Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Totheground


Totheground
addikt

Már régóta érdekel, a mágnescsíkos "lehúzást" hogyan oldották meg?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#2) kislaszlo83 válasza Totheground (#1) üzenetére


kislaszlo83
tag

+1
ez merült fel bennem is a cikket olvasva.

(#3) -=MrLF=- válasza Totheground (#1) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

"MTS = Magnetic Secure Transmission"
Ennek a technikai háttere engem is érdekelne.

[link]:

"You can use the smartphone as a "pretend" physical credit card made possible by a Magnetic Secure Transmission (MST). It's invisible but it creates a similar electronic chatter when you slide a real magnetic swipe card through a card reader slot."

Létrehoz egy virtuális mágnescsíkot, mágneses mezőt? vagy hogy?
Még nem sikerült értelmeznem ezt a "similar electronic chatter"-t.

Itt csak a leolvasó mellé teszi a telefont: [link]

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#4) kislaszlo83 válasza -=MrLF=- (#3) üzenetére


kislaszlo83
tag

Az lehet, amire gondolsz. Habár a témában nem vagyok otthon, az jön le, hogy valamilyen módon elhiteti a leolvasóval, hogy egy valós kártya mágneses csíkját olvassa. Vmi mágneses teret gerjeszt a telefon? Lehet ehhez többet kéne tudnom a terminálok és a kártyák közti létrejövő folyamatokról. Kellően bonyolultnak tűnik nekem, hogy valós innovációként tekintsek rá :)

(#5) -=MrLF=- válasza -=MrLF=- (#3) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Most látom ebben az előző videóban az Apple Pay van bocsi, azt is kidobta MST-re.

Arra kíváncsi vagyok, hogy ez az egész NFC nélkül is megye, kétségeim vannak.
[Samsung Pay - How does it work?]

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#6) Kékes525


Kékes525
félisten

A sima kártyaleolvasó nem elég biztonságos, mert vele adott esetben lemásolható a kártya adatai?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7) benjonino


benjonino
tag

A költségekről lehet tudni valamit?
Ez egyébként az egyéb megoldásokban is eléggé homályos. ApplePay-nél biztos, hogy van vásárlót érintő költség, ApplePay azt ígérgeti, hogy nincs, a magyar mobiltárcánál az első év ingyenes, aztán éves kártyadíja van a virtuális kártyának. Egy olyan cikk lenne jó, ahol a különböző megoldások vásárlót, illetve eladót érintő költségei lennének tisztázva, összehasonlítva.

(#8) Kékes525 válasza benjonino (#7) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor már teljes összehasonlítást (pl.: költségek, biztonság, előny, hátrány) érdemesebb lenne.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9) benjonino válasza Kékes525 (#8) üzenetére


benjonino
tag

Biztonság tekintetében nem tudom elképzelni, hogy egyik vagy másik megoldás biztonságosabb lenne. Egy Samsung-nál, vagy Goggle-nél - nem beszélve az Apple-ról - nem tudom elképzelni, hogy a biztonság tekintetében mertek volna valamin is spórolni, vagy ne a teljes szakértelmükkel próbálták volna kifejleszteni az alkalmazásukat. Egy ilyen szakembergárdával szemben pedig, hogy tudna egy szakújságíró labdába rúgni, vagy állást foglalni, hogy egyik vagy másik nem biztonságos?
Én teljes mértékben megbízom bármelyik gyártó megoldásában.

(#10) szabi__memo válasza -=MrLF=- (#3) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

(#11) Kékes525 válasza benjonino (#9) üzenetére


Kékes525
félisten

Én azért nem vagyok ennyire "hívő". Mindig történhetnek, adódhatnak problémák, hibák.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12) fene_vad válasza benjonino (#9) üzenetére


fene_vad
senior tag

Hiába a legjobb szándék (kérdéses), a legjobb szakértő gárda (kérdéses), egészen biztos vagyok benne, hogy lesznek problémák, ez teljesen természetes, tökéletes megoldás nincs.

A szakújságíró meg pont attól szakújságíró, hogy ért hozzá. Teljes joggal szól hozzá, mint ahogy mi is.

Én teljes mértékben kételkedek bármelyik gyártó megoldásában, különösen ha elég az ujjlenyomat a hitelesítéshez.

(#13) mazsi1911 válasza benjonino (#7) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Nincs az Apple Pay-nel sem a Samsung Pay-nel sem koltseg.

Magyarorszagon lehet hogy van, de minden "fejlett" orszagban a kartya és a bankolas teljesen ingyenes.

Lasd, ha akarnak oda vissza kuldozgethetnek napi 3000£-ot a kartyamrol egy masikra (anglian belul) és egy sterlingbe sem kerulne. :-)

Szinten, itt a penzlevetel, atutalas és minden hasonlo is ingyenes. Csakugy mint a bankkartyas fizetes. Par honapja hasznalom az ApplePay-t, és az egyetlen aki emiatt fizet, az a bank.

(#14) benjonino válasza szabi__memo (#10) üzenetére


benjonino
tag

"a google ujjlenyomatolvasós megoldása elég gagyi"

Ezt, ha egy kicsit bővebben kifejtenéd (egy link is elég), megköszönném. Várom a Nexus 5X-t, pont az ujjlenyomat-olvasós rendszere miatt. Ha tényleg használhatatlan, akkor más márkák között keresgélek. Bár gőzöm sincs, hogy egy ki nem jött telefonon futó ki nem jött oprendszer által natívan kezelt ujjlenyomatolvasó interfészről honnan lehet információt szerezni...

(#15) gege997 válasza -=MrLF=- (#3) üzenetére


gege997
csendes tag

Ez az MST elég egyszerű, de nagyszerű ötlet.
Gondolom az NFC-re használt tekerccsel keltenek változó mégneses teret, pont olyat, amit a kártya lehúzása keltene. Ha ez elég erős, akkor a terminálban lévő leolvasófej érzékeli. Elvileg a legtöbb kártyaolvasó csak egy tracket olvas a kártyáról, tehát a mágneses jelforrás poziciója a fejhez képest mindegy.

(#16) szabi__memo válasza benjonino (#14) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

(#17) Joachim21


Joachim21
senior tag

Az s6 edge-emen keresem a Samsung pay ikont, de nincs. Mi lehet ennek az oka?

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#18) Joachim21


Joachim21
senior tag

Nincs még hír, hogy Magyarországon mikor lesz elérhető az S pay?

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#19) pstomi


pstomi
csendes tag

Valami trükközéssel nem lehet müködésre bírni Magyarországon?

(#20) zseko


zseko
veterán

Megnéztem (volna), de a Samsung szervere még csak nem is válaszol (kapcsolódási hiba), így el sem indul a program. A Google Pay megoldást szintén nem támogatja az itthoni bank (minő meglepetés :D), ám még az angliai Barclays kártyámmal sem működik.

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.