyás fizetések kiváltása szempontjából lesz érdekes. Hanem belátható időn belül akár már a buszon is a telefonoddal utazol, a metrón a forgókapun csippantasz (ha jól rémlik vmi 3 éven belül). Moziban nem kell jegy, elég az appból megvenned a jegyed és a bejáratnál csipp. Teszt időszak alatt konditermekbe be lehetett így menni. Szolgáltatók dolgozói badge helyett ezt használták, stb stb. Rengeteg funkciót betölthet.

[ Szerkesztve ]

(#42) Gusztáv válasza eami (#41) üzenetére


Gusztáv
addikt

Igen, én is azt várom, hogy a mozijegytől kezdve a bkv bérletig minden ezen legyen. Tavaly voltam Hannoverben egy kiállításon, arra már olyan elektronikus jegyet kaptam, ami szépen beköltözött a WP-s pénztárcába, és onnan tudtad előcsalni a belépéskor.

Laci

(#43) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

Nehogy felre ertsen barki, most tenyleg az utolso dolgom lenne trollkodni.

Megneztem itt vagy 3 videot, amit az egyik hozzaszolo linkelt a Telekomos megoldasrol.

Tehát:

Telekom megoldasahoz ez kell:

Tranzakciodijak
NFCs SIM kartya
NFCs telefon
Csak androidon megy
Evi 4 ezer HUF a kartya
Az alkalmazas a telefonra.

Ennyi dolog kell, ahoz hogy ez menjen? Ez roszabb mint egy Vágási Feri féle vicc.

Ezzel szemben:

Apple megoldasa:

NFCs telefon
Ird be a bankartyad adataid.
Csak iOS.

Google megoldasa:

Wallet.
Ugyanaz mint az iOS-nel, Banki adatok.
NFCs telefon
Csak android.

Most oszinten, ki az aki nem rohogott ezek utan egy jó nagyot, a telekom fele megoldason? Ennel mar csak a QR kodos megoldas nagyobb vicc az OTP reszerol.

ui: Normalis orszagokban (pl UK), nem fizetek bankartya dijat evente, nem fizetek tranzakcio dijat, sem havidijat és egyeb baromsagokat. 3 banknal van DEBIT kartyam, paypassos/contactless MIND. A fo bankom, amin a legtobb penz folyik at, 1 ev utan, megdobott egy CREDIT kartyaval is, meg 1500£-nyi felhasznalhato osszeggel, szinten ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#44) eami válasza mazsi1911 (#43) üzenetére


eami
addikt

azért mert ez így biztonságosabb + nem csak fizetésre lehet használni.

amúgy válts át write only módból... kettővel korábban nagyrészt már meg is válaszoltam ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#45) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Srácok a Telekom Mobiltárcáról pár szó!

Ha mobiltárca képes a telefonod , kértél mobiltárca képes SIM kártyát (ingyen cserélik) és van OTP-s folyószámlád, akkor 1000 forintos egyszeri díjért kiállítanak neked az OTP egy virtuális Mobile Pay Pass kártyát, és gyakorlatilag már használható is fizetésre a telefon. (annyi hogy a szolg aktiválásának idejére mobilneten kell, hogy legyél)

A 4000 Ft-os éves díj, most promócióban el van engedve legalább 1 évig!

Ezen kívűl ezzel a szolgáltatással minden supershop kártyával történő tranzakciót intézhetsz (amennyiben hozzáadtad a supershop kártyád az apphoz)

Bónusz, hogy a jegy.hu-n lehet mobiltárca jegyet is venni és az adott eseményre nem kell jegyet vinned, hanem elég a telefont csippantani.

Pár szóban ennyi az aktuális helyzet. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#46) Bodoo válasza mazsi1911 (#43) üzenetére


Bodoo
tag

valóban jobb lenne a Google féle megoldás, csak az még nincs Magyarországon :(

Ahogy korábban írtam, ma elindítottam a folyamatot, hogy nekem is legyen MobilTárcám. Telekom és OTP ügyfél vagyok, úgyhogy szinte minden adott. Bár a függetlenül máshol vásárolt Samsung Galaxy S4 Octa (i9500) telefonom nem volt a támogatott telefonok listáján csak a többi S4 verzió, de azért hátha. Letöltöttem az alkalmazást, működött, meg is jelent az NFC-ben a fizetési szolgáltatásoknál, csak írta, hogy kell az új SIM. Elmentem egy T Pontba, ingyen kicseréltettem a tizenakárhány éves Westel 900 SIM kártyám, ennek úgyis ideje volt már. Az új SIMen először nem volt mobilinternetem, de +1 újraindítás után tökéletesen működött.
A MobilTárca alkalmazás azt írta, hogy az előfizetésem miatt nem tudja aktiválni a szolgáltatást ezért hívjam fel az ügyfélszolgálatot a +36 80 470 025-ös zöldszámon. Felhívtam, a nagyon kedves ügyintéző bekérte pár adatom (nevem, telefonszámom, ügyfél jelszó 3 számjegye), majd mondta hogy fogok kapni pár SMS-t amivel ne foglalkozzak, fel fog hívni ha sikerült az aktiválás. Jöttek is SMS-ek sikertelen aktiválási kísérletekről. Visszahívott, és mondta hogy jelzi a hibát az illetékeseknek, csak pár adatot kér a telefonomról, amiből ki is derült azonnal mi a gond. A MobilTárca Telekom-os verziója csak Telekom függő, Telekom gyári ROM-os, és rootolatlan telefonnal működik. Én egyik feltételnek sem felelek meg sajna. A hölgy szerint előfordul hogy más fajta nem támogatott telefonon is működik a szolgáltatás, de ez nagyon ritka, kb 2% az esélye szerinte. Szóval sajnos nekem nem lesz MobilTárcám az én S4-emen, Szerencse hogy a Mastercard Mobile Paypass kártya kiváltását a legutolsó lépésnek hagytam. Még nem terveztem a telefon leváltását úgyhogy várok a Wallet-re, addig meg kicseréltetem a bankkártyám, mert megdöglött rajta a PayPass chip, általában minden hol ezzel fizetek.

[ Szerkesztve ]

POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

(#47) sarkanyolo2 válasza Bodoo (#46) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Így van, sajnos ebben az esetben csak nagyon ritkán működik. A Mobile Paypass-t pedig, amíg nincs aktív mobiltárcád nem is tudtad volna igényelni, vagyis az OTP visszadobta volna, ez a safe faktor azért be lett építve.

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#48) Kasya válasza oromisu (#20) üzenetére


Kasya
nagyúr

Google Wallet App nem használható idehaza, csak néhány típusú root-olt telefonon
Errol van valahol reszletesebb info?

(#49) farkzoli


farkzoli
tag

Ha valaki még nem tudná, egy ideje Dominó egyenlegből is lehet közvetlenül vásárolni a Gugli Play-en. A telefonon lehet csak beállítani a fizetési módot, a pc-n nem.

(#50) Imike_80


Imike_80
aktív tag

Nekem céges számom van, ami Telenoros. 10 éve. Illetve a bankszámlám is erste. Akkor nekem felejtős a móka? Csak, mert paypass nekem is van, nfc telefon szintén, Samsung Galaxy S4. Van valami lehetőség ezen feltételek mellett kihasznalni a mobil fizetés lehetőségét?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.